За учителките в детската градина

  • 19 161
  • 152
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 310
Разбрах те.  Peace
В такива случаи, само оплаквания от родителите могат, евентуално, да помогнат.

# 136
  • Мнения: 184
Именно,това искам да кажа и аз-родителите са тези,които биха направили така,че да изчезне завинаги от системата учител,който упражнява на силие върху деца!Но на малко от тях им се занимава с това,мисля.

# 137
  • Мнения: 47 888
Аз мога също дъълго да говоря за солидарността между учителите, които никога не се топят един друг, но и много ем е яд и родителите като си затварят очите и не пускат писмени сигнали за проблемите
Отделен е въпроса с директорите...ако случиш на калпав директор, забрави някой проблем да се реши  Tired независимо от жалбите

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 709
.....
При две жалби се полага наказание последно предупреждение на учителя, при три- уволнение
Съжалявам много че има и такива учители, но за съжаление е факт. Слава Богу все още има и прекрасни хора, дано да се махне тази и да ви се падне по-добра учителка
Аз със закъснение да попитам - това обичайна практика ли е или норма от някакъв документ?
Имаме много сериозни проблеми с учителка в ДГ на дъщеря ми и не сме единствените. От майка, чието детенце беше стигнало до психолог, разбрах, че не е имало никакво разбиране от страна на директорката.Няма седмица, през който да не се случи нещо което да ме разтрепери.
Ще съм благодарна на всякакви съвети и споделен опит, как да изхвърля въпросната учителка, защото не вярвам, че с разговори или мъмрене от страна на директорката нещо би се променило.

# 139
  • Мнения: 184
Единствен и най-правилен начин е да подадете сигнал до отдел "Закрила на детето".Аз почти 3 години работех с колежка,която беше много груба,меко казано,с децата.Чувствах се ужасно,затова споделих с моя близка във въпросния отдел.От нея знам,че обръщат внимание само на родителски сигнали за насилие над деца в детско заведение.Но в нашия случай родителите,вместо да сигнализират където трябва,просто махаха децата си от групата.Аз,ако подам сигнал за насилие,ще излезе,че имаме личен конфликт с въпросната колежка.Затова не се мотайте и не питайте форумите,ами действайте по същество.Поради родителско бездействие въпросната учителка още е в системата,но в друг град.

# 140
  • Мнения: 2
здравейте, имам следния проблем. детенцето ми ходи на ясла, всеки ден като я взема се почват едни оплаквания от страна на учителките - ядяла бавно, не спяла, имала характер, акала си в памперса, ядяла сама и т.н. и т.н. вчера забраниха на кака и да влиза в яслата, защото и били кални обувките. а тази сутрин имаше един дядо, който беше направил всичко в кал, но разбира се на него нищо не му се казва. днес като я вземах детенцето ми  плачеше и беше много разстроено, каза че са и се карали, защото не можела да се облича сама. та тя е само на 1,10 годинки. не знам как да постъпя, да говоря първо с госпожите, но се опасявам да не рефлектира върху детето, или да отида при директорката. моля ви, ако някой е или бил в подобна ситуация да ми даде съвет. благодаря ви предварително

# 141
  • Мнения: 1 310
здравейте, имам следния проблем. детенцето ми ходи на ясла, всеки ден като я взема се почват едни оплаквания от страна на учителките - ядяла бавно, не спяла, имала характер, акала си в памперса, ядяла сама и т.н. и т.н. вчера забраниха на кака и да влиза в яслата, защото и били кални обувките. а тази сутрин имаше един дядо, който беше направил всичко в кал, но разбира се на него нищо не му се казва. днес като я вземах детенцето ми  плачеше и беше много разстроено, каза че са и се карали, защото не можела да се облича сама. та тя е само на 1,10 годинки. не знам как да постъпя, да говоря първо с госпожите, но се опасявам да не рефлектира върху детето, или да отида при директорката. моля ви, ако някой е или бил в подобна ситуация да ми даде съвет. благодаря ви предварително

#Crazy
Е как толкова малко детенце ще се облича само?!  ooooh!
Другите деца се обличат сами, само твоето не може, така ли?! Не мога да повярвам! ooooh!
Ще ти кажа аз какво бих направила - щях да говоря с госпожите /в яслата май бяха сестри/ и само и намек да доловя, че нещо рефлектира върху детето ми - при директорката. Ако и тя не съдейства - жалби по-нагоре и така.
Пожелавам ти успех! Дано да излязат разбрани!  Peace

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 06:05 от Пипи Дългото чорапче

# 142
  • Мнения: 122
Здравейте!
Детенцето ми е много притеснително и чувствително.От октомври посещава ясла с чести отсъствия, заради настинки.Въобще няма желание да ходи,даже още си поплаква сутрин.Там се държи много свито и не си играе,  по цял ден си стоял на едно място.Това много ме притеснява,от друга страна,учителките постоянно се оплакват от него.Нищо не искал да прави,не се събличал и обличал сам,не се хранел сам и т.н.,стоял като препариран и неадекватен...Вкъщи си се държи съвсем нормално,няма особено желание да се храни сам ,но не смятам че това е  проблем. Днес например за пореден път ми беше направена забележка ,че не иска да се храни сам,не иска да прави това и онова.Щом съм го водела на ясла трябва да го науча да се оправя самичък,защото те не могат да се оправят с толкова много деца.
Много неприятно  ми стана,писна ми да се оплакват от детето и то пред него!
Не знам и той защо се държи така там,все едно нарочно го прави. Не би ли трябвало и те да имат индивидуален подход към децата? Как да постъпя?

# 143
  • Мнения: 784
Тръгвайки на ясла, децата реагират много различно. По-често е да плачат и пищят. Отказа да се социализира е вид протест. Просто детенце с пасивността си казва :"няма пък"! И какво от това. Ще свикне. Когато е си е в къщи спокоен ли е? Ако е така, няма проблем.Ще свикне. Има деца които подтискат емоцията и в къщи плачат, будят се нощем...-това е проблем. Ще свикне. А дамите от яслата са длъжни да приложат професионализъм. Детето не иска, защото те не го предразполагат. И това, че ти се оплакват е доказателство за тяхната лоша работа. С малко повече внимание/индивидуално/, нежност ....детето ще се отпусна.Това им е работата и старата песен - "много деца, малко пари", не важи!

# 144
  • Мнения: 131
Аз пък да попитам купувате ли родителите подарък за 8-ми март на учителките,моля споделете какви/имам в предвид след събрани средства от всички родители/,събирам идеи за оригинални подаръци за двете ни госпожи и двете лелички,обслужващи децата ни Hug

# 145
  • Мнения: 753
За осми март смятам да ги уважа с букет цветя и кутия бонбони.

по темата : синът ми беше от тези, които се бият и много лудуват.Учителките обаче никога не са го удряли.Вечно беше наказан, което е нормално и смятам педагогично.

# 146
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
Аз пък имам следния проблем в градината.Понеже синът ми е много капризен към храната,в градината яде само хляб,козунак и кекс ,ако има.Госпожата един ден казала по време на обяд,че той е бебе и ще го заведе в бебешката група.Оттогава всички деца му викат бебе,мислех,че не му пука,но от няколко дни е много нервен вечер,бълнува нощем,а снощи плака и вика насън,пищя искам мама,махнете се,не ми викайте бебе,не ме обиждаите.Твърди,че никой не искал да си играе с него,щото е бебе и цял ден сам си играел.Може да звучи като незначителен проблем,но като видях снощи как половин час плака и с е мята и не можех да го успокоя,взех да се притеснявам,че е проблем за него.Иначе вкъщи си яде,но само няколко неща,просто е капризен,никак не е слаб,19 кг е на 3 г и половина.Сутрин обикновено закусва,на обяд там яде хляб и ябълка,следобяд като го вземем пак си яде тук.
Ина4е  съм доволна от госпожите,но този подход за яденето ме вбесява,хем съм им казала да не го тормозят за това.

# 147
  • Мнения: 753
Помоли госпожите, щом са разбрани още при първа възможност да го поощрят пред всички, че вече е голям , яде всичко, пораснал е и не е бебе.
На нас може да ни изглежда незначително, но децата си го изживяват и ако не вземете мерки това може да се задълбочи и да се превърне наистина в проблем.Ами ако откаже да ходи на градина, започне да бълнува.........защо трябва да се травмира за токива глупости!!!!Ако ще да яде!!!!
И в къщи го имам такова злоядо, чудя се от какво живее Joy Joy

# 148
  • София
  • Мнения: 2 801
лелка, съветът на кака Сиси е добър, съгласна съм с нея, не отлагай разговор с учителките.
За 8 март се чудех и аз, но май само с цветя ще ги уважа.  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 122
Тръгвайки на ясла, децата реагират много различно. По-често е да плачат и пищят. Отказа да се социализира е вид протест. Просто детенце с пасивността си казва :"няма пък"! И какво от това. Ще свикне. Когато е си е в къщи спокоен ли е? Ако е така, няма проблем.Ще свикне. Има деца които подтискат емоцията и в къщи плачат, будят се нощем...-това е проблем. Ще свикне. А дамите от яслата са длъжни да приложат професионализъм. Детето не иска, защото те не го предразполагат. И това, че ти се оплакват е доказателство за тяхната лоша работа. С малко повече внимание/индивидуално/, нежност ....детето ще се отпусна.Това им е работата и старата песен - "много деца, малко пари", не важи!
Вкъщи си е спокоен ,просто разликата е огромна от това как е вкъщи и как се държи в яслата.Проблемът започва още като се събуди и види,че аз се приготвям за работа Sad.Не иска да става от леглото,след хиляди уговорки с нежелание тръгваме...
Аз знам,че са длъжни да проявят професионализъм,знам ,че не го предразполагат ,но след разговорът ми с тях не виждам никакъв резултат.Само се оплакват.....

Общи условия

Активация на акаунт