Диета и влиянието й върху кърмата

  • 502
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Искам да попитам, ако реша да спазвам по-драстична диета, как ще се отрази това на кърмата, в смисъл - знам, че се отделят токсини, защото организъма се чисти, та какъв процент от токсините преминават в кърмата и колко вредно е това за бебето?
Решила съм да огранича количествата на поеманата храна, както и да премахна напълно сладкото и хляба, но зная, че първите няколко дни ще ми е трудно и точно тогава се отделят въпросните токсини, придружени с главобол поради очистителния процес.
Моля ви споделете опит. Грозно дебела съм. Само един панталон ми става, а не искам да си купувам нови дрехи сега smile3518

# 1
  • Мнения: 4 358
Светле, пробвала ли си да махнеш само сладкото от менюто?
Аз също имам да боря килограми, но гледам да става с повечко движение. Използвай хубавото време за разходка с по-бързо темпо. Дори да не се отрази драстично на килограмите, със сигурност ще стегнеш мускулите.

Токсините се изхвърлят от тялото чрез течностите, а кърмата си е течност както и да я гледаш  Confused

# 2
  • Мнения: 2 556
Светле, както писах в отчетния форум, аз вече 4-ти ден съм на диета - само зеленчуци, плодове - всякакви - и кисело мляко (може и плодово). Оттам нататък - нищо друго. Нито хляб, нито манджи, нито сирене, за сладко пък и дума не става (освен плодовите млекца). Поех риска, защото аз изобщо не мога да се трая с излишни килограми и за мен лично е много важно как изглеждам (нищо, че прекарвам повечето време вкъщи  Twisted Evil)

Значи кърма си имам, от токсините не знам дали се освобождавам, защото пак поемам такива - за плодовите млекца иде реч, как иначе ще докарат трайност по 1 месец. Обаче малката нещо тази нощ се буди 3 пъти и иска да суче, та си помислих да не би да става по-нискокалорична кърмата (дали изобщо е възможно това не знам обаче  Confused). Иначе сега от 12 на обяд спи здраво например. На консултация сме във вторник и ако си наддава добре изобщо няма да си променям режима. Ако пък се наложи, ще добавя препечен хляб и това е.

Просто без глад няма как да се слабее, особено такива като мен, дето мразят всякакъв спорт...

Между другото каква е логиката че точно при диета ще натровим детето с токсини, много по-лошо е ако ежедневно си хапваме кренвирши и др. подобни според мен  newsm78

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Логиката е,че при спазването на диета се разграждат мастните депа в организма (нали точно това се цели),в които са отделени натрупаните с години токсини.
По време на кърмене не трябва да се спазват такива диети - но много добри резултати,макар и не бързи,идват с промяна в начина на хранене - изключване на всички празни калории(не само сладките неща,а и разните подсладени напитки) и наблягане на плодове и зеленчуци.Като се добави към това и достатъчно физическа активност,килограмите бавно, но сигурно и безопасно ще се стопят.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да добавя, че разграждането на мазнините и отделянето на токсини става при слабеене с повече от 0,5 кг на седмица, т.е. при отслабване до тези кг не е проблем, мазнините изгарят достатъчно бавно и ефективно, за да не се отрази това на кърмата.
Изключването на сладко и тестяно от хранителния режим може да даде поразителни резултати, без по никакъв начин да се отрази на кърмата (т.к. захарта и бялото брашно са т.нар. "празни калории" и не дават нищо ценно на организма). Така че, повече плод-зеленчук, течности, леки манджи, месото печено или задушено, не пържено и т.н., и без сладко и бял хляб...

# 5
  • Мнения: 7 106
Намали въглехидратните храни, като :картофи, сладко и захарни изделия, тестени храни и хляб. Можеш да хапваш по някоя препечена филийка или пълнозърнеста такава, ако хич не можеш без хляба. Наблегни на зеленчуци и плодове, акто даваш предимство на закуската и обяда, а пък вечерята ти нека да е някой плод или салата с плочка сирене. Повечето правим грешката цял ден да караме на кафе и фотосинтеза Simple Smile, а вечер да се натъпчем до спукване и да легнем с пълни кореми. Докато през деня всички погълнати калорийки можем да израсходим с движение, бутане на количка и тичане по бебешоци, вечер директно всичко ни се лепи на задните части Mr. Green.
Аз не ям хляб откакто родих, а и по принцип не съм му фен, с много малки изключетия. Избягвам запръжките, разните яхнии и каши с брашно, пасти, торти и шоколади слава Богу не обичам, а наблягам на салатките, печено месце, супи и това лято свалих килограмите, които ми пречеха.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Абе и аз се пробвах да си направя диета-спрях сладкото, хляба и т.н.. Отслабнах 2 кг за една седмица, но беба започна да иска да суче много по-често Joy. И накрая реших-като спра да кърмя ще му мисля/ако не забременея пак, защото искаме поне още едно бебе Laughing/. А сладкото ми действа като еликсир откак съм родила-просто иначе ще полудея Laughing

# 7
  • Мнения: 1 680
Благодаря за отговорите.
Сестра ми се подложи на диета и се чудеше защо бебето иска да суче по-често.
А иначе много ми се яде сладко, че с тея 2 деца все някакси да избивам напрежението Crazy.

# 8
  • Мнения: 2 531
Да добавя че овесените ядки са точно попадение- увеличават кърмата и са диетични!Аз дори избягвам да ги ям вечер,че ще се пръсна през ноща!Вчера забелязах,че и от житото се увеличава, друга майка писа за тиква.

Общи условия

Активация на акаунт