Отговори
  • Мнения: 234
Здравейте, мислите ли да запишете детето си да изучава език от най-ранна крехка възраст?
Моят син е на 3 години и на родителската среща имаше предложения от най-различни школи по танци, спорт, английски.
Все си мисля, че език се учи с четене и упражнения и още му е рано.
Какво е вашето мнение за ранното обучение на децата?

Последна редакция: ср, 06 окт 2010, 09:48 от bagira_s

# 1
  • Мнения: 9 814
Детето ми започна на три години да изучава език в група.
До тогава съм го учила на песнички и кратки стихчета у дома.
За две години посещения на колективни занимания по език в детската градина научи толкова колкото за два месеца през ваканцията у дома.  Simple Smile
Та лично аз от обучението по език в ДГ смисъл не видях, но чужд език детето не е престанало да се занимава у дома.

Запознаването с чуждите езици е най-благодатно именно в предучилищна възраст, когато децата най-лесно и бързо усвояват новото.
Важното е, да няма амбиции чуждият език да се научава по-добре и по-големи детайли /чисто говоримо/ от родния в тази възраст.

От друга страна много деца, които в първи клас започват с чуждоезиковото обучение бързо настигат и задминават връстниците си, учили език от тригодишни.
И не на последно място важно е самото дете, степента на владеене на родния език, желанието му да учи думи, песни, стихове на чужд език...

# 2
  • Мнения: 46 508
Не знам Rolling Eyes аз я записах на 3 г., бях много довлна, доста думички научи, на 4 г.пак я записах, но нищо, че бяха при същия преподавател в края на годината не знаеше абсолютно нищо, затова в 3-та и сега в 4-та група не ходи. Най-вече защото не проявява никакъв интерес.
Сега въщи я уча на елементарните думи на нещата, които я обкържават, животните под формата на игра, за мен е достатъчно, в училище ще учи.

# 3
  • Мнения: 735
И аз стоя пред тази дилема. Но честно казано, като гледам как тръгнаха болестите, везните наклоняват към това да спестя 17 лв на месец.
От друга страна, аз отдавна му "пробутвам" разни думи, песнички, или изрази. Струва ми се по-добър вариантът да изчакам още 2-3 години и, ако имам възможност да го запиша в Британика.

# 4
  • Мнения: 827
Моята дъщеря беше на около 2г., когато започнахме да ходим на курсове в Хелен Дорон - беше много забавно и полезно. От тригодишна ходи в градината на английски и съм много доволна от преподавателката.

С две думи - виждам повече полза, отколкото вреда в това да се започне рано да се изучава чужд език.

# 5
  • Мнения: 308
  Дъщеря ми е на 2г. и 8 месеца. Забелязах, че когато гледа непреведена анимация се опитва да повтаря някои от по-често споменаваните изрази. Затова един ден й казах как са на английски някои от животните. Знае десетина думички. Но ако ще я записвам на нещо, то това ще са танци примерно. Не толкова, за да учи някакви стъпки, а заради движението и изразходването на енергия. Не знам след една година дали ще съм навита да я запиша на английски, но за момента това ми е мнението. А и нищо не ми пречи да й казвам по някоя думичка докато си играем.

# 6
  • Мнения: 458
минимум от 10 годишно..даже и по-голямо да е.

# 7
  • Мнения: 9 814
минимум от 10 годишно..даже и по-голямо да е.

Би ли се обосновала защо?
Не се заяждам, наистина ми е интересно и за това питам.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 373
Според една приятелка, която има школа за изучаване на чужди езици, вкл. и за деца, най-добре е чужд език да започне да се изучава от 4 годишна възраст.

# 9
  • Мнения: 7 154
Под формата на игра обучението по английски език може да се започне от бебешка възраст.
В детската градина на повечето деца им е интересно да се забавляват изучавайки западен език.

Опитът с моите деца, ми показва, че има смисъл децата да започнат изучаването на английски език едва на 6 години или направо в първи клас.

# 10
  • Мнения: 458
минимум от 10 годишно..даже и по-голямо да е.

Би ли се обосновала защо?
Не се заяждам, наистина ми е интересно и за това питам.  Peace

няма нищо, просто от собствен опит говоря. не бих причинила на детето си кашата която ми е в главата и до сега от изучаване на чужди езици в детска възраст.

още при воденето на диалог с българин неусетно вкарвам и чужда дума.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Смятам колкото по-рано,толкова по-добре.Сега е на три и знае вече доста думи научени от мен и една игра.В ДГ съм я записала и ако и харесва да ходи.Ако има желание ще е много добре.На тази възраст информацията здраво се лепи в мозъка,пък и колкото по от малки слушат,казват думички,пеят на чужд език ,после няма да им е трудно да общуват свободно.

# 12
  • Мнения: 3 423
От бебешка възраст.
Аз водя детето ми в център Хелен Дорон и съм много доволна  Peace

# 13
  • Мнения: 9 814
минимум от 10 годишно..даже и по-голямо да е.

Би ли се обосновала защо?
Не се заяждам, наистина ми е интересно и за това питам.  Peace

няма нищо, просто от собствен опит говоря. не бих причинила на детето си кашата която ми е в главата и до сега от изучаване на чужди езици в детска възраст.

още при воденето на диалог с българин неусетно вкарвам и чужда дума.

Хм, по-голямата част от възрастта 3-6 съм живяла в чужбина и належащото използване на чуждия език само ми е в полза, никога не ми е вредяло.

И прекалено ранното обучение в среда, неизползваща постоянно двата езика за мен е крайно.
Едно са билингвистите, друго е зорлем бебета да се карат да говорят два езика, като единият не е матерен на нито един от двамата родители. Да, да, знам я тази система  Stop

# 14
  • Мнения: 3 423
Гос`жа Мафани, Хелен Дорон е система с повече от 20 години успешен опит в Европа.

Общи условия

Активация на акаунт