Екскурзия в Израел и Йордания

  • 11 282
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 505
Предстои ни екскурзия до Израел и Йордания.
Много ще съм благодарна, ако някой, който е ходил сподели впечатления и важни неща, които трябва да се знаят при пътуване по тези места.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 782
.

Последна редакция: сб, 02 окт 2010, 20:58 от DeepRed

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 505
Благодаря ти, DeepRed! Аз търсих с търсачката, но нищо не ми излезе, чак се зачудих толкова ли е непопулярна тази дестинация.

С каква валута е най-добре да разполагаме - долари, евро или да си обменим шекели?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 782
Ходих там преди 2 г и малко съм ги забравила нещата, но доколкото си спомням хотелите ги плащахме в долари.Със сигурност еврото там не върви...Шекелите ние оттам ги изтеглихме, тук не знам как върви курса...Ако имаш въпроси, питай, че така нищо не се сещам.Имаше една сравнително подробна тема,обаче изтрита ли е, не я ли намирам, не знам...

# 5
  • Мнения: 2 175
В Израел със шекели, а в Йордания - с техните си динари.

Какъв тип ще е пътуването ти?

# 6
  • София
  • Мнения: 505
Пътуването ще е организирано с тур. агенция. Нямам възможност за избор на хотели и места за посещение. Имаме предварително определена програма. Надявам се всичко да е добре организирано, хотелите да са прилични и да няма атентати! Rolling Eyes

Какви сувенири, характерни за там можем да си донесем?

# 7
  • Мнения: 2 175
Соли и козметика от Мъртво море, камънаци , може и скъпоценни.. Wink
В Петра, от бедуините - украшения, пясъци и тн..

# 8
  • Мнения: 9 892
от Мадаба в Йордания - малки мозайки. И куклички в национални облекла. Другото е въпрос на личен вкус вече, сувенири имат много и различни.
аз от Йордания като обслужване не съм очарована, но пък има какво да се види.
от Петра by night  не съм доволна, но през деня, охоххоо!
и храната е много добра в Йордания.

# 9
  • Мнения: 505
Израел, предполагам ще ходите на Божи гроб. Икона, кръстчета - по добре да ги купиш предварително и да влезеш в храма с тях, за да се осветят.  Цените както са писали са в шекели, но около Божи гроб продават и в долари и най-вече с договаряне на цената. Ако имате възможност си вземете удостоверение за "хаджия" от патриаршията, стига да не сте там в събота, когато е почивен ден.

# 10
  • Мнения: 6 243
Ще си позволя да се включа, но тая дестинация ме интересува и чета из нета туй-онуй. Та на едно място пишеше, че посещенията в патриаршията се уговаряли предварително. Имайте го предвид. Иначе от израелското министерство на туризма издават удостоверение за хаджилък на всеки, но ако искаш патриаршеско, трябва да се свържеш с тях от по-рано.

# 11
  • Мнения: 505
Сигурно си права, ние бяхме на Божи гроб в събота и заради почивния ден не можахме да "станем" хаджии Confused

# 12
  • Мнения: 255
Едва ли документа е от значение, по-важното е, че има много за гледане. Била съм 2 пъти в Израел и веднъж в Йордания. Вземи си долари и на място обменяй шекели и динари. Може да пробваш и тук да си купиш, курса в България винаги е по-изгоден, но дали ще намериш ....
В Израел е притеснително да се ползва градски транспорт, но на теб няма да ти се налага. Като цяло не се притеснявай, спокойно е, стига да не избухне война докато сте там.  Grinning Йордания е мирна арабска държава, само е неприятно, че все гледат да те одерат с бакшиши.

# 13
  • Мнения: 235
Бях преди година на подобна екскурзия. От Ейлат се минава границата с Йордания за ходенето до Петра. Ейлат е много красив курорт. Пазарува се с шекели, сменяхме си там.  Купих си доста козметика от спа дестинациите - шампоани, балсами за тяло , кремове- от всичко останах много доволна. Ако си фен на бижутата- купи си нещо с ейлатски камък, много е красив и се среща само по тия места.
От  Йордания си взех само сувенир- там няма кой знае какво.
Пожелавам ти приятно прекарване. На летището в Тел Авив на прибиране ни скъсаха от проверки, това се сещам.

# 14
  • Мнения: 255
Забравих да пиша, че в Израел парфюмите излизат много изгодно. Имат вериги, които правят страхотни намаления до 50%. На летището също са евтини. И навсякъде са оригинални, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт