Детско парти за Хелоуин

  • 13 219
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Тази година много ми се иска да празнуваме с децата Хелоуин-мисля, че въпреки че не е български празник е много весел и интересен за децата.
Някой има ли информация, къде може би ще празнуват организирано..за децата имам в предвид..  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
Ами точно защото не е български празник и няма никакви традиции за празнуването му тук, надали ще намериш нещо подходящо. В смисъл - да се прави така, както в САЩ например. Най-много да попаднеш на някакъв побългарен вариант на демонично парти-карнавал.
Ама търси де, може и да намериш нещо подходящо.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 756
Дъщеря ми празнува Хелоуин когато учеше английски в Британика.
Мисля, че миналата година имаше подобни теми.

Не мисля, че в Бг има нещо организирано.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Помня, че в някои детски парти клубове и по моловете имаше организирани неща миналата година. Когато ми попадне повече инфо ще пиша.
Празника е чудесен и с много хубав, дълбок смисъл, дреме ми откъде е дошъл..Детето е влюбено във Хелуинтаун /филма/ и иска на Хелуин да обиколи съседите с порядъчно количество яйца..а аз не съм майката, която ще го спре  Mr. Green

Няма да го карам да празнува Св. Трифон, я  Laughing А за филосовско-хуманитарна подготовка, мисля да прочетем "Празника на вси светии" на Р. Бредбъри, мисля, че вече е достатъчно голям, за да я "смели". Разкошна книга, впрочем..

# 4
  • Мнения: 2 401
Охо, чакам го нетърпение и аз!  Simple Smile Миналата година прекарахме страхотно на едно място, ама няма да кажа кое, щото част от страхотията му беше, че нямаше навалица.  Mr. Green  Тази година и аз ще се маскирам, както си му е реда.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
В нашата детска градина го празнуват. Много хубаво тържество им организират, всички са маскирани, от директорката до децата и много се забавляват. Та в този ред на мисли - препоръчайте ми магазин за карнавални костюми. Ако може да не са на безбожни цени  Confused защото това което гледах до момента е много лошо качество на незаслужено високи цени.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Охо, чакам го нетърпение и аз!  Simple Smile Миналата година прекарахме страхотно на едно място, ама няма да кажа кое, щото част от страхотията му беше, че нямаше навалица.  Mr. Green 

Моляяя теее, кажи на лични  Party

# 7
  • Мнения: 107
Даа може ли и на мен на лични  bouquet
Иначе обикновенно в Джъмбо зареждат много неща и то на съвсем прилични цени Simple Smile, взимали сме под наем и от Меджикленд-за мен и мъжа ми-имам РД два дни преди това и тогава го празнувах на Хелоуин и беше много забавно-но там цените са доста солени -в Джъмбо си ги копуваш и остават за теб след това.

# 8
  • Мнения: 2 401
Миналата година имаше една девойка с огромно дупе, което много ми хареса. Искам и аз таквоз.   Виждал ли е някой дупета някъде, или да слагам подръчни материали в гащите?

# 9
  • Мнения: 107
Минзухар, точно такова дупе видях вчера в Джъмбо . Имаше и други огромни атрибути Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 958
Ако някой иска голямо дупе и никъде не може да си намери, мога да предложа назаем моето  Twisted Evil  И предпочитам  да ми го върне по-слабо после   Mr. Green

По магазините за левче има от този тип костюмчета - некачествени боклуци са, ама са почти без пари и като за едно обличане са ОК.

# 11
  • Мнения: 505
записвам се да следя темата. А някой знае нещо в центъра на София, да пише.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Записвам се да следя темата.
От миналата година ме е заврънкал за костюм и за тази година съм обещала, че ще празнуваме.Как обаче ще стане нямам никакви идеи.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Децата в нашия квартал, както и от квартала на приятелката ми, си организират сами партито. Миналата година бях поставили няколко дни предварително плакати  всички възрастни да се запасят с бонбони, а вечерта на Хелуин маскирани на групи обикаляха по къщите, звъняха, викаха "Беля или пакост" и събираха сладки неща. Голяма емоция беше  Laughing Моята от тогава обяснява на малката как тази година и тя ще обикаля за бонбони и я учи да вика "Беля или пакост". Вече бях замъкната и в джъмбо - имаме вещерска шапка, черно наметало на Дракула и остри зъби за 1 левче Mr. Green.. Честно казано не вярвам да има по-интересно парти от обикалянето на квартала (стига детето да има приятелчета с които да го направи). Стават много комични ситуации (най-вече с по-възрастните хора, които не познават този празник). А и не само с тях... Първата година, когато деца идвали у нас, мъжът ми бил сам. На вратата се позвънило, той отворил и група дечурлига започнали да крещят срещу него "Беля или пакост" и да размахват разни сладки неща.. Той поогледал какво се предлага и пред изумените погледи на децата издърпал един Лайън кинг от нечия ръка. Още по изумени изглеждали хлапетата, когато той им подал и 5 лв и бързо и без много шум се изнесли  Mr. Green

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Децата в нашия квартал, както и от квартала на приятелката ми, си организират сами партито.

То така е най-весело Simple Smile но ние сме нови в квартала, а там, където сме тайфа не можеш да си формираш. Затова се ослушвам за партита, или ще го пратя при баба му /там има приятелчета/ да тормозят съседите от блока Mr. Green

# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Децата в нашия квартал, както и от квартала на приятелката ми, си организират сами партито.

То така е най-весело Simple Smile но ние сме нови в квартала, а там, където сме тайфа не можеш да си формираш. Затова се ослушвам за партита, или ще го пратя при баба му /там има приятелчета/ да тормозят съседите от блока Mr. Green
Моята не се познава с децата от квартала и ще ходи с децата на приятелката ми из техния  Wink

# 16
  • Мнения: 107
Леле това със децата от квартала е също страхотна идея!  bouquet Ще предложа на майките ако има желаещи може и така да го отпразнуваме

# 17
  • Мнения: 47
Аз съм от желаещите да празнуват! Между другото, братовчед ми казва, че до люлинското Бъфало на 29-ти щяло да се събират някокви хора с костюми да празнуват, но нз колко е вярно. Някой да знае нещо повече?

# 18
  • Мнения: 925
Запис, да ви следя, защото и на мен ми се иска да празнуваме - какво като не е български празник?!? Важното е да ни е забавно  Party

# 19
  • Мнения: 3
здравейте на всички мами , които искат да празнуват Хелоуин  Twisted Evil разбрах че в джимбории ще има голям купон заедно с децата!накой ходил ли е там?

# 20
  • Мнения: 24
Да споделя и аз какво ще правим за празника! Няколко дни по - рано ще сложим плакати с надписи - очаквай неочакваното идва страшното. На самия ден ще изненадаме всеки клас в училище през часа, ще им изнесем програма за 10 минути и ще се почерпим. Ще излезем и до края на часа ще влезем в още 3 класа. Дано ви хареса нашата идея.

# 21
  • Мнения: 359
Да споделя и аз какво ще правим за празника! Няколко дни по - рано ще сложим плакати с надписи - очаквай неочакваното идва страшното. На самия ден ще изненадаме всеки клас в училище през часа, ще им изнесем програма за 10 минути и ще се почерпим. Ще излезем и до края на часа ще влезем в още 3 класа. Дано ви хареса нашата идея.
Ама вие какви сте? Родители, учители....? Т.е. няма да е класа само навашето дете?

Иначе не е лоша идея със съучениците. Миналата година ние правихме домашно парти. Поканихме половината клас на единия младеж+половината клас на другия - общо цял клас в къщи....Апартаментът беше взривен! Twisted Evil Ама ни предстоеше местене, а сега в новото жилище.... Абе, като гледам може пак да го прежалим!

# 22
  • Мнения: 1 615
джимбории - к'о туй? Wink

Сериозно, и аз се каня да се предам. Какво е това, къде, има ли сайт?

===

Поправам се - явно има:
http://www.gymboreeclassesbulgaria.com/

Но цялата наша компания, изглежда, сме дърти за там Simple Smile

# 23
  • Мнения: 998
Ще ме накарате и аз да намина към Джъмбо, да си избера дупе Laughing
Лекси, благодаря за смеха Hug
Renka, в кой магазин си ги виждала костюмчетата? че аз поизгубих представа, къде има такива вече.

# 24
  • Мнения: 395
и аз предлагам голямо дупе срещу връщане за по-малко  Mr. Green
костюмчета гледах и преди една седмица в Хит на Ломско шосе

# 25
  • Мнения: 131
Няма места вече за тиквенното парти Sad

# 26
  • Мнения: 998
Ходих в Джъмбо. Дупетата са страхотни. Със сина ми останахме достатъчно дълго, да се порадваме на костюмите, да напълним очите и да купим по-малко неща, отколкото бихме искали. Намислихме си комбинация от дупе с хавайска поличка отгоре  Wink
Детските костюми много ми харесаха, имаше Нинжди, Батман, Спайдърмен и май още нещо, а за по-малките деца и разни животинки - супер сладки. Но тези цялостни костюми са си между 40-60 лв. Иначе аксесоари има всякакви.

# 27
  • Мнения: 2 487
А някой за Бургас да знае къде мога да намеря аксесоари?

# 28
  • Мнения: 1 531
и да размахват разни сладки неща.. Той поогледал какво се предлага и пред изумените погледи на децата издърпал един Лайън кинг от нечия ръка. Още по изумени изглеждали хлапетата, когато той им подал и 5 лв и бързо и без много шум се изнесли  Mr. Green
Joy Joy Joy

а това за дупето е добра идея: няма да имам нужда да се маскирам bowuu

ние сигурно ще ходим с малката, тя ще е феичка и е оборудвана, ама мама ... смятам, че с дупе и хавайска поличка... или ще избия рибата или ще приличам просто на себе си Laughing

обаче ще намина през джъмбо май Grinning

ако имате идеи за костюм за 30г хелоуинци - уелкъм  bouquet


# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Детските костюми много ми харесаха, имаше Нинжди, Батман, Спайдърмен и май още нещо, а за по-малките деца и разни животинки - супер сладки. Но тези цялостни костюми са си между 40-60 лв. Иначе аксесоари има всякакви.
Наистина ли има животински костюмчета за 3 годишни? Малката ще има карнавал в ДГ  скоро. Преди 2-3 седмици бяхме в Джъмбо, но не видях такива. ще е супер, ако са изкарали, защото наистина нямам идея откъде другаде да търся ?

# 30
  • Мнения: 998
Лекси, със сигурност бяха за под 5 годишни деца. Не отлагайте пазаруването Peace

# 31
  • Мнения: 2 487
При мен има обрат. Сега ще бъда Мортиша от Семейство Адамс.  hahaha  Нямам рокля, а това е най-важното.. И трябва да търся из бабиния гардероб..

А може ли някоя от вас, да снима това дупе?Много интересно звучи.

# 32
  • Мнения: 148
Здравейте, от сайта на Коколандия http://kokolandia.com/news.php разбрах, че парти и тази година ще има. Ние сме им фенове с големия син и миналата година си изкарахме страшно-страхотно точно на Хелоуин. Тази година мислим да отидем пак там. Възможностите им са 2 - от 11,00ч в парти центъра им в Овча купел или от 19,00ч в парка. Всеки сам да си избира Hug

# 33
  • Русе
  • Мнения: 656
 Толкова ли е ограничен човек , че трябва каквото види от телевизията и да го копира . То пък един "празник" мани-мани . Че не можете да отидете с децата си в парка , на театър , на цирк .

Вие не сте ли имали родители , баби дядовци .... ? Те да са празнували нещо такова  Confused ???
Що за простотия , не зная , ужас някакъв  Shocked , от простотията си страдаме !!!

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Толкова ли е ограничен човек , че трябва каквото види от телевизията и да го копира . То пък един "празник" мани-мани . Че не можете да отидете с децата си в парка , на театър , на цирк .
Вие не сте ли имали родители , баби дядовци .... ? Те да са празнували нещо такова  Confused ???
Що за простотия , не зная , ужас някакъв  Shocked , от простотията си страдаме !!!

Прости сме си ний! И тъй си ни е хубавко! А за Хелуин много хора тук първо са почели, па после са "видели" и от тАлАвизора  Mr. Green Парка, театъра и цирка живеят в нас, бе младеж! А с баба ми на вещерско сборище съм ходила, джанъм, та се не бъркай в неразбируеми за теб, Нищ/а.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 756
Вие не сте ли имали родители , баби дядовци .... ? Те да са празнували нещо такова  Confused ???
Не под името Хелоуин. И да, дядо ми всяка година дълбаеше тиква, слагаше се свещ, за да е осветена, обикаляхме по селото след това с нея.

# 36
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Ние се събираме по форумски с децата вече 3-та година. Наемаме детски клуб, някой идват с костюми, други не, хапване, пийване и беличките да побеснеят малко. Сега в неделя се събираме.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ние се събираме по форумски с децата вече 3-та година. Наемаме детски клуб, някой идват с костюми, други не, хапване, пийване и беличките да побеснеят малко. Сега в неделя се събираме.

ма не каните, а  Mr. Green

# 38
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
 Mr. Green по принцип е априлската тумба 2007, а иначе никой няма да върнем Peace

# 39
  • Мнения: 395
http://www.facebook.com/?sk=messages&tid=1203668027742#!/photo.php?fbid=441876208980&set=a.441876158980.241306.243068313980&pid=5294888&id=243068313980
малко идейки за страшни кексчета

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте,

Ние сме решила да отидем на специално парти за Хелуин в езиковия център на дъщеря ми http://studywithme.org
Обещават да е доста забавно пък и ще е на английски Wink

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Mr. Green по принцип е априлската тумба 2007, а иначе никой няма да върнем Peace


Тенкю за поканата, ама сте ни много ситни. Ако се явят нашите троли сред вашето общество ще стане истински Хелуин  Grinning

# 42
  • Мнения: 998
В детските кътове към Арените ще има Хелоуинско парти в неделя вечер.

# 43
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
В детски клуб "В страната на чудесата" в Младост 1 ще има парти за Хелоуин. Снощи видях афишче от автобуса. Ето го, за жалост няма подробности http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs398.ash2/67609_150 … 409_2105859_n.jpg

# 44
  • Мнения: 686
Аз бих пробвала вкъщи да се маскираме и да се посмеем. Тези масови сбирки рядко са сполучливи.

# 45
  • Мнения: 395
http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/photo.php?fbid=166062093421596&set=a.166062063421599.40009.162572020437270&pid=464963&id=162572020437270
в докторската градина 31 октомври от 17ч - парти за Хелоуин

# 46
  • Мнения: 30
спешно ми трябва костюм на Стела от Уинкс,(трансформирана-хахха)

# 47
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Тук има покана към варненци http://www.toytownbg.com/?toy=37#step

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Нашата програма за Хелуин, като че ли се избистри вече и е доста натоварена  Crazy

12,30 - Клуб "Импресия" на ул. Самуил, където моя човек ходи на рисуване. Ще има тикви и сладкиши.

Следобяд ще обикаля комшиите на баба си, за да ги тормози, заедно с още 1-2 хлапета. Още не съм решила дали ще са въоръжени с домати и яйца, както искат Mr. Green Едно е сигурно, няма да са нашите съседи.

17,00 - Арена, Керфур или Приказка без край

19,00 - /ако имам сили и нерви/ Коколандия.

Избра си костюм, който честно казано малко ме плаши..направил си е и сам маска на курса по рисуване. Хич не е детинско и ми е малко криво, заради вкуса му към ужасното. Миналата година беше Зоро, сега не иска и да знае. Майка ми също е в ужас. Каза, че навремето, когато е била малка са били популярни весели детски костюмчета на животни. Тя помни, че е била зайче и жълто пате  Grinning
Наследникът обаче явно е дарк натура Whistling

# 49
  • Мнения: 359
Избра си костюм, който честно казано малко ме плаши..направил си е и сам маска на курса по рисуване. Хич не е детинско и ми е малко криво, заради вкуса му към ужасното. Миналата година беше Зоро, сега не иска и да знае. Майка ми също е в ужас. Каза, че навремето, когато е била малка са били популярни весели детски костюмчета на животни. Тя помни, че е била зайче и жълто пате  Grinning
Наследникът обаче явно е дарк натура Whistling
Оо, бъди сигурна, детето си е съвсем в час с тенденциите! Laughing Моите, като спомена за Зоро, Спайдърмен и пр., ме поглеждат насмешливо, един вид: "Ти в кой век живееш, бе, майка ми?!" А веселите костюмчета са ерес просто! Дай им мумии, разкапващи се трупове, върколаци.... Сега са се въоръжили с по един пластмасов трион /окървавен/ и се чудят с какъв "аутфит" да го допълнят!

# 50
  • Мнения: 376
http://mysticolors.com/halloween/
За първи път ще празнуваме, защото децата искат. Тиквеният фенер ми е почти готов. Ще направя и тиквеник. Купила съм холидейки и десертчета за децата, които ще дойдат. Моите са на 4 и 6 години и искат да ги пусна да обикалят с една от групите, но аз нещо се колебая. От 2007 година у нас са идвали по 2 групи от 5-6 деца от съседни блокове. Звънят и казват " Добър вечер, ние празнуваме Хелоуин , а вие? ". И носят един плик, искат само опаковани сладки неща и после си ги разделят. За дъщеря ми имам рокля на принцеса, но синът ми как ще го облека не знам. В Кауфланд миналата година имаше украса и костюми за Хелоуин, но сега не видях да има.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 656
 Добре де , който модератор трие , нека изтрие и това , но да ми обясни защо ?
Моля !

ПП
 Аз съм против  празника защото е  грозна и глупава американска измишльотина и няма нищо общо с нас (българите) , нито с традиция , нито с история . А вие се тържите като туземци , които копират по смешен и тъжен начин "господарите" .

И какво , имам мнение - изразявам го , никого персонално не обиждам .

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 02:20 от ramlim

# 52
  • Мнения: 376
Че какво има да трие модератор?  newsm78 Аз не виждам нищо нередно.

# 53
  • Мнения: 6 206
Нашата програма за Хелуин, като че ли се избистри вече и е доста натоварена  Crazy

12,30 - Клуб "Импресия" на ул. Самуил, където моя човек ходи на рисуване. Ще има тикви и сладкиши.

Следобяд ще обикаля комшиите на баба си, за да ги тормози, заедно с още 1-2 хлапета. Още не съм решила дали ще са въоръжени с домати и яйца, както искат Mr. Green Едно е сигурно, няма да са нашите съседи.

17,00 - Арена, Керфур или Приказка без край

19,00 - /ако имам сили и нерви/ Коколандия.

Избра си костюм, който честно казано малко ме плаши..направил си е и сам маска на курса по рисуване. Хич не е детинско и ми е малко криво, заради вкуса му към ужасното. Миналата година беше Зоро, сега не иска и да знае. Майка ми също е в ужас. Каза, че навремето, когато е била малка са били популярни весели детски костюмчета на животни. Тя помни, че е била зайче и жълто пате  Grinning
Наследникът обаче явно е дарк натура Whistling
Завиждам ти благородно!
Залисана в много работа - точно целият ден сортирах костюми карнавални, детето се мотаеше около мен и си се обличаше и радваше. После отидохме по работа в мола и видя облечени деца, нямаше нищо организирано, и му светна някаква лампичка. После в центъра ми имаше страшно парти /рожден ден/ - изигра го от край до край, нещо което се случва твърде рядко.... И после в колата ми казва - мамо, нали днес не е било хелоуин.
Глупачето иска с костюм да обикаля и да казвал "номер или лакомство"... как да му го осигуря Thinking живея в село, където познавам само комшиите отсреща, насвякъде другаде са баби по на 80-90 год сигурно или празни къщи, как да им обясниш на тези хора като им звънне цъфтящо русо шестгодишно маскирано дете какво да правят? а той се сърди, сърди, много ми е съсвестно. защото досега все аз съм го бутала за такива партита, веднъж той да прояви интерес и аз нищо не мога да направя
обещавам, че догодина ако все още има интерес, ще организирам истинско страхотно хелоуин парти

# 54
  • Русе
  • Мнения: 656

...... живея в село, където познавам само комшиите отсреща, насвякъде другаде са баби по на 80-90 год сигурно или празни къщи, как да им обясниш на тези хора като им звънне цъфтящо русо шестгодишно маскирано дете какво да правят? .....

Вероятно живеете на прекрасно място , трябва да се радвате на спокойствието и свободата си . Но вместо да научите куп важни и незаменими с нищо неща от тези възрастни хора , то вие се опитвате да ги учите на глупави празници . Вместо да учите тях , просто послушайте  тези баби , те знаят много за празниците , и то за много празници !

# 55
  • Мнения: 6 206
да, наистина живея на такова място и се радваме на свободата си, но пробвай да обясниш ти на шестгодишно дете, че хелоуин е глупава измислица
за него е магия и забавление. много по-снобско ми се вижда да започна да го поучавам, че е измишльотина

# 56
  • Русе
  • Мнения: 656
да, наистина живея на такова място и се радваме на свободата си, но пробвай да обясниш ти на шестгодишно дете, че хелоуин е глупава измислица
за него е магия и забавление. много по-снобско ми се вижда да започна да го поучавам, че е измишльотина

Имаме 2 децa  на 6г. и на 8г. , никое от тях не е попитвало дори  Wink .  Но ние намираме , поне за сега да ги забляваме с други далеч по-полезни според мен неща . А и аз се страя да им обяснявам предварително важните неща .
Вкъщи изключително рядко се гледа TV , от там основно идва проблема .

# 57
  • Мнения: 376
Някой хора реагират на празника така, все едно никога не са били деца! Хелоуин е световен празник, аз се чувствам гражданин на света и затова ще го празнувам вече всяка година. От 2007  година Хелоуин е и български празник и по новините не пропуснаха да го отбележат. А дядо Коледа да не би да е тръгнал първо от България? А се празнува масово и никой няма нищо против.
Тази година обикаляха в квартала много повече деца, отколкото през миналата. Всички бяха толкова добре маскирани, а някой успях да ги снимам. Вече казваха "лакомство или пакост", а хората се бяха подготвили с лакомства.  Моят тиквен Джак светеше на прозореца  отвън няколко часа, но не видях други фенери по съседните блокове.

# 58
  • Мнения: 359
Не виждам нищо лошо в един празник повече. Това да ни е в повече - празниците! Laughing Весело е, децата се забавляват много, ние също покрай тях. Какво - да се цупим като ощипани моми ли?!
Ние организирахме купон в къщи снощи. Бяха ....10-12 /загубих им бройката по едно време Laughing/ деца, ужасяващо маскирани. Новият ни апартамент е разрушен, днес ще разчиствам отломките! Mr. Green

# 59
  • Мнения: 6 206
Вкъщи изключително рядко се гледа TV , от там основно идва проблема .

Браво, това си е твой избор
Моето гледа и филми и тв и списания чете и от там знае за хелоуин повече от мен
почувства се направо ограбен, когато празникът го подмина
имам будно, умно, красиво дете, от нищо не ме е срам...

# 60
  • Русе
  • Мнения: 656
Вкъщи изключително рядко се гледа TV , от там основно идва проблема .

....
имам будно, умно, красиво дете, от нищо не ме е срам...

Да ти е живо и здраво и да си има братче или сестриче   Hands Thumbsup .

Общи условия

Активация на акаунт