Лекарство Вестибо при 8 годишен?

  • 1 928
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Днес невролог изписа на 8 годишния ми син това лекарство, в упътването на което пише, че не се дава при деца и подрастващи до 18 години поради недоказана ефективност при тези групи. Има ли някое детенце пило това лекарство, и проблеми евентуално? Лечението е наложително, доктора не си вдига телефона.
А някой възрастен, който го пие, също може да ми сподели някакви странични действия, които усеща или да знае за такива от доктора си, да е предупреден....

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 22:57 от Igi_

# 1
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Днес невролог изписа на 8 годишния ми син това лекарство, в упътването на което пише, че не се дава при деца и подрастващи до 18 години поради недоказана ефективност при тези групи. Има ли някое детенце пило това лекарство, и проблеми евентуално? Лечението е наложително, доктора не си вдига телефона.
А някой възрастен, който го пие, също може да ми сподели някакви странични действия, които усеща или да знае за такива от доктора си, да е предупреден....
Здравейте!Недоказана ефективност означава,че все още не е доказан напълно ефекта от прилагането на медикамента във възрастовата група до 18 години.Предполага,че лекуващия ви лекар е избрал подходящият медикамент във вашия случай.След като е наложително лечение приемайте медикамента.Ако е нужно може да направите и консултация с втори невролог и да чуете и неговото мение по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт