за пощрапулника

  • 2 262
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Извинявам се предварително, ако вече съществува тема с такова заглавие!!  Flutter
Искам да ви попитам какви предмети мога да сложа и каква е като цяло процедурата с това събитие   newsm78

# 1
  • Мнения: 577
ето ти една тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=414546.msg11943369;topicseen#msg11943369

Омесих питка. На земята сложих бяла покривка и върху нея наредих предметите. Търкулнах питката към предметите, детето тръгна по нея първо взе питката отхапа си от нея и после си избра ключовете за колата.

Като предмети сложих: химикалка, ключове, ролетка, спринцовка, мишка (комп.), лъжица, гребен, муз.инструмент, пари, книга, малка топка, флумастер.

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз сложих лекарства (тях изтегли), отвертка, химикалка, тефтерче, конец с игла, гаечен ключ, ножица, черпак. Избягвах познати и привлекателни предмети като gsm например.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 7 190
Ти решаваш.
Аз лично пропуснах нещата за професиии от типа "шивачка".
Дирижиран избор, така да се каже.  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 1 335
Аз лично пропуснах нещата за професиии от типа "шивачка".

Е-е, че то може да е за "моделиер" било, язък! Mr. Green

Ние намислихме десетина... не точно професии, но предмета на дейност по-скоро и нарекохме по един предмет, който най-общо да ги олицетворява - примерно за медицинските занимания сложихме зъболекарско огледалце, компас за "човек, на който професията му е свързана с пътуване", сложихме една малка метална пластика на Чърчил - за да стане велик човек Mr. Green , цветни моливи за художник, монети за банкер, фотоапарат имаше (който първо хвана), бъркалка за яйца (но не за готвач, моля, моля, а за супер топ гурме кулинар Mr. Green ), дървена свирка - за музикант, радиостанция - за техничар някакъв, инженер примерно, алпийски осигурителни джаджи - да катери върховете, книжка - за писател, гира - за спортист и един речник - за учен Grinning
Също като Блонди избягвахме познати предмети.

Предметите се нареждат в края на бяло платно на земята (покривка за маса играе ролята на платното) - това изразява пътя, който извървява и бъдещето му. Питката се търкулва към предметите, детето тръгва да я хване, стига до предметите и избира един.
Обаче нашето хлапе като гепи питката и отказа да я пусне Grinning Тя голяма колкото него, той я мъкне с две ръце едва-едва и ръфа с 4те си зъба, а ние 15 мин. го увещаваме да избере нещо друго Grinning

# 5
  • Мнения: 3 993
Нищо не съм слагала на земята, нито питката съм търкаляла (тя и не ставаше за търкаляне). Прецених, че е много нехигиенично да правя подобни неща.
Наредих предметите на ниска масичка, а питката и другата храна и напитки бяха сервирани на масата за хранене.
Казах на детето да отиде до предметите и да си избере. И ние направихме дирижиран избор, без познати и любими предмети и без инструменти и други подобни мъжки занимавки. Все пак имам дъщеря.  Laughing

Наистина ти си решаваш кое как да направиш. Няма строги правила, традицията идва от стар езически обичай и към днешна дата има най-разнообразни интерпретации и варианти, като например в кой ден от седмицата е добре да се направи прощъпулника, като естествено никъде не се обяснява защо останалите дни не са подходящи.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 255
пощрапулника /редактирайте заглавието/  или прощъпулник  Crazy

# 7
  • Мнения: 21
пощрапулника /редактирайте заглавието/  или прощъпулник  Crazy

Съжалявам!  ooooh! Грешката е изцяло моя  #Crazy Като не проверявам правописа  Blush


Благодаря на всички за идеите   bouquet  В неделя ще направим ПРОЩЪПУЛНИК на малката бубулечка ... От вчера вече тича самостоятелно и смятам, че е дошъл моментът  Hug  Ще пиша какво сме хванали  Rolling Eyes

# 8
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%89%D1%8A%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%BA
Ще прочета с интерес какво сте направили,скоро и на нас ни предстои. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 21
Здравейте Simple Smile Всичко мина много добре... За малко да хапне от питката, но се разубеди и я пусна Simple Smile Хвана палката от барабаните, съответно музикантка ще става Simple Smile  Бях сложила дървена лъжица за готвачка, макара- за моделиерка, четка за зъби- стоматолог, лекарски слушалки- докторка, речник- преводачка, книга- учителка, триъгълник- инженер, лекарства- фармацевт, портмоне- банкер, шнола- фризьорка, снимка- фотографка, четка- художничка, калкулатор- счетоводителка, химикал- писателка... Мисля, че това бяха всички предмети Simple Smile 
http://www.youtube.com/watch?v=TIG9xOELt_I  тук може да проследите събитието Simple Smile

# 10
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Браво! Simple SmileЩом добре е минало и детето е хванало каквото му е отредено,всичко е наред.
Отдавна не е писано по темата,но мисля че е много приятна и полезна.
Аз мисля да направя нашия прощапулник тази събота или неделя.Не ми се занимава,а и нямам време да меся голяма пита,та за това ще я поръчаме от сладкарница.Правят много хубави големи пити за поводи.Струват между 7-11лв.Аз ще постеля бяла покривка на земята под формата на бяла продълговата пътека,ще намерим здравец и от края на "бялата пътека" ще наредя предметите.Чаках момента ,в който нашия бебо ще бъде стабилен,защото по обичай трябва да е така,за да не тръгне да пълзи бебето по пътеката след питката след като я търкулна.Ако някой иска после мога да споделя при нас как е минало.
Хубав ден на всички! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 577
rosinauzunova, ще ми е интересно да споделиш.
 Предметите е хубаво да са на едно място, а не разпръснати около детето, защото то не може да огледа всички хубаво и се хваща за първото което види отляво или отдясно на него, а тези отпред остават незабелязани.
 "бяла продълговата пътека,ще намерим здравец и от края на "бялата пътека" ще наредя предметите" -така ще е добре.

# 12
  • Мнения: 1 507
Извинявам се, че ще позлвам темата, но така или иначе в нея има дами, които скоро са организирали същото събитие за децата си.
В края на тази седмица сме канени на прощъпулник и се чудя дали се носи подарък на малкото човече? newsm78

# 13
  • Мнения: 577
Извинявам се, че ще позлвам темата, но така или иначе в нея има дами, които скоро са организирали същото събитие за децата си.
В края на тази седмица сме канени на прощъпулник и се чудя дали се носи подарък на малкото човече? newsm78

На сина ми подариха, играчки.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
....сме канени на прощъпулник и се чудя дали се носи подарък на малкото човече? newsm78

Редно ми се струва.  
Май по-скоро, защото това си му е празник на детето и е добре да има подаръци  Mr. Green.  Не, че се сещам нещо подходящо конкретно за този случай. Просто подарък.

Общи условия

Активация на акаунт