мнението ви за oсцилококцинум

  • 5 683
  • 66
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 490
 децата започнаха училище-не закъсняха и първите хреми и кашлици.вирусите почнаха да атакуват. наближава и следващата вълна  грипна епидемия.
давали ли сте ОСЦИЛОКОКЦИНУМ профилактично и лечебно?помага ли на дечицата?

# 1
  • Мнения: 468
децата започнаха училище-не закъсняха и първите хреми и кашлици.вирусите почнаха да атакуват. наближава и следващата вълна  грипна епидемия.
давали ли сте ОСЦИЛОКОКЦИНУМ профилактично и лечебно?помага ли на дечицата?

Хомеопатични лекарства НЕ се дават профилактично. Единствено конституционалното лечение може да бъде своеобразна профилактика, тъй като в резултат на него човек става по-малко възприемчив към заболявания.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Профилактично не съм го давала, но при първи симптоми на грип и настинка веднага давам и съм много доволна.

# 3
  • Мнения: 49
Защо пък да не се дава профилактично? В листовката му е записано, че може да се използва за профилактика.
А по темата: аз съм много доволна от него.

# 4
  • Мнения: 4 411
Аз и мъжа ми го пием още при първите симптоми. И на двамата действа много добре. Профилактично по принцип не пием нищо. Разболяваме се по 1 път зимата за 1-2 дни най-много и то ако сме имали контакт с някой вирусоносител.

# 5
  • Мнения: 468
Защо пък да не се дава профилактично? В листовката му е записано, че може да се използва за профилактика.
А по темата: аз съм много доволна от него.

Защото такива са принципите на хомеопатията. Философията на тази наука разглежда човек, проблемите му и света в различна светлина.

В листовките може да си пише каквото искат фармацевтичните компании. Листовките не са учебник по хомеопатична философия, по методология на предписанието или материя медика.

Съвсем накратко:
Това което ние наричаме болест, е всъщност съвкупността от изявените симптоми. Тези симптоми са единствения възможен начин с който разполага жизнената сила (хомеостаза) на човек. Казано по друг начин разстроената жизнена сила, сигнализира за своето разстройство чрез симптомите които произвежда. Ето защо има логика и смисъл да се приема хомеопатично лекарство, само ако имаме разстройство на жизнената сила, изразено чрез симптоми. Когато жизнената сила е в динамично равновесие - ние сме здрави и организма ни няма нужда от лечение. В този ред на мисли, няма смисъл да се приема хомеопатично лекарство когато сме здрави с идеята че правим профилактика.

Може би не знаете и какво е доказване на хомеопатичното лекарство? в хомеопатията за да знаем кое лекарство, за какво се използва - правим т.нар. доказвания. Доказване е когато здрав човек, взема хомеоаптичното лекарство за известен период време, в резултат на което той започва да проявява болестни симптоми. Хомеоаптичното лекарство се явява за него своеобразна "изкуствена болест". Симптомите които доказващите хора проявяват се обработват статистически и от тях се изключват симптомите които са проявили хора вземали пласебо. така се разкрива картината на дадено лекарство. След това хомеопатът на база картината на лекарството и картинат ана пациента - търси подобие между двете и прави своето предписание. Основният принцип в хомеопатията е този на подобието, казано по друг начин: субстанция която предизвиква болестни симптоми у здрав човек е в състояние да излекува същите симптоми у болен човек. Разбирате ли? Когато решите да правите "профилактика" с хомеоаптично лекарство - вие всъщност започвате да правите доказване. Развиват се симптоми на друго място, кото не винаги са видими веднага, още по малко за човек, който няма познания в тази област.

Аз не отричам профилактиката, класическата хомеопатия не отрича профилактиката - тя моеже да се случва с други средства: физически упражнения, емоционална хигиена, здравословен начин на живот. Здравето може да бъде подобрено и чрез конституционално лечение, което прави човек по малко възприемчив към заболяване.

# 6
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Аз съм го давала на мъжа ми при много силно изразени симптоми на грип. Подейства му едва ли не мигновено. Харесвам осцилококцинума thumbsup

# 7
  • София
  • Мнения: 9
На мен не ми действа. Пробвала съм няколко пъти при първи симптоми!

# 8
  • Мнения: 165
На мен не ми действа. Пробвала съм няколко пъти при първи симптоми!
На мен ми "действаше" докато се самозаблуждавах, естествено в рамките на плацебото. Laughing
Малко цитати от Wikipedia:
"Медицински и научни анализи
Хомеопатията не се подкрепя от модерните научни изследвания. Крайните разреждания използвани при приготвянето на хомеопатичните препарати обикновено не съдържат нищо от активния компонент (няма атоми, молекули или йони) [38][39]. Идеята, че някакъв биологичен ефект може да бъде предизвикан от хомеопатичните препарати е в несъответствие с наблюдаваните експерименти на доза-ефект [40]. Предложеното решение на този проблем от хомеопатията, че водата запазва своята „памет“ или „вибрациите“ на разреденото вещество, са в противоречие със законите на физиката и химията [38]. Критиците считат, че всички положителни резултати получени след взимане на хомеопатични лекарства са единствено продукт на плацебо ефект [41][42], където подобрението в състоянието на пациента се базира единствено на вярата, че лечението работи [43]"

"Памет на водата
Паметта на водата е псевдонаучна хипотеза, привлечена за да подкрепи спекулациите за предполагаеми лечебни свойства на хомеопатията.

Първите опити паметта на водата да се докаже научно датират от 1988. Френският имунолог Жак Бенвенист публикува в сп. Nature резултати от опити, спонсорирани от хомеопатичната компания Боарон, показващи че водата била помнела свойствата на последното разредено в нея вещество. Редакцията на сп. Nature поставя условие за публикуването на данните, а именно комисия да провери на място методите на работа на Бенвенист. Тричленна комисия контролира, в лабораторията на Бенвенист, експерименталната честност на опитите. Наново проведените експерименти отхвърлят хипотезата за паметта на водата[1]. Бенвенист обаче продължава да отстоява твърдението си, че водородните връзки са отговорни за паметта на водата. Научни опити доказват, че след хомеопатично разреждане, водата „губи памет” за веществото, което е било разтворено в нея за по-малко от 50 фемтосекудни (50 милиардни от милисекундата)[2]

Работите на Бенвенист са осмяни от научната общност − за „откритията” си той получава две антинобелови награди.

Друг придобил известност протагонист на паметта на водата от псевдонаучните среди е японецът Масару Емото. Известният скептик Джеймс Ранди предлага на Емото наградата от 1 млн. долара, ако успее да повтори опитите си в научна среда[3]. За Ранди, както и за научните среди, твърденията на Емото са нонсенс." Peace

# 9
  • Мнения: 468
Във Великобритания, Австралия и Индия, хомеопатия се изучава в университети и колежи, престижни университети и колежи.

Проблемът с "научното" доказване произтича от неразбиране същността на хомеопатията. Експериментите които са провеждани, няма как да докажат каквото и да е. Все едно да пропуснете лъч бяла светлина през призма - разлага се в спектър цветове, но....този експеримент не обяснява гравитацията.

Експериментите с клетъчни култури няма как да покажат каквото и да е. Парадигмата от която винаги е изхождала хомеоаптията е за човек като цялост. Фрагментарни експерименти, не могат да докажат хомеопатията и нейния ефект върху човек.

# 10
  • Мнения: 4
И аз съм от доволните, действа много добре и най-важното - безвредно е  Peace

# 11
  • Мнения: 468
И аз съм от доволните, действа много добре и най-важното - безвредно е  Peace

За безвредното, не е безвредно. Това е един от митовете за хомеопатията.

Щом нещо лекува, значи може и да разболява.

Ягодите също са безвредни, но ако изяде 10 кг човек, най вероятно е да направи алергична реакция.

# 12
  • България
  • Мнения: 490
благодаря за отговорите и споделянето на личен опит!
може ли от осцилококцинум да се провокира алергия изразяваща се с влажна кашлица и то наивече през ноща?

# 13
  • Мнения: 165
Във Великобритания, Австралия и Индия, хомеопатия се изучава в университети и колежи, престижни университети и колежи.
"Базирани по скоро на опита си, отколкото на критиката немалко лекари и хомеопати я практикуват и подведени от тях пациенти ѝ се доверяват. Хомеопатията се преподава в различни университети по света, но образователните степени, придобити от студенти, следвали такива курсове се считат за ненаучни."/wiki/ Peace

За безвредното, не е безвредно. Това е един от митовете за хомеопатията.

"Хомеопатичните продукти съдържат само вода и/или алкохол, поради което като цяло се смятат за безопасни. В много редки случаи съдържат други вещества. В един такъв случай, хомеопатична компания предлага капки за нос с необичайно високо съдържание на цинков глюконат (разреден в съотношение 1:100 или "2X"), за които употребилите ги твърдят, че са предизвикали пълна загуба на обоняние.[48]. Имало е 340 такива случая, на които съдът е постановил да бъдат платени 12 милиона долара.[49] Друг важен етичен проблем е отказът от подходящо лечение за болести, които могат да бъдат излекувани с медицински средства. Познати са много случаи в които хомеопати съветват пациентите си да не се имунизират.[50][51][52] Някои хомеопати съветват пациентите си вместо ваксини да приемат хомеопатични продукти, направени от патологично изменени човешки тъкани (човешки екскременти, повърня и заразени тъкани). Самият Ханеман се е противил на такива продукти, но съвременните хомеопати ги използват, макар и да няма доказателство, че имат каквто и да е благотворен ефект.[53][54] [55] Има и случаи на хомеопати, които съветват да не се приемат лекарствени средства срещу малария.[56][57][58] Това поставя пътуващите до тропичните области на сериозен риск, тъй като няма никакви доказателства, че хомеопатичните лекарства имат някакъв ефект срещу носителите на маларията[56][57][58] В друг случай от 2004, хомеопат съветва пациент да спре да взема традиционни лекарства срещу сърдечни проблеми, 4 месеца след което пациентът умира от инфаркт, причинен от спирането на лечението[59][60]" Sad

# 14
  • Мнения: 571
При мен осцилококцинум не действа. Може би, защото закъснявам с употребата му.
vanny_ интересно защо ни циташ уикипедия, където всеки би могъл да си напише статия  Rolling Eyes

Друг интересен факт е, че много лекари се пренасочват към хомеопатията. Ако е такава голяма заблуда си мисля, че завършили, дипломирани лекари с практика не биха си губили времето с нея.  Peace
Предвид, че така или иначе темата не е "ЗА" или "Против" хомеопатията, не виждам смисъл да се коментира тук.

Общи условия

Активация на акаунт