Кекс мозайка

  • 4 083
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Много моля някой,който прави хубав кекс мозайка да си пусне рецептата(ако може де)щото до са не съм правила а много обичам...Благодаря ви предварително Embarassed Embarassed Embarassed Rolling Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Отдавна не съм го правила - беше любимия кекс на майка ми!

Ето рецептата:
3 яйца, 6 с.л. олио, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. натрошени орехи, 1 ч.л. канела, 1 ч.л. сода бикарбонат, 1 лимонада (250 мл), 3 с.л. конфитюр, 3 ч.ч. брашно

Ще опитам да намеря и снимка.

Ето:

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 09:48 от Tari Tasartir

# 2
  • Мнения: 2
много ти благодаря още днес ще го направя и ще ти кажа резултатите...но изглежда страшно вкусноо newsm10 newsm03 newsm74

# 3
  • Мнения: 0
И аз правя такъв и е много хубав! Която не го е пробвала да опита.

# 4
  • Мнения: 2
значи аз съм първата кандидатка...хихи  Embarassed Embarassed Embarassed

# 5
  • Мнения: 3 219
С миксер ли се разбива и в тази ли последователност ? Дайте подробности, моля  Grinning

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
С миксер ли се разбива и в тази ли последователност ? Дайте подробности, моля  Grinning


Да, в тази последователност.
Содата я слагам в лимонадата, орехите и конфитюра или сладкото най-накрая разбърквам леко с лъжица.

# 7
  • Мнения: 3 219
Оххх, нямам миксер тука Sad, и  лимонада нямам, може би Севън Ап Thinking

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
И без миксер става, бъркай, с каквото имаш!
Аз, когато нямам лимонада, слагам една лъжичка сода в чаша вода - пак става.

# 9
  • Мнения: 13
2 яйца,1ч.ч. захар
3/4 ч.ч.прясно мляко,3/4 ч.ч.олио,1 пакет бакпулвер,2 ч.ч. брашно.От тези продукти се прави кексово тесто,след което се отделя 1ч.ч. тесто,което се оцветява с 2с.л.какао.В намаслена и набрашнена кексова форма се изсипва бялото тесто ,а по средата му се изсипва оцветеното с какао тесто.В бялата част може да се поставят малки парчета млечен шоколад и орехови ядки.Става супер готин кекса,ако в бялата част се сложат парченца смокини от сладко.Отгоре кекса се поръсва с пудра захар.Става бързо и лесно и е много лек и вкусен.Добър апетит!!!

Общи условия

Активация на акаунт