Дългосрочна прогноза за времето

  • 7 426
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 795
не успях да намеря такава, предварително се извинявам, ако има...

опитвам се да намеря място, от което да се информирам за прогнозата за времето - на пример за следващия месец.... попадала съм на някакви такива, но те не познават текущия ден, да не говорим за след това...

според мен би било интересно за хора, които искат да планират почивка, да има от къде да видят дали няма да им бъде провалена от времето Simple Smile та, ако някой има достоверен източник, ще съм благодарна да сподели Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Колкото по-дългосрона, толкова по-малко вероятна. Не можеш да разчиташ в детайли, особено ако те интересува не период, а определен ден.
И колкото повече наближава даден период, прогнозата за него се избистря.

# 2
  • Мнения: 4 806
Аз ползвам ето това:
http://www.gismeteo.ru/catalog/bulgaria/
Има достатъчно бг градове. Досега не са ме подвеждали ... съществено.
Максималният срок е две седмици.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 050
Най- дългосрочната достоверна прогноза, на която са способни метеоролозите към момента е два дни. Лсичко останало е в сферата на теория на вероятностите, което би могло да донесе само разочарования и провалени планове.

Достоверното прогнозиране на времето е все още неизпълнима задача за учените. Паедно с прогнозирането на земетресенията и откриването на лек срещу рака.

# 4
  • Мнения: 577
Аз ползвам ето това:
http://www.gismeteo.ru/catalog/bulgaria/
Има достатъчно бг градове. Досега не са ме подвеждали ... съществено.
Максималният срок е две седмици.

И аз от тук се ориентирам.

# 5
  • София
  • Мнения: 795
това ясно, но...давам пример

в сайта времето.бг следях прогнозата за Седемте рилски езера две седмици преди да тръгнем и познаха всеки ден....но нямаше места по хижите и трябваше да е без преспиване.
Сега искаме да си резервираме спането, за да не бързаме да се връщаме, но за някои места трябват 3 седмици...за да си сигурен, че компанията ще си намери място Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
За едно мое пътуване в чужбина позна прогнозата за 2 месеца напред.
За сватбата ми също, тогава беше 3-4 месеца напред.
Но повече познава за период, отколкото за конкретна дата.
Гледам в сайта sinoptik.bg.

# 7
  • Мнения: 158
Аз също проверявам в sinoptik.bg  

# 8
  • Мнения: 0
това ясно, но...давам пример
в сайта времето.бг следях прогнозата за Седемте рилски езера две седмици преди да тръгнем и познаха всеки ден....

Както е казала Бояна времето се познава максимум 2 дни напред. След  това е само предположения. В случая който си посочила ти, просто предположенията са се сбъднали на основание теорията на вероятностите, а не че метеоролозите са познали времето две седмици напред.
С една дума - никой не може да ти гарантира със сигурност какво ще е времето другата седмица камо ли другия месец.

# 9
  • София
  • Мнения: 795
разбирате ме погрешно... не искам гаранции Simple Smile
искам да намеря място, където например на пише: очаква се еди какъв си циклон или антициклон, който да предизвика еди какво си време...ако има вероятност да вали, няма да тръгна да изкачвам мусала, но ако е вероятно да е предимно слънчево ще тръгна...

пуснах темата, за да намеря сайтове различни от sinoptik.bg, vremeto.bg, weather.bg, които използвам и където прогнозите са предимно за следващите две седмици Simple Smile

# 10
  • Мнения: 0
разбирате ме погрешно... не искам гаранции Simple Smile
искам да намеря място, където например на пише: очаква се еди какъв си циклон или антициклон, който да предизвика еди какво си време...ако има вероятност да вали, няма да тръгна да изкачвам мусала, но ако е вероятно да е предимно слънчево ще тръгна...

Не, ние те разбрахме много добре - ти нас с Боряна не можа да ни разбереш добре Simple Smile
Искахме да ти кажем, че след като никой не може да познае със сигурност времето след три дни, то е все едно кой сайт за прогнози ще гледаш - никъде няма да е вярно Simple Smile С една дума - няма никакво значение кой сайт гледаш когато става дума за дългосрочна прогноза - така или иначе няма да е вярна Simple Smile Това искахме да ти кажем Simple Smile

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 816
http://www.google.bg/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0C … Ec84pg&cad=rj
По нея се ръководим в планината.До почти минутата е вярна.

# 13
# 14
  • Мнения: 4 555
В weather.com има месечна прогноза. Но много преувеличават по отношение на дъждовете. Т.е. в десйвтителност вали в не повече от 20% от дните, в които са посочили дъжд.

Общи условия

Активация на акаунт