За учителките в детската градина

  • 19 256
  • 152
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 784
Когато си бил на работа с 33 хлапета, се прибириш, спираш радиото и предпочиташ да не ти се мярка никой пред очите. Да не говорим, че от това страдат нашите деца. Но който е станал учител, трябва да приема всички негативи и да си върши работата както трябва. Аз също съм имала конфликт с колежка/в у-ще/.Не допускам унижение или насилие върху дете /а то никого не е чуждо, и то има майчица/. А децата са безпогрешен барометър.И дали учителката е стара или млада, като видити сутрин как са се струпали около нея като пиленца около квачка...бъдете спокойни!

# 76
  • Мнения: 415
И моят син ми беше жертва на насилие в яслата (така и не разбрахме точно какво, единствено разбрахме за шамари от една от лелите, но се съмнявам да е било само това).
Сгреших че не подадох жалба а разговаряхме само с директорката (която е много съвестна но до последно ме убеждаваше че сме се заблудили, детето се е объркало и т.н.)
Детето нито се е заблудило, нито се е объркало, нито лъже - разказвал ми е и за други бити деца (случаите тука че той е виновен и си измисля не важат), разказвал ми е и за други деца които са направили същото нещо и не са били бити (проблемът беше само с персонала само от едната смяна).
Ние вече сме на ДГ. Разбрах че директорката е взела мерки и мисля че в сегашното положение няма как да се повтори това, но се съмнявам че аз съм допринесла, явно са се оплакали и други родители след мене.
За сега в ДГ не се е оплаквал да го е удряла учителка, само едната леля веднъж.
Със сигурност съм предубедена (майка ми беше учителка) и мисля че един добър педагог може да се справи и без да удря децата и се старае да бъде така. Затова пък имам много лошо мнение за останалите - сестрите и лелите.

За "разрешения бой" - понеже някои родители споделиха как разрешавали да бият децата им в детските заведения, за да са по-дисциплинирани - изненадва ме наистина ли не си дават сметка каква травма може да бъде това за останалите деца които са свидетели на боя над друго дете.


# 77
  • Мнения: 771
Лошото е, че темата е за учителките, а много често конфликта идва от лелките.По-голяма част от тях са отегчени, на възраст и не особенно интелигентни.

# 78
  • Мнения: 1 114
Права си групите са претоварени, в групата на дъщеря ми(1-ва) децата са 36 вече  Sad, учителките, макар и опитни са много изморени от голямата бройка и напълно ги разбирам. В моята група са 30 деца и почти винаги са всичките , рядко отсъстват, защото са ПГ и никак,  ама никак не е лесно.

36 деца  Shocked В коя градина е това, ако не е някаква тайна? Това не е ли извън всякакъв норматив?

# 79
  • София
  • Мнения: 932
Права си групите са претоварени, в групата на дъщеря ми(1-ва) децата са 36 вече  Sad, учителките, макар и опитни са много изморени от голямата бройка и напълно ги разбирам. В моята група са 30 деца и почти винаги са всичките , рядко отсъстват, защото са ПГ и никак,  ама никак не е лесно.

36 деца  Shocked В коя градина е това, ако не е някаква тайна? Това не е ли извън всякакъв норматив?

Да толкова са по списък , но не ходят всички , така че се въртят около 30, а средната месечна посещаемост е под 30. Но е факт , че групата е препълнена и не само в тази градина, е така. Деца пуснати "отгоре" има във всяка.
Но не за това е темата, не ми се спами повече.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
 искам да попитам как е по другите градини с лелките-колко лелки на група има?в нашата преди години на първа група са били по 2 лелки ,а сега от сутринта до 10 часа била една лелка на двете групи на етажа(1+2смесена,ние макар че сме за първа сме в смесената,в която половината деца са си от миналата година,а другата половина са малки),от 10часа  май до 13 друга,и следобед май трета

# 81
  • Мнения: 784
По принцип лелките са на смени . И сутрин идва една лелка, която чисти и обслужва две съседни групи. В 10 ч. идва и другата и всяка си влиза в групата. В 16ч. лелката, която е дошла в 7ч. си тръгва, а другата поема същите две групи до 19 ч. Така че в "пиковите " моменти всяка група си е с лелка.

# 82
  • София
  • Мнения: 9 517
При нас от първа група до момента е една лелка за групата - идва сутрин към 7,30 ч. и си тръгва след следобедната закуска  Peace

# 83
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
При нас от първа група до момента е една лелка за групата - идва сутрин към 7,30 ч. и си тръгва след следобедната закуска  Peace

А това според мен е най-добрият вариант за децата. Така те са с две учителки и една лелка, които познават. Това също е от голямо значение...

# 84
  • Мнения: 2 478
Разбира се, че е от значение. В групата на синът ми са 31 деца, 3-годишни, и само един педагог. Помощник-педагогът е един за 2 групи.

# 85
  • Мнения: 784
Извини ме, какво значи "помощник педагог"?! newsm78

# 86
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
В някои от градините /поне тези за които аз знам/ лелките се водят като помощник-възпитател...

# 87
  • Мнения: 784
 JoyАбе лелки са си?

# 88
  • Мнения: 690
Лелите във всички градини се водят пом.възпитатели по щат и са към пом. персонал  Peace Без значение лелки ли им казвате, стринки ли - важното е да са хора  Peace Аз пък тях ги слагам под равен знаменател с учителката и ако носим цветя на госпожата, носим и на лелята - мисля, че те също заслужават не само нашето уважение, но и това на децата  Peace.

Иначе при нас лелята обслужва само нашата група - обаче така и не мога да схвана раб. време - виждам я сутрин, виждала съм я и вечер  newsm78 някъде са и на "разкъсан график"  newsm78

# 89
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001

И не виждам нищо лошо в това лелката да се води като помощник-възпитател.

Общи условия

Активация на акаунт