Какво става във Франция?

  • 6 170
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 819
Говорейки за дискриминация, бих искала да кажа на кратко, че холандците славещи се като една доста толерантна и тьрпелива нация, която допусна имигрантите от арабски, африкански и всякакьв друг произход да им се качат на главите/буквално/ сьщо дават отбой напоследьк.
А холандците.....много се промениха в отношението си след убийството на Тео Ван Гог (праплеменник на Винсент Ван Гог). Убит, защото е направил документален филм за насилието над арабските жени.....Убит е от мюсюлманин (пак съвпадение....?)
Имаме много добри приятели холандци, които бяха  самата толерантност, но.....сега са доста смутени, объркани и уплашени. Дали имат основание или са елементарни шовинисти? Сами решете.

# 91
  • Мнения: 1 178
На мен ми се струва че проблема не е в религиозната принадлежност а в голяма разлика в нанича на живот на французите от френски произход и французите от нефренски произход. Били те емигранти от Африка, Азия или Европа(визирам източна Европа). Това че арабите са водачи на безредиците е защото са по-будни от останалите емигранти и винаги са много по-активни да си тьрсят правата и т.н., но изразяват едно всеобщо недоволство сред всички емигранти от всякякьв произход.

Напълно съм съгласна 4е при4ините са по-скоро икономи4ески, но не мисля 4е арабите са по-будни от другите емигранти, поскоро са по-добре организирани. Отделен е въпроса кой и за6то ги организира.
В съ6тото време не мога да се съглася, 4е религията е виновна и подбужда към "вековен джихат",  нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked
Бедността и безработицата са основен проблем за безредиците и недоволството и вси4ко това се слу4ва на фона на европейската криза и при управлението на десни правителства.
Явно Европа трябва да преразгледа емигрантската си политика.
Л/бопитно каква е емигрантсакта политика на О.А.?

# 92
  • Мнения: 235
Е, вьпроса ми е какво е желанието на имигранта? Да намери и се интергира в нов начин на живот, достойно и творчески или да се оплаква винаги и да тьрси причина в това как другите го третират зле и го сочат с прьст...

Историята на Франция показва, че от многобройните имигрантски вълни залели страната след Втората Световна Война, испанците, португалците и италианците са били от първия тип. Дошли са бедни работници и да, и те са били дискриминирани, но днес децата им са с образование и живея добре.

Аз също искам да бъда в тази категория. И работя по въпроса...

 
 

# 93
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Mika изказванията на adullam нямат "директни" анти-мюсулмански обвинения. но приравняването на мюсулманите с терористи и изказвания от типа на "На който не му харесва може да си ходи вкъщи и 5 пъти дневно ако иска да се моли на килим в училище. " не са много приятни. верно е 4е като отидеш в Саудитска Арабия ( за Иран не мисля, 4е е задължително,само ще те гледат с лошо око) трябва да се покриваш. но не мисля 4е на някой от Франция му се иска да ги сравняват по свобода с подобна все още проповядваща закони от 16 век страна. нали са либерална такава.

съгласна съм с изказването на marsy , 4е много от нещата зависят от стандарта на живот и възпитанието, не от религията като такава. днес един френски политолог направи следния анализ на ситуацията: през 50-те и 60-те години Франция е имала нужда от нискоквалифицирана работна ръка за т.н. 4ерна работа, която самите французи не са искали да вършат. никой не си е дал сметка , 4е тези хора ще имат деца ( а те, живи и здрави, ги имат по много) и 4е ще възникне проблем с  времето заради нарастващата безработица.
англи4аните също правят тази грешка в момента. приемат по милион 4ерноработници и после ще пла4ат от същите проблеми.
и как така казвате 4е полу4ават толкова много помощи,х а самите французи си признават , 4е такива общества живеят в бедност?




# 94
  • Мнения: 819


 нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked

Не, разбира се, но повечето (да не кажа всички)  терористи са мюсюлмани......Факт!

# 95
  • Мнения: 7 605


 нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked

Не, разбира се, но повечето (да не кажа всички)  терористи са мюсюлмани......Факт!

Като ЕТА или ИРА примерно, на ли?  ooooh!

# 96
  • Italia
  • Мнения: 4 492


 нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked

Не, разбира се, но повечето (да не кажа всички)  терористи са мюсюлмани......Факт!

Като ЕТА или ИРА примерно, на ли?  ooooh!

Забрави да споменеШ и италианските Brigate rosse  Wink

Следя темата с интерес. Подкрепям изцяло написаното от mariakara,Vjara и adullam.  Peace
Не съм расистка и никога не съм била,но се водя винаги от максимата " Уважавай за да те уважават". Както беШе писала по_горе Mary ако някой дойде в моя дом и се опитва да ми казва какво да правя,просто Ще му покажа вратата.  Crossing Arms

# 97
  • Мнения: 819


 нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked

Не, разбира се, но повечето (да не кажа всички)  терористи са мюсюлмани......Факт!

Като ЕТА или ИРА примерно, на ли?  ooooh!
Казах повечето (не съм забравила за тях), пък и ЕТА и ИРА не са международни терористи и не са навсякъде, нали? Ти от ЕТА и ИРА ли се страхуваш? Те последни ще ти взривят метрото в София, например. Поне не са отправили закани. А за закани на "..........." доста сме чували..... Дори сега във Франция се говори за "френска интифада".

Пък и е малко смешно да се сравняват мащабите и броя на жертвите (Ню Йорк, Мадрид, Лондон,) На ЕТА и ИРА ще им трябват години за да настигнат "бойците".

Последна редакция: пн, 07 ное 2005, 19:27 от Vilione

# 98
  • Italia
  • Мнения: 4 492


 нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked

Не, разбира се, но повечето (да не кажа всички)  терористи са мюсюлмани......Факт!

Като ЕТА или ИРА примерно, на ли?  ooooh!
Казах повечето (не съм забравила за тях), пък и ЕТА и ИРА не са международни терористи и не са навсякъде, нали? Ти от ЕТА и ИРА ли се страхуваш? Те последни ще ти взривят метрото в София, например. Поне не са отправили закани. А за закани на "..........." доста сме чували..... Дори сега във Франция се говори за "френска интифада".


Ей Вили изпревари ме  Peace

# 99
  • Мнения: 7 605


 нали не вярвате, 4е вси4ки м/солмани са терористи Shocked

Не, разбира се, но повечето (да не кажа всички)  терористи са мюсюлмани......Факт!

Като ЕТА или ИРА примерно, на ли?  ooooh!
Казах повечето (не съм забравила за тях), пък и ЕТА и ИРА не са международни терористи и не са навсякъде, нали? Ти от ЕТА и ИРА ли се страхуваш? Те последни ще ти взривят метрото в София, например. Поне не са отправили закани. А за закани на "..........." доста сме чували..... Дори сега във Франция се говори за "френска интифада".


Ами ти преди това не си каzала 4е става въпрос само zа международните терористи, каzа 4е по4ти вси4ки терористи са миусиулмани, което намирам zа много греШно и опасно да се каже.

# 100
  • Мнения: 1 178
Казах повечето (не съм забравила за тях), пък и ЕТА и ИРА не са международни терористи и не са навсякъде, нали? Ти от ЕТА и ИРА ли се страхуваш? Те последни ще ти взривят метрото в София, например. Поне не са отправили закани. А за закани на "..........." доста сме чували..... Дори сега във Франция се говори за "френска интифада".

Аз се страхувам от вси4ки терористи, на тях не им пука 4е загиват невинни, добри "терористи" няма.
За Ладен и вси4ки ислямски организации, които призовават към война не коментирам, те са най-издирваните престъпници и се надявам най-после да полу4ат заслуженото, но олицетворяват ли те целия м/солмански свят, аз ли4но не съм съгласна със обоб6тенията.
За интеграцията и за спазването и законите в страната в която живее6 разбира се, 6том се ползва6 от правата трябва да поема6 и задълженията.

# 101
  • Мнения: 819
Вече има един починал французин.......(не е полицай)

# 102
  • Мнения: 934
Може пък да са се интегрирали хората... Франция, доколкото знам, има стабилни традиции в областта на масовите протести, размириците и революциите Mr. Green
Майтапа настрана, и аз подкрепям тезата, че част от проблема е икономически. В Англия (за там поне знам) проблем с емигрантите от пакистански произод има основно в разни градчета на север, където едно време е процъвтявала някаква индустрия, имало е нужда от работна ръка, съответно пристигат и се заселват хората, но след 20-тина години заводите ги затварят, а хората остават... Помощи се дават, но те не стигат; няма да умреш от глад, но животът е мизерен. Млади хора се мотаят по улиците без пари и без особена цел в живота. Дискриминация винаги има някаква, и тя се засилва, когато положението не е розово. Религиозните и културни различия изпъкват все повече, и ситуацията става лесно запалима. Проблемът е какво да се прави - да ги интегрираш ли първо, работа ли да им търсиш, да ги образоваш ли - или само да ги следиш да се държат горе-долу прилично. Трудна работа.
Айде да си кажа и мнението за 'забрадките' кат' съм почнала...
Първо, не става дума само за забрадките, а за всякакви религиозни символи и атрибути. Образованието подчертано и демонстративно се разграничава от религиите. Мюсюлманите обаче се чувстват най-засегнати. Според мен законът е опасно близо до нарушаване на правата на човек не само да изповядва религията си, но и да се облича по приемлив за другите и комфортен за него начин. Мдаааа... Обаче от друга страна, държавата иска да подчертае, че образованието, което тя осигурява, е светско. И че държавата, и нейните закони, са над религиозните ценности. Че всеки може да изповядва каквато религия пожелае, но законът е за всички. Проста истина, но когато става дума за големи етнически общности, които се самоизолират (и донякъде биват изолирани), вече не е толкова просто. Въпросните етнически общности държат на традициите си и на религията си - особено в една чужда страна, която ги заплашва с асимилиране. Дори понякога, уплашени, се ограждат с тях като със стена. Което неизбежно създава конфликтни ситуации... А ислямът е религия, която съдържа свой закон, и не прави разделение между религиозното и светското. Та идеята на 'премахването на забрадките' според мен е демонстративно да се наложи светския закон като най-важен. Което си е необходимо, иначе къде ше му излезе края ако част от населението си реши да следва някакъв друг закон. Обаче методът е малко грубичък, малко прекалено насилствен и води до конфронтации, да не говорим че основно засяга ученички и жени, които най-вероятно ще се почувстват жертви и на традицията, и на закона. Което е жалко.
Айде стига, че много дълго.
 

# 103
  • Мнения: 1 002
И в Германия е то4но така. ЗаЩо според вас там няма такива войни? Все пак има проблеми подобни на френските....  newsm78
защото рецесията във франция е по-голяма и на французите им е трудно да ги издържат - при трайна 10 % безработица все пак , няколко милиона алжирци  да им висят  на главата не е лесно ...
ако икономическото положение на германия ( или англия ) стане каквото и във франция ще избухнат същите вълнения  - хората не чувстват германия/франция  като своя родина , не са интегрирани и няма да се интегрират ...
същото би могло да стане някой ден и в българия ,  ...

# 104
  • Мнения: 7 605
И в Германия е то4но така. ЗаЩо според вас там няма такива войни? Все пак има проблеми подобни на френските....  newsm78
защото рецесията във франция е по-голяма и на французите им е трудно да ги издържат - при трайна 10 % безработица все пак , няколко милиона алжирци  да им висят  на главата не е лесно ...
ако икономическото положение на германия ( или англия ) стане каквото и във франция ще избухнат същите вълнения  -

Аааа не съм съгласна тук,  в Германия рецесията ако не е по голяма, то тогава поне е колкото във Франция.

Общи условия

Активация на акаунт