БЕТА ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК - ГР.В

  • 4 401
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Ето това чудо ми се появи на микробиологията на влагалищен секрет в умерено количество. Гинеколожката ми изписа антибиотик за пиене и Полижинакс и каза и партньора да се изследва задължително. Да ама неговия лекар без да му пусне изследвания му е казал да започва да пие същия антибиотик като моя за да не се получи реинфекция. На мен това ми се струва доста безотговорно, ами ако той не е носител защо да се трови с антибиотици, а и без да му е направена антибиограма от къде лекаря може да е сигурен, че моя антибиотик ще е от полза? В интернет има противоричива информация за това дали този стрептокок се предава по полов път и трябва ли да се лекува партньора. Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем да изкаже мнение по въпроса.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Не се притеснявай - бетахемолитичния стрептокок от гр. Б е опасен само при бременност. Иначе той си съществува във влагалището, стомашно-чревния тракт, дихателните пътища... Нека партньорът ти да се изследва, ако иска, но едва ли е заразен...
Аз имах такъв по време на втората ми бременност. Тогава моят лекар каза, че няма нищо страшно. Около осем часа преди раждането пих голяма доза антибиотик и родих нормално, без някакви последици за бебето. Ти не си бременна, значи няма нищо притеснително. Трябва да ти направят антибиограма, за да се види кой АБ ще свърши работа.

# 2
  • Мнения: 160
На мен ми направиха антибиограма и вече започнах да пия антибиотика, но ми стана странно как така приятеля ми трябва да пие същия антибиотик без дори да са му направили изследвания. Антибиотици не се пият за щяло и нещяло... Аз за по-сигурно го пратих сам да си пусне микробиология и сега чакаме резултати.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Ясно...
Хубаво, че пиеш правилния АБ.

# 4
  • Мнения: 179
Моето мнение е, че си постъпила много правилно. Логиката е следната: много от тези бактерии нормално се намират в малки количества в човешкото тяло и само при отслабване на имунната система започват да се размножават и следователно да причиняват някакви оплаквания у човека. Ако имунитета на приятеля ти е по-силен, тогава той ще успява да ги поддържа в достатъчно ниски количества, без да има нужда от лечение - това ми беше обяснено от лекар. Успех в лечението!

# 5
  • Мнения: 160
Резултатите от изследванията на приятеля ми са чисти. Simple Smile Явно на някои "лекари" им е по-лесно да изпишат антибиотици, без дори да направят и минимални усилия да проверят, дали наистина пациента има нужда от тях.  ooooh!

# 6
  • Мнения: 160
Успях да го разкарам този стрептокок от влагалището, последните изследвания са ми чисти  newsm44
Само, че сега се чудя друго...  newsm78 Необходими ли са допълнителни изследвания за да се установи дали няма инфекция и на друго място в тялото, четох за изследване на AST (антистрептолизинов титър),  С-реактивния протеин... В правилна насока ли съм и само тези изследвания достатъчни ли са, или се изследва и друго? Искам да съм сигурна, че нямам другъде такава инфекция, защото от доста време имам болки в гърба и като разбрах, че може да е от стрептококова инфекция и настръхнах... Моля, някой по-запознат да ме насочи какво трябва да изследвам. Ако попитам личната, ще каже, че нищо ми няма и си въобразявам. Но аз за себе си искам да съм сигурна, че всичко е наред, затова ще съм ви много благодарна, ако ме насочите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт