Житен режим на Учителя Петър Дънов - 5 тема

  • 101 835
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 46
Не е въпрос на захранване - оказа се, че така са много вкусни, а четох, че така са по-полезни, защото при кисненето няколко часа излизат веществата, подпомагащи покълването  - четох за това в Земя назаем.
Много са вкусни в таратора, много, а и въобще!
Тахини е сусамовия тахан - така му казва моя приятелка от Кипър, а ми е и по-кратко - в случая с моите малко килограми, той е един от енерганите ми, че е и вкусен в повече.

# 706
  • Мнения: 561
Дайте малко насоки за духовния аспект на режима  Hug.
Преди няколко години доста четях Дънов и черпех много вяра и сила от думите му, иска ми се пак да се свържа с това състояние на духа си. Надявам се режимът да ми помогне   Peace

# 707
  • Мнения: 206
Днес започва подготовката за Житния режим ,който е с начало 21.2.2011 г.
Успех!
Не мисля, че тук е мястото да се разглежда в дълбочина духовния аспект на Житния режим.
А и някак не върви да го правим за тези ,за които създателят му е просто Дънов ,а не Учителят Петър Дънов.Все пак трябва да имат някакво уважение към човека ,който е прославил България по света.Това не е поредният '''квартален''писател.
Иформация по темата можете да намерите в www.bratstvoto.net /хранене/.
Опитайте се при писане да забравите цифрите ,които ползвате и за писане на SMS.
Аз на въпроси на латиница или в такава форма няма да отговарям.Не мисля да се интересувам и от подобни мнения ,защото писането на кирилица и без 1,6 ,4 ...е и уважение към другите.

# 708
  • Мнения: 561
solej, по-спокойно и с повече уважение към хората тук-всеки е на различен етап от развитие  Peace. Както се казва, знаеш къде : Wink
"Не съдете, за да не бъдете съдени;
защото, с какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете съдени;
и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери. "

Писането на латиница е забранено във форума и модераторите се грижат да няма такива постове. Ако нещо те дразни, просто не отговаряй-за да запазим добрия тон, който също е част от политиката на форума Peace.

# 709
  • Мнения: 2 708
Аз пък не съм останала с впечатление, солей да е "неспокоен". Напротив, даже му се учудвам за търпението и спокойствието, с които отговоря. А това, че не е тук мястото за духовния аспект на диетата също  е споменавано и коментирано, че не е част от тази тема, която е в разела "Диети и поддържане на фигурата". Peace Още повече не еднократно е споделяно и къде би могла да намериш повече за духовния аспект. Simple Smile Неуважение е да зададе някой въпрос, чийто отговор е няколко поста над неговия въпрос, или на първа страница от темата. Не е неуважение да подсетиш учтиво някой да си направи труда до попрочете Simple Smile

# 710
  • Мнения: 206
easy,аз мисля ,че изразих само собственото си отношение към част от написаното във форума.
Нямам нуждата от корекции на поведението ми под влияние  на  цитати от Библията ,защото...преподавам християнска етика.А и от много години съм в т.н.духовни среди  и знам ,че доста често такива текстове се използват ,за да се извинят някои грешки.
  А те наистина са налице.
Заявих много ясно ,че не ми се четат SMS текстове/като форма/.Защо? Ще внеса  малко духовност ,каквато искаш. Всяка дума и всяка буква имат свои вибрации и свое скрито значение.Аз искам български вибрации в тази тема и ненамеса на вибрации на цифри ,където не е необходимо.
  Естествено ,че много добре знам ,че модераторите отговарят за текстовете.Имам достатъчно опит в тази сфера/около 10 г/.
  Но по-големият проблем е за отношението към Учителя Петър Дънов.Няма как да се приеме сериозно желанието да разбереш духовните послания на някого ,който наричаш като в казармата /по фамилия/.
  Най-малкото ,защото пред него се е прекланял самият Алберт Айнщайн.И защото ,благодарение на него ,чужденци кръщават децата си с български имена или пеят песни на български език под егидата на ООН /като неправителствена организация/.Никой не ви кара да го наричате Учителя ,но поне изпишете двете му имена ,а ако искате да бъдете по-коректни-препишете част от заглавието на темата.
  Тази тема наистина е за диета.И аз се съобразявам с това ,защото повечето хора тук не са подготвени да възприемат духовната информация за Житния режим..А и този форум не е на Духовно общество Бяло дратство или поне- духовен.Подобна информация може само да ги обърка.
  А за търпението ми....просто прочети темата /3,4,5/.Трудно ми е да повярвам ,че някой е отделил в този сайт /без да е админ или модератор,без да му плащат/повече време от мен ,за да се развива темата ,а понякога и да повтаря на мързеливи потребители едни и същи неща.

# 711
  • Мнения: 150
solei и тук бих искала да обърна внимание на думите ти , но за съжаление  клавиатурата ми е немска и буквата sht,sh и ch не мога да ги изписвам. Буквите посо4ени във фонети4ната кирилица не отговарят на моята клавиатура. Единственият вариант който обикновено ползвам при търсене в google е като копирам от други текстове въпросните букви, което в слу4ая при писане на по-дълъг текст би отнело много време с което не разполагам. Надявам се да приеме6 обяснението ми и извинението ми към вси4ки. Поздрави и спокойна ве4ер.

Последна редакция: пт, 11 фев 2011, 20:02 от RollingStones

# 712
  • Мнения: 206
Аз приемам извинението ти ,макар че за мен изразът ''нямам време'',е много относителен.Аз, когато нямам време през деня ,се опитвам да намеря през нощта.
 А и не мисля ,че текстовете са толкова дълги и още по-малко -да са необходими в много думи точно тези букви.
 Не знам дали си ползвала и ''кирилизаторът'',който ти посочих.
 Но...хората са различни.В момента надделява добронамереното ти отношение към членовете на групичката ни..А това е по-важно
 Ако намериш изход ,ще е добре за аурата на писанията ни.Ако не-няма да има проблем.Все пак си зависима от някои обстоятелства.
  Макар че тези букви ми изглеждат като кръпки на бална рокля.
Но...да мислим за бъдещия режим.
 Болшинството от групата май се обединява около 23.2.2011 г. Смел избор,но тук обичаме предизвикателствата.

# 713
  • Мнения: 206
  
Подготовката за Житния режим е много важна.За съжаление ,някои, които го правят ,наподобяват млади хора ,които се хвърлят във вода ,без дори малко да се понамокрили предварително.Може и да не се случи нещо неприятно ,но това е стрес за организма
  Според мен ,някои още не са разбрали,че Житният режим се състои от три части,които продължават по 10 дни /подготовка,същинска част  и захранване/.Нормално е да се акцентира върху същинската част ,но не трябва да се пренебрегват и другите две ,за да няма здравословни проблеми и неразположения.
  Ето някои препоръки за подготовката.
  Определяте си средното количество  калории ,които приемате ,когато се храните без ''режимни'' ограничения.Нормалните стойности за жените са около 2000 -2100 ckal. ,а за мъжете -2600-2700 ckal.В деня преди режима трябва да приемате 1200 ckal /гранична стойност/.Тези калории ги изваждате от 2000 или 2700.
Полученото го разделяте така ,че всеки ден да се ''отказвате'' от почти еднакви количества калории /80-150/
   Трябва да променяте и вида на храната си.Ако ядете месо ,трябва да се откажете от него за тези дни и до края на режима.До началото на петия ден /до началото на режима/трябва да сте престанали да ядете и млечни храни.През останалите пет дни до режима можете да се храните със супи,салати ,плодове и повече ядки./мазнините трябва да са до една четвърт от храната/.Последният ден, в деня преди режима, си хапнете възможно най-приятно ,най-леко и полезно /плодове,зеленчуци,ядки,картофи,.../
  Опитайте се да си спомните и каква храна обикновено ядете повече-киселинна или алкална.Ако киселинната е повече от 60 процента ,то можете да имате различни неразположения .Затова се опитайте да направите корекция в алкално-киселинния си баланс / http://daoin.com/feeding.php /.
  Ето за по-духовните и духовната  подготовка.Това са малки наряди ,съставени от песни ,молитви и формули /Всеки си има любими/.Една от песните може да бъде МОГА ДА ПОСТИГНА....Естествено ,може и да се казва формулата ,която е за житния режим ,но ориентирана в бъдеше време.

Последна редакция: сб, 12 фев 2011, 10:53 от solej

# 714
  • Мнения: 150
проблемът с буквите ч ш щ е решен вече. сьфорумка четейки проблемите ми, ми пусна нов кирилизатор, който го пускам тук
http://bg.translit.cc/ Simple Smile
за да го ползват и други Simple Smile
хубава сьбота !!!

# 715
  • Мнения: 206
Радвам се ,че малкият проблем с буквите е решен.
Е ,усетила си чара на групата,свързана с темата. Малка,но задружна и с много желание да се помага.

# 716
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Привет! Аз от утре започвам захранване - този път съм решила да го направя както трябва. Започнах Житния режим от новолунието - и с по-различна цел. Въпреки това се разделих с 5 кг, но имам още доста излишни. А, и още един ефект - намалих чувствително цигарите, и съм на път да ги откажа. Благодарение на съветите на solej , които е дал тук, избегнах някои неразположения, които имах предния път, като правих режима.
Благодаря на всички в  темата - научих много!

# 717
  • Мнения: 206
Sarina,радвам се ,че си успяла.Това е доказателство ,че методиката ни ''работи''.Естествено, на първо място и от голямо значение е волятата ти.Ще се радвам и ако спреш цигарите ,макар че и великите посветени са разбирали .че това не е лек порок и е необходимо време, за да се преборим с него.
  Ето и че при по-тежки условия можем да стигнем финала.
  Ще е добре ,ако си помагате в такива моменти и с други духовни средства.Така целите на режима ви ще могат по-лесно да се реализират/Ако трябва това да стане/.
  Успех при захранването!
 

# 718
  • Мнения: 1 559
Добро утро  Simple Smile
Ето ме пак ,с нови сили ,в подоготовка за следващия житен- пък колкото издържа ooooh!.Все някога ще успея да го направя целият Peace.Няма да се настройвам за големи подвизи. Wink

# 719
  • Мнения: 206
ДНЕС ЗАПОЧВА ПОДГОТОВКАТА ЗА ЖИТНИЯ РЕЖИМ ПРЕЗ МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ /232.2011 Г./
НЕ Я ПОДЦЕНЯВАЙТЕ!АКО Я НАПРАВИТЕ ДОБРЕ,ЩЕ СИ СПЕСТИТЕ НЯКОИ НЕРАЗПОЛОЖЕНИЯ ПО ВРЕМЕ НА СЪЩИНСКАТА ЧАСТ НА РЕЖИМА.
Можете да си помагате и с някои духовни практики /но само ,ако ви идва ''отвътре/.
За по-духовните предлагам и някои линкове:
http://www.bratstvoto.net/music/pesni_k.html
http://bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim.html
Има и полезни текстове в Упражнения и Медитация на http://www.bratstvoto.net
Има и видео за някои упражнения.Можете да съчетаете подготовката за Житния режим с двигателна активност.Упражненията  не изискват големи усилия и повечето могат да се играят и вкъщи.
УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт