подсилване на имунитета

  • 3 602
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
здравейте мами, дайте съвет с какво мога да си подсилвам имонитета докато съмм бременна, без да взимам витамини на хапчета??? нещо за хрема  също да ми кажете ако знаете???

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 10:20 от mariqna_26

# 1
  • Мнения: 188
За хремата не съм ползвала капки, а като ми беше много запушен носа съм си слагала малко маз в ноздрите, но определено в краен случай, защото ми мирише гадно. А иначе като бях настинала ядях лимони с мед и ми помагаха, но пък не на всеки лимоните понасят, така че... Най- добре се обади на лекаря да го питаш какво можеш да взимаш  Peace

# 2
  • Мнения: 2 271
Аз съм полбзвала Виброцил за носа.Изписват го и за бебета!

# 3
  • София
  • Мнения: 371
 Докато бях бременна не съм боледувала нито веднъж, отдавам го на това, че се стремях да се храня с полезни храни: овесена каша, каша елда, всяка седмица риба, месо почти всеки ден, много сурови плодове и зеленчуци, пих чай от шипка постоянно, лимони и т.н. Иначе за подсилване на имунитета клеева тинктура и сребърна вода, само че  не мога да кажа за ефекта, аз реших да опитам тая зима с клеевата тинктура. За хрема може да пробваш пак същото, има доста доволни.

# 4
  • Мнения: 10
zdrasti az sa6to sam bremenna i bqx bolna tezi dni i mi pomognaxa samo med i limoni i mi mina xremata

--------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 01:40 от AnMary

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
А какво против имаш витамините? - има за бременни...
ако все пак искаш без тях - пълноценно харнене, повече плодове и зеленчуци, може да си правиш цитронади, фрешове...

за хрема - капвала съм си само вечер виброцил, за да мога да дишам и спя...през др-то време може да почистваш със стеримар или друг физиологичен р-р.


И моля те, поправи си заглавието Wink

# 6
  • Мнения: 439
здравей!
за имунитета може осцилококцинум /става и за децата в градината, като тръгват, за да не се раболяват/
първият  месец всеки понеделник по една тубичка,
вторият и третият месеци само една тубичка на първо число

за хрема можеш да си направиш разтвор физиологичен или сребърна вода /10мл/ с две капки клеева тинктура
има и спрей хомеопатичен Еуфорбиум спрей /става и за кърмачета/

Клеевата можеш също и да я пиеш за подсилване на имунитета /на година човешки живот по 1-2 капки, ако си на 20 години по 20-40 капки/
Леко бременеене.

# 7
  • Мнения: 2 306
Аз, като усетех че се разболявам, пих сок от лимони и грейпфрут и по половин парацетамол, но в краен случай ако лимоните не помогнат. Отделно цяла зима си ядях по 1/2 грейпфрут всяка сутрин Peace
За хрема вече са ти казали - разтвор на морска вода - най-различни марки има, физиологичен разтвор - него може постоянно да си го слагаш профилактично Peace

# 8
  • Мнения: 1 569
Аз нищо не съм правила, не съм имала проблеми. Има витамини за бременни, но аз също не съм пила, лекарят така и не ми препоръча.  Peace Гледах да се движа много на чист въздух и като лятна бременна ядях страшно много зеленчуци и плодове. Можеш и Оксилококцинум, както ти е препоръчала и Пепеджийнс.  Peace
Пише се имУнитет, наистина поправи го. Wink

# 9
  • Мнения: 3 481
Цитат
здравей!
за имунитета може осцилококцинум /става и за децата в градината, като тръгват, за да не се раболяват/
първият  месец всеки понеделник по една тубичка,
вторият и третият месеци само една тубичка на първо число

Ако обичате, не предписвайте произволно хомеопатични продукти...и то на бременна!!!
Безвредността им така хуууууубавко може да се докаже с някой симптом, че....после аз ли бях, ти ли беше.
Посети Темата за хомеопатите, за да се увериш.

За хрема ползвам парченца захаросан мед, колкото грахово зрънце, в носа и лягам. Загряват и при разтапянето си и постепенното стичане назад, медът, като естествен антибиотик, трепе всичко наред.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
За имунитета много плодове и изобщо здравословно хранене.
За хремата докато бях бременна много ми помогна инхалация с лайка.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не съм пила витамини, докато бях бременна, стремях се да ям повече плодове и зеленчуци. При първи признаци на разболяване пиех лимонов сок с мед. Знам, че може да се пие и парацетамол. За хремата инхалации - ние имаме инхалатор, но може и над вряща на котлона вода Peace
Лека бременност!

Този имОнитет направо ми избожда очите.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 175
Ако си болна вече-лимони,мед,чайове,чесън.На мен лично за хрема нищо не ми помага-и да слагам,и да не слагам в носа,все тая  Thinking Иначе от безвредните неща,които можеш да пробваш са-малко сол и сода в чаша вода и се капва в носа от време на време,сок от лук също,на някои им помага сок от алое-капва се по една капка в ноздра направо от откъснатото листо.
По принцип за подсилване на имунната система-спокойствие,чист въздух,слънце,плодове и зеленчуци,лек спорт-в случая повече разходки.

# 13
  • Мнения: 753
Аз рядко боледувам.
Наскоро хванах хрема от малките ми, но за два дена се мобилизирах - поне 5 вида плод /задължително поне един грейпфрут и половин лимон/ на ден, ядки, сред които орехи, овесени ядки с кисело мляко, пълнозърнест хляб, / и обикновените неща, които консумирам/.
Това е моята рецепта Simple Smile А малчо спеше през цялото време на леглото с мен на по-малко от педя разстояние  Peace

# 14
  • Мнения: 3 481
Аз рядко боледувам.
Наскоро хванах хрема от малките ми, но за два дена се мобилизирах - поне 5 вида плод /задължително поне един грейпфрут и половин лимон/ на ден, ядки, сред които орехи, овесени ядки с кисело мляко, пълнозърнест хляб, / и обикновените неща, които консумирам/.
Това е моята рецепта Simple Smile А малчо спеше през цялото време на леглото с мен на по-малко от педя разстояние  Peace

И аз тъй Mr. Green Редовно когато боледуват, го правят заедно - едната с гнойна ангина и кашлица, другата с хрема ooooh! Не съм боледувала от поне две години - но го отдавам освен на плодовете и на...."нямам време да се разболея, щото трябва да си гледам децата" Mr. Green Някак е по-мобилизиран човек.

Общи условия

Активация на акаунт