Какво става във Франция?

  • 6 175
  • 148
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 819
Погледнах по диагонал тази (интересна) дискусия, и забелязах, че на места тя е избила на "сблъсък" между християнски и мюсулмански (само една дама) привърженици. Спред мен отговора може да се обобщи с (малко шаблонната) фраза: It's the economy, stupid! Хора безработни, без шансове за работа и бедни, нямат много да губят. Аз (благородно) завиждам на французите за доброто здравеопазване, транспорт и държавно образование (сравнено с Англия), но затова се плаща с по-големи данъци и са с по-голяма безработица. При по-голяма безработица лесно могат да пострадат новите имигранти: неинтрегрирани, не(до)образовани, с по-лошо владеена на езика. Май за момента единственото дългосрочно решение на ниво правителсвто е да се помисли за мерки, които могат да дадат повече шансове на такива хора. Това за Франция и преобладващия манталитет не е лесно, защото за добро или лошо, защитата на френското е първия инстинкт на французина, интеграцията не е.
Работа във Франция ИМА

# 121
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Погледнах по диагонал тази (интересна) дискусия, и забелязах, че на места тя е избила на "сблъсък" между християнски и мюсулмански (само една дама) привърженици. Спред мен отговора може да се обобщи с (малко шаблонната) фраза: It's the economy, stupid! Хора безработни, без шансове за работа и бедни, нямат много да губят. Аз (благородно) завиждам на французите за доброто здравеопазване, транспорт и държавно образование (сравнено с Англия), но затова се плаща с по-големи данъци и са с по-голяма безработица. При по-голяма безработица лесно могат да пострадат новите имигранти: неинтрегрирани, не(до)образовани, с по-лошо владеена на езика. Май за момента единственото дългосрочно решение на ниво правителсвто е да се помисли за мерки, които могат да дадат повече шансове на такива хора. Това за Франция и преобладващия манталитет не е лесно, защото за добро или лошо, защитата на френското е първия инстинкт на французина, интеграцията не е.
Работа във Франция ИМА



има??? newsm78  как тогава обявената безработица е 10%? на близо 70 милиона- сметни колко са.........

# 122
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
http://www.netwerk.tv/templates/videoasx.jsp?f=198614

моля всички, които казаха, че религията няма нищо общо със ставащото във Франция да ми обяснят, защо вандалите крещят АЛЛАХ АКБАР. мерси

http://www.netwerk.tv/templates/videoasx.jsp?f=198614

моля всички, които казаха, че религията няма нищо общо със ставащото във Франция да ми обяснят, защо вандалите крещят АЛЛАХ АКБАР. мерси

мисля ,4е до сега бях пределно подробна. ако си про4ел сайтовете дето дадох там има обяснено подробно защо. и то е обяснено на дете и на християнин. не знам какво пове4е да кажа от това. ако ти се 4ете- 4ети.


а тук

http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_in_France#Muslim_population_in_France

е обяснено толкова подробно, с вси4ки истори4ески и настоящи проблеми, 4е бях приятно изненадана.
дано, ако  го про4етеш, най-после ти стане ясно.



# 123
  • Мнения: 819
Постоянно гледаме обяви за работа. Може би за специалисти е по- трудно, но за хора, които "ебат БАК-а", мисля че не е проблем да работят в чистотата, като пощальони и т.н. Или може би искат да станат министри?

# 124
  • Мнения: 819
Mariabutti, какво обяснение ще дадеш на напедението на синагогите в Париж? Да не би полицаите, които бяха "?виновни?" за размириците да са евреи???
Хайде да отворим очи и да погледнем, че мюсюлманите подпалиха и побъркаха света.

# 125
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Интерграцията на арабите е като интеграцията на циганите  в БГ. като искат да носят забрадки да отидат там където това е държаван закон, а не да си натрапват религията в другите държави. Някой беше казал по-горе какво ще се случи ако носиш къси гащи в Саудитска Арабия. Аз ще ти кажа какво ще ти се случи- ще те арестуват мутавите (религозните им лидери) и ще те тикнат в затвора на момента. А какво ще ти се случи в затвора оставям на въображението ти. Ще имаш многократни "срещи" със страстите на "религиозните" саутитски араби.



първо сред арабите има и много християни  Laughing.
 извинявай, но е глупаво , при цялата им цивилицазия, да ги сравняваш с циганите в какъвто и да е аспект.

преди да оставиш непоносимостта да те завладява така се опитай да ги опознаеш. ина4е мнението ти не е обективно, най-малкото.
и стига с това да си ходят в страните от където са. емиграцията е световен процес. това, 4е има хора, които не искат да се интегрират, не можем да кажем на вси4ки-" да си ходят". престави си , 4е енин ден  страната , в която си измислят закон, който е дале4ен или вреди на разбиранията ти и на4ина на живот. какво ще направиш, ако си установена с цялото си семейство и не искаш да се връщаш в БГ.какво ще направиш? ще си събереш багажа и ще си тръгнеш???
 

 Франция претендира , 4е е правова и либерална страна.
защо непрекъснато я сравнявате с допотопната монархия на Саудитска арабия??? не вси4ки мюсулмани живеят като сауди.




# 126
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.....
Хайде да отворим очи и да погледнем, че мюсюлманите подпалиха и побъркаха света.
Само недей слага всички под един знаменател.  Thinking

# 127
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Mariabutti, какво обяснение ще дадеш на напедението на синагогите в Париж? Да не би полицаите, които бяха "?виновни?" за размириците да са евреи???
Хайде да отворим очи и да погледнем, че мюсюлманите подпалиха и побъркаха света.


и аз ей сега се връщам от разходка. с мъжа ми по път подпалихме един будиски храм.

айде стига де Joy

# 128
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Постоянно гледаме обяви за работа. Може би за специалисти е по- трудно, но за хора, които "ебат БАК-а", мисля че не е проблем да работят в чистотата, като пощальони и т.н. Или може би искат да станат министри?


ако съдим за хората по един надпис на стена, не знам какво да кажем за българина и хилядолетната ни култура.......

# 129
  • Мнения: 819
Mariabutti, какво обяснение ще дадеш на напедението на синагогите в Париж? Да не би полицаите, които бяха "?виновни?" за размириците да са евреи???
Хайде да отворим очи и да погледнем, че мюсюлманите подпалиха и побъркаха света.


и аз ей сега се връщам от разходка. с мъжа ми по път подпалихме един будиски храм.

айде стига де Joy


Будиски със сигурност не бихте запалили, но еврейски......
Не ми отговори на въпроса за синагогите, пострадали от "невинните дечица", викащи Алах Уакбар

# 130
  • Мнения: 819
Постоянно гледаме обяви за работа. Може би за специалисти е по- трудно, но за хора, които "ебат БАК-а", мисля че не е проблем да работят в чистотата, като пощальони и т.н. Или може би искат да станат министри?


ако съдим за хората по един надпис на стена, не знам какво да кажем за българина и хилядолетната ни култура.......
ТОЗИ НАДПИС Е НА СТЕНАТА НА ПОДПАЛЕНАТА ДЕТСКА ГРАДИНА, НЕ Е ПРОСТО В ТОАЛЕТНАТА.

# 131
  • Мнения: 819
.....
Хайде да отворим очи и да погледнем, че мюсюлманите подпалиха и побъркаха света.
Само недей слага всички под един знаменател.  Thinking
Ако ги слагах всички под общ знаменател, нямаше да поканя на гости съседите алжирци, които всъщност все ще не познавам добре. Но съм добронамерена и се надявам на същото.

# 132
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Mariabutti, какво обяснение ще дадеш на напедението на синагогите в Париж? Да не би полицаите, които бяха "?виновни?" за размириците да са евреи???
Хайде да отворим очи и да погледнем, че мюсюлманите подпалиха и побъркаха света.


и аз ей сега се връщам от разходка. с мъжа ми по път подпалихме един будиски храм.

айде стига де Joy


Будиски със сигурност не бихте запалили, но еврейски......
Не ми отговори на въпроса за синагогите, пострадали от "невинните дечица", викащи Алах Уакбар

ти верно си вярваш  Joy

няма да коментирам пове4е ,4е ще заклю4ат и тая тема.
не мисля ,4е си добронамерена към нас, щом се изказваш така. и дове4ера не им ска4ай така на алжирците, 4е те са барутлии особено за религията.  та да не стане малка война у вас вместо весело гости. това като савет.
 на въпроса за подпалените синегоги и викащите отговорих ве4е, но на теб явно не ти се 4ете.

ако си истинска християнка ти също не би одобрила евреите. не казвам,4е трябва да им палиш синегогите разбира се. но този народ е убил пове4ето от пророците...
ей сега ве4е ще я заклю4ат.
не искам да ме разбират погрешно- никой не мразя, нито подкрепям насилието.ПРОТИВ съм. на мнение съм всеки да си вярва в каквото иска , стига да не пре4и или да не го налага насилствено на другите. мразя вандалите, които унищожават труда и културата на хората.но и мразя вандализма и тероризма да се прилепят на мюсулманството като религия.
мисля, 4е прекали в яда си. и това не те прави по-разли4на от вандалите на улицата в момента.без да ме познаваш си позволявш  да ме сравняват с тях. е такива неща  не понасям.
пак се извинявам за тона.

# 133
  • Мнения: 7 605
Погледнах по диагонал тази (интересна) дискусия, и забелязах, че на места тя е избила на "сблъсък" между християнски и мюсулмански (само една дама) привърженици. Спред мен отговора може да се обобщи с (малко шаблонната) фраза: It's the economy, stupid! Хора безработни, без шансове за работа и бедни, нямат много да губят. Аз (благородно) завиждам на французите за доброто здравеопазване, транспорт и държавно образование (сравнено с Англия), но затова се плаща с по-големи данъци и са с по-голяма безработица. При по-голяма безработица лесно могат да пострадат новите имигранти: неинтрегрирани, не(до)образовани, с по-лошо владеена на езика. Май за момента единственото дългосрочно решение на ниво правителсвто е да се помисли за мерки, които могат да дадат повече шансове на такива хора. Това за Франция и преобладващия манталитет не е лесно, защото за добро или лошо, защитата на френското е първия инстинкт на французина, интеграцията не е.
Работа във Франция ИМА

има??? newsm78  как тогава обявената безработица е 10%? на близо 70 милиона- сметни колко са.........

То не се смята като % от населението, а като % от работната ръка  Wink така 4е не са 7 милиона беzработни.

# 134
  • Мнения: 819
ако си истинска християнка ти също не би одобрила евреите. не казвам,4е трябва да им палиш синегогите разбира се. но този народ е убил пове4ето от пророците...
ей сега ве4е ще я заклю4ат.
не искам да ме разбират погрешно- никой не мразя, нито подкрепям насилието.ПРОТИВ съм. на мнение съм всеки да си вярва в каквото иска , стига да не пре4и или да не го налага насилствено на другите. мразя вандалите, които унищожават труда и културата на хората.но и мразя вандализма и тероризма да се прилепят на мюсулманството като религия.
мисля, 4е прекали в яда си. и това не те прави по-разли4на от вандалите на улицата в момента.без да ме познаваш си позволявш  да ме сравняват с тях. е такива неща  не понасям.
пак се извинявам за тона.
Аз съм истинска християнка и затова обичам евреите, така както и апостол Павел ги е обичал. А ти, ако си истинска мюсюлманка, би трябвало да следваш примера на Мохамед, нали? Аз обаче ЗНАМ той какъв пример на миролюбие ви е дал и в КОРАНА и на дело.

Общи условия

Активация на акаунт