Спонтанен цикъл

  • 32 085
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 165
katetyy ,чакаме те да се върнеш бременна  bouquetИ на мен ми предстои икси на ец и съм много притеснена...Искам да попитам относно пункцията-болката като при цикъл ли е?Кой ден отиваш на преглед,2-3 ден от цикъла или по-късно?Иначе ще говоря с док,разбира се,но искам да знам вашето мнение,момичета  bouquet

# 46
  • Мнения: 166
Зависи колко те боли по време на цикъл  Mr. Green

На мен ми правят местна упойка (блок) в стената на влагалището и шийката на матката. Честно казано слагането на упойка не е особено приятно, но пък после почти не боли. В моята клиника (която е в Белгия) не използват пълна упойка дори за много фоликули, освен разбира се ако сама не си поискаш предварително.

За прегледите също е относително. Аз отивам на ден 8, защото цикълът ми е сравнително къс и досега сме правили пункция на ЕЦ на 9, 10 и 11 ден.

Като цяло при мен се разминава с един ултразвук и от 1 до 3 пъти вземане на кръв за хормони. Но ако ти е по-нередовен цикълът, сигурно ще са повече.

Успех   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 23 162
Според мен не е като при цикъл болката.
Точно като убождане си е, само за секунда.
Ама пък разни хора, разни усещания.
Аз ходя за първи преглед между 7-9 ден, когато на мен ми е най-удобно.
При мен прегледите са повече, хормони само по веднъж пускаме, когато се прецени че наближава време за пункция.
За мен най-гадно в цялата процедура е ПКК, мразя боденето на пръста  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 165
Благодаря за отговора  bouquetАз от днес съм в цикъл,звънях на док,но не го открих.Страхувам се,но мисълта за бебче ми помага да преодолея страха си PraynigИскам да попитам,може ли изследванията за СПИН,ХЕПАТИТ и кръвна група да минат по здравната каса,тъй като аз си правих такива и заплатих само таксата при личния си лекар+5лв.,а като чета момичета дават по 500лв за такивА #Crazy

# 49
  • Мнения: 166
А за какво ти е тая ПКК пък?  Thinking И защо не ти вземат кръв от вената покрай другите изследвания?
qq, нямам представа от касата  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 23 162
А за какво ти е тая ПКК пък?  Thinking
Не знам.
За всяка пункция ми искат ПКК, трябвало от пръста да ми вземат кръв, не от вената.
ПКК я гледа всеки път анестезиолога преди да започнат с пункцията, явно им трябва за нещо.
Дори и да няма упойка пак винаги има анестезиолог на пункцията, седи си там, явно ако има проблем да реагира някак.

qq, спина и хепатита не би трябвало да има значение къде си ги направила, само че си имат срок на годност май 3 месеца. Не са 500лв, около стотина.

# 51
  • Мнения: 165
бамбарадамбара ,права си,3 месеца им е валидността,само че 1 позната ми каза,че за нея и съпруга й са искали 500лв в 1 клиника за именно тези изследвания,което много ме учуди newsm78 Ти къде си правила опита,ако не е тайна?

# 52
  • София
  • Мнения: 23 162
В Малинов са моите опити.
Къде са искали 500лв за тия изследвания  #Crazy

# 53
  • София
  • Мнения: 6 232
 qq,коя,наистина е тази клиника,с такива цени  Shocked Да не са правили и нещо друго,заедно с тях  newsm78 В  Щерев  са към 80-100 лв  за двамата. Иначе,нашите ги актуализират на 6 м, а ПКК-то е задължително също за всяка пункция. При един от опитите ми,едно момиче,подготвено за някаква операция,не се сещам,обаче каква,анестезиоложката я върна,заради висока утайка. Явно,си има значение,да сме напълно здрави.

# 54
  • Мнения: 79
Здравеите момичета.днес ми беше пункцията направиха мия с упоика.извадиха фуликула но за съжаление  празен

# 55
  • София
  • Мнения: 6 232
 katetyy   Hug,за съжаление,това е рискът на ЕЦ-празен,или да не се оплоди, или пък да не се дели добре,но поне не е затормозяващо с хормони иоще на следващия цикъл можеш да си отново в клиниката  Peace

# 56
  • Мнения: 79
да миличка другият месец пак съм там и се надиявам да стигна до ин витро

# 57
  • София
  • Мнения: 6 232
Ще стигнеш  Peace Не всеки цикъл е празен  Hug

# 58
  • Мнения: 12
Здравейте! Може и да сте разисквали това в други теми , но искам ако някой може да ми отговори колко горе долу излиза като сума един опит на спонтанен цикъл в Малинов? Питам за стандартното което се заплаща , предварителните изследвания си ги знам. БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 59
  • София
  • Мнения: 23 162
Ами аз май точно и в тази тема писах, но пак ще напиша.
Прегледите не се плащат, обикновенно има едно изследване на 2 или 3 хормона по 18лв единия, значи 36 или 54 лв. ПОнякога се налага и 2 пъти, зависи как е положението.
После прегнил 1 брой. В клиниката го продават за 30лв, ако си намериш отнякъде сама пак става.
Следва пункция, която е 350лв. Плащат се след пункцията.
Ако се стигне до трансфер, той е 600лв.
И след това лекарствата, които назначават естрофеми, утрогестани и подобни, които не помня каква сума бяха.
Мисля че други суми за плащане няма.

Общи условия

Активация на акаунт