До кога ще стелилизирате бебешките принадлежности

  • 1 685
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
Аз ползвам на Авент електрически стерилизатор и по 1 път на ден стреилизирам шишета и биберони. Ако падне някой биберон го мия и с врчла вода го плакна. Мисля си до към 1 година да стерилизирам шишетата. По лесно става

# 16
  • Мнения: 5 299
Аз отДАВНа спрях да стерилизирам. Като се роди малката си купих точно 4 таблетки"чико" и тва беше.

# 17
  • Мнения: 7 837
Стерилизирах само първия месец с таблетки, но аз така и не съм ползвала много шишета.
В момента приборите на детето ги мия в миялната, заедно с нашите съдове.

# 18
  • Мнения: 7 640
Сигурно се съм добре. Аз давам АМ в стерибни шишета от МВ. Иначе изобщо не виждам смисъл да стерилизирати един път дневно, какво печелите от това?

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хайде и едно по-различно мнение. Стерилизирах сериозно до 11 месец, едва след това започнах да разреждам. Едва сега приключих напълно- след като вече не пие мляко от биберон. Не мисля, че съм прекалявала- не бих рискувала здравето на бебчето за сметка на някакви си  5 минути спестен труд.
[/quotе]

И аз така.

# 20
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Аз пък нямам какво да стерилизирам.Бебо е само на кърма от цица и затова.Не ползваме шише, освен ако съм се цедила с помпата и само тогава изварявам.

# 21
  • Мнения: 6 315
Изварявах шишетата за мляко до 1 годинка.

# 22
  • Мнения: 1 427
Хайде и едно по-различно мнение. Стерилизирах сериозно до 11 месец, едва след това започнах да разреждам. Едва сега приключих напълно- след като вече не пие мляко от биберон. Не мисля, че съм прекалявала- не бих рискувала здравето на бебчето за сметка на някакви си  5 минути спестен труд.
Е,хайде сега,никой не говори за спестен труд(чак пък толкова немарливи не сме Mr. Green)Въпросът,поне за мен ,е че трябва да не се учи на прекалена стерилност.Не ,че я оставям да се въргаля в мръсотия или да пие от мръсни шишета,но лично за мен един път седмично е приемливо.В момента и без това всичко,което докопа (особеноръцете) е в устата й.

# 23
  • Мнения: 2 498
Не съм се замисляла до кога, но още ги стерилизирам.....мисля поне до годината....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 563
До 6 месеца, но след като преминат на обща храна, няма никакъв смисъл от стерилизацията

# 25
  • Мнения: 5 790
Хайде и едно по-различно мнение. Стерилизирах сериозно до 11 месец, едва след това започнах да разреждам. Едва сега приключих напълно- след като вече не пие мляко от биберон. Не мисля, че съм прекалявала- не бих рискувала здравето на бебчето за сметка на някакви си  5 минути спестен труд.

И аз, все още й стерилизирам шишетата и бибероните, в които пие мляко.

# 26
  • Мнения: 2 407
Мисля до 1 година.

# 27
  • Мнения: 218
Мисля до 1 година.
[/qu
И аз така направих. Вече не ги стерилизирвам  шишетата, въпреки че още му давам вечер мляко /сега сме на Несле джуниър/

# 28
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз пък нямам какво да стерилизирам.Бебо е само на кърма от цица и затова.Не ползваме шише, освен ако съм се цедила с помпата и само тогава изварявам.
и аз така Wink

# 29
  • Мнения: 773
 Веднъж на ден. през останалото време мия с гореща вода и сапун. И то не, че ме мързи, а защото мисля, че прекалената стерилизация не е полезна. На моя приятелка, на нейна позната ( ех, че дълго стана) дететото им постоянно болно ходи точно заради прекалена стерилизация. Ако види темета сигурно ще ви обясни по подробно за какво става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт