Спешно питане: за антибиотика Клацид

  • 4 977
  • 3
  •   1
Отговори
Днес педито предписа антибиотик на малкия (4 год.), но в аптеката ми казаха, че грамажа, които тя е посочила е като за възрастен човек. Демек Клацид- 250мг., а детските били от 125 мг. Назначени са на 12 часа по една. Не мога да се свържа с нея по тел, а и няма как да отида до п-ката за да направя справката. Страх ме е нещо да не е объркала и да стане беля.
Та, моля ако някой скоро е давал на детето си такъв антибиотик да сподели.
Малкия е с диагноза бронхит. Ще продължавам с опитите да се свържа с педиатърката, но поне това искам да си изясня.

# 1
Дозировката за деца на Клацид обикновенно е 15 мг/кг. тегло разделени на два приема. Например ако детето тежи 15 кг. ще приема два пъти по 125 мг. /дозирането не може да бъде абсолютно точно и не е нужно Simple Smile/   Максималната дозировка е 500мг. за денонощие. Най-добре попитай педиатърката дали е назначила  такава дозировка. Grinning

# 2
  • Мнения: 544
Аз давам Клацид 125 - 1/2 ч.л.  на 12 часа за 11кг тегло.

# 3
  • Мнения: 2 700
Ако не е късно, аз бих взела от 125 мл. На дъщеря ми /19 кг./ й предписаха миналата седмица таблетки по 250 мг и аз на своя глава не й ги дадох, а взех от 125 мл. Слава богу, оправи се. Джипитата все се презастраховат, но от предозиране на Аугментин ни се случи веднъж да повръщаме черно !!! От тогава не давам лекарство ако не съм се убедила в дозировката.

Общи условия

Активация на акаунт