На добър час, скъпи Първокласници, Набор 2003г., уч. 2010/11г.!!! - 11

  • 22 688
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 265
Разбираемо е желанието на много майки да не споменават, къде учи детето им, но има и такива за които това не е проблем и желаят да намерят родители от същото у-ще за взаимопомощ.

Може да се оформи отпред в темата списък с училища/на който вече има ученици в темата/ и под всяко училище да се впишат децата и съответно майките.

Всяка майка, която желае може да сподели къде учи детето/да го подчертае с различен цвят/ и накрая, който оформя следващата тема да ги впише.

Извинявай Vache писала съм за подчертаване с цвят без да прочета за предложението ти за писане на лични/което е по-удачен вариант от това да се следи темата/

# 31
  • Мнения: 3 479
Не успях да се включа досега относно вълненията за първия учебен ден. Налага се да крия компютъра от малкия през деня, че много му налита, а вечер съм гроги.
Ето няколко снимки на моят първокласник
http://gal4e.multiply.com/photos/album/9/9#photo=1

Само видях, че е повдигнат въпроса за списъка кой къде учи. Няма проблем да напишете, че Матей е в 139 ОУ. Аз и преди съм го писала, а пък и с това негово име всеки ни разпознава. Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
viola2003, това е канска работа  Grinning Предвид първокласниците не знам кой има време да направи списъка. Освен всичко както върви първият постинг може да заеме вече втора страница, а това не е много добре  Wink

# 33
# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
Хора, сбърквате ме с тия потребителски имена и имена във форума  Crazy Crazy Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 819
Моето име си е едно и също и във форума, и в действителност, с една буква разлика, най-вече за мое улеснение Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Моето име си е едно и също и във форума, и в действителност, с една буква разлика, най-вече за мое улеснение Mr. Green

Пети, ти си лесна.. ама отде мога аз да се сетя, че Darkviolet  е gal4e   Hug Hug Hug Hug
Прекрасен първокласник, Darkviolet  Heart Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 819
Ааааааа, много моля, лесен женски Овен няма, извинете за спама, но не се сдържах Twisted Evil Лека нощ и приятна почивка утре Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 7 673
viola2003, това е канска работа  Grinning Предвид първокласниците не знам кой има време да направи списъка. Освен всичко както върви първият постинг може да заеме вече втора страница, а това не е много добре  Wink
Аз мога да обобщя информацията.
Тъкмо сме в началото на темата и ще има време да се попълни. Понеже децата са по рождени дати в списъка, нека всяка мама, която желае, да напише в темата името на детето, рождената дата (за да го намеря лесно в списъка) и у-щето. Ще събера всичко на едно място и в началото на следващата тема ще изпратя на ЛС готовия списък на тази, която пусне темата.
Като сложим у-щето срещу името на детето, първа страница няма да стане по-дълга.

# 39
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не можах да разбера, защо повечето майки не искат да споделят къде ходят децата им на училище  newsm78. Но явно и тази тема е като другите за набор 2003 от предните години, всеки пише, но никой не чете. Не намирам, че е по- интересно да се разказва на дълго и широко как преминава деня на децата в училище. Но, явно това е единственото място в което можете да излеете притесненията си. Аз лично влизам тук, за да се информирам какво и как учат децата, но явно такава информация няма да получа. Исках да открия други деца от нашето училище, за да сме си полезни със съвети относно уроците и т.н. Няма да стане. Желая ви по- малко притеснения и повече весели вълнения.
Peace  И аз съм на това мнение.

А за случките които споделяте, за агресията направо нямам думи!  Не знам защо така се получава? Децата без надзор явно се оставят и няма подходящите санкции за подобно поведение.  Тук в малките училище, не мога да си представя, че може да се случи нещо подобно дори и на игра.  Моментално се взимат мерки, наказания, разговор с Директора и какво ли още не. Друг е въпроса, че децата са през цялото време наблюдавани от възрастен, така че моментите в които има възможност да се случи нещо подобно са сведени до минимум.

Посана беше писала по-назад, че на 1вия учебен ден детенце от съседния клас е изкоментирало очилата на дъщеря й. Стана ми болно като прочетох, защото и за мен това е един от страховете ми. Но странното е, че нямам такъв страх когато ходи на Американското училище - там никое от децата не обръща внимание кой е с очила, кой е с друг цвят на кожата, с някакъв проблем и пр. Всички са деца и се приемат такива каквито са.  Дени носи очилата си с радост там. Притесненията ми идват от Българското училище където ходи и коментарите които чувам от децата там. Не мога да повярвам, че толкова малки деца могат да са толкова предубедени към всяко различно нещо -- да се коментира и нарича с неприятни епитети. Confused Затова в Бг училището предпочитам да не я пращам с очилата, но ми става болно, че точно там трябва да се притеснявам. Явно си е в нас проблема и в това как учим децата ни да се държат и възприемат околните.

А иначе явно аз съм голям непукист като ви чета вас.  Телефони нямат - няма и да имат, а и не бих им и звъняла дори да имаха. Хранят се с храната която аз им приготвям и пращам - каквото изяли - това.    Днес малката беше с ужулена бузка като я взех от училище. Каза, че е паднала докато е тичала навън. Случва се - дори и не попитах учителката за подробности. Колко ще има да се спъва и пада - нека се научи да внимава сама.

Много се смях на бисерите на децата. Големи са сладури. Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 7 837
Притесненията ми идват от Българското училище където ходи и коментарите които чувам от децата там. Не мога да повярвам, че толкова малки деца могат да са толкова предубедени към всяко различно нещо -- да се коментира и нарича с неприятни епитети. Confused Затова в Бг училището предпочитам да не я пращам с очилата, но ми става болно, че точно там трябва да се притеснявам. Явно си е в нас проблема и в това как учим децата ни да се държат и възприемат околните.


Защо ли не съм изненадана. А, как ли се изживяват родителите им по форуми, срещи и запознанства.
От друга страна, правилата от училищата, е редно да важат и там, нищо че е българско училище.

# 41
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636


Защо ли не съм изненадана. А, как ли се изживяват родителите им по форуми, срещи и запознанства.
От друга страна, правилата от училищата, е редно да важат и там, нищо че е българско училище.

Мммда.  Как ли наистина! Rolling Eyes

Правилата важат, но явно българската среда там провокира поведението с което я свързват, научено от родители и познати.  В американска среда съм почти сигурна, че тези деца се държат по различен начин.  Затова казвам, че въпреки че повечето от тях са родени и възпитавани тук, явно има нещо сбъркано в поведението в семействата на тези деца. А като чета темата се обеждавам, че явно сбърканото е в цялостната Бг система на поведение и възпитание. Жалко!

И аз не съм перфектна, но силно се надявам да успея да възпитам децата си в толерантност и неагресия. Тук поне средата за сега ми помага.

# 42
  • Мнения: 227

И аз не съм перфектна, но силно се надявам да успея да възпитам децата си в толерантност и неагресия. Тук поне средата за сега ми помага.

И аз се старая да ги възпитавам в доброта и толерантност към хората. И в следващият момент, в градинката петгодишно момиченце казва на Вяра "Слез от люлката, щото баща ми ше те нарита!"...И въпросът към мен е "Мамо, ама аз винаги ли трябва да отстъпвам?" Страхувам се, че в БГ да възпитаваме децата си по този начин, не е най - доброто за тях. Embarassed

# 43
  • Мнения: 530
Записче. Hug Hug Hug Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 15 218
Иво ходи с желание на училище-мното съм радостна.
На училище било по-хубаво, отколкото на детската градина.  Simple Smile Сигурно защото не го карат да лежи 3 часа в леглото.  Laughing
Много го тормози ставането сутрин, клетия..... Будя го в 7 без 15.
Обясних му, че ако старателно и добре си напише домашното в занималнята, няма да се налага да го пише отново в къщи. Първият път ми хареса как е писал чертичките. Днес, обаче, ще пише бастуните пак. Нашляпал ги е криво-ляво в тетрадката. Учителката от занималнята ми каза, че се е справил добре, но на мен не ми харесват. Не знам дали изобщо е имала предвид бастуните на ИВо.  Rolling Eyes Ще пише пак. Така може и да разбере, че трябва да се старае в занималнята, за да не върши една и съща работа 2 пъти.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт