Проблем със слъзен канал

  • 1 442
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 247
Здравейте!
Ето я и нашата история.
Дъщеря ми се роди с разширен слъзен сак и ни дадоха диагноза дакриоцистит.
Лекарите решиха,че е в следствие от запушен слъзен канал.
Проведохме две сондирания в Токуда и нищо.Правихме и ядрено-магнитен резонанс и отново нищо не видяха.
Сега 11 месеца по-късно специалистите от там ни казаха,че почти нямало кой в БГ да оправи проблема с разширения сак.
Споменаха за д-р Джоно Ангелов,който бил много възрастен.Ще пробваме и там ако имаме късмета да излезе нещо.
Има ли някой от вас ,който да се е сблъсквал с подобно заболяване и къде в чужбина сте се лекували ако не успеем тук?
Интересувам се за очни клиники , които да имат богат опит със аномалии, болести по слъзния канал.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 37
Мога да препоръчам д-р Джамбазов от Пловдив- клиника Каспела. Той е лекар УНГ и прави операции на слъзни канали през носа. Това е метод внедрен от него преди около 10г. Може да се консултирате с него. Той направи операция на слъзен канал на свекърва ми, а очните лекари тук в София не се наемаха. Операцията беше успешна. Направи ми впечатление, че в болницата имаше и много деца.

# 2
  • Мнения: 4 247
Благодаря много!
Ние напрвихме операция на дъщеря ми в Токуда на слъзния канал през носа преди 2 седмици.
В операцията взеха участие очния лекар д-р Топов и д-р Златков.
Имаме голямо подобрение (не се секретира гной в канала), но заради прекомерно разширената слъзна торбичка все още събира сълзи в по-малко количествто.
Поздрави от нас

Общи условия

Активация на акаунт