Nai-hubavata iznenada v jivota mi!

  • 4 688
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 051
Цитат на: jasmin
Da chakam, da jiveia den za den i da se nadiavam, tova mi preporuchaha!
Lele, shte se poburkam! Sad
Bibi, ti zashto piesh Nosh-pa?


Жасмин, успокой се! Случва се при много бременности, не е непременно нещо фатално. Трябва да релаксираш, да лежиш и да мислиш само за хубави неща.  
Не ти ли дадоха болничен за да почиваш?

# 16
  • Мнения: 2 051
Честита ти радост, Ава!
Цитат на: ava78
Kajete , mami, promenihte li si nachina na jivot, kogato razbrahte, che nosite dve bebeta?Prekusnahte li rabota ili produljihte da rabotite? Vzimate li niakakvi dopulnitelni vitamini, samo zashtoto bebetata sa dve? A na kolko vreme hodite na pregled? Molia spodelete svoia opit, zashtoto az ne jiveia v BG i v momenta blizkite mi hora sa daleche ot men. A i na nikoia priatelka ne se e sluchvalo podobno neshto, ta niama koi drug da popitam!

Промени се и още как! Трите първи месеца повръщах нон-стоп, добре, че работя от вкъщи и не трябваше да ходя по офиси, тогава лежах много повече отколкото сега. Синтетични витамини реших да не пия, тъй-като наближи сезонът на многото пресни плодове и наблегнах на тях - поне по 1 кг на ден. Но това си зависи както от твоята нагласа, така и от сезона, през зимата сигурно не е така осъществимо.
В началото ходех на ехография всеки месец, сега (8 месец) на около 10 дни .
От другите медикаменти пия само желязосъдържащи препарати за покачване на хемоглобина в комбинация с фолиева кикелина. Магнезий не съм пила.
Няколко пъти в средните седмици пих Нош-па, но повече от паника, отколкото от нужда - имах контракции и ме беше обсебил страха от ранно раждане Embarassed  После се взех в ръце не се оставях повече на мрачни мисли.
Ти не се притеснявай, радвай се на растящите човечета!
Разхождай се на чист въздух, движи се повече при възможност.
Почивай и се наспивай добре!
Всичко ще е наред!

Ава, ти къде живееш?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 559
Ава, магнерот-а  го пия при нужда - като почувствам тежест или някакъв дискомфорт (докато се свържа с лекаря).
А но шпа-то по скоро превантивно - случи ми се нещо много тъжно (татко ми почина преди месец Sad  Sad  Sad ), та лекарите превантивно ме караха да пия при нужда, за да не получа контракции

# 18
Blagodaria  vi, momicheta za suvetite!
Za sega sum tolkova pritesnena, che napravo izpitvam ujas kato vliaza v toaletnata. Vchera ne hodih na rabota, a puk dnes shte hodia samo za 4 chasa. Ne znam kakvo da si mislia, tova techenie se poiavi imenno sled edna hubava pochivka prez weekenda, taka che edva li e  ot preumora. Tuk(Canada) ne izpisvat nikakvi lekarstva za zadurjane(pone prez purvite 3 mesetsa). Moiata lichna lekarka, pri koiato hodih vchera mi kaza samo ,che e raznite mu techenia sa chesto sreshtani prez ranna bremennost. Ne che me uspokoi mnogo de...
Ta tova e za sega, chakam i se nadiavam....

Общи условия

Активация на акаунт