Какво става във Франция?

  • 6 134
  • 148
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 244
И в Германия е то4но така. ЗаЩо според вас там няма такива войни? Все пак има проблеми подобни на френските....  newsm78
защото рецесията във франция е по-голяма и на французите им е трудно да ги издържат - при трайна 10 % безработица все пак , няколко милиона алжирци  да им висят  на главата не е лесно ...
ако икономическото положение на германия ( или англия ) стане каквото и във франция ще избухнат същите вълнения  - хората не чувстват германия/франция  като своя родина , не са интегрирани и няма да се интегрират ...
същото би могло да стане някой ден и в българия ,  ...
Ти защо мислиш че в Германия или Англия положението е по добро?  Thinking
Бих казала дори, че в Германия е доста по зле от Франция, но не за това е дискусията Naughty

# 106
  • Мнения: 4 212
ЕТА е испанска терористи4на организация от испанци,(еускади) бореща се за независимост (суверинитет). Mr. Green малко ги бъркате двата щата. Flutter

# 107
  • Мнения: 1 002
Бих казала дори, че в Германия е доста по зле от Франция, но не за това е дискусията Naughty
ами от това , което чета тук( в БГ ) най-голяма е рецесията във франция -
а англия я дадох за пример ( теоретично )  ...

а процентът на мюсюлмани в испания не е голям и могат да си ги поемат ...

за мен рецесията има огромно значение за тези събития ( които продължават и днес ) ,и заради това го споменах ...

# 108
  • Мнения: 4 212
тук няма много мюсюлмани, ама има латино американци, но те са друга кръв. Общо като нация са спокойни и работливи.

# 109
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
а и е факт, 4е доста моми4ета се отказаха да у4ат заради този закон, което води до много лоши последствия. закриването на косата не е нещо, което можеш да избираш, ако си религиозен.
така с това "светско решение" на тях не им се дава много избор. как искате да се интегрират- да завършат добро образование, да не се 4увстват изолирани. въпреки, 4е религията проповядва, 4е ако ти е наложено насилствено не се смята за грях, все пак си е мъ4ение за хорта ,които искат да спазват каноните. за други е и добре дошло.....
да , пове4ето международни терористи са от т.н. радикални ислямисти. никой не го отри4а.
но и много хора си затварят о4ите за милионите убити в Африка и то в наши дни. но никой не тръби за тях.

# 110
  • Мнения: 3 146
Наистина носенето на "забрадка" не е каприз, а е част от мюсюлманската традиция. Обаче нали сме неверници и ни е трудно да го разберем и уважим.

# 111
  • Мнения: 978
Интерграцията на арабите е като интеграцията на циганите  в БГ. като искат да носят забрадки да отидат там където това е държаван закон, а не да си натрапват религията в другите държави. Някой беше казал по-горе какво ще се случи ако носиш къси гащи в Саудитска Арабия. Аз ще ти кажа какво ще ти се случи- ще те арестуват мутавите (религозните им лидери) и ще те тикнат в затвора на момента. А какво ще ти се случи в затвора оставям на въображението ти. Ще имаш многократни "срещи" със страстите на "религиозните" саутитски араби.

# 112
  • Мнения: 819
Наистина носенето на "забрадка" не е каприз, а е част от мюсюлманската традиция. Обаче нали сме неверници и ни е трудно да го разберем и уважим.
Tака е и в много християнски деноминации. Покриването на вярващата жена  не е каприз. Затова има светски и религиозни училища. Франция е светска държава, но всеки който иска може да запише детето си в католическо училище, например. Ако беше религиозна (католическа) държава на всички щеше да ни се наложи да носим забрадки. Както каза Adullam, това вече е променено отдавна във Франция именно по повод на католическата църква. Никой не отрича правото на мюсюлманките да носят винаги и навсякъде забрадка..... освен в светското учлище. Има обаче едни страни (не са в Европа  Wink), в които светски училища няма. В които думата светски, е просто омразна. Те се наричат шерия и там е мястото на въпросните дами.

# 113
  • Мнения: 9
Ne, zabranata za zabradkata ne e premahnata.
Rabotia v edin universitetite na Bordeaux, i vijdam chesto kakvo stava
sas afrikanskite i arabskite studenti. Ne im e tolkoz lesno. Rasizmat e
chesto mnogo ocheviden.
Smeia da kaja che i spriamo men go usechtam, no kojata mi e biala.
Rabotila sam 2 godini v kraen kvartal, s mnogo arabi, kadeto davat
evtini jilichta. Priznavam, che predpochitam da plachtam po-visok naem
i da jiveia v drug kvartal.
Chesto vecheriam s uchiteli ot universiteta, ot goliamoto dobrutro, koito
se imat za poveche ot drugite. Pomejdu si prikazvat chesto za arabite
i afrikanzite.......Ako ima kak v zatvori biha gi zatvorili za da ne gi vijdat.
Ne znam kakvo da mislia, situaziata ne e vesela.
I mislia tche pokazva kolko e bolno frenskoto obchtestvo.

# 114
  • Мнения: 819
Ne, zabranata za zabradkata ne e premahnata.

Кой е казал, че е премахната? Казано е в предишен постинг, че е приета именно заради носенето на кърпи от католическите последователки. Когато забраната е влязла в сила във Франция надали е имало емигранти от Магреба. Това е принципна забрана, на афиширане на религиозната ти принадлежност в училище, където се изучават светски дисциплини. В религиозните училища всеки може да ходи както си иска. Както и ма улицата и вкъщи.

# 115
http://www.netwerk.tv/templates/videoasx.jsp?f=198614

моля всички, които казаха, че религията няма нищо общо със ставащото във Франция да ми обяснят, защо вандалите крещят АЛЛАХ АКБАР. мерси

# 116
  • Мнения: 1 017
Ами то е ясно защо крещят така и в интервюто е казано!
Прост някои политически групировки на религиозна основа искат да извлекат ползи от ситуацията и подклаждат размириците!
А относно расизма във Франция искам да споделя, че на мен за 1 година тук не ми се е случило да чуя коментар от някой французин на расово верска основа.
Има и такива среди, които са против чужденците, но не мисля, че са повече от където и да било другаде.
Лично аз не ги разбирам какво искат тези вандали в момента!?
Имат такива социални придобивки и всички права, които има и коренното население тук ( ние източноевропейците можем само да си мечтаем за такива) и пак не са доволни. Училището е безплатно, има помощи за семействата с деца. Има помощи дори за наем ако си под някакъв минимум на доходите. Ако пък имаш повече деца направо няма нужда да работиш! Ама те пак са недоволни!!
И всеки имащ желание може да успее. Ама те май са си повечко мързеливи от колкото трябва и от там им идва проблема!

# 117
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
някой от вас имал ли е възможността да общува с емигрантите от магреба ако можете пробвайте да говорите и да им поискате обяснение или да иm дадете съвет сте сте много изненадани  от отговора. а не знам защо( аз ли4но съм непорекъсното онлайн  в дсипутите и ги слушам) само едно не ми е ясно и не мога да разбера ниска култура ли е или друго те казват 4е французите са евреи- е, това какво е ?

# 118
  • Мнения: 819
Тази нощ са хвърляли бомби по две синагоги в Париж.....
В неделя сме канили съседите, които са алжирци..... да видим те какъв коментар ще дадат на случващото се (не че не знам). Confused

# 119
  • Мнения: 2 032
Погледнах по диагонал тази (интересна) дискусия, и забелязах, че на места тя е избила на "сблъсък" между християнски и мюсулмански (само една дама) привърженици. Спред мен отговора може да се обобщи с (малко шаблонната) фраза: It's the economy, stupid! Хора безработни, без шансове за работа и бедни, нямат много да губят. Аз (благородно) завиждам на французите за доброто здравеопазване, транспорт и държавно образование (сравнено с Англия), но затова се плаща с по-големи данъци и са с по-голяма безработица. При по-голяма безработица лесно могат да пострадат новите имигранти: неинтрегрирани, не(до)образовани, с по-лошо владеена на езика. Май за момента единственото дългосрочно решение на ниво правителсвто е да се помисли за мерки, които могат да дадат повече шансове на такива хора. Това за Франция и преобладващия манталитет не е лесно, защото за добро или лошо, защитата на френското е първия инстинкт на французина, интеграцията не е.

Общи условия

Активация на акаунт