Съвет за подготовка за ясла за 1,6 год. дете

  • 7 752
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте момичета,
повечето от вас са вече с опит и всяко мнение ще ми е от полза. Търся съвети за това как да подготвя (ако това въобще е възможно) моето момиченце за ясла - тя е на 1, 6 год. Моля, споделяйте какво правихте вие или е още много малка и няма да има особен смисъл от специална подготовка?
И още нещо - давахте ли профилактично нещо за подсилване на имунната?

# 1
  • Мнения: 8
Привет от мен!
Аз имам дъщеричка на 1год и 5 мес. и ходи на ясла от 15.09. И мога само да се радвам, че се адаптира изключитено бързо. Нямаме и един ден, в който сме отишли със сълзи на очи. Напротив сутрин бърза да влезе при децата в групичката. Дори не ми казва Чао.
Моя съвет към теб е няколко дни преди да тръгнете на ясла, обясни че ще ходи на ясла, че там е много хубаво има много деца и играчки. Отидете един или два пъти до яслата и отново обясни какво ще прави там. Ако има възможност влезете заедно и разгедайте, макар и само коридорите на яслата заедно. Децата (макар и на година и полувина) разбират много повече от колкото ние можем да си представим. Повярвай ми!
И още нещо от мен, първите дни когато водиш детенце на ясла, не спирай по пътя до там да обясняваш колко е хубаво, разказвай го с весел тон. В никъкъв случай не показвай, че ти е трудна раздялата, децата го осещат страшно много. Аз така направих и всичко до този момент е повече от супер.
За имунитета давам Ями Беар с Ехинацея, като ги свършим мисля да премина на Ями Беар с Мултивитамини.
Успех ти желая за по-бърза и лесна адаптация!

# 2
  • Мнения: 827
Моята дъщеря тръгна на 11 месеца на ясла. Хубавото беше, че в началото имахме възможност съпругът ми да я води по обед или следобед, тоест на нея й се събираха около 4 часа в яслата. Постепенно увеличихме времето, но пък много рядко се е случвало тя да не иска да ходи - просто яслата й хареса, както и градината засега й допада много.

Постарайте се да направите интересно ходенето на ясла - отивайки натам обсъждайте колите, дърветата, тротоарите, нека си събере кестени и ги покаже после на учителките, дайте й плюшена играчка, с която да може да се гушка и на която да разкаже какво ще правят през деня в яслата... Разнообразявайте доколкото е възможно стандартната дневна програма - на водене, взимане, ядене, разходки - идете да я вземете някой ден по-рано, а после се разхождайте и обсъждайте какво й се е случило в яслата, предложете й на следващия ден някоя игра и идетe да я вземете по-късно, включете някоя баба, дядо във взимането и подобни.

Имуностимуланти никога не съм давала, проблеми с болестите не сме имали - но и моята щерка не ще да седи вкъщи дори докато е болна, едва утрая да й мине карантината, когато беше с варицела  ooooh!

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 10:42 от Ити

# 3
  • Мнения: 9 355
Не съм предприемала никакви адаптационни мерки за дъщеря ми. Единственото, което беше, че отрано още лятото започнахме да и говорим, че ще ходи на ясла и аз и показах къде е детската градина. За имуностимуланти се консултирай с ЛЛ. Педиатърът ви най-добре знае какво да предпише ако смята, че има нужда. така по интернет съвети не се търсят за лекарства и имуностимуланти. като тръгнете запази спокойствие.

# 4
  • София
  • Мнения: 537
и ние в понеделник тръгваме и съм на тръни, по принцип детето ми е много социално и когато сме я водили на детски център ме забравя в мига в, който види играчките Grinning.
аз по съвет на майките около мен правя точно това което те съветват, говоря, обяснявам какво ще има там , колко много дечица и т.н.
ще пиша когато тръгнем Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 8 280
Не съм правила подготовка.
Не мога да сравня яслата с детски център.

# 6
  • София
  • Мнения: 211
Много благодаря на всички за отговорите.   bouquet
И аз обяснявам колко ще е хубаво там, как ще има много играчки и дечица и как ще спинкат и папкат заедно и т.н., ама да ви кажа не ми показва с нищо, че ме разбира какво и обяснявам... Самостоятелна е доста, но е и много привързана към мен. Може да се храни сама, но е толкова злояда и така не иска да яде, че си мисля, че ще си стои гладно милото. Колко пъти съм се мъчила да я науча да заспива сама, но и в това не успявам - трябва да легнем заедно на спалнята за да заспи (или на връщане отвън в количката) - това да заспи сама в нейното легло никога не и се е случвало.... Ох, незнам - ужасно ми е мъчно и много ме е страх как ще се адаптира там. Знам, че така не помагам на никой, но едвам се удържамм да не ревна.  Crazy Остават ни още сигурно около месец и после ще се даваме - тате ще я води, защото ОДЗ-то му е на 2 мин. от офиса. Дано така оставянето е по-лесно. Успех на всички дечица, които сега тръгват.

# 7
  • София
  • Мнения: 537
е мойта муцина  знае вече всичко което и обяснявам за яслата катопесен, че ще спи и папка там с дечицата ама като кажа, че тям няма бибче и ставаааа.. ужас
срязах биберона на дълго като змийски език и сега му се чуди да го хвърли ли или кво  Laughing Joy
ще видим , Успех майчета Simple Smile

# 8
  • Мнения: 50
Привет Simple Smile
Моята дъщеря от понеделник е на ясла . Голяма е на 2,6 год. , но чакахме за място цяла година и това ни забави.
Подотвям я само с приказване и обясняване и на думи нещата изглеждат много добре , на практика се надявам поне 1/2 да е същото , започваме първоначално със предтой от 1 час Simple Smile
Иначе и аз съм решила тази есен да давам подсилващи имунната система витаминчета , както направих междувпрочеми минала есен и останах доволна, дано и сега така да бъде Simple Smile
Стискам палци на всички мами, на които им предстои ясла , защото и за нас е тежко да си оставим децата и не ги виждаме по цял ден  Heart Eyes
Успех ! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 690
Най-вече ТИ се подготви психически  Mr. Green детето ще свикне бързо  Hug

а иначе миналата година давах клеева тинктура и съм доволна, тази година пак мисля да давам  Peace

# 10
  • Мнения: 1 232
Този проблем и мен ме интересува!
Въпреки, че сме по-големи и аз имам притеснение. Излиза ли някой от къщи, като се вкопчи да го гушка, не го пуска. Как ще я оставя сама , на съвсем непознато място - не знам.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите миналата год тръгнаха на ясла на същата възраст. Не съм обяснявала, защото според мен още не разбираха. Но може и да не съм била права.  newsm78 Месец преди яслата започнах да ги водя по детски клубове и да ги оставям първо за 15 мин, после 30, после час и така. Въпреки това единият много ревеше първите дни. Започнах да му давам успокоителния чай на Хумана и на втората седмица нямаше никакъв проблем. За имунитета давах клеева тинктура, но въпреки това си боледуваха цяла зима средно веднъж месечно.

# 12
  • Мнения: 359
И моите момичета са на 1,6г. Днес тръгнаха на ясла.
Говорих седмици наред, колко е хубаво там, как има деца, игри....Така с хубаво чувство.
Днес отидохме и адски се разочаровах. От персонала. Нямат никакъв подход. Но не ми се пише дори от безсилие. Ще мисля за вариант да ги спра...

# 13
  • София
  • Мнения: 537
какво точно те разочарова толкова много?
и ние вчера нямахме възможнсот да говорим с лелките , но пък я посрещнаха като царица Simple Smile
обмисли малко, виж 2-я ден как ще е Simple Smile

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Венче, изчакай поне месец преди да вземаш такива решения. По първия ден не можеш да съдиш. Не знам какво си очаквала и от какво си разочарована. И аз миналата година очаквах първия ден да ме разпитват за навиците на децата, за характери, за други неща, а те само ги дръпнаха вътре и чао. Помня че много се ядосах тогава. Но сега като знам вече какво е положението и организацията ми е ясно, че няма как от 25 деца група, от които 15-20 нови и
 1 сестра за всяко ново дете да си говори с майката по 15 мин, че и да запомни какво са й казали. А и се оказа, че не е нужно. Вярно че ние си познаваме децата най-добре, но пък те имат много по-голям опит което не е за пренебрегване. Доста добре се ориентират в ситуацията.
Теб какво те ядоса толкова, че чак искаш да ги спираш?

Общи условия

Активация на акаунт