преждевременна менопауза

  • 23 614
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Morphea, напълно си права, че не е болест. Това е естествен процес, свързан с резки промени в хормоните, което засяга негативно и физиката и психиката. Затова е хубаво процесът да е по-мек и плавен, а билките помагат за това. По принцип естрогените ни пазят от много болести, а когато вече ги нямаме рискът, например, от инфаркт и инсулт, става много висок. Затова е хубаво да става постепенно...но не със синтетични хормони, а с билки. По естествен начин да си помогнем...

# 16
  • Мнения: 0
Изследвай си хормоните. Аз напоследък също имам проблем - цикъл на всеки 15 дена. Заложила съм на билкова смес - хормони не искам да пия.
Извинете, че се включвам тук. Предполагам, че жената започва да се чувства по-малко женствена когато менструацията спре. Аз вече искам моята да спира. На 48 съм. Менструациите ми са много обилни, направо кръвоизливи. На всичко отгоре започнаха и да зачестяват. Тази седмица ми дойде на 22 ден. Изтощена съм. Миналия път се наложи да взема 3 дни болнични. Тъкмо се съвзех и айде пак. Дошло ми е до гуша. Нямам миома и не ми изписаха хормомални лекрства. Според мен не трябва да се предизвиква изкуствено менструация, а да се използват билки, които подобряват самоувствието. А приятелките ми вече нямат. Sad Sad Просто им разреди и спря. Спирането си има и добра страна - на 40 няма да се притесняваш от нежелана бременност. Според мен ранната менопауза не е болест и човек трябва да се опита да я приеме.
За тази Диоскореа моя колежка има много добри отзиви.
Здравейте, имам същия проблем като Morphea - на 46 г. съм, а цикълът ми е опустошителен, обилно кървене до припадък, идва ми толкова често, че по-често съм в цикъл, отколкото не съм, на 20 дена. Октомври бях на преглед - цитонамазка, видеозон, всичко, но резултатите не показват никакви отклонения. Гинекологът ми препоръча фемовита, пих го, но нямам ефект. Нищо не ми намалява кървенето освен оргаметрил, никакви билки, никакви отвари... Sad И аз си мечтая за менопауза като на другите - с намаляваща, а не с усилваща се менструация, но уви...Нямам идея докога ще продължи този ад, но е страшно изтощително и изнервящо...

# 17
  • Мнения: 0
Както описах и в другата тема опитайте с Мензофит - по една капсула на обед и вечер, за 6 месеца.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 11 916
  За намаляване на кървенето помага чай от бял равнец

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Според мен менопаузата, дори да не е ранна, трябва да се отложи колкото може повече. Обилното кървене е неприятно и изтощително, но като ти спре, се сбабичосваш за нула време. Имам опит вече с няколко пропускания на М за по два месеца, и, никак не се възприемам добре, дори кожата на лицето ми се променя. За сведение - скоро ще ударя 50. Иска ми се с някой от фитопрепаратите да отложа окончателното спиране, но ме е страх, че ще напълнея. Споделете как ви се отразяват на метаболизма и на теглото.

# 20
  • Мнения: 0
Merybo, някои от пациентките съобщават за лека редукция на теглото в рамките на 3-4 месеца с Mensofit, което означава че  поддържа метаболизма активен. Много е важно да започнете да спортувате (например, аеробика, плуване), за да помогнете на метаболизма.

# 21
  • Мнения: 19
 На 42 години съм.Нямам симптомине на предстоящ климакс, но по повод на друго лечение един лекар ми намекна, че в най-скоро време мога да очаквам момента.
 Не, че съм съгласна с него / божа работа/, но се позаинтересувах и попаднах на много ценна книга. Мисля, че беше " Алтернатива на хормонозаместващата терапия" - дадох я на приятелка, но утре ще мога със сигурност да пиша заглавието и автора.
 На всички въпроси, които вълнуват жените на които им предстои - там има отговор. / Като например, че спорта, редовния полов живот,  спазването на хранителен режим и др. могат да забавят настъпването на климакса/
  От няколко дни ми е на гости приятелка която живее на о. Крит. Снощи разбрах, че от 2 години тя няма цикъл. Не можах да повярвам, защото изглежда чудесно: със свежа опъната кожа на лицето и изобщо не се е "сбабичкясала", а напротив.  Преди никога не е изглеждала така добре. Не е пила абсолютно нищо и не е имала никакви аномалии, но явно при всеки е различно и гените са от голямо значение..

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Според мен менопаузата, дори да не е ранна, трябва да се отложи колкото може повече. Обилното кървене е неприятно и изтощително, но като ти спре, се сбабичосваш за нула време. Имам опит вече с няколко пропускания на М за по два месеца, и, никак не се възприемам добре, дори кожата на лицето ми се променя. За сведение - скоро ще ударя 50. Иска ми се с някой от фитопрепаратите да отложа окончателното спиране, но ме е страх, че ще напълнея. Споделете как ви се отразяват на метаболизма и на теглото.
Изобщо няма такова нещо! Що за съвет  #Crazy-обилното кървене било неприятно, ама търпете...А за анемия чувала?! А за влошеното качество на живот вследствие на непредсказуемите и продължителни кръвоизливи?! Да ти имам проблема с кожата , ако имам цикъл по 40 дни и не знам на кой свят съм!
Ранната менопауза има и генетична нишка, така че ако женската ви рода е наджапала рано - очаквайте и при вас така! Аз съм вече с миома, кръвоизливи и всички екстри. Засега съм на оргаметрил и не бих рискувала с билки и разни други експерименти понеже второ абразио не искам!
А и не мога да разбера жените, които не се възприемали като такива като им спре цикъла?! Цял живот ми е бил толкова болезнен, че се моля да се махне най-сетне!!!!

# 23
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Съжалявам, ако думите ми се възприемат като съвет - опазил ме бог, не съм специалист. Просто изразявам мнение и споделям своя случай. Процесът протича различно и всеки може да проучва възможности и да вземе най-правилното решение за себе си. Но е факт, че с окончателното спиране на менструацията жената по-бързо старее - и далеч не само кожата е проблем, ставаме много по-уязвими откъм сърдечно-съдови, ракови, ставни заболявания, остеопороза... И при положение, че ХЗТ вече се отрича, билковите препарати може да се окажат добро решение.

# 24
  • Мнения: 19
  Книгата е "АЛТЕРНАТИВА НА ХОРМОНОЗАМЕСТВАЩАТА ТЕРАПИЯ" , автор - Мерелин Гленвил. Имая по книжарниците, може и по интернет, струва около 10 лв. / Дано само модератора не го приеме като реклама - препоръка е !/

# 25
  • Мнения: 0
Всъщност книгата е със заглавие "Новите природосъобразни алтернативи на ХЗТ". Мисля, че става въпрос за една и съща, при случай, че авторката има една на БГ пазара.
На мен също доста ми погна да разбера какво се случва с тялото на жената и какъв контрол можем да постигнем без химия.

# 26
  • Мнения: 249
Здравейте,
на 31 години съм и от почти година съм с диагноза менопауза. Последен цикъл имах месец преди да навърша 30 години! Диагностицираха ме 4 месеца след това. Пила съм Фемостон и Дуфастон да стимулираме яйчниците. С Фемостона нямаше ефект яйчниците ми се свиваха, изсъхваха не съм сигурна за термина. Дуфастона даде резултат и излъгахме яйчниците. Започнах да пия Ясмин(противозачатъчни) за да продължат ужким яйчниците да работят и да не вляза в истинската менопауза с вълните и всичко останало.
Установи се , че имам и хормонален дисбаланс.
Декември 2010 г. гинеколожката ми взе поредната цитонамазка, която отново показа аномалии. Прати ме друга лекарка, която да ме види под специален микроскоп!
Оказа се, че имам полип колкото царевично зърно. Премахна веднага, взе ми биопсия.
Резултати от биопсията бях, че нямам рак, но съм предраково. И да уточня не е от лекарствата, а Човешкия папилома вирус.  Началото на април ще влизам за операция за премахване на увредената част от шийката.
Аз лично не бих рискувала да се лекувам само хомеопатично. По повод менопаузата, хормоналната терапия и връзката им сбабичосването, надебеляването и всичко, което изчетох в тази тема аз лично смятам, че те нямат връзка. От хормоните не съм надебеляла, но ми пораснаха гърдите. От менопаузата нямам нито по-ниско самочувствие, нито се чувствам половин жена. Ако една жена се отпусне и занемари не и е нужна менопауза!
Спорта и редовния полов живот също са решаващи и аз лично ги практикувам и двете често Grinning.
Надявам се, че не съм досадила с моите размисили и страсти!

P.S. Медицински причини за менопаузата нямам. Цигарите също ги спрях, защото курса на лечение и цигарите бяха несъвместими, варианта беше да си докарам тромб, ако не ги спра. Ако говорим сериозно цигарите са по вероятни да докарат Рак отколкото хормоналната терапия  Grinning.

# 27
  • Мнения: 0
Потърсете книгата "Хормонална йога" - на немски и английски, в amazon.

Общи условия

Активация на акаунт