Всичко за Амстердам

  • 94 950
  • 575
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Не намирам тема,специално за този град.
Всякакво инфо за хотели,ресторанти,визити,транспорт,добри оферти са добре дошли.
Кой,каквото знае,чел,видял с очите си,снимки,нека сподели тук.






Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 18:02 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 529
Отсядали сме в този хотел - евтин и удобен, особено по време на изложението на което участва мъжът ми всяка година, когато всички хотели оскъпяват ужасно. Приличен бюфет на закуска  Laughing В никакъв случай не препоръчвам за семейства с деца  Stop Всичко основно за Амстердам  ти е на пешеходно разстояние...
http://www.amsterdam-hotels-guide.com/amsterdam-luxer.htm

# 2
  • София
  • Мнения: 795
Бях там преди две години Simple Smile ще изровя справочника и ще напиша всичко, което пише там...прекрасно място, даже още си пазя билетите от градския транспорт и влака за летището Simple Smile

Има карта, която струваше 25 евро, с която може безплатно да се посетят всички музеи, освен този на Мадам Тюсо (таксата е 20 евро и се чака много време, за да се влезе) -> иначе таксите са около 10 евро вход навсякъде и с картата е далавера Simple Smile
От магазина С&А си накупих един куфар неща (дрехи, обувки) още ги нося и не са помръднали...за супер малко пари...
На 30 април е празника на кралицата и деня на лалетата (не помня как му казваха),, тогава е много красиво навсякъде Simple Smile
Градския транспорт е с едни билети, на които ти слагат печат като се качиш или на входа на метрото има автомати, които ти слагат часа и датата на качване (важи 45 минути и можеш да се качиш на всичко). За всяко качване ти отиват по два реда (общо 15 са на един билет), ако пътуваш в една зона (града е разделен на зони)...аз понеже не успях за 2 седмици да ги науча  hahaha всеки път като се качвах в трамвая казвах къде отивам и той ми слагаше, където трябва печата...ако си с голям куфар заминават още два реда. Един билет беше 7.5 евро. Много ми хареса начина на качване в трамвайте..можеш да влезеш само от врата на ватмана или в средата. В парвия случай ватмата ти слага печата, във втория някоя лелка или чичко в кабинка вътре в трамвая. Супер редовни са, на 10 минути и никой не се блъска.
Има велоалеи из целия град. Глобата за ходене по алеите пеша е 70евро или 40, не помня съвсем. Но дори и да не го правите заради глобата е опасно за живота по тях, защото постоянно някои ти бибитка с колело, а някой изобщо не те отразяват, защото за тях си поредния турист, който им се разхожда по велоалеята.
Ако се изпикаеш на обществено място - 70лв глоба, същото и за боклуците.

Много зависи къде се отсяда. Аз лично бях в хостел StayOK Vondelpark - гадно място, но такива ни бяха резервациите. Парка е страхотен, а съвсем на близо е музея на Ван Гок и този на Рембранд. Там е и картината на Рембранд Нощна стража, просто времето спира пред нея и цялата картина е направена така, че се събира в ръката на едно дете....думи нямам Simple Smile
Съвсем близо до тях е и музея на диамантите, но ми направи впечатление, че има много неща Сваровски там + евтините дрънкулки Simple Smile
Имам, мноооого снимки и утре като се прибера у нас (сега съм на работа) ще ги кача с описание кое какво е Simple Smile

В центъра е и най-големия външен екран, има и шах на улицата огромен Simple Smile

характерни са  и така наречените Coffee Shops  - в които може да се вземе от специалните цигари...като се минава по малките улички и се отворят вратите илизат едни кълба дим и ти става смешно  hahaha Joy

От първата снимка, която е показана се виждат няколко много характерни неща:
- броя прозорци на сградите към улицата в миналото са определяли колко е богат собственика. Колкото повече прозорци има, толкова по-голям данък е плащал.
- В тези стари сгради няма асансиори, по същата причина и хората са внасяли мебелите си чрез куки и въжета.
- има хора, които живеят в лондки по каналите. Казах ни, че ако имат ток, значи са законни, ако нямат значи не са Simple Smile
- понякога сградите поддавали и се накланяли заради водата и тогава хората отивали и скачали върху по-високата част и така се изравнявало нивото  Joy така ни каза един звучен пътеводител, но незнам дали е истина. Факт е обаче, че има такива наклонени къщи Simple Smile

Разходката с лодка ни излезе 8 евро на човек.

Уникално място е Музеят Немо - вътре има всякакви технически изобретения и е пълно с майки с деца Simple Smile Точно срещу него е кораба музей - пиратски кораб от незнам си кога, направен на музей Simple Smile

Това се сещам за сега, утре със снимки Simple Smile

# 3
  • Мнения: 257
Спонтанно решихме да отскочим семейно до Амстердам за 2,3 дни,но съм разочарована от скъпотията./не може да ме откаже от дестинацията,но ми прави лошо впечатление/
Че хотел в Ню Йорк ми излиза по-евтино. ooooh! За съжаление легалната проституция и гъбите за халюциниране си казват своето и играят сериозно на цените там.

# 4
  • Мнения: 257
Запис, че скоро ще ходя..

И аз така.Дано не хванем дъждовно време.
ДесиДеската, точно заради музеите и гастрономията ще ходим.Въпросната карта ме заинтригува,ако може да дадеш повече инфо.
Благодаря.

Този принцип с градския транспорт ми е напълно непознат.Билетите от трамвая ли се купуват?

# 5
  • Мнения: 6 243
Малко допълнение за картата: не важи и за музея на Хайнекен  Wink

За самия "музей" - отваря в 11 ч и е добре да се влезе тогава, за да избегнеш навалицата. Цената беше 13 Е тая пролет, включва и консумация. Ако си фен на марката - струва си. На мен повече ми хареса музея на Гинес в Дъблин от бирените музеи, но го отдавам и на пристрастията си към самата бира.

За Райкмузеум и за музея на Ван Гог са писали, за Немо - също. Другото място, посешавано от туристите, е къщата на Ане Франк. Но винаги има огромни опашки!

Препоръчвам на всяка цена раходка с корабче из каналите. На мен повече ми допадна 2 часовия тур с жив гид, вместо стандартния 1 час със запис. Но не знам дали първото се предлага обичайно, защото на нас ни го организираха специално при едно от ходенията.

Имам някъде визитки на добри ресторанти - препоръчани и проверени, ако ги изровя, пак ще пиша.

Ако ще ходите на червените фенери - гледайте да е след 10 - 11 вечерта, преди това е много постно. Самата атракция е със съмнително качество, но всеки ходи, така че да си кажа  Grinning

# 6
  • Мнения: 327
Ще направя малко уточнение към поста на desideskata
В градския транспорт не се пътува вече със стрипен карти.Тези карти в който слагаха щемпели.
Сега се пътува с ОВ Чип карт.Карта ,която може да закупите още от самото летище или на метро станциите.
Мисля,че картата струва 7 евро.Тя се зарежда на автомати,който има на метрото.Слагаш си определена сума пари.На влизане в трамвай,метро или автобус чекираш картата.И съответно на излизане оут чек.Няма значение в ,коя зона пътуваш тя си взима за колкото разстояние сте изминали.В левия край ти отчита колко сте ви е струвал пътя ,а в десния с каква сума разполагате още.
Началната тарифа е 0.80 цента и от там на всеки километър.Ако се прехвърлите в рамките на 40 мен. не ви начислява базис тарифата.
Местото където се намират споменатите музей се казва .До там се стига с трамвай 3,5,12,16,24.

Забравих да кажа ,че такава карта за транспорта може да се закупи и вътре от трамвая,но е 2,60 за 1 час.

# 7
  • София
  • Мнения: 795
това с новата карта беше много важно, аз съм била за последно през април 2008...сега ще изровя архивите и се връщам да пиша Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 795
картата за музеите:
велоалея + тротоар:
китайски ресторант, за който се запазват места няколко месеца преди посещението:
наклонени къщи + легална къща в канала:
Museum Plain - площада на музеите Ван Гок и двореца на фамилия Рембранд(на заден план):
Rijksmuseum (на Рембранд):
Музеят на Ван Гок:
в историческия музей:
на летището:
лодки за разходка:
Музеят Немо и Пиратския кораб музей:
вътре в кораба:
трамвайче:
Vondelpark:

# 9
  • София
  • Мнения: 795

[/quote]

ДесиДеската, точно заради музеите и гастрономията ще ходим.Въпросната карта ме заинтригува,ако може да дадеш повече инфо.
Благодаря.

[/quote]

Аз си купих картата като влязох в музея на Рембранд или на Ван Гок (не си спомням).

# 10
  • Мнения: 6 243
Деси, в българския език е прието името на художника да се изписва и изговаря с "Г" накрая - Ван Гог.


И още две интересни подробности за тая карта: макар че е поименна, никъде не ти искат документ а самоличност, така че може да се ползва чужда, обща и т.н., ако има такава възможност.

Другото е, че с нея не се налага да се чака опашката пред музея на Ван Гог (само там), а може да се мине направо отпред - спестява се много време  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 795
Деси, в българския език е прието името на художника да се изписва и изговаря с "Г" накрая - Ван Гог.


приемам забележката Simple Smile по-скоро не съм обърнала внимание как го пиша Simple Smile

# 12
  • Мнения: 327
Такава карта за музейте ,може да се закупи от Дамрак.
Това е улицата,която почва от централна гара към Дам.
Навсякъде има инфо тикет.
Срещу хотел Виктория има и сити тур автобуси.Едни червени и с тях също може да се рзагледа града.
Но незнам точно по какъв маршрут вървят.

# 13
  • София
  • Мнения: 320
Ние наехме колела под наем 10EUR  за 24 часа срещу 150EUR гаранция. Блокираха ги от кредитната ми карта. Бяха много коректни.
Наехме ги от началото на Дамрак почти до гарата.
Успяхме да разгледаме голяма част от града и повечето забележителности с тях, но карат много бързо колелата по велоалеята и трябва да се съобразяваш с всички. Тоест неможеш да се мотаеш с бавна скорост и да си разглеждаш,защото ще те отнесат.

# 14
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 528
Ох, любимите ми Плоски земи Simple Smile
Ходила съм два пъти в Амстердам, но последния път преди 6 години, та не мога да съм от полза с актуална информация.
Но да спомена, че освен останалите забележителности, за които писаха момичетата, може да се види и къщата-музей на Рембранд. В нея няма много картини (или поне нямаше навремето), бяха основно графики и литографии.
Тук имам малко снимки (малко са мрачни, но бяхме там март месец  Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт