СЕПТЕМВРИЙското дете,вече гука,папа и расте!

  • 23 397
  • 697
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 559
Даниелка, прекасна темичка  newsm51 !!!
Най-после в "Родени"!Нека растат живи и здрави всички прекрасни слънца-Септемврийчета, независимо кога се родиха Simple Smile
И поглеждайки назад..., кооолко бързо минаха тези 9 месеца...  newsm78
Хубав ден на всички  Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 308
Честита ни нова темичка в Родени! Grinning  Даниелка, страхотна е!   bouquet Много ми хареса стихчето в началото. Никола ще ми е трудолюбив милия, а Ивана с красота ще се оправя в живота. Лошо няма.  Simple Smile

Добре дошъл на малкия Мартин на мама nels1!!! Нека расте здрав и усмихнат, много радост да ви носи и да изпълни дните ви с детски смях!!!


Дана, аз също бях в чуденка, но след прочитането на тази статия Фимоза - мит и реалност на д-р Огнян Бранков, детски хирург в Пирогов, реших да не насилвам нещата. Ето два цитата от статията- "В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване." "Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан."
Ivelina_Sh, изобщо не се занимавам да поставям пишлето нагоре или надолу. Накъдето му е кеф, натам.  Mr. Green
Люляче, добре че ми напомни за тези пеленки. Моя приятелка ми подари такава, но с крачолчета, за да може да се слага в кошницата на колата. Обаче вкъщи е много топло (в момента е 27 гр.), а тя е от по-плътна материя и до днес не бях я ползвала. Сега го пробвах и хич не му хареса на младежа. Поне ме остави да му щракна една фотосесия. Качих и снимка в албумчето.

Снощи за пръв път май ни хванаха коликите. Sad Тъкмо като ви чета как спят от 24 ч до 5-6 си мислех, защо моите все в 21 ч. заспиват, пропускат яденето в полунощ и в 2-3  се будят по никое време. И Никола за да угоди на майка си взе че се събуди в 24 ч. ама не да суче, а с рев и болки в коремчето. Откарахме един час в опити да го успокоим. Накрая заспа по коремче върху мен. Днес пак си е спокоен и се надявам това снощното да е било изключение.  Praynig

# 17
  • Мнения: 2 222
Момичета, гукат ли вашите бебчета, по-големичките имам предвид? Спомням си, че около втория месец се почваше с "А гууууу"... Дани още не гука засега, макар че навързва буквички и възгласи разни. То не че всички гукат изобщо, големия ми син като бебе гукаше по цял ден, дъщеря ми пък изобщо не е гукала. Но се чудя откога почваха  Simple Smile

Дани тази нощ се ококори след 3 часа и до 5 го забавлявах аз, после баща му  Tired Много е буден младежа, нито денем спи особено много, нито нощем.

*Мирка*, то аз точно леко издърпване имам предвид при къпането, а не насилствено забелване. Peace Май така ще правим, полекичка, без дърпане.

# 18
  • Мнения: 340
Честита ни нова темичка вече в РОДЕНИ  Hug ! Оформлението отново е супер, браво на Danielkka   bouquet !
Ние днес бяхме на ортопед на частно, че личния й лекар й отказа направление, не бил длъжен да дава. Платихме си 45 лв., но пък поне лекаря ми хареса и като държане и добре обясняваше. Показа ни каква гимнастика да правим на крачетата, каза, че като започне да прохожда пак трябва да се заведе и такива неща.
Danna_2010, нашето девойче се опитва да гука (е, все още не й се получава добре  Laughing ) - издава някакви звуци, буквички, много е сладка.
Това е засега от нас. Ние пак се храним на често, но пък момата яде кратко - 10-тина минути, даже връща малко след това - предполагам, че се е наяла (все пак си пълни памперсите, а и е наддала 1,5 кг. за месец  Sunglasses ).
Отивам да готвя или поне да се опитам, ако не ревне малката след мъничко  Wink .

# 19
  • Мнения: 24
Честита първа темичка в родени  Simple Smile Направо ми става мило - сякаш беше вчера като разбрахме за бебчовците, после бяха рита ли, не рита ли и ето, че сега докато пиша, в скута ми спи септемврийският юнак  Heart Eyes
Даниелка,темичката е прекрасна,както винаги  Hug

talktoher , и моят корем се прибра, но таза си стои и не мога да си вляза в по-големите дрехи (защото освен таза, имам и 10 килца отгоре  Crazy ). Аз се дразня и на пъпа си - много си го харесвах преди, но сега стои хлътнал навътре  Confused Надявам се с времето да се оправи, то и линията по корема още не се е махнала при мен.

За този лактогонен чай - и аз ще пробвам  Peace

За пишлето - моя мъж няколко пъти вечеж го отваря, разбира се без насилсвен натиск, а докъдето позволи. Дава резултат още от първите пъти  Peace

Dana_2010, миналата вечер при едно от будуванията си Ицко изгука на рамото на баща си  Heart Eyes Татко му, милият, направо се разтопи, аз също разбира се  Party
Много ясно каза "ааггаааа"  Flutter След това на съм чувала точно гукане, иначе си мрънка нещо, но има врема  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 360
ДА НИ Е ЧЕСТИТА ПЪРВАТА ТЕМА В РОДЕНИ,нека ни носи само здраве,спокойни нощи и разбирателство по между ни.  bouquet

Даниелка,благодаря ти за труда.  bouquetКазаха ли ти от какво те боли и си схваната?


И аз видях ,че някакви мъже са влизали в албума,но след това се замислих,че всичките ни албуми са заключени и май само влизат и излизат,не могат да разглеждат newsm78
То и аз примерно мога да влезна в началната страница на априлки 2011 да речем,но без парола не мога да ги разгледам,а при тях ще се отчете ,че съм ги гледала.Ей сега ще пробвам.

За пишката,и аз не я глася,само тестисите малко на горе ги бутам по съвет на педката,да не си ги бил натискал.

Голяма мъка е сученето от лявата гърда при нас,нещо Влади не му е добре като седи надясната си страна.Гледам го ,че все иска да лежи на ляво,а като е по гръб винаги си върти главата пак на ляво newsm78Някой друг да е забелязвал нещо подобно?И ми е мног нежничък,малко да го разповия и почва да трепери.Много е топлолюбив.Бащичко...Банята почва да ни харесва вече,снощи го оставих повече време в коритото и си риткаше доволно,но като го извадих си поплака още по-доволно hahaha

Мирка, и аз ти благодаря за хубавите думи  bouquet
И на всички които ме поздравиха за новия дом  bouquet

Хубав ден на всички Hug

# 21
  • Мнения: 1 427
Моят албум седя отворен няколко дни, нарочно, понеже пуснах линк в темата на Юлки 08. Та може от там да идват посетителите - но те могат да виждат само моя албум, не и заключените.

# 22
  • Мнения: 17
ЧЕСТИТА ПЪРВАТА ТЕМА В РОДЕНИ,ВСИЧКИ ДА СА ЖИВИ ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ Simple Smile

Мили мами, от кога трябва да се дава Деавит?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 226
Голяма мъка е сученето от лявата гърда при нас,нещо Влади не му е добре като седи надясната си страна.Гледам го ,че все иска да лежи на ляво,а като е по гръб винаги си върти главата пак на ляво newsm78Някой друг да е забелязвал нещо подобно?И ми е мног нежничък,малко да го разповия и почва да трепери.Много е топлолюбив.Бащичко...Банята почва да ни харесва вече,снощи го оставих повече време в коритото и си риткаше доволно,но като го извадих си поплака още по-доволно hahaha
  Обърни внимание на педиатъра следващият път, може да е лек проблем с мускулчетата от тази страна на врата. Нарича се тортиколис и обикновенно бързо се подобрява с рехабилитация или просто упражнения вкъщи. Наистина може да създава затруднения при сукане от тази гърда. Най-вероятната причина обикновенно е травма по време на родилният процес.
  Опитай да не променяш положението на тялото на бебчо, тоест ако от другата където суче без проблем сте в поза люлка, просот леко го плъзни към другата гърда, така че да застане във страничната или още футбулна поза. Положението на тялото се запазва, но вече суче от другата гърда.

# 24
  • Мнения: 24
Aila,secret girl, имам въпросче - ново двайсет, както се казва. Едната ми гърда пуска по-малко мляко от другата. Не знам дали има по-малко и ли проблема е някъде другаде. Дясната пуска по около 30 мл днес, а лявата едва десетина  Rolling Eyes Трудно я изстисквам. И това не ми се случва за първи път. Дясната направо пръска от много каналчета, а лявата от едно -две. Но моето усещане е, че в гърдата има само това, изпразнена я усещам - възможно ли е?

# 25
  • Мнения: 360
Aila,мерси.То аз от днес започнах да подлагам възглавници и да си го слагам както му е удобно,но се сетих чак днес ooooh!ще посетя педиатърката да видим какво ще каже и тя.

# 26
  • София
  • Мнения: 16
ЧЕСТИТА ПЪРВАТА ТЕМА В РОДЕНИ,ВСИЧКИ ДА СА ЖИВИ ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ Simple Smile

Мили мами, от кога трябва да се дава Деавит?

На нас (Вигантола) ни го предписаха след 20-тия ден, по 1 капка сутрин Simple Smile
Деавит е българския аналог

# 27
  • Мнения: 1 153
bless_girl, нормално е едната гърда да е по-производителна от другата, при повечето жени е така (да не кажа, че не съм чула за кърмачка, която да оценява дрете си гърди като еднакво пълнещи се). Важното е да ги редуваш като първа и втора (т.е. ако на едно хранене започвате от лявата, на следващото да започвате от дясната), за да се стимулират еднакво.

# 28
  • Мнения: 24
bless_girl, нормално е едната гърда да е по-производителна от другата, при повечето жени е така (да не кажа, че не съм чула за кърмачка, която да оценява дрете си гърди като еднакво пълнещи се). Важното е да ги редуваш като първа и втора (т.е. ако на едно хранене започвате от лявата, на следващото да започвате от дясната), за да се стимулират еднакво.

Така и правя, но просто разликата ми се стори много голяма. Благодаря, secret girl! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 637
alximika,невралгия,пък и аз нося,държа и храня Дияна на лявата страна и май и това е повлиало.Отпусна ме с един диклак,ще видя довечера как ще съм  Rolling Eyes !
Данна,адашка ти не гука,а издава звуци все едно си в гората и има мече при теб  Mr. Green Mr. Green Mr. Green,ама така страшно ръмжи и е много смешна  Joy !

Общи условия

Активация на акаунт