До колко часа работи детската градина?

  • 4 560
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте!
В колко часа взимате децата си от детска градина? Знам, че официално работното време е до 19ч, но как е в действителност? Сърдят ли ви се, ако закъснеете? И всъщност какво означава "да закъснеете"?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми не, никога не е ставало проблем. Взимам ги към 6 без нещо, ако закъснея от работа - 6 и нещо. 4ак до 7 не се е слу4вало май.

# 2
  • България
  • Мнения: 224
В Правилника за вътрешният ред на всяка детска градина е упоменато работното времи на педагогически и непедагогически персонал.Там където  работя аз учителката е до 18ч,а пом.възпитателката е да 18,30чСлед 18,30ч детето се води в полицията.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
След 18,30ч детето се води в полицията.
Joy Това, надявам се, не е в София, защото близкото районно сигурно ще трябва да си обзаведе една килийка като детски кът Joy

# 4
  • Мнения: 25
Хаха - моят ще ме моли да закъснявам, за да го водят в районното - в момента иска да става полицай! Laughing

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 544
Официално до 19 ч. и не е редно детето да се води никъде.

# 6
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
От 7.00 до 19.00. Вземам ги м/у 18.00 и 18.30 никой не ми прави забележка, случвало се е да са само те двамата последни с една госпожа и охраната, не са се сърдили. Само едни път в началота на миналата година госпожата на малкия син, тогава І-ва група, ми каза, че това била много тежка програма за такова малко дете, тогава на 2.8 г. Аз й отговорих, че нямам друга възможност и темата приключи.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 758
Официалното работно време е до 19:00. Дъщеря ми най-късно сме я взимали в 18:30. Имало е случаи на "цупене", но няма какво да се прави.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямам идея до колко е работното време, но миналата зима  на 2 пъти ми се случи да "закъснея" и 17ч. беше последен Shocked Сега лятото децата ги взимат по-късно и не сме оставали последни, но все пак към 17ч. го взимаме.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Във втора тема вече чета,че се цупели след 18.30ч. в някоя си градина.Ама тия хора нали си имат работно време/затова са и на две смени/,как така ще имат нахалството да се сърдят.Разбирам да се вземат децата в 19.15ч -да,ама в работното има време -нещо явно още не съм на ясно.Все едно аз да искам да си тръгна с половин час и то всеки ден по-рано от работа и да се сърдя ,ако не стане. newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 44 088
до 6 редовни групи, после е сборна до 7, не съм го взимала след 6, но съм виждала деца до към 7, учителката спокойно си чакаше и предаваше децата с усмивка.
Според мен офицалното време си е работното време, ако не можеш по-рано, взимаш към 7 и не те интересува някой цупел ли се...техен си проблем в крайна сметка, работното им време е до толкова.
Тъпото е че най-често толкова остават 1-2 деца от цялата градина(за самите деца тъпо имам предвид)


И да, по правилник децата после се предава на полицията. Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 7 190
Мисля, че и в нашата е до 19.00.
Обикновено взимаме дъщеря ми към 17.30.
Най-късно е било в 18.00.
Цупене не съм виждала, но хората в градината са ужасно свестни и не мисля, че бих видяла.

# 12
  • Мнения: 258
И нашата градина работи до 19 ч.,никога не са се цупили и не са водили децата в полиция,това го чувам за първи път,изумена съм дори.Винаги сме го вземали рано детето от градина ,за да може да си поиграе с нас в морската ,но ни се е случвало няколко пъти да го водим в 7,10 сутрин ,както и да го вземем в 18,30 ,никога не сме имали проблем,винаги са били усмихнати и благоразположени.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 370
На нас вчера ни казаха, че яслените групи с до 18:00, а детскаат градина до 19:00.

# 14
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
На нас вчера ни казаха, че яслените групи с до 18:00, а детскаат градина до 19:00.
Е, това си е смешка. Дали детето е във възраст за ясла или ДГ, не определя работното време на родителите.
Прибирам дребчев в 18:15 -18:20, по-рано няма как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт