Сусамова разядка?

  • 5 032
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 241
В "Пикадили" си купувам насипно от салатния щанд "сусамова разядка" и е вкусна. Знаете ли рецептата или подобна на тази - ще съм благодарна ако дадете акъл
в тази която купвам има цели семена сусам, сирене, може би майонеза и кисело мляко, но не съм хич сигурна

# 1
  • Варна
  • Мнения: 283
за други салати (пастет от патладжани или нещо подобно) бях питала и ми изброиха продуктите - те си имат списък със съдържанието на всички салати. ако попаднеш на някоя по-любезна продавачка попитай я  Mr. Green Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 316
сусамов тахан със сигурност има,лимонов сок,извара,кисело мляко/майонеза не,з-то тахана е доста мазен/....

# 3
  • Мнения: 1 092
Не знам дали е същото но в Ола  бях яла сусамена разядка. Също ми хареса. Добре, че ми напомни. Разпознах кътък - онкусен и сусам.
Вместо кътък може да се ползва кисело мляко и сирене... Ще взема да си направя опити и ще пиша. Бях я забравила, но сега ми дойде мерака..

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 13:36 от Женя 83

# 4
  • Мнения: 497
Сигурно не е същото, но аз си правя следното предястие-извара, натрошено сирене, но така че да се усеща-тоест да не е на много дребно, счукан чесън, майонеза и доооста сусам и разбърквам хубаво продуктите, понякога слагам и много малко лют червен пипер, но от този на люспите-едро смлян. Всичко на око правя и не мога да кажа точни пропорции. Става много вкусно.

# 5
  • Мнения: 241
Сигурно не е същото, но аз си правя следното предястие-извара, натрошено сирене, но така че да се усеща-тоест да не е на много дребно, счукан чесън, майонеза и доооста сусам и разбърквам хубаво продуктите, понякога слагам и много малко лют червен пипер, но от този на люспите-едро смлян. Всичко на око правя и не мога да кажа точни пропорции. Става много вкусно.
пробвах. Добавих кисело мляко 3.6% и лимон по съвет на Doli по-нагоре. Страшно вкусно. И домашните одобряват.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт