Имуностимулантите - за, против и какви?

  • 78 788
  • 175
  •   1
Отговори

Анкета

Какви имунастимуланти давате?

Опции:

# 15
  • Мнения: 581
 Давам алое и витамини с фитокомпоненти от октомври до май без прекъсване. Лятото - задължително един курс с пробиотици. Ефекта: от болнаво и алергично дете се превърна в едно от най-здравите и неболедуващи деца в ДГ, а после и в училище.

# 16
  • Мнения: 6 164
Ок, в последните два поста се споменава "алергии"...

Нали алергията е свръхреакция на имунната система?

Следователно имуностимулаторите не предразполагат ли към алергии, или логиката ми е погрешна?

Защото Крис не боледува от нищо цяла година. Но ето, че преди 2 седмици от риба, мляко и яйца направи страшно натравяне и жесток обрив, едва се разминахме с Урбазон. А почти съм сигурна и мога да се закълна, че е ял тези неща смесени и преди. Чудя се дали не съм го предизвикала с тези имуностимуланти? Едно да оправиш, друго разваляш.

Моля някой да изкаже мнение! Sad

# 17
  • Мнения: 27 524
Не съм против принципно, давах преди много, но... специално в нашия случай не действаха, защото проблем бяха сливиците и докато не ги извадихме нищо не помагаше. Иначе съм давала Бронховаксом по системата 30 дни без прекъсване, оздравя тогава, но дали от него - не мога да кажа.
Давала съм и от рода на Ехиначито - вит С, прополис и ехинацея.
Откакто махнахме сливиците обаче сме точно както:

Първите две години боледуваха сравнително често по моите критерии - основно хреми и съпровождащите кашлици /без да се налага да си остават вкъщи за повече от два-три дни веднъж или два пъти годишно/ поне по два пъти на полугодие. От трета група в детската това се случваше все по-рядко. От първи клас в училище - нито веднъж.

За в първи клас се надявам пак така да е.  Blush Сега гледам да яде всеки ден плод някакъв, а от време на време давам Саностол и вит С, веднъж седмично да кажем.

# 18
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
До детската градина не е боледувал от нищо.Първа група няколко пъти сополи.Втора група-сополи,кашлици,изкара и шарка.Сега давам саменто,но след втория ден в градината/като правя уточнение,че цялата група е болна,и повечето деца са на антибиотик/си го прибрах със запушен нос и сега сме си в къщи.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А защо само с един отговор може да се гласува в анкетата? Аз съм давала Есберитокс и клеева тинктура. Рибомунил, мултивитамини, Умкалор и какво ли не е пила. От началото на тази година спрях всичко. Сега при симптоми на разболяване давам клеева и Умкалор, сребърна вода, Инфлуцид.

# 20
  • Мнения: 2 587
От изброените съм давала всичко и от нищо не съм доволна.

# 21
  • Мнения: 552
Досега съм давала Цитросепт, Киди, Цигапам, Бронховаксом, Рибумунил, Прополис - ефект определено нямаше. Докато не е на градина е добре, но щом тръгне 3-4 дни и е болна. Сега давам АД Ликуид фор кидс. Дано да има ефект  Praynig!!!

# 22
  • Мнения: 544
От скоро давам имуностимулатори и не мога да кажа дали имат ефект.Това което ползвам е ехинацея форте, осцилококцинум и сребърна вода.А сега се сетих,че лятото ни изписаха Есберитокс.Не мога да к ажа че не се е разболявала,но е в процес на зъбоникнене и всеки зъб го изкарва със сополи, лека кашлица или разтройство.Благодарна съм на господ,че се оправя без АБ.

# 23
  • Мнения: 7 319
давам от 2 седмици на детето-2 год. по една коластра и зелена енергия.но нещата са много зле-престана да заспива лесно  а вчера не беше заспивал 20 часа.Водих го през нощта в Токуда и ми казаха че е от зеленото водорасло.Незнам какъв ефект имат но виждам че детето се побърка...

# 24
  • Мнения: X
твърдо НЕ
не косумираме такива подозрителни препарати (малките деца ТРЯБВА да боледуват първите 5 години, за да изградят имунитет, важното е само да им мине бързо)

залагаме на добрата храна: месо, масло, риба, сирена, яйца, плодове, домашен хляб
единствените добавки у нас са целогодишно рибено масло ОМЕГА-3 и вит. Д през зимния период
гледаме и всеки ден да сме навън поне за час, въпреки времето (а тук на север може да бъде много студено)

синтетични витамини не купуваме

като резултат: никой от семейството не боледува

синът ни е вече тийн
но тези мерки ги прилагахме със същия добър резултат и когато беше малък

# 25
  • Мнения: 4 001
Давам алое и витамини с фитокомпоненти от октомври до май без прекъсване. Лятото - задължително един курс с пробиотици. Ефекта: от болнаво и алергично дете се превърна в едно от най-здравите и неболедуващи деца в ДГ, а после и в училище.

Дориана, би ли споделила какво алое даваш: за пиене ли? Колко е голямо детето ти и в каква доза го приема?

# 26
  • Мнения: 581
Давам алое и витамини с фитокомпоненти от октомври до май без прекъсване. Лятото - задължително един курс с пробиотици. Ефекта: от болнаво и алергично дете се превърна в едно от най-здравите и неболедуващи деца в ДГ, а после и в училище.

Дориана, би ли споделила какво алое даваш: за пиене ли? Колко е голямо детето ти и в каква доза го приема?

Давам гел за пиене (по 30 мл сутрин на гладно). Сега е на 9 г., пие го от 5-годишна.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 773
Давала съм доста неща, но от нищо няма ефект. Преди две седмици беше на АБ заради ангина. Ходим на градина ден за ден.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Misty, алергията не е свръхреакция, а грешна реакция на имунната система. Не би трябвало имуностимулантите да провокират алергия, освен ако не е алергия към самия препарат. Вредни са единствено при автоимунни болести.
Bothnia, аз също съм за естественото изграждане на имунитет. Само че това може да стане при деца, които се гледат в къщи. Деца, които ходят на ясла от 1год възраст, не знаеш какво ядат там (друг е въпросът това дето го купуваме в къщи колко знаем какво има в него) и зимата нито в яслата ги извеждат, нито аз мога да ги извеждам при положение, че ги взимам в 17.30, а в 17 е тъмно вече.... Според мен имат нужда и от витамини допълнително и от имуностимуланти, поне през зимния сезон. Не знам кое според теб им е съмнителното, но все си мисля, че ако можеш да спестиш на детето поне част от антибиотиците, които ще изпие иначе значи има смисъл да се дават. Не казвам, че са панацея и че винаги помагат, но 1-2 антибиотика на сезон да спестиш пак е нещо.

# 29
  • Припят, Украйна
  • Мнения: 29
Дъщеря ми (тази седмица навършва 4 г.) е целогодишно и всеки ден на мултивитамини +  1.5 гр рибено масло. От 1 година насам откакто й ги давам, не е боледувала, забравил съм за всякакви лекарства, и то при положение, че ходи непрекъснато на детска градина. Много съм доволен.  Peace

От следващата година мисля да започна да давам коластра, тъй като чувам изключително позитивни отзиви.  
 

Общи условия

Активация на акаунт