Расте АПРИЛското мишле, каша ли ще хапва или пък пюре? - 6

  • 26 034
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.
Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.
Преди да стана майка.
чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.
Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".
До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.
Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.
Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.
Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.
Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.
Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.
Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.
Не знаех, че целувката ми може да лекува.
Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.
Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Не съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.
Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.
Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.
Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.
Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.
Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.
Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

Много ми хареса и реших да го споделя с вас. Hug
Дени честит рожден ден.Да си жива и здрава и твойте дечица да продължават да те радват!!!

# 31
  • Мнения: 1 981
zlatomira, просълзи ме! Всичко описано съм го преживявала поне по веднъж вече...и съм готова за още!   Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 401
Марини, забравих да те питам, с какво в крайна сметка я пребори хремата, че и Анито вече доста време е сополива.
Благодарности и за новата тема!  bouquet

Златомира, благодаря, че го сподели с нас!  bouquet

# 33
  • Мнения: 1
Tanya – много е сладка Карина

Вяра♥ - честито малко християнче...а тортата изглежда страхотно.

zlatomira много е хубаво

look_ani честита месечинка на беболинда Мони. Всичко най хубаво ви пожелаваме и да я нацелуваш!!!

Честита половин годинка и на Кая.....много да радва мама и тати!

Честита 5 месечинка и на Стефан ,Албена ,Никола и Елена

Дениииии честито и от тук мила:



И аз да се включа със скромна почерпка, че нали вчера станах кръстница на две прекрасни дечица:

# 34
  • гр.София
  • Мнения: 30
Denni,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА!

ВЯРА,ЧЕСТИТО ХРИСТИЯНЧЕ!

zlatomira,много хубава истина.

МОМИЧЕТА,ИМА ЛИ СНИМКИ photo ОТ ИНПРОВИЗИРАНАТА СРЕЩА.

Аз много се чудя дали да каним родителите на мъжа ми на кръщенето? newsm78Те не си вдигат телефоните вече един месец и на всичко отгоре баща му казал на баба му ,че мъжа ми трябва да иде лично да ги покани и да им се извини #Crazy/за какво точно не се сещам при положение че тя дойде в къщата ни напи се и почна да ни обижда/
Аз понеже съм овца  animal085мисля да им пратя поканата по пощата.Дайте акъл, милички

Днес е последния горещ ден за тази година.От тук нататък дъжд ,хлад и много дрехи. Wear Umbrella  Nature Partly Sunny cold



# 35
  • гр.София
  • Мнения: 30


"ТАЗИ РИБКА СИ Е МОЯ"

Много ме изкефи тази снимка на МИЛА и искам да я споделя с вас.
Дано се получи че за ми е първи път.

# 36
  • Мнения: 1 981
Звездичка!, не бих казала, че е напълно преборена, но е по-добре от вчера - слагаме и физиологичен серум и капки "Мукосептонекс", защото само те стават за кърмачета /или поне батко й като беше бебе само такива ставаха и тях си знам/.
Дени, Excellent щракна бебоците на изпроводяк, но само веднъж май...Мила е много сладка и толкова е пораснала и променена от срещата през лятото!
Гери, ЧЕСТИТА 1/2 ГОДИНКА НА СЛАДКАТА КАЯ! Да ви носи двойна радост!

# 37
  • Мнения: 70
Дени Ма много е сладка Мила, душичка златна!
 И аз още нямам цикъл, а пред нощта отдавна не се кърмим. Като чета как не спите през нощта направо ми става жал. То и аз се събуждам, но не е като да се разсънваш като кърмиш. Дано малкият не си промени режима, че тогава ще го закъсам.

Честито на всички празнуващи месечинки днес! bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 6 551
Биби, какви са тези прозрачни топки, интересно ми звучи, къде точно се намират?
eй такива http://myrzelana.snimka.bg/children/topki.535001
има ги и в ариана, и в езерото до детската площадка. 5 кинта = 5 минутки. Плами се кефи много . Цвети не особено. Издържат до 70 кг, ако има мами мераклийки.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 541
Момичета,
благодаря за пожеланията.
  bouquet  bouquet  bouquet

zlatomira благодаря, че го сподели.
Все едно за мен е писано...........

# 40
  • Мнения: 4 358
Златомира мерси, че сподели с нас.От къде е това?.Много тъчно и вярно едно към едно.Така ревах като го четох.Разчуствах се Heart Eyes
Дени да си жива и здрава и само хубави неща да ти се случват.
Честито на всички пораснали малки мишоци Hug
Момичета имам спешно питане за една приятелка Praynig
Помня, че доста от вас ползваха сребърна вода.Как се ползва това чудо в носа при хрема newsm78 - накапва се с капкомер ли, разрежда ли се нещо.Моля за малко инфо плийз Praynig Praynig Praynig да и кажа на женицата.Детето не е бебе.

# 41
  • Мнения: 3 695
Ние днес кръстосвахме Борисовата ...
И бяхме там цяяял ден, жалко, че не сме се видели; даже на онези прозрачни топки сума ти време убихме Вики да ги гледа.
ЧРД на Денни! Здрава и щастлива да си!   bouquet
Мила е много сладка!  Peace

# 42
  • Мнения: 289
Хъни-Бъни Сребърната вода не се разрежда  Peace Накапва се с капкомер по около до 5 капки във всяка ноздра.Безвредна и лечебна  Hug Може да дава и с лъжичка през устата ако е болно детето.

# 43
  • Мнения: 2 401
Биби, много са хубави топките! Simple SmileДобре, че сте вие да ме осведомявате за новостите по София, че аз съвсем изостанах тук! Crazy

Дени, Мила е истинска красавица! Simple Smile

# 44
  • Мнения: 65
Здравейте мами ,
отдавна не съм писала, но на нас ни изби едно зъбче  и доста грижи имах.
Радвам се че вече сте се захранили, аз все още се колебая с какво , кога  Rolling Eyes
Но съм сигурна , че вече ще е скоро. Педиатърката казва , да започна със сок от ябълка  и после с ябълково пюре. Но нали пък не се препоръчват сокове.Всичко ми е мъгляво. Някой беше публикувал линк за даването на сокче , кога да се почва , ако го знае някой моля да го пусне.
Честно да ви кажа и на мен ми писна вече с нощното кърмене, затова и искам да захранвам, много изморително ми е да ставам нощем през 2 часа.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт