Мнения за Русенски педиатри и лични лекари - координати, отзиви

  • 72 705
  • 160
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
В тази тема може да споделяте всякакви отзиви, както и координати на русенки педиатри, лични лекари и други специалисти. Да не забравяме, че декември месец наближава и на някои от нас ни предстои смяна на такива. Здравето ни е в техните ръце и изборът на лекар е голяма отговорност за всеки родител, особено що се отнася до децата му!
Моля на всички списващи без крайни мнения!
Ето и един списък на Palmirka    bouquet на русенски педиатри и техните телефони за връзка:
1. д-р Борисова - 0898 53 19 31
2. д-р Кожухаров - 082 82 16 03
3. д-р Антонова - 0888 62 55 32
4. д-р Маринова - 0898 49 58 77
5. д-р Николов - 0887 24 18 69
6. д-р Иванов - 0889 63 22 63/0888 12 76 56
7. д-р Светлана Удева - 082 502 405
8. д-р Красимира Бойчева -  0898 53 16 32
9.д-р Лидия Цонева - 0888 54 95 56/ 082 82 08 86
10.д-р  Росица Гецова - 082 87 11 26
11. д-р Даскалова - 082 82 01 09
12. д-р Стефанова - 082 82 05 87
13.д-р Папазаян - 082 82 10 87
14. д-р Димитрова - 0898 58 77 11
15.д-р  Бурмова - 0888 470 560
16.  д-р Дачев -  082 81 39 86
17.Д-р Новакова - 0887 71 42 91
18. Д-р Кабаиванова - 0888 41 19 15

# 1
  • Мнения: 250
Аз, специално, съм доволна от д-р Дачев. Единственият проблем при него е, че работи само с направления и частен прием и не може да бъде избрн за педиатър....
ЛЛ на мен ми е д-р Грозданова /съпругата на Калинов/-един път съм ходила при нея, но не бих могла да изкажа никакво мнение

# 2
  • Мнения: 1 207
Ние сме при Удева.
Аз съм от доволните.

# 3
  • Мнения: 222
тъй като съм ползвала услугите на доста лекари мога да ви кажа впечатления за някои от тях
д-р Дачев - казват че е добър специалист (пулмолог) но аз не съм доволна - трудно се вреждаш за преглед, не винаги лечението е било адекватно, иначе ако се съмнявате за пневмония в тубдиспансера има рентген който не облъчва така много както обикновения  Peace
д-р Ламбев (унг) - възрастен е, едно време мен ме е лекувал  Laughing но е добър, колкото пъти сме опирали до него, винаги лечението е било адекватно
д-р Даскалова (алерголог и педиатър) - много добри отзиви съм чувала за нея, веднъж и до нея опряхме, защото не можахме да се вредим за преглед при нашата педи  #Cussing out #2gunfire
за нашата ЛЛ не искам да говоря, че ми е роднина по слънчева линия и въпреки, че винаги е готова да помогне според мен не е добър специалист

# 4
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Личен лекар за мен и мъжът ми е д-р Папзян, младата. Нямам кой знае какви наблюдения, но е мила и колото пъти съм се обаждала за здравословен проблем, ми е помагала със съвет....макар и по телефона  Rolling Eyes
 Предишният ми ЛЛ беше д-р Иван Велев. Абсолютен непрокопсаник, некомпетентен и меркантилен. Цяла бременност ме цъцка с потребителски такси, когато му заявих, че като бременна съм освободена от такава, той се направи на разсеян, че не знаел тази подробност  doh Всичките ми познати, които са при него са имали грешнопоставена диагнноза. Обвинявам него, за неадекватното лечение на племенника и стигането му до болница. Опита се да лекува аденома на приятелка, само защото нямал направления за ендокринолог. И още, и още...просто не става и това е!
 ЛЛ на дъщеря ми е д-р Неделчева. Ползвам я само за профилактичните прегледи и хремички ( макар да се специализирах сама). Ходим винаги на частно, защото има навика с лека ръка да изписва АБ. Отделно сме на двете крайности по отношение на захранването...
На частно сме ходили при Даскалова и Бурмова. При Бурмова само натовареността й не ми харесва. Изключително много я ценя като специалист, помогна ни много, когато се роди малката. За Даскалова и друг път съм казвала, че е внимателна и имам само положителни впечатления имам от нея.
При д-р Дачев бяхме ходили зимата, но много ни претупа и не бях сигурна в лечението му. И тогава се спряхме окончателно на Даскалова  Hug

# 5
  • Мнения: 1 207
Защо не ходите само при един лекар от който сте доволни?
Масово чета ходя при този,при този....
Не мислите ли ,че когато един лекар познава и предишните заболявания на детето и от какво най-често боледува ,и изобщо познава детето би бил много по-полезен от който и да е било прехвален лекар.

Изключвам рабира се специалистите.

# 6
  • Мнения: 93
аз ще се включа в темата от носталгия по родния си град.... и - защото все пак имам впечатления от някои детски лекари. Като  съвсем малко бебе дъщеря ми се разболя много лошо , други лекари не искаха да поемат отговорност за лечението и - само д-р Петрова, от Второ детско отделение. Веднъж се разминахме с нея и заведох бебето си при Дачев. Остави ни доста да почакаме, на течение - отвори и прозореца, и вратата, в началото на март, и това беше първото ми неприятно впечатление от него, а когато най-сетне ни обърна внимание, каза, че трябва да се добави още един антибиотик към лечението. На следващия ден д-р Петрова каза, че е здрава и мога да спра инжекциите - разбира се, не споделих с нея  мнението на колегата и, изводите останаха за мен. Сега ги споделям с вас.
Иначе личен лекар беше д-р Бойчева - никога не бих записала децата си при нея, ако се върнем отново в Русе, дори и за профилактични прегледи..... никога не се интересуваше кога са започнали симптомите, какви са точно, с какъв интензитет - така, както прави тукашната ни лична лекарка, бърз преглед и - както често се оказваше - недотам добро  лечение...

# 7
  • Мнения: 1 070
Защо не ходите само при един лекар от който сте доволни?
Масово чета ходя при този,при този....
Не мислите ли ,че когато един лекар познава и предишните заболявания на детето и от какво най-често боледува ,и изобщо познава детето би бил много по-полезен от който и да е било прехвален лекар.

Изключвам рабира се специалистите.

Мисля,че някои ходят по много лекари именно защото са недоволни. И аз ако не получа отношение от доктор,колкото и да познава предишни заболявания естествено че ще го сменя. А смяна на лекар може да е честа,защото както съм казвала и друг път са малко съвестните хора.

Аз искам да питам мнения относно д-р Валентина Неделчева-педиатър. Знам,че много пациенти има,но вие доволни ли сте от нея като специалист най вече? Иначе като отношение е била винаги внимателна и никога не ни е претупвала. Питам,защото първото ми дете е при нея и мисля и второто живот и здраве да запиша. Кофтито е,че винаги има големи опашки и е супер изнервящо чакането,но пък никога не ни е връщала да няма направления например. Но понеже рядко ни се налага да ходим (освен за бележки или картони за училище) и искам да чуя мнения за нея като специалист.

# 8
  • Мнения: 820
Аз ще кажа добра дума за Д-р Пейчева. Дъщеря ми я лекуваше основно тя и бях доволна тогава.

Също ще кажа добро впечатление от Д-р Такова. Колкото пъти съм я търсила се е отзовала и е приложила адекватно лечение.

Д-р Дачев преди го посещавахме често, но нямам наблюдения от последните години.

# 9
  • Мнения: 1
Браво   bouquet  bouquet  bouquetсега виждам новата темичка..прекрасна е  Hug
За Калинов..не мога да кажа и една добра дума за съжаление.Аз съм учител и винаги родители,които са при него са идвали с болни деца и казват еми той доктора каза че сме здрави , а аз гледам детето как се мъчи и кашля ця ден.

# 10
  • Мнения: 1 070
Браво   bouquet  bouquet  bouquetсега виждам новата темичка..прекрасна е  Hug
За Калинов..не мога да кажа и една добра дума за съжаление.Аз съм учител и винаги родители,които са при него са идвали с болни деца и казват еми той доктора каза че сме здрави , а аз гледам детето как се мъчи и кашля ця ден.
Това според мен си е извинение. Аз пък незнам какъв е този родител,на който доктора ще твърди че е здраво детето,а то ще се скъсва да кашля и родителят най-спокойно ще си го пусне на яслата или градината.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2010, 20:56 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 11
  • Мнения: 1

Това според мен си е извинение. Аз пък незнам какъв е този родител,на който доктора ще твърди че е здраво детето,а то ще се скъсва да кашля и родителят най спокойно ще си го пусна на яслата или градината.
[/quote]
 Точно аз казвам ако ти  е мило  лекувай си детето, на голям човек д акаве че нищо му няма бива ама на малко дете.Лошото е че има родители, които няма на кой да си оставят децата и ги пращат болни на градинка , защото такива доктори не дават болнични.

# 12
  • Мнения: 1 070
Малко се отклонихме от темата,но нещата са много навързани. Ако някой родител си остава болно детето на градина то е и по причина че повечето хора работят в частни фирми,където не могат да си позволяват болнични и могат да си загубят работата. Кой работодател ще ги търпи,особено ако е мъничка фирмата.
Сори за спама,аз пак ще чакам отзиви за Неделчева  Peace

# 13
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
...Happily Ever..., малката е при Неделчева. Не знам какво очакваш да ти кажа,но не съм кой знае колко доволна. Още от самото начало ми направи кофти впечатление настоятелното й ранно захранване, вечното натякване, че не качва кг и че трябва да дохранвам  с АМ. Но по телефонът винаги е откликвала. Ходя само за направление, профилактичен преглед или настинки. Ходим си за всичко останало на частно. Обаче направление за изследванията за яслата ми отказа, но всяко друго не е  Naughty Хубаво е според мен дечицата ти да са при един ЛЛ, пък ако случайно ти се наложи да търсиш по-специално лекарско мнение, съм сигурна, че няма да е точно това на ЛЛ  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 820
Калинов дава празни бележки на родителите, че децата са здрави...  Close  Twisted Evil

Не е оправдание работата - всеки родител, който мисли за детето си ще намери начин да го излекува и да не се влоши състоянието на детето му!

# 15
  • Мнения: 222
нали затова правим тази тема - да намерим най-добрия специалист за децата ни, да поставят правилна диагноза и адекватно лечение и така няма да си пускаме децата на ясла/градина болни  ooooh!
на мен са ми се случвали абсурди като: 1. да лекуваме нос при един, гърло при друг и дробове при трети лекар 2. за една и съща болест да пие 3 АБ като последния е инжекции
аз това очаквам от тази тема и не само - да намеря този специалист който ще ни лекува цялостно, не на "кръпки" Tired

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Майче, искрено ще се радвам, ако някой каже кой е този лекар. И аз нямам против до ходим само при един, но нещо не се получава  ooooh!

# 17
  • Мнения: 820
Така е, трябва да се лекуват децата, не да се експериментира с тях....

Трудно е обаче с личните лекари. Все трябва при специалист да отидеш.

Ние сме при Д-р Дукова. Като цяло съм доволна от нея с малки изключения. Тя е от мислещите по новия начин, кърмене на поискване, късно захранване и т.н. Не ме шашка излишно, успокоява ме.
Не избързва с изписването на антибиотик, не се чака много при нея.
Сега исках да ми предпише нещо имуностимулиращо, но та пожела да изчакаме. В крайна сметка си почнах на своя глава, питах други лекари, фармацевти и съм доволна от резултата.

# 18
  • Мнения: 1 070
Pupinka благодаря за мнението  Hug
Темата е много интересна и полезна,браво за идеята!

# 19
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен!
Аз съм на мнение, че голяма част от лечението зависи от родителя. Той най-добре знае какво му е на детето, колко му е силна имунната система, дали харесва/нехаресва дадени лекарства и т.н.
За смяната на докторите - е вие какво си мислите, че като ходите при един и същ и той помни старите лечения? Е да, ама не. Тук е БГ и ЛЛ нямат за цел да излекуват пациентите, а да си увеличат заплатата чрез бройката.
За д-р Досев - Ходили сме няколко пъти при него. Имам навика да не вземам всичко казано от докторите за чиста монета и си пресявам. Едининя път отидох със свекърва ми при него и той я побърка. Жената наистина му повярва, че детето е тежко болно. Лично за мен половината неща бяха глупости, но ми се наложи после половин час да я успокоявам. Аз такива доктори, дето по-голямата част от диагнозата и лекарствата са измислени, колкото да си направи уж пълен преглед, не са добри лекари. Да не говорим, че нито той, нито повечето имат навика да пускат изследвания, а и 2мин за гърди и гърло преглед ли е?
За д-р Цонева - Не е бог знае колко добра, но ме изслушва винаги. Също така обсъжда с мен лекарствата, които изписва. Нямало е рецепта, на която да не знам дадено лекарство за какво е изписано. Ще кажете - не си лекар. Така е, но повечето имат толкова много пациенти и не мога да разчитам, че ще помнят точно моето дете, затова гледам да се интересувам и помня повече неща, за да може да ми се помогне.

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 15:19 от alida77

# 20
  • Мнения: 50
Защо не ходите само при един лекар от който сте доволни?
Масово чета ходя при този,при този....
Не мислите ли ,че когато един лекар познава и предишните заболявания на детето и от какво най-често боледува ,и изобщо познава детето би бил много по-полезен от който и да е било прехвален лекар.

Изключвам рабира се специалистите.


Ами на нас ни се налага да ходим при различни лекари, защото детето ми не пита,кога да се разболее  и почти винаги се случва това да е през празнични или почивни дни. Личната на дъщеря ми е Р.Георгиева .Много съм доволна!От Новакова също съм доволна , но това чакане пред кабинета и много ни  изнервяше, а и на нея може да се разчита само определени часове в седмицата. И сега знам , че много от вас ще го оплюят , но д-р Досев ни е спасявал много пъти в неделните дни , а и през великденските празници.Вярно,че закъснява , но винаги е идвал щом ни обещае.По-спокойна съм като знам, че има на кого да разчитам и извън работно време. Wink
А пропуснах и Николинка Петрова.При нея водих дъщера ми като бебе  всеки месец за консултация.Мисля,че е добър специалист, но след това трудно започнах да я откривам на тел. и и спряхме да я посещаваме.

# 21
  • Мнения: 14 133
И аз да си кажа.  Hug
Голямо "За" д-р Росица Гецова - мой личен лекар; д-р Ирина Койчева - личен лекар на детето ДКЦ 2 0888 812 392,, всички педиатри в ДКЦ 2, д-рите Кирова, Николова, Даскалова.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 207
Здравейте и от мен!
Аз съм на мнение, че голяма част от лечението зависи от родителя. Той най-добре знае какво му е на детето, колко му е силна имунната система, дали харесва/нехаресва дадени лекарства и т.н.
За смяната на докторите - е вие какво си мислите, че като ходите при един и същ и той помни старите лечения? Е да, ама не. Тук е БГ и ЛЛ нямат за цел да излекуват пациентите, а да си увеличат заплатата чрез бройката.
За д-р Досев - Ходили сме няколко пъти при него. Имам навика да не вземам всичко казано от докторите за чиста монета и си пресявам. Едининя път отидох със свекърва ми при него и той я побърка. Жената наистина му повярва, че детето е тежко болно. Лично за мен половината неща бяха глупости, но ми се наложи после половин час да я успокоявам. Аз такива доктори, дето по-голямата част от диагнозата и лекарствата са измислени, колкото да си направи уж пълен преглед, не са добри лекари. Да не говорим, че нито той, нито повечето имат навика да пускат изследвания, а и 2мин за гърди и гърло преглед ли е?
За д-р Цонева - Не е бог знае колко добра, но ме изслушва винаги. Също така обсъжда с мен лекарствата, които изписва. Нямало е рецепта, на която да не знам дадено лекарство за какво е изписано. Ще кажете - не си лекар. Така е, но повечето имат толкова много пациенти и не мога да разчитам, че ще помнят точно моето дете, затова гледам да се интересувам и помня повече неща, за да може да ми се помогне.

Винаги си записва какво е изписвала преди и когато се налага АБ гледа да са различни,а не един и същ.

# 23
  • Мнения: 28
Винаги си записва какво е изписвала преди и когато се налага АБ гледа да са различни,а не един и същ.
КОЙ, д-р Цонева ли?

# 24
  • Мнения: 1 207
Съжалявам,не се е разбрало.
Нашата педиатърка-д-р Удева.

# 25
  • Мнения: 5 391
Моите деца имат ЛЛ проформа, никога не съм го ползвала при проблем.
Най-адекватно ги е лекувал др.Ивелин Димитров, с хомеопатия.
Той беше и мой ЛЛ, но го смених, страхотен специалист е, но държанието му е безпардонно от доста време на сам.
От др.Ева Цонкова също съм доволна, помагала ни е много, макар и с традиционна медицина.
Др.Дачев за мен е много комерсиално ориентиран.

# 26
  • Мнения: 657
д-р Папазян младата ни е личен лекар.Ползвам само за ваксини и евентуално направление.
Дъщеря ми страда главно от ларингит, правила ми е и пристъпи няколко пъти и можеби тези й състояние ме принудиха да потърся педиатър на частна практика.
   Д-р Петрова от второ детско.Близо 6г  ни лекува тя.Най често я викам у нас.Мисля,че няма частен кабинет или поне не съм чувала.Избягвам опашките пред кабинетите и спокойно си задавам всички въпроси,които ме интересуват.Изключително отговорен и точен човек.
   Д-р Новакова.Имам 2-3 посещения при нея,когато не намирам д-р Петрова.Не е проблем.И двете знаят една за друга, че им ползвам услугите когато някоя от двете не е в града.
   УНГ. Д-р Наков.Частния му кабинет е близо до работното ми място , не пише антибиотик с лека ръка.
До тук с положителните мнения.Следват отрицателните.
 ooooh!Д-р Досев. Викнах го миналата година у нас.Каза да изляза и да го чакам пред нас, че идва след 15 минути.Дойде след 2 часа.Много бързаше.Прегледа детето на крак.Като за мен взе 35 лв защото разбра че съм мед.работник.Връчи ми 3 визитки с подчертани телефони и ми обясни кой на кого е.Изписа ми рецепта пълна от двете страни и за всеки случай се застрахова и с антибиотик.Дано не ми се налага да го викам пак.Въпроса не опира до парите , а до наглото му поведение.Направо останах  Shocked
  Д-р Ивелин Димитров.При цялото ми уважение към хомеопатията, последния път ми идваше да го убия-Обърка и влоши състоянието на детето.Разсеян, комерсиален, говори по 3 телефона наведнъж,успоредно с това снема анамнеза, през това време се кара на някой.Направо  ooooh!Повече едва ли ще стъпя там.Търся си нов хомеопат.

# 27
  • Мнения: 222
д-р Петрова не е доц. Петрова, нали? Ако е така може ли телефон  Hug аз съм чувала добри отзиви за докторките от двете детски отделения, все пак какви ли не случаи са минали през ръцете им, жалко само че не работят с касата...
майките в нашия квартал когато случая е напечен ползват услугите на доц. Петрова, тя е доста възрастна вече, иначе е голям специалист, последния път обаче не можах да я намеря по тел..
за хомеопатията - склонна съм да се доверя ако в града ни имаше класически добър специалист, както е в София например. От нашата отчетна ходят при една (в Сф) и отдавна са забравили за АБ и всякакви химии...

# 28
  • Мнения: 657
Не е доц.Петрова, а д-р Султана Петрова.За първата няколко мои познати споделиха, че е възрастна и не е много в час с новостите.Така ли е, не е ли незнам ,не съм й звъняла.Но д-р Петрова или мъжъ ми я взема от тях, или й плащам такси в двете посоки и съм много доволна.Цялата работа излиза около 20 лв. телеф - 0888950888

# 29
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Момичета, ще се радвам, ако получа съвет от вас.
Искам да сменя личната си лекарка. А заедно с нея и изобщо начина, по който съм лекувана досега при заболявания - винаги с АБ. Обмислям намирането на лекар хомеопат, с който да мога да се консултирам, а през декември - и да се запиша той да ми бъде личен лекар. Четох в темата за хомеопатите в Русе и май ще се окаже, че в нашия град такъв доктор просто няма. Вие имате ли някакви наблюдения или знаете ли за лични лекари, които са хомеопати? Освен това малко по малко наближава рождението на наследника, за когото също трябва да се избере лекар. Тук обаче имам няколко изисквания: да подкрепя изключителното кърмене на поискване, да адмирира късното захранване, да има готовност да не поставя всички ваксини от имунизационния календар (поне да ги отлага във времето!). Възможно ли е сред някой от педиатрите/джи пи-тата в Русе да се открие такъв? Прочетох за д-р Дукова по-нагоре, ще се радвам да разбера къде се намира кабинетът й. Имате ли наблюдения дали Бурмова отговаря на това, което търся? Нейният кабинет ми е съвсем наблизо, но не зная нищо за това, как работи, от вашите мнения разбирам, че е доста натоварено при нея, явно е търсена.
Мислех си, че най-добре би било, ако открия подходящ хомеопат за себе си, който да стане и личен лекар на бебчо. Колежки на майка ми, която помолих да разпита тук-там, са й споделили, че децата им са записани при някаква лекарка в Първа поликлиника, която била хомеопат, но, видите ли, хомеопатичното лечение го предлагала на пациентите си само в частния си кабинет, а когато приемала по Здравната каса, изписвала пак антибиотици и химии.
Знам, че въпросите ми станаха много, но ще се радвам, ако можете да ме насочите. Виждам, че повечето имате впечатления от не малко лекари, моите контакти (за щастие!) са доста по-малко.

# 30
  • Мнения: 820
Д-р Дукова работи в Дружба 3, бл. 10. Тя също изписва хомеопатични лекарства, не бърза с АБ и както писах по-горе подкрепя кърмене на поискване, късно захранване и т.н.

При Д-р Бурмова съм ходила веднъж. Не сме говорили за тези неща - имаше по-важни и интересното, което мога да кажа за нея и за Доц. Петрова, че и двете ми отговориха на въпросите без да съм ги задавала (бях си ги написала, че да не пропусна нещо). Доц.Петрова е един изключително съвременно мислещ лекар!

Сестрата на Д-р Бурмова - Върбанова подкрепя режима при хранене, даването на вода и късното захранване.

За ваксините не мога да отговоря. Ние нашите сме си ги слагали. Само задължителните.

# 31
  • Мнения: 50

За д-р Досев - Ходили сме няколко пъти при него. Имам навика да не вземам всичко казано от докторите за чиста монета и си пресявам. Едининя път отидох със свекърва ми при него и той я побърка. Жената наистина му повярва, че детето е тежко болно. Лично за мен половината неща бяха глупости, но ми се наложи после половин час да я успокоявам. Аз такива доктори, дето по-голямата част от диагнозата и лекарствата са измислени, колкото да си направи уж пълен преглед, не са добри лекари. Да не говорим, че нито той, нито повечето имат навика да пускат изследвания, а и 2мин за гърди и гърло преглед ли е?



Къде посещаваш д-р Досев , защото аз само съм го викала в къщи , незнам да има частен кабинет newsm78 .А за изследванията съм точно на обратното мнение , почти винаги ни пуска такива, но за съжаление трябва да си ги плащаме.
За доц.Петрова съм на мнение ,че въпреки ,че е възрастна е много , ама много в час с новостите.

nia 7 интересува ме д-р Петрова.По принцип така си практикува , посещава болните по домовете  или на вас не може да откаже ,защото сте и редовни пациенти.

# 32
  • Мнения: 657
Препоръчвала съм я на мои близки и не е отказвала.Мисля,че няма кабинет и практикува по този начин.

# 33
  • Мнения: 28
Къде посещаваш д-р Досев

В помещението, което е до мазите и се води като стая за колички и колелета, в неговия вход.  Когато ходихме детето ми беше по-малко и на фона на д-р Новакова неговия преглед беше смешен, но който е доволен нека си ходи. В крайна сметка имаме различни изисквания  Peace

# 34
  • Мнения: 1 207
Къде посещаваш д-р Досев

В помещението, което е до мазите и се води като стая за колички и колелета, в неговия вход.  Когато ходихме детето ми беше по-малко и на фона на д-р Новакова неговия преглед беше смешен, но който е доволен нека си ходи. В крайна сметка имаме различни изисквания  Peace

 Laughingмалееее, ужас.

# 35
  • Мнения: 93
радвам се, че и др. майки са споделили добри впечатления от д-р Султана Петрова - тя наистина ги заслужава. Наистина мисли кое е доброто за детето и го прави.   bouquet за нея

# 36
  • Мнения: 952
Лична лекарка на детето, а и вече наша е д-р Неделчева лошо не мога да кажа за нея. Но за по сериозни болежки винаги ходя при Новакова за мен тя е най добрата  педиатърка в Русе на този етап Peace

# 37
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Zl-76, благодаря ти за отговора, който си написала.

Майчета, а д-р Стефанова говори ли ви нещо? Тя е ЛЛ на съпруга ми, но той доста рядко ходи и взаимодейства повече със сестрата. Чудех се дали не е лекар на някое от вашите детенца и дали имате впечатления как работи.

# 38
  • Мнения: 5 391
Ако става дума за др.Стефка Стефанова до к-с Евас, ЛЛ е на моите деца.
Ползвам я само за мерки и теглилки, често прибягва до АБ, не лекува адекватно за мен.

# 39
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Да, за нея точно става дума, благодаря за отзива.

# 40
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Личните лекари в Русе са абсолютно еднакви като начин на работа, за това смяната им си е чиста загуба на време. Явно системата е такава - неадекватно лечение. Минали сме през - д-р Лидия Цонева, д-р Дариа Борисова, сега сме при д-р Гери Димитрова, доволна съм. Цял късмет е да намериш адекватен ЛЛ. Всички са много натоварени и не могат да обърнат внимание освен редовните консултации и ваксини. За това ползвам услугите на платен педиатър, такъв който работи в детското отделение. Но най-важното според мен е моя инстинкт и доверието ми в педиатъра.
Два пъти ми се е налагало да викна д-р Досев (в неделя, дъщеря ми с 40 градуса и в полунощ, с алергичен обрив по лицето), еми по-спокойно ми беше след като я прегледа, това си е предимство.
Резултата - голямата е пила АБ веднъж, когато беше на 3 год., малката все още не е. Педиатъра е д-р Новакова.  Hug

# 41
  • Мнения: 11
Моята дъщеря е при др. Стефанова и за сега съм много доволна от нея. Досега не ми се е налагало да прибягвам до други лекари на частно. Лекува я според състоянието и. Дори веднъж се наложи да отидем до спешния кабинет че се разболя в неделя и предписаха веднага антибиотик, но аз изчаках и на другия ден тя ми каза че нямаме нужда от него.

# 42
  • Мнения: 1 207
В спешния винаги са ми изписвали Аугуметин.

# 43
  • Мнения: 27
моето детенце е при Стефанова. не съм доволна от нея - взе ми 5 лв. за бележката за соц. грижи (защото така ги карали!!!), помолих я да не поставя заедно синфлорикса и пентаксима, че детето тежко ги понесе предния път, отказа (защото имали заповед да не ги делят, което не е вярно разбира се) и освен това ми се скара и ме нарече модерна Simple Smile, защото не започнах със сокчета от 30-тия ден. мери тегло, ръст, глава, гърди и толкова. включително и преди ваксинации. казвам, че детето повръща, тя отговаря - нормално е. няма да пита ама как, кога, колко и т.н. въпросът е приключен. аз за това и чета тая тема - търсим си друг педиатър

# 44
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Цитат
     Ако става дума за др.Стефка Стефанова до к-с Евас, ЛЛ е на моите деца.
Ползвам я само за мерки и теглилки, често прибягва до АБ, не лекува адекватно за мен.
 
 
 
       
Не ми се говори за нея......заради нея синът ми прекара бронхит,адекватно ли е според вас дете кашлящо 2месеца,да лекува със сиропи......не ща да спамя... ooooh!

# 45
  • Русе
  • Мнения: 764
И аз не съм доволна от д-р С. Стефанова. На няколко пъти си мислех да я сменя, но все си казвах, че ще ходим при нея за мерки и теглилки, пък ако не дай си Боже се наложи друго ще търся друг лекар. Но последния път, преди 2 дни като ходихме за консултация трябваше аз да й напомням и питам няма ли сега синът ми като е на 6 м. вече да се правят някакви изследвания?! Реакция: " Ама ние не правихме ли?"  Confused  Ако не бях запозната кога се правят тези изследвания нямаше изобщо да се сети за тях.  ooooh!

Някой да има отзиви за д-р Кабаиванова?

# 46
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз пък да питам за д-р Папазян? Така и така с мъжът ми сме при нея, да записваме декември месец и малката и да знам, че целокупно ще си ходим при един и същ лекар. Днес ни се наложи от доста време насам да посетим ДжиПи-то, супер скоростно ни прегледа, попита ме първо какви лекарства имам у дома  Rolling Eyes, за да знае какво да ми изписва...да беше ми казала поне от тях по колко да давам. Длъжни ли са други лекари да ми дават консултации по телефона за изписани лекарства от друг лекар. И категорична - грип, нито боледувала ли е, имала ли е симптоми, абе нищо не ме разпита...сякаш до сега като съм ходила на частно друго отношение срещах. Много ми прикипя. И мъжът ми цял ден ми опява, че това не било никакъв преглед, при това с основание  ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 463
За д-р Султана Петрова - разбрана е, работи в детско отделение.
За Ирина Койчева, Кирова, Николова, Айзнер, Даскалова - от 2 ДКЦ - да, диагностират, внимателни и вежливи са, но не лекуват, поне при нас е така.
Та по отношение на хомеопатите - то май в Русе няма класически хомеопат. Ходила съм при Ив.Димитров, Антонова, Милен Христов - не лекуват като класически хомеопати, предписват много лекарства наведнъж, а при нас, може би става дума за предразположение, предадено наследствено - миазъм, и явно че не могат да помогнат.  Най-близкия град с хомеопати - Варна, а може би и Плевен.

# 48
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Тъкмо тази тема пак ми трябваше! Преди няколко минути разговарях с д-р Бурмова по телефона и се уговорихме да се срещнем в кабинета й, като моето намерение беше тя да стане педиатър на бебчо. Обаче неприятна изненада - оказва се, че тя не работи със Здравната каса. Sad Сега ще чета в темата за кои други сте оставяли положителни коментари. Твърдо се бях насочила към нея, много неприятно.

# 49
  • Мнения: 657
д-р Силвия Папазян роди скоро и не работи.Вероятно сте попаднали при майката ooooh!
Записани сме при тях, но ходим само за направление или ваксини.

# 50
  • Мнения: 1 070
Някой чувал ли е за д-р Ваня Илиева?

# 51
  • Мнения: 94
Д-р Дачев работи ли със здравната каса? Насочиха ме към него за ЛЛ на детенце, а по-горе някой е писал че приема само часно?

# 52
  • Мнения: 222
ходили сме с направление при д-р Дачев

# 53
  • Мнения: 94
а за ЛЛ става ли или не знаеш?

# 54
  • Мнения: 1 463
д-р Дачев е детски специалист в тубдиспансера на кабинет. Така че не става за джипи.
.

# 55
  • Мнения: 250
Само с направление и частин приелм
ЛЛ-не

# 56
  • Мнения: 1 043
Майчета имам 1 въпрос- решила категорично да сменя ЛЛ на детето. Става въпрос за Калинов...
Знаете ли дали д-р Новакова става за ЛЛ?

# 57
  • Мнения: 5 391
Тц, мисля че не става за ЛЛ.

# 58
  • Мнения: 222
ох чета тук и ми става тъжно  Sad по-качествените доктори не стават за ЛЛ, и какво ни остава да плащаме пак като попове за частни приеми  ooooh!

# 59
  • Мнения: 94
И аз сега ще сменям ЛЛ на детенце насо4ила съм се към Удева, но други мами ми казаха че имало негласно споразумение между ЛЛ от 3-та поликлиника да НЕ си приемат помежду си пациенти (ох дано да сте ме разбрали), та някой минавал ли е от един при друг лекар там?

# 60
  • Мнения: 222
И аз сега ще сменям ЛЛ на детенце насо4ила съм се към Удева, но други мами ми казаха че имало негласно споразумение между ЛЛ от 3-та поликлиника да НЕ си приемат помежду си пациенти (ох дано да сте ме разбрали), та някой минавал ли е от един при друг лекар там?
олеле тази обреченост ме кара да съм още по-тъжна  Confused и какво да правим ние майките......

# 61
  • Мнения: 7
И аз мисля да сменяме Калинов, но все още не съм се насочила към никой....
Някой да е чувал нещо за Бойчева в 1-ва поликл.???

# 62
  • Мнения: 94
За Бойчева мога само да кажа че е почти невъзможно да те приеме, още докато бях бременна разговарях с нея и по тел и лично, мъжът ми също ходи, една приятелка която е при ня я пита и вкрайна сметка не се получи нищо, все отговаряше че е много натоварена и няма възможност.

# 63
  • Мнения: 45
Здравейте,
искам да споделя моето "НЕ" за д-р ИРИНА КОЙЧЕВА...ЗА кошмара,който преживях ,докато я сменя....
  Първото,което ми се случи беше 3 -4 дни,след изписването от родилното.Тя" откри гной" в пъпчето на детето и "установи",че има перитонит...прати ме в детска хирургия за операция.Лекарите там се смяха половин час с нея и ме отпратиха да си ходя без отговор.Аз посетих частен кабинет и се оказа...ПУДРА;
  Второто-на месец и половина,реши,че е твърде късно тестиса на сина ми да слезе и отново-в детска хорургия,за операция,този път направо отидох в хирургически кабинет и се оказа,че отново греши;
  Трето-момченцето ми се плезеше на хората,които харесва.ДА ама НЕ.Нашета Джи-пи реши че това е шизофрения!!!,и ни прати на изследвания/където отново стана за смях/-на сина ми  направиха напълно безсмислена рентгенова снимка на 4 месеца...
  Понеже съм привърженик на кърменето заявих,че ще кърмя без вода-тя ми каза,че детето ще получи цироза,ако не му давам такава...
Смених я веднага щом можах.Днес сина ми е на година и 11 месеца и все още не е боледувал...

# 64
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Здравейте,
искам да споделя моето "НЕ" за д-р ИРИНА КОЙЧЕВА...ЗА кошмара,който преживях ,докато я сменя....
  Първото,което ми се случи беше 3 -4 дни,след изписването от родилното.Тя" откри гной" в пъпчето на детето и "установи",че има перитонит...прати ме в детска хирургия за операция.Лекарите там се смяха половин час с нея и ме отпратиха да си ходя без отговор.Аз посетих частен кабинет и се оказа...ПУДРА;
  Второто-на месец и половина,реши,че е твърде късно тестиса на сина ми да слезе и отново-в детска хорургия,за операция,този път направо отидох в хирургически кабинет и се оказа,че отново греши;
  Трето-момченцето ми се плезеше на хората,които харесва.ДА ама НЕ.Нашета Джи-пи реши че това е шизофрения!!!,и ни прати на изследвания/където отново стана за смях/-на сина ми  направиха напълно безсмислена рентгенова снимка на 4 месеца...
  Понеже съм привърженик на кърменето заявих,че ще кърмя без вода-тя ми каза,че детето ще получи цироза,ако не му давам такава...
Смених я веднага щом можах.Днес сина ми е на година и 11 месеца и все още не е боледувал...
Въпроса, който възниква тук е - с кого я смени?

# 65
  • Мнения: 952
Здравейте,
искам да споделя моето "НЕ" за д-р ИРИНА КОЙЧЕВА...ЗА кошмара,който преживях ,докато я сменя....
  Първото,което ми се случи беше 3 -4 дни,след изписването от родилното.Тя" откри гной" в пъпчето на детето и "установи",че има перитонит...прати ме в детска хирургия за операция.Лекарите там се смяха половин час с нея и ме отпратиха да си ходя без отговор.Аз посетих частен кабинет и се оказа...ПУДРА;
  Второто-на месец и половина,реши,че е твърде късно тестиса на сина ми да слезе и отново-в детска хорургия,за операция,този път направо отидох в хирургически кабинет и се оказа,че отново греши;
  Трето-момченцето ми се плезеше на хората,които харесва.ДА ама НЕ.Нашета Джи-пи реши че това е шизофрения!!!,и ни прати на изследвания/където отново стана за смях/-на сина ми  направиха напълно безсмислена рентгенова снимка на 4 месеца...
  Понеже съм привърженик на кърменето заявих,че ще кърмя без вода-тя ми каза,че детето ще получи цироза,ако не му давам такава...
Смених я веднага щом можах.Днес сина ми е на година и 11 месеца и все още не е боледувал...


 Shocked Shockedнаправо съм в потрес тая "докторица" не съм я чувала и не я знам,но на тебе ти се чудя повече как така изтрая целия този ужас и не я смени при първа възможност newsm78 как може да ходиш в хирургията веднага след като ти е казала без да се допиташ до второ мнение. Rolling Eyes
както и да е важното е да сте здрави Peace

# 66
  • Мнения: 45
Смених я още на пъви юни.Жалко че има срокове през които да търпиш подобни излияния...Просто синчето  е декемврийско бебе и по закон трябваше да чакам до юни.Второ мнение не съм искала,защото майка ми е здравен работник и и се обаждах за каквото мога,а трябваше да го водя на преглед-за да върна подпечатан документ...
Сега съм записала хлапето при д-р Кънева.Тя ме  подкрепя,за това,че кърмя и не ми изписва изследвания или лекарства за глупости...за година и половина-никакви проблеми...

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 12:42 от m_ani

# 67
  • Мнения: 45
искам да изкажа и специални благодарности на Д-р Борисов,който ме приемаше след всяка глупост от страна на"докторката".
Да вметна,че същата каза на моя близка,че детето и има рак на мозъка,понеже проходило на пръсти...

# 68
  • Мнения: 222
тц тц  ooooh! тази плаче за жалба в Здравната каса, да пази Господ от такива "специалисти"

# 69
  • Мнения: 250
Да вметна,че същата каза на моя близка,че детето и има рак на мозъка,понеже проходило на пръсти...
#Crazy-е, по-голяма простотия, казана от "лекар", не съм чувала  Shocked.

# 70
  • Мнения: 1 070
Леле m_ani какво си изживяла.... такава бих я побъркала, просто нямам думи.... Хубаво е че си се отървала от нея, явно тя е шизофреничка и е време май да се прегледа при специалисти.... кой им дава дипломи на такива  #2gunfire

А къде се намира доктор Кънева?

# 71
  • Мнения: 94
Някой ходил ли е при д-р Даскалова? Доволни ли сте?

# 72
  • Мнения: 222
за Даскалова съм чувала само добри отзиви, тя освен педиатър е и алерголог...само, че знам, че не може да е личен лекар, но може с направление или на частно да се ходи, ама за всеки случай питай да не те подведа с грешна информация...

# 73
  • Мнения: 94
Да не може да е ЛЛ, но съм рещила да запиша малката при д-р Кунева, казаха ми, че винаги когато се наложи давала направления, та  с тях при  Даскалова и да се надяваме че този път няма да има проблеми като при старата ЛЛ.  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 463
И аз бях при Ирина Койчева. Никога не лекуваше детето, а все ме праща ше при педиатърката. Смених я. При д-р Даскалова сме ходили. Любезна е, внимателна, но не мога да кажа, че е голям специалист.

# 75
  • Мнения: 45
D-р Кънева работи на втория етаж в бившета III-та поликлиника.Тя е лекар за възрастни,но освен моя син,работи и с още едно бебче.За всяка ваксина сестрата ни се обажда по телефона и пита кога ще е удобно на мен и детето да отидем/понеже пред кабинета се чака много/.Консултациите се извършват в друга стая,а не където влизат болните за преглед.
При доктор Даскалова ходих като бременна-доволна съм.Разбрах от близки,че може да и се разчита за преглед по всяко време.Ето едно телефонче,надявам се да е още актуално:
0878 82 32 26

# 76
  • Русе
  • Мнения: 278
И аз мисля да сменяме Калинов, но все още не съм се насочила към никой....
Някой да е чувал нещо за Бойчева в 1-ва поликл.???
При Бойчева е записана щерката живот и здраве и бебето и то, възхищавам и се на жената винаги адекватно лечение (не че се е налагало нещо сериозно) АБ е пила веднъж за почти 5 години, звъняла съм и по нощите 2-3ч отговаря обяснява съвсем спокойно. Не записва обаче нови пациенти защотото имали доста и няма да могат да отделят нужното внимание.

# 77
  • Мнения: 403
Аз се махнах от Бойчева, защото претупваше всичко. Малкото се разболя веднъж -  аз постоянно сигнализирах за болестта, даже идва у нас, но въпреки това стигнахме до болница с 135 СУЕ, посинял ..., а бе ужас беше. Същото дете получи дисбактериоза от един АБ и почна да ака скоро след хранене несмляна цялата храна и така два-три месеца. Коментарът, когато споделих за проблема: ми то едно бебе какво има - едно право черво, нормално е да се изхожда бързо. Тогава почнах да чета усилено и да не вярвам на нито един доктор докрай. Сама го излекувах с Ентеросан за 10-ина дена. А от д-р Такова и Петрова от болницата съм изключително доволна и съм им благодарна, че спасиха детето ми.

Сега съм при д-р Койчева, но и при който да бъда, няма да приемам на готово думите и леченията им. Напатих се. При д-р Дачев се отказвам да ходя също. След 10-на посещения, виждам, че сам си противоречи като изписва едно лекарство, а следващия път го отрича, и въпреки, че кашлиците на детето са от 5 години и протичат по един и същ начин, досега не е предписал дълготрайно превантивно лечение, за каквото се моля от една година насам.

Оплаках се.

# 78
  • Мнения: 403
Моля, кажете ми дали има друг детски пулмолог в Русе освен Дачев?

# 79
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Преди Дачев беше д-р Дарина Илиева - педиатър-пневмофитизиатър в ТУБ-диспансера. Работи още в болницата, но е някъде в администрацията, заместник на Вичев е, ако не се лъжа. Но все пак е била на мястото на Дачев преди доста години, сигурно 10 или повече.

# 80
  • Мнения: 0
Ние сме при Д-р Неделчева и Д-р Тотев.                                                              Много съм доволна от Д -р Новакова. Тя просто грешка няма само че не работи със здравната каса. Peace Peace Peace

# 81
  • Мнения: 50
Някой може ли да ми даде повече информация за д-р Такова.Разбрах ,че има частен кабинет във Възраждане , но ме интересува кога преглежда там.

# 82
  • Мнения: 820
Някой може ли да ми даде повече информация за д-р Такова.Разбрах ,че има частен кабинет във Възраждане , но ме интересува кога преглежда там.

Трябва предварително да се уговорите с нея.

# 83
  • Мнения: 50
Някой може ли да ми даде повече информация за д-р Такова.Разбрах ,че има частен кабинет във Възраждане , но ме интересува кога преглежда там.

Трябва предварително да се уговорите с нея.


Благодаря! А дали мога да разчитам на нея през почивни и празнични дни  newsm78

# 84
  • Мнения: 820
Някой може ли да ми даде повече информация за д-р Такова.Разбрах ,че има частен кабинет във Възраждане , но ме интересува кога преглежда там.

Трябва предварително да се уговорите с нея.


Благодаря! А дали мога да разчитам на нея през почивни и празнични дни  newsm78

Ами зависи от графика и, като и звъннете я питайте и се разберете като се видите кога и как можете да я посещавате.

# 85
  • Мнения: 76
Здравейте всички, надявам се тази тема да се поднови понеже ми се струва доста полезна, аз сега тепърва трябва да търся педиатър и се чудя към кого да се насоча. Мен ЛЛ ми е д-р Кожухаров доволна съм от него, като изключим това, че доста често отсъства и е заместван от други лекари. Моя мъж е при д-р Стефанова, но аз лично не съм доволна от нея. Мога да дам и още едно положително мнение за д-р Ламбев УНГ специалист.

# 86
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Можете ли да ме насочите кънм добър травматолог?
В преден пост съм разказала на кратко.

# 87
  • Мнения: 2 352
Здравейте и от мен, аз също си търся педиатър, мисля че ще е Дукова, Удева или Новакова, поне те ми се сториха подходящи, след като изчетох темата, дано някой сподели по-нови впечатления.

# 88
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Здравейте и от мен, аз също си търся педиатър, мисля че ще е Дукова, Удева или Новакова, поне те ми се сториха подходящи, след като изчетох темата, дано някой сподели по-нови впечатления.
д-р Новакова е педиатър, но работи в Детско отделение и в частен кабинет, не е личен лекар, д-р Удева до колкото знам е личен лекар, за Дукова нямам идея.

# 89
  • Мнения: 45
д-р Дукова е личен лекар,кабинета и е в "10" блок  ,чувала съм добри отзиви за нея

# 90
  • Мнения: 0
Zdraveyte,neznam dali temata mi e podhodya6ta za tazi tema,bih iskala da vi popitam za d-r Agu6,a i si tarsya decki pediatar ako moje da mi predlojite nyakoy/a.{treta poliklinika}

# 91
  • Русе
  • Мнения: 904
Бих искала да подновя темата за да споделим нови мнения за ЛЛ на децата ни

# 92
  • Мнения: 5 391
Тъкмо и аз да попитам, познавате ли ЛЛ, който да е върл противник на ваксините в Русе?
Говоря за задължителните при децата.

# 93
  • Мнения: 657
ЛейдиФил аз не познавам.Но до колкото знам са задължителни, нали.Ако ЛЛ е против какво може да направи.Аз също съм против, въпреки че дъщеря ми има всички по БГ календар.Но сега имам право на избор и смятам да се възползвам.

# 94
  • Мнения: 495
За Дачев-некадърник.Дъщеря ми винаги е имала голямо манту .Сега е на 12г. ..Последното 19мм и според него се била срещнала с вируса на ТБ,въпреки че снимката от рентген-чиста ..Аз се ядосах,защото  по цял свят се знае,че манту не е достоверно и направих КвантиферонТБ ГОЛД  Тест-отрицателен.Е,сами си правете изводите .
За ваксините-почти всички лекари не поставят ваксини на децата си.Най-вече ,защото са запознати със състава и и действието.Но никога няма да го тръбят на всички,защото ще си загубят работата.Никой в Русе няма да обяви официално,че е против,както направиха в София.Остава вариант-отказ.А който се сети нещо  друго-чудесно.
Антонова,Димитров -пишман хомеопати.Боаронци .

Последна редакция: пн, 30 сеп 2013, 17:39 от elbosi

# 95
# 96
  • Мнения: 1 070
Тъкмо и аз да попитам, познавате ли ЛЛ, който да е върл противник на ваксините в Русе?
Говоря за задължителните при децата.

Ох, болна тема. Ако намериш такъв, пиши тайничко. Аз тази година смених личния лекар не толкова заради децата, ами заради мен (с детето минахме комисия за отлагане и за сега съм спокойна). Тази година ми се полага ваксина и нямам намерение да я поставям. Уж беше противничка на ваксините, а колкото пъти отида при нея все ме натиска, въпреки че знае моето мнение.

# 97
  • Русе
  • Мнения: 90
Аз също мисля сега да сменям личния лекар, но тъй като ми предстои раждане, бих искала да препоръчате ЛЛ, който може да бъде и детски, един вид всички да бъдем при един лекар.
Досега бях при д-р Дария Борисова, но не съм доволна от нея (имам чувството, че постоянното й приповдигнато-истерично поведение е повлияно от някакви забранени стимуланти  Twisted Evil ), не чувствам достатъчно професионално отношение. Обикновено на проблемите гледа повърхностно, като се опитва да "разчупва леда" с теми, неподходящи за лекарския кабинет (като личния ми живот, в какъв апартамент живея и т.н.).
Иска ми се да попадна на някого с професионално подход (по възможност в 1-ва поликлиника  Embarassed ).
От прочетеното по-горе, май д-р Красимира Коева ми отговаря на критериите - ЛЛ, детски лекар и в 1-ва поликлиника. Давайте още мнения, моля. На Вас разчитам   bouquet

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 14:44 от OAKFINGERS

# 98
  • Мнения: 1 070
Много американска представа имаш за тукашните ЛЛ. Свестните лекари не работят със здравната каса. Избора е не само труден, ами и половината поне вече не приемат пациенти. Изведнъж в Русе станаха многото жителите, които искат личен лекар  Wink Всички почти са един дол дренки - хвани единия, удари другия.

# 99
  • Мнения: 2
А някой знае ли дали има лични лекари с кабинети в Здравец или Изток, но да не са в 3та поликлиника? Искам да сменя ЛЛ на децата. До сега беше Удева, но не съм доволна...Иска ми се да е в квартала, но доколкото знам в ДКЦто имат споразумение да не си приемат пациентите помежду си... 

Последна редакция: чт, 07 ное 2013, 10:38 от Mimsi79

# 100
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А някой знае ли дали има лични лекари с кабинети в Здравец или Изток, но да не са в 3та поликлиника? Искам да сменя ЛЛ на децата. До сега беше Удева, но не съм доволна...Иска ми се да е в квартала, но доколкото знам в ДКЦто имат споразумение да не си приемат пациентите помежду си...  
Би ли споделила моля те,причините за недоволството от този лекар?
В какво се изразяват?

# 101
  • Мнения: 2
А
Би ли споделила моля те,причините за недоволството от този лекар?
В какво се изразяват?

Малкият много често боледува и постоянно трябва да настоявам да отлагаме ваксините. А тя всеки път ме притиска и едва ли не ме кара да се чувствам виновна , че детето ми е болно. На няколко пъти ме издразни като настояваше да ги сложим въпреки , че беше сополив и с лека температура. А отделно огромното чакане пред кабинета й вече ми идва в повече...

# 102
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А
Би ли споделила моля те,причините за недоволството от този лекар?
В какво се изразяват?

Малкият много често боледува и постоянно трябва да настоявам да отлагаме ваксините. А тя всеки път ме притиска и едва ли не ме кара да се чувствам виновна , че детето ми е болно. На няколко пъти ме издразни като настояваше да ги сложим въпреки , че беше сополив и с лека температура. А отделно огромното чакане пред кабинета й вече ми идва в повече...
За чакането -вярно си е,има доста пациенти.Но пък се записва час и тогава няма проблем.
Личен лекар е на двете ми деца от 7г.и до момента не съм имала оплаквания,но разбира се за всеки лекар има и добри и лоши мнения.

Учудвам се на това  за ваксините което пишеш;случвало се е и при нас и дори настоятелно подчертаваше,че трябва да е абсолютно здраво детето,за да се апликира с лекарството....  Rolling Eyes

# 103
# 104
  • Русе
  • Мнения: 90
Много американска представа имаш за тукашните ЛЛ.
Аз май най-накрая открих лекар, който да отговаря на всичките ни изисквания Simple Smile Д-р Антония Антонова - общопрактикуващ лекар, т.е. за цялото семейство, специалност педиатрия, лицензиран хомеопат и е в Първа поликлиника. Оказа се, че не е чак толкова невъзможно  newsm18

# 105
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
OAKFINGERS, чувала съм, че д-р Антонова преглежда по Здравната каса и изписва алопатични лекарствени продукти, а когато желаеш хомеопатични - трябва да платиш като за частен прием. Имаш ли представа дали е вярно или се носи само като слух?

# 106
  • Мнения: 5 391
OAKFINGERS, а какво е мнението й за ваксините?
А твоето намерение по същия въпрос?

# 107
  • Русе
  • Мнения: 90
Само да си кажа, че аз в понеделник ще я посетя за пръв път за прехвърляне при нея. Тепърва имам доста въпроси да й задам. Окуражена съм, защото, освен че накратко отговаря на всички поставени от мен изисквания, горещо ми я препоръчаха приятели, които отбягват традиционните методи на лечение.
Pyjamka, не мога да кажа за това кога какво изписва, защото още не ми се е налагало да ползвам услугите й. Засега само се записваме Simple Smile Разчитам да подкрепи семейната традиция за лечение с природни продукти  Praynig
Лейди ФиЛ, с нейното мнение за ваксините все още не съм запозната, но със сигурност при срещата ни ще изясним това, както и останалите ми очаквания. А моето мнение: аз съм "за" задължителните ваксини (тези, които вървят по календара), но съм крайно против "ваксините" против грипове разни и сходните им. На себе си не бих поставила нещо от тези отрови, които проповядват рекламите, както и на любимите си хора.

# 108
  • Мнения: 1 070
А моето мнение: аз съм "за" задължителните ваксини (тези, които вървят по календара), но съм крайно против "ваксините" против грипове разни и сходните им. На себе си не бих поставила нещо от тези отрови, които проповядват рекламите, както и на любимите си хора.

А защо си мислиш, че задължителните ваксини са по-различни от незадължителните? Даже и са по-зле!
А знаеш ли, че България е една от държавите с най-много ваксини в имунизационния си календар и някои от ваксините, които са задължителни тук, в доста държави са даже забранени. Защо ли?
И като в другите държави не се поставят част от ваксините за някои болести, защо нямат бум на заболяванията? Малко да се помисли логично...

Другото интересно е за желанието за лечение с природни продукти. Значи вие тъпчете организма със живака и алуминия във ваксините, ядете  салами и чипсове, а после искате природни продукти.
Нищо лично към теб де, само си разсъждавам.
Дано ЛЛ, който си намерила удовлетвори това, което търсиш. Ако искаш пак споделяй.
 

# 109
  • Русе
  • Мнения: 90
⅞ ...and Happily Ever After, благодаря за доброто мнение  Peace ще бъде обмислена наново позицията с ваксините след още малко четене и консултации. Забележка: Моята гледна точка по въпроса е доста крайна, но има и едно по-умерено мнение вкъщи, което не мога да пренебрегна току така. И тъй като сме двама родителите, ще се наложи и таткото да бъде убеден в същото - там се корени половинчатата позиция  в мнението по-долу Blush
А по въпроса с чипсовете и месата  ooooh! да му мислят другите   Stuck Out Tongue Winking Eye
Добре е, че като цяло крайно рядко се налага да се лекуваме, защото добре се грижим за себе си, но когато се налага, залагаме главно на ароматерапията и за нас това работи почти безотказно  Hug

# 110
  • Мнения: 495
Д-р Антонова не е класически хомеопат.Безразборно   съчинява схеми на прием .В Русе няма класически  хомеопат.Изпише ли ви някой повече от 1 лек.  ,с прием по часове и дни-бягайте.И за такъв боаронски преглед се плаща.Преди  беше 30 лв.

# 111
  • Русе
  • Мнения: 90
Благодаря, ще имам предвид съвета Ви, elbosi Simple Smile

# 112
  • Мнения: 222
аз не мога да разбера защо така ядно се оплюва боаронската хомеопатия, на нас пък страшно ни помогна в много труден за мен период, детето спря да боледува, сега изкарва вирусите "на крак", изобщо супер съм доволна и от монопрепаратите и поли "бълвочите" - ами страхотен ефект имат, защо трябва да се плюе всичко това, недоумявам???????? Като си харесвате класическата хомеопатия, ми ползвайте си я, някои предпочитат иглотерапията пред всичко друго - да ги плюем ли и тях????????

# 113
  • Русе
  • Мнения: 90
Аз в миналото имам опит с боаронова хомеопатия и съм доволна от резултата, който имах. Разчитам, че при необходимост пак ще ми помогне Simple Smile Важното е да има избор и свобода всеки да практикува това, което върши работа за него  Peace

# 114
  • Русе
  • Мнения: 90
Един по-друг поглед на ваксините: http://9gag.com/gag/aVOv4Rw Wink Най ме развесели как наистина има хора, които си черпят информацията от Yahoo answers  Laughing Всеки сам да си избира приоритетите  Peace

# 115
  • Мнения: 495
аз не мога да разбера защо така ядно се оплюва боаронската хомеопатия, на нас пък страшно ни помогна в много труден за мен период, детето спря да боледува, сега изкарва вирусите "на крак", изобщо супер съм доволна и от монопрепаратите и поли "бълвочите" - ами страхотен ефект имат, защо трябва да се плюе всичко това, недоумявам???????? Като си харесвате класическата хомеопатия, ми ползвайте си я, някои предпочитат иглотерапията пред всичко друго - да ги плюем ли и тях????????
Спокойно Simple Smile ,аз приемам всяко мнение .Но това ,което написах е следствие от опит. Минах и през класическата мед. -не уцелих на д-р ,но това не значи че я отричам.Опита се трупа с години -и от учене ,и от несполуки.За боаронската- това е  като руска рулетка. Класическата хомеопатия    е доста по стара от боаронската.Целта на боаронската е  най-вече финансова Wink.Аз не използвам нито една  от двете.И не си натрапвам мнението - нито дума не съм писала за моя избор Simple Smile. Късмет   с намирането на добър лекар за децата ви .

# 116
  • Мнения: 0
Да се включа и аз в темичката с един въпрос Simple Smile Интересуват ме лекарите ,при които мога да запиша бебето си за личен лекар. Казаха ми за Койчева, тя беше и мой личен лекар, но аз лично не съм доволна ,ще съм Ви благодарна да ме насочите Simple Smile

# 117
  • Мнения: 14 133
Детето ни е при д-р Койчева. Ние сме много доволни. Добър специалист е. Много е внимателна с децата. Изписва антибиотици само при необходимост. При най-малкото съмнение за по-сериозен проблем винаги праща детето на педиатър.  Hug

# 118
  • Мнения: 1 622
Момичета,

бях писала в темата на русенските бг-мами, но да ви кажа и тук за новото работно място на д-р Фучиджиева:

Скрит текст:

# 119
  • Мнения: 0
Момичета,

бях писала в темата на русенските бг-мами, но да ви кажа и тук за новото работно място на д-р Фучиджиева:

Скрит текст:

А мнение за д-р Стефка Стефанова.Някой ако има моля да сподели.Кабинета и е до т.к Евас,на мен ми се стори най-малкото некомпетентна.

# 120
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
сайраса, мъжът ми и детенцето са при нея. Ако не бяха на лице други обстоятелства, отдавна щяхме да сме я сменили. Насочете се другаде.

# 121
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
сайраса, мъжът ми и детенцето са при нея. Ако не бяха на лице други обстоятелства, отдавна щяхме да сме я сменили. Насочете се другаде.
Абсолютно подкрепям  Peace
Без повече коментар за нея... Tired

# 122
  • Мнения: 0
сайраса, мъжът ми и детенцето са при нея. Ако не бяха на лице други обстоятелства, отдавна щяхме да сме я сменили. Насочете се другаде.
[/
quote]

Благодаря,задължително ще го направя,а препоръки някакви.

# 123
  • Мнения: 32
Здравейте! Да изкажа и аз едно позитивно мнение за д-р Удева.От 9 години сме при нея. Не изписва антибиотици на халос, следи новостите в медицината, компетентна е и дава направления. Нямам забележки, като се има предвид, че съм доста критична. Единственият минус е, че има много пациенти и без час се чака. Но...така е при добрите  Peace

# 124
  • Мнения: 657
Някой да знае джипи за дете, което няма да се муси ако детето няма ваксини  и няма да ме сравнява, че съм несериозна като ромките. Laughing

# 125
  • Русе
  • Мнения: 90
Д-р Антония Антонова, в Първа поликлиника, ет. 2. С отворени обятия ще те посрещне, че не искаш ваксини Simple Smile

# 126
  • Мнения: 657
Благодаря  Grinning

# 127
  • Мнения: 88
И аз май ще ми се наложи да сменям ЛЛ. Търся някой да ни поеме всичките и с дечко, в 3та поликлиника или в района. Някой има ли впечатления от д-р Айзнер!

# 128
  • Мнения: 14 133
И аз май ще ми се наложи да сменям ЛЛ. Търся някой да ни поеме всичките и с дечко, в 3та поликлиника или в района. Някой има ли впечатления от д-р Айзнер!
Моето дете е от раждането си досега при д-р Койчева. Ние сме много доволни от нея.   Peace
От д-р Айзнер нямам впечатления.  newsm78

# 129
  • Мнения: 125
Бременна съм и скоро ще търся педиатър за бебчо. Някой знае ли педиатър в Русе, който не ваксинира?

# 130
  • Мнения: 14 133
Бременна съм и скоро ще търся педиатър за бебчо. Някой знае ли педиатър в Русе, който не ваксинира?

Д-р Антония Антонова, в Първа поликлиника, ет. 2. С отворени обятия ще те посрещне, че не искаш ваксини Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 070
Не е нужно личния лекар на детето да е педиатър.

# 132
# 133
  • Мнения: 14 133
Не е нужно личния лекар на детето да е педиатър.

Peace Дори и не може доктор, който е сключил договор с касата само като педиатър, да е личен лекар на детето. Трябва да е общопрактикуващ.  Hug

# 134
  • Мнения: 2 352
Можеш да откажеш детето ти да бъде ваксинирано като съответно понесеш отговорност за това при всеки общопрактикуващ лекар.

# 135
  • Мнения: 125
Благодаря! След празниците ще потърся  Heart Eyes

# 136
  • Мнения: 2
Здравейте!Забелязах,че темичката е малко замряла.Моето детенце сега е болно и ходим при д-р Калчева.За сега съм доволна,но докато не се излекува напълно не смея да давм препоръки.Търсих мнения за нея,но никъде не намирам,някой има ли впечатления?

# 137
  • Мнения: 356
Здравейте!Много моля за съвет,относно добър личен лекар!Ще съм безкрайно благодарна!Просто "добър".Много ще помогнете с Вашите мнения!

# 138
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Нашият е Силвия Папазян. Не ми е отказвала направление, ако не й е в компетентността, държи на профилактичните и като цяло нямам оплаквания вече 6та година Simple Smile Мислехме и децата да записваме, че всички да сме при един, но се въздържам поне докато не порасне още малко малката ни дъщеря.

# 139
  • Мнения: 356
Нашият е Силвия Папазян. Не ми е отказвала направление, ако не й е в компетентността, държи на профилактичните и като цяло нямам оплаквания вече 6та година Simple Smile Мислехме и децата да записваме, че всички да сме при един, но се въздържам поне докато не порасне още малко малката ни дъщеря.
Много благодаря!  Hug

# 140
  • Мнения: 657
Копирам си написаното от темата за зъболекари в Русе.
Влизам в темата специално за да похваля и кажа възхищението си от д-р Ченко Сотиров.Изключителен специалист и човек.Препоръчаха ми го от няколко места и не съжалявам, че започнах да правя всичко при него.Всяка стъпка която предприема я казва и предупреждава, предлага голяма информираност на пациента.


Ако имаше черен списък за отношение -добавям клиника Св Аполония.Изключително некоректно отношение, въпреки предварителните ни  уговорки които направихме  още преди да пристигна в България .След това бях прехвърлена на един нервак Савов.Без да е запознат с моя проблем, без да ми даде и дума да кажа,съответно нито той  за какво става въпрос грабна инструментите и докато се опитва да работи  калкулира сметка 1050 лв.Станах  и напуснах прехвалената клиника.За същите неща платих при д-р Сотиров 900 лв.

# 141
  • Мнения: 130
Здравеите
Ще можете ли да ми препоръ4ате добър нефролог в Русе

# 142
  • Мнения: 14 133
Здравеите
Ще можете ли да ми препоръ4ате добър нефролог в Русе
Да, д-р Петков в ДКЦ 1 / бившата 1-ва поликлиника - имат сайт/ . Личният лекар ме прати при него, защото имаше някакви притеснения за проблем. Преглежда много подробно с ехограф и обяснява всичко. Пред кабинета чакащите други пациенти много го хвалеха.  Peace

# 143
  • Мнения: 657
д-р Петков посещавах аз и съм много доволна

# 144
  • Мнения: 130
zapisah si 4as pri nego

# 145
  • Мнения: 14 133
Късмет.  Praynig Дано и ти да останеш доволна , и всичко да е наред.  Heart Eyes

# 146
  • Мнения: 130
дано,
аз ще ви кажа какво е станало

# 147
  • Мнения: 14 133
дано,
аз ще ви кажа какво е станало
Peace Ще чакаме.  bouquet

# 148
  • Русе
  • Мнения: 359
Здравейте, реших да си сменя личния лекар нали сега е момента но се оказа много трудно защото повечето лекари вече не записват нови пациенти. Отрязаха ме вече Татяна Димитрова, Сотирова и Матева.  Сегашния ми личен лекар е  Рашева не мога да се оплача като специалист от нея но много се чака дори и със записан час може да висиш 2 часа пред кабинета. Има много възрастни пациенти и почти винаги недостиг на направления. Очаквам препоръки  Hug

# 149
  • Мнения: 657
До нас в квартала (зад стоматологията) има открит нов кабинет с джи пи, което набира пациенти..д-р Моллова.Не я познавам и не съм ползвала услугите й,но хората казват, че е добър лекар и с добро отношение към пациента.

# 150
  • Мнения: 2 732
Ива ,намери ли нов лекар?

# 151
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Препоръчайте друг детски пулмолог освен Дачев?
Обмислям и смяна на лл на децата. В стоматологията имало две много добри, но им забравих имената...

# 152
  • Мнения: 14 133
Препоръчайте друг детски пулмолог освен Дачев?
Обмислям и смяна на лл на децата. В стоматологията имало две много добри, но им забравих имената...
Трудна задача.  newsm78 Д-р Николова в 3-та поликлиника е детски пулмолог, но не можа да се справи с кашлицата на моето. Поне се отказа навреме и се съгласи да се прехвърлим при д-р Даскалова, но тя  е педиатър с алергология. Значително по-добре е вече след лечението на втората и само малко се закашля вечер, пу-пу.  Praynig

# 153
  • Русе
  • Мнения: 359
Ива ,намери ли нов лекар?

Не съм. Взех си час и отидох да си направя годишния преглед при Рашева и о чудо този път нямаше никой пред кабинета, влязох веднага и 1 час ми отдели. За сега ще спра с търсенето защото ми и омръзна да ме режат по телефона с "незаписвам нови пациенти". 

# 154
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Алерголог не ме устройва. Малката направи бронхит преди месец, сега пък е с трахеит и ми писна все лл да я лекува. Искаше ми се компетентна намеса  newsm78

# 155
  • Мнения: 14 133
Алерголог не ме устройва. Малката направи бронхит преди месец, сега пък е с трахеит и ми писна все лл да я лекува. Искаше ми се компетентна намеса  newsm78
Съчувствия, късмет и бързо оздравяване на малката.  Praynig  Heart Eyes
От Дачев не си ли доволна?  newsm78 Не знам Николова до колко ще ви помогне и тя... Rolling Eyes
Разбрах, че не ти трябва педиатър с алергология.   Peace
Просто за нашия случай д-р Даскалова предписа най-подходящото лечение, но за моето по принцип всички доктори преди нея се съмняваха за кашлица на алергична основа.
Сега ще дъвче вечер по 1 таблетка Ефира половин година, но те са за алергична или астматична кашлица.   Hug

# 156
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз от Даскалова съм доволна, но за други болежки. За Дачев не ми си коментира просто, обърка жестоко лечението на каката, та Наков се намеси с лечение. За съжаление този път и  Наков не се нае да лекува, препоръча да обърнем внимание на долните дих.пътища.

# 157
  • Мнения: 14 133
Fervor , дано някой излекува дребната!  Praynig  Heart Eyes
Освен , ако ви пусне личната , да отидете Николова да е види - знам ли...  Rolling Eyes
Само двата с Дачев сякаш в града ни са детски пулмолози.  newsm78

# 158
  • Мнения: 88
Fervor , дано някой излекува дребната!  Praynig  Heart Eyes
Освен , ако ви пусне личната , да отидете Николова да е види - знам ли...  Rolling Eyes
Само двата с Дачев сякаш в града ни са детски пулмолози.  newsm78
Защо "ако я пусне"?! Тя да не е феодал! Искай направление за пулмолог. Няма право да откаже. Направленията за деца не са с ограничения. Аз затова си избрах такава лична, че само като ме видят с младежа пред кабинета и веднага ми връчват направление. Хич не се опитва да го лекува. Щото предишната от такива лечения стигнахме до болницата с пневмония и после 2 месеца вкъщи.  #Crazy

# 159
  • Мнения: 14 133
Деси, знам ли , някои ЛЛ се правят на много велики и не пускат към педиатър.  Twisted Evil
Добре, че нашата не е такава.  Hug

# 160
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Здравейте, някой да може да ми каже днес какво е работното време на д-р Бойчева. Знам, че е след обяд но от колко - до колко.

Общи условия

Активация на акаунт