Имам нещо в пералнята...

  • 4 116
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте, от известно време пералнята ми започн да мирише много лошо. коакто винаги си я оставям отворена да изсъхне и след това я затварям, но пак.....  Онзи ден завъртях барабана и се чува нещо да се завърта и пада  ,може би някой чорап се вмъкнал между барабана и корпуса. та въпросът ми е, как да го извадя, или трябва техник да викам само за това нещо?

# 1
  • Мнения: 535
Здравейте, от известно време пералнята ми започн да мирише много лошо. коакто винаги си я оставям отворена да изсъхне и след това я затварям, но пак.....  Онзи ден завъртях барабана и се чува нещо да се завърта и пада  ,може би някой чорап се вмъкнал между барабана и корпуса. та въпросът ми е, как да го извадя, или трябва техник да викам само за това нещо?

И моята мирише, нопък нищо не се чува като се върти. А винаги я оставям отворена след пране  newsm78

Ако наистина има нещо - само техник ще свърши работа  Peace

# 2
  • Мнения: 458
имах същият проблем миналата седмица
извиках техник, отвори я и се оказа, че при почистването, което съм направила с таблетки против котлен камък, са се  отлепили доста големи парчета котлен камък и миришат лошо, а и барабана трудно се въртеше, като вмъкна ръка и се опитам ръчно за да го завърта.

та , по негов съвет, отидох купих си още 2 пъти по 6 таблетки против котлен камък. пуснах ги в пералнята на 80 градуса, разтопи кот.камък и сега си е като пушка.

миризмата изчезна и барабана се върни вече свободно.

# 3
  • Мнения: 535
Това с таблетките с пране ли го правиш или на празна пералня се върти?

Аз имам един Калгон в кутия, като прах за пране, дали ще свърши същата работа ако сложа повечко  newsm78

# 4
  • Мнения: 458
празна пералня и Калгона не върши работа, на всяко пране съм слагала, но никакъв ефект.
само таблетки тотално почистване всеки месец.

# 5
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Споделя ли са ми мнение, че ако за една пералня не са ползвани таблетки /или каквото и да е/ против котлен камък от началото, е по-добре да не се ползват примерно след година, защото се отчупват парчета и се поврежда пералнята. Не знам така ли е.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Онзи ден завъртях барабана и се чува нещо да се завърта и пада  ,може би някой чорап се вмъкнал

ако се чува, едва ли е чорап.
И да, добре е да се извади чуждото тяло. Опасно е да работи така пералнята.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 358
В интерес на истината, при мен е страшно варовита водата. но звука се чува като от нещо меко и мокро, точно на чорапче си ми прилича. не ми се вярва да е котлен камък, защото иначе по душове и от ютията си ми падат парчета направо...... А, какви са тези таблетки?

# 8
  • Мнения: 6 301
Най-малко 10 пъти е писано във форума защо миришат пералните  - ако се позва само течен препарат са пране или гел. Затова се препоръчва бялото да се пере с прахообразен препарат. И не вярвам миризмата да има нещо общо с чуждото тяло вътре, освен ако въпросното такова не  е на плъх.

# 9
  • Мнения: 750
Tъкмо това мислех и аз...мирише..има нещо...Плъх ще да е! Laughing
И то изпран. Mr. Green


# 10
  • Мнения: 1 195
Зависи с какъв прах переш.
Аз  пера с теччен препарат и на скоро се появи една неприятна миризма.
Пуснах празна пералня да 90 градуса с доместос и сега е перфектна Simple Smile
От време на време е добре да се прави тази процедура:) това ми го каза техник на перални  Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 358
Това ироничното, как да го приема.......да, плъхове препирам. Въпросът ми беше съвсем друг- що си мислите,че не съм чела достатъчно преди да пусна темата?  ooooh!

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 22:34 от rivalka

# 12
  • France
  • Мнения: 726
Това ироничното, как да го приема.......да, плъхове препирам. Въпросът ми беше съвсем друг- що си мислите,че не съм чела достатъчно преди да пусна темата?  ooooh!
Има доза истина: 1 познат си купи пералня, която при първото пране издаваше звук, все едно има нещо вътре, и започна да мирише ужасно... Той викна техник, и се оказа, че в пералнята е имало.... гълъб.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От време на време е добре да се прави тази процедура:) това ми го каза техник на перални  Peace

да си върне дипломата му кажи и повече не го викай...
Доместос-->белина-->гумени съединиеня-->90градуса  Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт