Инфо за конвекторите ADAX

  • 332 488
  • 1 073
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 13 184
При по-дълго отсъствие ги намаляваме на 16-18 градуса. Иначе, да, не се изключват през целия отоплителен сезон.

# 991
  • Мнения: 3 882
Последното което разбрах днес от един техник е че ADAX не са това което са били в началото, а че като всичко друго след като са се доказали на пазара качеството им е паднало и в момента каза за някаква финландка марка, която забравих, да потърся нея, а за Теси че спрямо цената си са били добре. Нямам актуално и ново мнение за Теси а всички познати които ползват ADAX са ги закупували преди повече от 5 години.
Та въпросите ми са кое да избера и защо? Защо има толкова голяма разлика между двете марки в цената?

Това със занижаване на качеството след като се наложи нещо на пазара го има. Не само при Адакс и изобщо конвектори, а при всякакви продукти. Но какво означава "някаква финландска марка"? Финландия е страна с доста инженерингова дейност. И... студен климат. Нали се сещаш - поназнайват това-онова за отоплението. Вероятно доста повече от южните народи. Така че не гледай на "финландско" като на нещо некачествено. ПО-скоро обратното.

Друг е въпросът, че каквито и да са конвекторите... явно са лами по отношение на сметките за ток после.  В темата чете човек и сметка под 280-300 лева почти не вижда.
Скрит текст:
Sunglasses
В най-големите студове (на минус 30 градуса) сметката за 3X2000W + 1X1500 + 1X600 конвектори беше 660 лв., освен всички останали ел. уреди. А

в най-големите студове сметката ми е 569 лв. Живеем в къща без изолация и със стара дограма. Money
Комфортът и приятната им топлина си струват обаче. Само да не спира тока, че става ужас. Laughing

Предлагаме отоплението вече 14 години и имаме информация от клиенти които също не ги изключват. Техните сметки за са в същите параметри от 270-350 лв.

сметка за ток - 420 лв. Лятото плащаме около 80. Основно ползвани два конвектора Адакс .........
Да не говорим колко са и с по 400-600. Кой каквото ще да обяснява това са страшно много пари. Колко от средно статистическите семейства (па даже и в градовете, където знаем доходите са малко по-високи) могат да си позволят да отделят подобен бюджет само за електроенергия? Па отделно оттам насетне идва храна, облекло, транспорт, вода, кабелна и Интернет, транспорт, детски градини и пр.  Ще рече някой "Е, да, ама топлим много стаи". О, не, това не е оправдание. Познавам десетки хора, които отопляват същия брой стаи с климатици. Сметките им никога даже и не доближават най-често споменаваните тук 280 лв.

Факт - отоплението с Адакси (или други конвектори) дава по-мека и уютна топлина, сравнено с климатиците. Но като сметки нещата са тройно повече. Удобен и предпочитан начин за отоплени когато има бебе в къщи. Приятна топлина за тези, които могат да си позволят сметката им да нарасне драстично.

Но само не говорете за икономичност. Защото и при бегъл поглед в темата веднага се забелязват цифри, които хората, топлещи се с климатици, не са виждали и в най-големите си кошмари.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 06:08 от Защо ме търсиш?

# 992
  • Мнения: 13 184
При 3 броя постоянно включени - сметката ни е около 200-250 лв. По 5-6 часа, когато се връщаме от работа са настроени на 23-26 градуса, в останалото време- 18.

# 993
  • Мнения: 40 752
Никоя "печка с реотани" не може да е икономична, защото специално при този вид устройства каквато мощност черпиш от мрежата, такава и разсейваш в стаята (електрическите загуби в края на краищата винаги се свеждат до топлина). По-добрите конвектори може да въртят по-добре въздуха (да имат по-добра конвекция), може да имат по-добро регулиране или да са по-дълготрайни, но не и по-икономични. А ако някой плаща по-малки сметки, то е или защото се топли до по-ниски температури, или има по-добра изолация, или нещо друго такова.

# 994
  • Мнения: 3 882
Именно. Не са по-икономични Адаксите. Може би просто са по-качествено направени уреди. Пак казвам - погледнете цифрите, които се споменават в темата. Вероятно дори с така мразената Топлофикация в София не е чак толкова.

# 995
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Влизам да ви чета, тъй като обмисляме тази зима да се топлим с ковектори.
Миналата зима бяхме с 2 климатика и хич не ми харесваше как топлят, някак все не ми беше уютно  Crazy Ще топлим холня около 25-6кв. и спалня 12кв. като ще има отворена врата към коридор и баня. Миналата година под и нас нашия апартамент не живееше никой и може би и затова все ми беше някак 'хладно' макар да сме държали климатиците постоянно включени. Тази година ще ни греят и от двете страни, тъй като съседите се нанесоха, но аз все пак искам топлина различна от тази на климатика.
От мненията до тук бях решила да взимаме Адакс, но сега започвам да се разколебавам... Най-голямата ни сметка за същите помещения миналата година с климатици бе около 360лв. в най-студения месец. Ако с конвекторите ще плащаме 500+ ... някакси вече не ми изглежда толкова добра идея  Confused

# 996
  • Мнения: 40 752
Най-голямата ни сметка за същите помещения миналата година с климатици бе около 360лв. в най-студения месец. Ако с конвекторите ще плащаме 500+ ... някакси вече не ми изглежда толкова добра идея  Confused

Това, че сега ще се топли под и над вас, има много голямо значение и за сметките, и за комфорта. По принцип с климатици се топли въздуха и затова ти е било некомфортно, но сега ако плочите са затоплени от съседите ще е по-добре. От друга страна със сигурност с конвектори ще плащате повече, отколкото с климатици заради различния принцип на работа. Според мен изчакайте още една зима, вече с населени апартаменти под и над вас, и ако пак ти е некомфортно чак тогава сменяйте, но комфортът ще си има цена.

# 997
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Влизам да ви чета, тъй като обмисляме тази зима да се топлим с ковектори.
Миналата зима бяхме с 2 климатика и хич не ми харесваше как топлят, някак все не ми беше уютно  Crazy Ще топлим холня около 25-6кв. и спалня 12кв. като ще има отворена врата към коридор и баня. Миналата година под и нас нашия апартамент не живееше никой и може би и затова все ми беше някак 'хладно' макар да сме държали климатиците постоянно включени. Тази година ще ни греят и от двете страни, тъй като съседите се нанесоха, но аз все пак искам топлина различна от тази на климатика.
От мненията до тук бях решила да взимаме Адакс, но сега започвам да се разколебавам... Най-голямата ни сметка за същите помещения миналата година с климатици бе около 360лв. в най-студения месец. Ако с конвекторите ще плащаме 500+ ... някакси вече не ми изглежда толкова добра идея  Confused
[/quhttps://ote]
Със сигурност сметката Ви ще се върти около 500лв.

# 998
  • Мнения: 19 821
Сумата зависи много от броя на отопляваните стаи и най-вече мощността на конвекторите. За споменатия апартамент:
Скрит текст:
Ще топлим холня около 25-6кв. и спалня 12кв. като ще има отворена врата към коридор и баня. Миналата година под и нас нашия апартамент не живееше никой и може би и затова все ми беше някак 'хладно' макар да сме държали климатиците постоянно включени.
...
Най-голямата ни сметка за същите помещения миналата година с климатици бе около 360лв. в най-студения месец. Ако с конвекторите ще плащаме 500+ ... някакси вече не ми изглежда толкова добра идея
Сумата с конвектори ще е пак около 360 лв.
За 2 стаи трудно ще стигне над 500 лв. Един конвектор, когато е постоянно включен, излиза между 70 – 140 лв месечно (пак в зависимост от мощност, колко е студено навън, изолация на дома и т.н.)
При нас с абсолютно никаква изолация, къща, стара дограма, 4 мощни по 2000W конвектора Адакс и един в банята – излиза в най-големите студове над 500 лв. В апартамент от 2 стаи и коридор не виждам как ще навъртят с конвекторите такава сума.

# 999
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Предната, мека зима, сметката с два конвектора ми беше 300лв. Убеден съм, че ако не ги бях махнал , тази сурова зима сметката щеще да достигне 500лв.

# 1 000
  • Варна
  • Мнения: 1 361
При нас с един Конвектор от 1200 W за една стая (в др. На дърва) на месец сметката ми стана от 100лв постоянен ток на 290лв за януари, февруари и март... И го махнах не мога да плащам такива огромни суми за уж икономичен Конвектор адакс.. Да вярно топли,  хубаво топло то е децата цяла зима бяха боси но.. С майчинство 340лв (а и заплата не по висока) и тоз убав ток... Не ни се получиха нещата.

# 1 001
  • Мнения: 318
Хората не разбраха ли вече, конвекторите са всичко друго, но не и евтини. Да, чудесна мека топлина, никакво течение, никаква мръстотия и хамалогия, но много...ток. Naughty

# 1 002
  • София
  • Мнения: 3 006
Здравей те,  с мъжа ми решихме да си вземем АDAX. Големината на хол+кухня ни е 30 кв. м, а най мощния АDAX от 2500 W го дават за помещения 17-22 кв. м.
Ще можели да се отоплява помещението ефективно?

# 1 003
  • Мнения: X
Най-вероятно не.  Дири и тези 22кв са при много добри други условия, а вие искате в 30кв. 2500W в 30кв. малко е сякаш. В преходните сезони да, но като дойде зима... той въобще няма да изключва. 2,5кW нон-стоп консумация направете си сметка само той колко ще изгори.

# 1 004
  • Мнения: 19 821
Здравей те,  с мъжа ми решихме да си вземем АDAX. Големината на хол+кухня ни е 30 кв. м, а най мощния АDAX от 2500 W го дават за помещения 17-22 кв. м.
Ще можели да се отоплява помещението ефективно?
Когато отидете в магазин, те ще ви питат и препоръчат. Вероятно ще ви посъветват да вземете 2 по 1500 или 1 - 1500 и 1 - 2000W.

Някой по-горе е писал, че е скъпо – скъпо е относително казано и според условията. Аз ако трябва да сложа климатици в 5 помещения на къща на 2 етажа, не скъпо, ами прескъпо ще ми излезе. И разликата в сметките за колко години ще ми се избие?! Да не говорим, че климатиците не ми трябват за студено лятото – при мен си е екстра лятото в къщата.

Ако е за малък апартамент, вече всеки си пресмята ползите и вложението, но разликите в сметките от ел. уреди са пренебрежимо малки – всичките си лапат ток, колкото и да се казва, че са икономични. Hands V

Общи условия

Активация на акаунт