Контракции/Нисък хемоглобин или Магнезий/Желязо

  • 16 589
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 397
Така... Както знаете Магнезият нарушава усвояването на Желязо от желязо съдържащите лекарства.
А аз имам хем контракции от време на време, за които пия Магнерич, хем нисък хемоглобин, за който трябва да пия лекарство с желязо.
И незнам какво да правя...
По принцип докторката ми каза да оправяме контракциите и да не мисля толкова за хемоглобина, но се мръщи като ми види кръвните резултати.
Освен това прочетох, че при нисък хемоглобин бебето не може да получава достатъчно кислород.

# 1
  • Мнения: 151
Здравей, на листовката на Магнерича си пише да има 2-3 часа между приема на двете лекарства. Спазвах интервала и си се вдигна хемоглобина. Успех и мисли позитивно.

# 2
  • Мнения: 3
Здрасти,

и аз съм така - бременна съм в 30 г.с и от 6 месец някъде ги пия и двете, заради втвърдявания на корема. Аз пия Магнерот и Малтофер по следната схема - сутрин 9-10ч. пия магнезий, после в 13 желязото, после в 4-5 магнезия и вечерта в 22-23 пак магнезия. Просто трябва да има по-голяма дистанция Wink

Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Така... Както знаете Магнезият нарушава усвояването на Желязо от желязо съдържащите лекарства.
А аз имам хем контракции от време на време, за които пия Магнерич, хем нисък хемоглобин, за който трябва да пия лекарство с желязо.
И незнам какво да правя...
По принцип докторката ми каза да оправяме контракциите и да не мисля толкова за хемоглобина, но се мръщи като ми види кръвните резултати.
Освен това прочетох, че при нисък хемоглобин бебето не може да получава достатъчно кислород.


Пиеш в големи дози и двете - и Mg, и Fe - съдържащите препарати. Това е положението, уви. И аз бях така - ама нА, резултатът си заслужава.
Съвет: не ги пий заедно. Да, знам, голямо шоу е като трябва да пиеш Mg 4 пъти дневно и Fe 3 пъти дневно и се чудиш как да го правиш така, че да има време м/у приемите... и накрая имаш усещането, че едва ли не непрекъснато трябва да се тъпчеш с някакви хапчета... само за това да мислиш... ама... това е положението - струва си да го направиш за детето. И контракциите могат да му навредят - много, и липсата на достатъчно кислород може да му навреди - много.

# 4
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз бях с хемоглобин от 100, като падна до 90.
Имах и жестоки мускулни схващания по няколко пъти на ден и контракции
от 6-я месец.
Та, пиех и двете лекарства през интервал от време. Мисля, че в листовката пишеше колко часа.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 389
Желязото не можеш ли да го вдигнеш с храна, а да си пиеш Магнерича? питам изцяло невежо

# 6
  • Мнения: 8 890
О, мила, само две неща имаш да съчетаваш. Аз през три часа все нещо пиех или си биех. Просто си настройваш телефона да ти звъни да не забравяш.

# 7
  • Мнения: 176
Аз бих те посъветвала да спреш магнезия и да пиеш само желязо.  Peace Поне от моя опит, тук правят кръвни изследвания 2 пъти през бременността за хемоглобин и ако е нисък изписват лечение, а относно контракциите според мен това е напълно излишно да се пие магнезии, защото тези контракции са подготвителни  т.н. Бракстън-Хикс, те не са болезнени, нито родилни, а контракции, който подготвят матката за бъдещото раждане и са полезни. Прави ми впечатление, че в БГ лекарите се презастраховат и изписват уж профилактично някакви напълно излишни неща, които в нито една друга друга страна не се дават.  Peace

# 8
  • Мнения: 723
Магнезият ми го вливаха-няколко часа е процедурата,стига да няма изискване да е на съвсем бавна капка....,
желязото го пиех....

# 9
  • София
  • Мнения: 38 397
Аз бих те посъветвала да спреш магнезия и да пиеш само желязо.  Peace Поне от моя опит, тук правят кръвни изследвания 2 пъти през бременността за хемоглобин и ако е нисък изписват лечение, а относно контракциите според мен това е напълно излишно да се пие магнезии, защото тези контракции са подготвителни  т.н. Бракстън-Хикс, те не са болезнени, нито родилни, а контракции, който подготвят матката за бъдещото раждане и са полезни. Прави ми впечатление, че в БГ лекарите се презастраховат и изписват уж профилактично някакви напълно излишни неща, които в нито една друга друга страна не се дават.  Peace

Мойте контракции не са от подготвителните.
Аз много добре си ги знам какви са и колко боли.
Добре, че са на по-рядко.
Наистина мога да намаля магнезия, като нямам и да пия повечко желязо.

# 10
  • Мнения: 377
Дилянка сигурно си чела че хемоглубина трудно се вдига с прием на лекарства ,  уви още по-трудно с храна ..............Моят съвет е да поразгледаш кои храни са богати на желязо - мисля нара беше сред тях , дроб , и др. Наблегни на тях , като гледам в коя седмица си ............. а до края може още да спадне , нищо не спирай щом ти е предписано от доктора ти , направи консултация пак , пусни си още изследвания , и тогава предприемай нещо ........... При втората ми бременност и моят беше взел да спада - началото 110  , а при последното изследване 96 - нищо не съм пила , само след раждането ампули Тотема и малтофер ( имах голяма кръвозагуба ) . Успех и мисли колко хубаво ще е всичко когато се срещнете с малкото човече !!!!! Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 431
Разбира се ,че трябва да пиеш и двата препарата ,просто през по-големи интервали-няма друг вариант.
Дори и да приемаш желязо чрез храната ,пак трябва Магнезия да приемаш след няколко часа .
И аз съм така ,Хемоглобин 89  Crazy .

# 12
  • Мнения: 723
Панджара вдига много хемоглобина....на салата с кисело мляко или с майонеза си е направо вкусен...

# 13
  • Мнения: 8 890
Панджара вдига много хемоглобина....на салата с кисело мляко или с майонеза си е направо вкусен...
Е, киселото мляко намалява усвояването на желязото Peace
 А какво е панджар? newsm78

# 14
  • Мнения: 9 814
Ами пий ги по различно време на деня.
И двата пъти когато лежах за задържане системите се вливаха през 8 часа.
А за хемоглобинът наблегни и на храната.
Всъщност изследвали ли са ти серумното желязо?

Общи условия

Активация на акаунт