Боя за коса - blond 16, Приказни блондинки!

  • 82 702
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 675
Чета много хубави неща за маслата, но нямам време и нерви да седя намазана Rolling Eyes.Имам това масло и се чудя дали става за маска за косаhttp://img198.imageshack.us/i/11111m.jpg/, че му изтече срока без да му намеря приложение.
Маслото може да се използва както за лицето и тялото, така и за косата. То е комбинация от различни растителни масла и съдържа витамин Е.
По принцип с маслата е сложно.....едни коси се повлияват добре от едно масло, други от друго, а трети изобщо не понасят масла.

# 46
  • Мнения: 2
Аз когато си го купих го сложих веднъж в краищата преди сушене и беше пълна цигания ooooh!, а за лицето не ми понася.Ако ми се занимава ще го пробвам преди миене като маска.

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 894
Аз когато си го купих го сложих веднъж в краищата преди сушене и беше пълна цигания ooooh!, а за лицето не ми понася.Ако ми се занимава ще го пробвам преди миене като маска.
Ами то си зависи от косата Peace
моята е толкова суха в момента, чее имам чувството, че каквото и масло да си купя, ще го изпие на екс Mr. Green

# 48
  • Мнения: 75
Като говорим за масла и стимуланта на Икаров ,поразрових се в сайта им и виждам ,че имат балсам кондиционер за коса http://www.ikarov.eu/balsam.html. По описание ме заинтригува,някой може ли да даде отзиви? И какво ще рече ph 2,5 и ph4,5?Кой е по -добър за суха,гъста и с твърд косъм коса? newsm78

П.С. Опс ...намерих - рН 4,5 - за небоядисвана или рядко боядисвана коса. Помага за разресване на гъсти и къдрави коси , рН 2,5 - за фиксиране на цвета след боядисване и за поддържане на често боядисвани коси.

# 49
  • Мнения: 14 486
извинявай вс ама не знам на коя коса не се отразяват добре маслата. открай време това е най-добрия начин за поддръжка, който наистина съживява косата а не маскира отгоре както некачествените маски и продукти без отмиване

# 50
  • Мнения: 3 675
освен некачествени маски има и некачествени масла  Wink

Наистина не всяко масло се отразява добре на всяка кожа или коса и за това с маслата трябва да се пробва и да се види, кое масло ни действа най-добре.

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Мазен е, Мирама. Той е комбинация от различни масла. Но след като се престои с него се отмива с шампоан. Моят скалп също е мазен, но се влияе чудесно от стимуланта и няма допълнително омазняване след него. Важно е обаче да се отмие добре с малко повечеко шампоан

Веднага си го купувам аз това чудо  Laughing  Да не вземе да се окаже,че след 2 месеца ще имам коса до кръста и да се чудя какво да я правя  Mr. Green

понеже си бременна - а стимулантът е обогатен с витамини А и Е - витамин А в първия триместър - е противопоказаен при бременност - понеже води до малформации на плода - по-добре се въздръж, за сега

можеш обаче да ползваш чисти масла - кокосово, жожоба и т.н. необогатени с витамини

косопадът след раждането отминава сам след няколко месеца (освен, ако няма патология) и без препарати, защото е на хормонална основа и при възстановяване на хормоналния баланс положението се нормализира (в стандартния случай през бременността спират да падат онези 100 косъма на ден и опадат в проължение на няколко месец,  няколко месеца след раждане  Peace )

маслата помагат и за мазен и за сух скалп, освен в случай на алаергия, защото при мазния скалп - обикновено от третиране с препарати срещу омазняване се получава ефект на пресушаване, което стимулира жлезите към хиперфункция и в резултат мигновеноо мазняване в повече; като се втрива масло преди измиване - скалпът получава "масла" и жлезите имат сигнал да не произвеждат излишен секрет; обикновено при омазняващи се скалпове се препоръчва за регулиране на омазняването; за сухите скалпове е ясно  Peace

Последна редакция: нд, 26 сеп 2010, 17:06 от a.l.e.n.a

# 52
  • Мнения: 2 172
Ами тогава ще си ходя рехава  #Silly

Пък после ще се възползвам от него.

Благодаря ви ,момичета, за съвететите,много ми помагате  Hug

# 53
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Записвам се в новата темичка Simple Smile
Елфичка, честито за бебчето. Лека бременност и безпроблемно раждане  Hug

# 54
  • Мнения: 233
Да си покажа и аз най-накрая косата:

http://didkamidka.snimka.bg/daily/blondy.536908

Само да повторя - 2 пъти боядисвана с Cramer Colour 121, има стари кичури. Отдолу ми е малко по-оранжевееща, заради 2 пъти боядисване с Casting 600 и след това INOA (май някаква 8-ца беше). Не съм се матирала от 3 седмици.
По принцип целя по-пепелно сив цвят  Crazy

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Мirama браво!   bouquet
Вече ми е време и на мен за боядисване.
Между другото тъкмо бях решила да си мажа косата с бадемово масло и гледам имам само от жожоба, но и с него ще стане.

# 56
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Да си покажа и аз най-накрая косата:

http://didkamidka.snimka.bg/daily/blondy.536908

Само да повторя - 2 пъти боядисвана с Cramer Colour 121, има стари кичури. Отдолу ми е малко по-оранжевееща, заради 2 пъти боядисване с Casting 600 и след това INOA (май някаква 8-ца беше). Не съм се матирала от 3 седмици.
По принцип целя по-пепелно сив цвят  Crazy

с ИНОА сама или в салон?

Мirama браво!   bouquet
Вече ми е време и на мен за боядисване.
Между другото тъкмо бях решила да си мажа косата с бадемово масло и гледам имам само от жожоба, но и с него ще стане.

на мен кокос и жожоба (75:25) ми е любимото   Peace - а как ухае

# 57
  • Мнения: 233
a.l.e.n.a, в салон.

Но нещо не се получи цвета - след 2 седмици беше оранжева. Може би заради Casting-a, незнам...

# 58
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
кастинг-а колко време беше преди ИНОА-та?

# 59
  • Мнения: 372
Деси, много ми харесва цветът, определено се е получило по-добре след това боядисване! Peace

Това за мен ли се отнася?


даа Simple Smile

Благодаря! Гледах като в небрано лозе. За малко да ти припиша ясновидски способности.  hahaha
Аз наистина не се възприемам с този цвят. Взех си това

http://www.okmart.com.au/l-oreal-preference-8-1-copenhagen-ash-blonde.html

Сега гледам боята умно и се чудя дали да я пльокна на косата си. Искам да се изтъмня малко. Надявам се да ми покрие и дължините, дразнят ме вече. Всички ми казват,че бил много хубав цветът,ама аз като не се харесвам.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт