с. Орешак или Чифлик

  • 9 123
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте...след две седмици плануваме със съпругът ми да посетим едно от двете места...по-точно колебаем се между "Вила Тера Верде"с. Орешак и семеен хотел "Орион"-Чифлик. Моля някой ако е ходил на тези места да сподели мнението си относно къщите.
Интересува ме също дали и на двете места вечер има къде да се отиде..имам в предвид ресторанти, механи, заведения и т.н.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат  bouquet

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 00:20 от bambi82

# 1
  • Мнения: 444
В началото на септември бяхме на беклемето във "Виа Траяна"/там разнообразие няма/ та по този повод ходихме до Орешак, и Троянски манастир, честно казано не ми си струва да е разработено от към Ресторанти и Механи,. По централния път видях един хотел с ресторант в стар стил, преди години имаше една атрактивна механа обаче не знам дали работи още намираше се в пресечка.
Нека да се включи и някой друг с мнение.
Не съм била в Чифлика за да направя сравнение.
Като информация само - Чифлика е нагоре по пътя за Беклемето/тесен път със завои/ на 18км от Троян, слизането от там е малко неудобно. с Орешака- е на ниско и равно място следователно без  изкачване и завои норамален път и не би се затруднил да отидеш до Троян, Ловеч, Априлци и дори до Чифлика.

# 2
  • Мнения: 10 603
В Орешака има поне 5 механи - за съжаление не помня имена, но не съм била разочарована от храна и обслужване. В Черни Осъм е Колибито. Непретенциозна обстановка, но невероятни вкусотии.
В Чифлика може да се вечеря в хотелите. Аз съм пробвала само х-л Балкан.
Където и да отседнете, ще имате време да се разходите наоколо и да пробвате различни заведения. Пусни търсачка - има много теми за този район.

# 3
  • Мнения: 119
В Чифлик вечер само в ресторанта на хотела . Много е скучно за повече от два дни.
Аз препоръчвам Орешак . Има няколко механи , дискотека , а и Троян се стига по-лесно.

# 4
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
За Чифлика не знам, но в Орешака има много добри механи. Според моята класация най-добрата е "Добруджанска среща" (в уличката срещу стадиона). До нея се намира и механа "Орешака", която е по-голяма, но като кухня не е толкова добра (е, става за ядене). След като подминеш центъра на Орешака (където се намира дискотека "Фламинго"), посока Манастира вдясно се намира механа „Богомилова къща” където кухнята също е супер, а и порциите са с едни ... не за отслабващи дами  Laughing
След двата легнали полицая пак в същата посока (т.е. към Троянския манастир) има механа (и хотел)  "Страноприемница" .  Ходила съм в старата механа (преди да стане толкова комерсиална) имаше невероятна кухня. Сега не знам, но съдейки по количеството коли пред въпросното заведение, не вярвам да е лоша храната.
Освен това може да пробвате менюто в "Кайзера" (малко след „Богомилова къща”, вдясно), в механа "Странджата", в  механа "Горски Кът", на самия манастир до реката има и механа "При Ванчето" (ама сега не е много да се седи навън).
Ако ходите до Природо-научния музей в село Черни Осъм, може да се отбиете в механа "Колибито".

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 22:21 от Radika

# 5
  • Мнения: 10 603
В Орешак може да разгледате Етнографския музей. Има уникални неща, може и да си купите разни нещица.

# 6
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
В Орешак може да разгледате Етнографския музей...

Национално изложение на художествените занаяти и изкуствата
В последната зала се продават разни джунджурийки.

# 7
  • Мнения: 171
Благодаря ви момичета за отговорите   Hug
От това, което сте написали....май ще посетим с. Орешак  bouquet

# 8
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
За Страноприемницата в Орешак мога да ти кажа само хубави неща!
А кухнята е..... мммммм  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 872
Хубавото на Чифлик е че почти всички хотели имат топли минерални басейни, където можеш и през зимата да се къпеш...

Между с. Бели Осъм  и Чифлик има едно китно хотелче с механа в битов стил - Хитър Петър http://www.hitar-petar.com/  Там предлагат и много атракции за свободното време : разходка с джип, екопътека, екофитнес, стрелбище, чеверме, стрелба по керамични предмети и тн.

В Орешака - изложението на художествените занаяти и изкуствата, Троянския манастир и Природо-научния музей в с. Черни осъм

Общи условия

Активация на акаунт