специалисти, работещи пряко с деца

  • 3 682
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 542
Двама логопеди се срещнали... и се хванали за... езиците... Laughing Laughing Laughing

Възможности за писане - много...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48166.0

# 31
  • София
  • Мнения: 132
Пък и друго се чудя - като попита някой нещо, с дни няма кой да отговори, но като стане спор - хоп всички сме тук и се правим на велики и си говорим на Колега.
Имам чувството, че само се чака някой да разбуни духовете и хайде хоп - всички логопеди на клона - кой от кой по-велик.

Справка на последните постове:( моля да ме извините, търся последния пост на Жаки)
Оля Вторник, 01 Ноември 2005, 15:51
Логопед  Петък, 21 Октомври 2005, 12:16  - + днес
Томова Петък, 21 Октомври 2005, 00:48
Жаки Неделя, 02 Октомври 2005, 23:20
Логопед Зара Неделя, 28 Август 2005, 21:17
а Лого5ка не знам от кога не сме я чували

не ме разбирайте грешно, всички сме много заети, ама ако ще се правят коментари поне да е по темите, които разбираме, а не скандалите да стават все за заекване и диспраксия, щото аз за заекването не веднъж казах - не го обичам, пък вие останалите като го разбирате толкова, да бяхте написали по нещо на хората.

 
нина, тук вече обърка стъпката-всеки има право да пише когато и по каквато тема сметне за необходимо.кой кога и как ще мести ,размества и назидава си е негов проблем.това колко съм зает си е моя работа-при всички случай проверявам темата за въпроси поне два пъти дневно-пиша когато реша , че мога да съм полезен и по въпроси които не са били обсъдени по няколко пъти.
разбирай го както искаш, обаче е време да оставиш за кабинета си менторския тон-както съм казвал и друг път общността е малка и се познаваме добре едни други дори и това да е чрез трети лица.

# 32
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Яворе отговорила съм на всички, в темата, тук се правят консултации

# 33
  • Мнения: 2 543
Вижте какво - заглавието на темата наистина не предполага тук да се водят подобни разговори. И в другата тема можете да си пишете, пък ние ще си преценим дали да го четем. И на мен ми прави впечатление, че с месеци някои от пишещите не се обаждат, за да дадат мнение по въпросите, които родителите поставят, а после изведнъж изникват сякаш винаги са били тук. Ами, не ми се струва редно само да се назидават другите. Идеята беше всички да помагат с каквото могат, а се превърна във всички да дават акъл на Нина. Уважаеми логопеди, пишете по същество! Като не сте съгласни с нещо, дайте си мнението по въпроса. В споровете се ражда истината!
Ама, хайде, няма какво толкова да се говори, очевидно какво мислят родителите за всичко това не е от голямо значение за вас! Crossing Arms

# 34
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
ето тук отговарям на Явор:
пак не разбра какво се опитвам да кажа, Явор, спора тръгна от това дали се поставят диагнози онлайн и на края на спора естесвено се цитират мои изказвания и пак от всички естествено аз не съм коректаната. А нападката в цитата ти беше към Жаки, не към останалите, не си прочел скобите. Тона си е мой и аз много се дразня от няколко седмици не само на такива като Тодорова и Жаки, ми на още един куп новодошли гости, които или се опитват да извлекат информация от всички или ни гледат сеира.

Извинете на всички
  bouquet

Мир на всички  bouquet

Войната с Жаки ще я водя на логопедичното поприще, не във форума - ще обявя конкурс кой е по-по-най, за да може Жаки да го спечели и всички да са спокойни.
Има по-интересни неща от това да споря за глупости тук
.


ето за ваше успокоение:

Ми да, бе колеги, много сте прави.Как може да съм такава нафукана и повърхностна. И толкова години да няма кой да ми каже. Ми на всичкото отгоре съм взела да изказвам тук разни си мнения. Абсолютно сте прави - всеки има право да прави и пише каквото си поиска, ама аз не. Затова моля, научете ме, покажете ми как да влезна в правия път. Вие имате толкова сили да го направите

Хайде че наистина ми писна

Както казах другата тема е за консултации, споровете - тук

Последна редакция: вт, 08 ное 2005, 10:14 от nnnnina

# 35
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Информация за всички, които работят с децата:

На 06.12 в малката зала на Офис 1 на "Цариградско шосе" от 14:00 до 18:00 ще има презенатция и демонстрация на НУК за продуките им и осбено за продуктите им за децата с цепки и за недоносените бебета. Вход свободен, само трябва да заявите и потвърдите участието си


на 19.12 в ЦИУУ ще се проведе общо събрание на Националното сдружение на логопедите и фониатрите

# 36
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравейте...Не знам какво си мерите...но моля тук.
Тодорова, ако може да се регистрира, за да може да получава ЛС и да се възползва от благините на форума.
Ще си позволя един добронамерен съвет към Тодорова- изрази от типа"... пък ние в Америка.." дразнят, защото предполагат, че "ние в България" сме нещо не толкова добро. Нали не е така? Нали не го мислите наистина? Ако искате да ни покажете как се прави по света- разкажете ни- добре сте дошла.
Имам и едно предложение. Дайте да организираме една среща на Логопедите във форума- един семинар на тема "Дали и на живо логопедите си дърпат косите(езиците според Томова Mr. Green)Дълбоко се съмнявам в ползата му, защото съм убедена, че НЕ ГО правят. Но пък може да се пробва Wink

# 37
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Я- Нина ме изпревари:)

# 38
Скъпи колеги,

Тонът стана много груб, за което много се извинявам!

Бих искала да отговоря на нина.
Нина, най добре би било, когато не обичаш нещо, както вие самата казвате, т.е. не обичате да работите със заекване, просто да не го правите.

Ако си професионалист е от изключителна важност да не подвеждаш клиента си и да не си позволяваш да даваш мнения и то за неща , които НЕ ОБИЧАШ. Не вярвам да има начин да си добър в нещо, което дори не обичаш.

А въпросният родител изглежда абсолютно успокоен и повлиян от вашето ПРОФЕСИОНАЛНО  мнение.

Видимо е, че вие имате блестящи комуникативни умения, което е нужно за един специалист, за да завладее родителя, но е абсолютно недостатъчно на професионалиста, за да овладее  проблематиката върху, която работи.

Всъщност, както казва Ieppe, вие пишете и във всички останали теми .  Далиобаче, обичате всички от тях.
Смятам това за един от основните проблеми в България, т.е. че че всеки разбира от всичко

На Йосарин искам да кажа, че не съм използвала фраза: Ние в Америка и т.н.

Поздрави!

# 39
Леле, че горещо! Когато за първи път влязох във форума и прочетох мненията на специалистите тук, а и на родителите, ми стана страшно хубаво, че има такова спокойно място за обсъждане, споделяне и полезна информация. Честно казано, като познавам логопедичната гилдия в България, се учудвам как така спорът се разрязява чак сега.
И аз като Вас мисля, че тук не му е мястото. Така и така логопедите си дърпат косите на живо, може поне тук да се обсъждат нещата професионално и добронамерено. Тонът на отговорите на Нина, според мен отговаря на тона на забележките към нея (т.е. каквото повикало, такова се обадило). Аз специално мисля, че тя помага изключително много на родителите във форума и ме е страх, този конфликт да не повлияе на активността й тук.
Предлагам на всички ви да прегледате другите теми във форума и да изразите мнение, подпомагащо родителите,където се чувствате "силни". Вярно, че аз съм тук отскоро и не съм много активна в съветите (не защото нямам желание, а защото обикновено дундуркам бебето), но много от имената, които взеха участие в тази "дискусия" не съм ги срещала досега.
Успокойте топката, всички вие сте необходими тук със знанията и опита си!

# 40
  • Мнения: 2 543
Уважаема, Тодорова!
Като ме цитирате в последния си постинг за пореден път на преден план изпъква това, че не познавате нашия форум, нито участниците, нито децата ни. Написах, че Нина пише във всички теми, като имах предвид, например, седмичната ни тема (за чието съществуване Вие едва ли имате представа), откъдето и познава всички нас. И взема отношение по въпросите, които вълнуват всички нас, като наш приятел, а не като логопед с интереси в някоя определена област. Нямам намерение да защитавам правото на ВСЕКИ от нас да пише в която тема душа му иска и където мисли че би могъл да помогне със съвет или просто да подкрепи родителя в труден за него момент. И накрая - прочетете описанието на форума преди да нахлувате в него и с гръм и трясък да сипете обвинения! Ето какво гласи то: "Форум за родители на деца със заболявания и увреждания, изискващи специални грижи. Място за обсъждане, споделяне и обмен на информация за методи на лечение, специализирани заведения, интеграция в обществото и проблеми, свързани с отглеждането, възпитанието и обучението им. Кътче за споделяне на малките ни победи и място, където да намерим утеха и подкрепа."
Хайде, със здраве! И ако искате да сте полезни - престанете да пишете глупости, а помагайте! Peace

# 41
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Тодорова,
имам една молба, за да не става само говорене. Какъв съвет ти би дала на Живко? Ето на Нина съвета явно не е точен. Много те моля също и да се регистрираш за да може да получаваш лични съобщения.

# 42
  • Мнения: 4 414
Тодорова,
имам една молба, за да не става само говорене. Какъв съвет ти би дала на Живко? Ето на Нина съвета явно не е точен.
мммда...и аз чета от вчера и чакам някой, който критикува да даде алтернативен съвет - Тодорова ли, друг ли несъгласен - няма значение кой...ама така е кофти...сигурно и Живко чете и какво се получава - не било правилно, това което Нина му казала, ама кое е правилното никой не казва Rolling Eyes и като се говори за професионализъм, ми се струва редно да се спори на професионални теми и /с риск да се повторя/ конкретно...а не да се дават отговори на екзинстенциални въпроси от сорта "трябва ли да работим нещо, което не ни харесва".
и накрая да се извиня, че се набутвам между професионалните шамари, които си разменяте, ама не ми става приятно, че и в този форум разбирателството и толерантността отстъпват място на словесни еквилибристики Sad
...и Тодорова, наистина ще се радвам, ако се регистрираш и се включиш в консултантската тема...ето и сега има един въпрос за заекване в нея  bouquet...

# 43
Мир на всички  bouquet

Войната с Жаки ще я водя на логопедичното поприще, не във форума - ще обявя конкурс кой е по-по-най, за да може Жаки да го спечели и всички да са спокойни.
Има по-интересни неща от това да споря за глупости тук
.

[

Колега нина,

МИР НА ВСИЧКИ противоречи с ВОЙНАТА С ЖАКИ?!

Война ли ми обявявате? Що за смешка?

Искам да ви отговоря сериозно.
Не ви познавам и не се впускам във война с вас.
Просто изразих мнение и ме тревожи острата ви реакция.
Аз както всички тук имам едно единствено желание - да помагам на нуждаещите се родители. Следя темите с изключително внимание. Давам консултации на всеки потърсил съвет, на когото смятам, че мога да бъда полезна на личните страници, именно защото забелязах как се посреща тук всяко различно мнение!
Смятам , че подобни панаири и театралничене ни прави смешни в очите на родителите!
Затова предпочитам да стоя по-далеч от подобни конфликти!

Последна редакция: вт, 08 ное 2005, 20:51 от Jaki

# 44
  • София
  • Мнения: 132
да ти кажа ,нина, разбрах те по -добре отколкото изглежда и прочетох не само скобите
и моята първа мисъл беше ,че не му е там мястото ,но "тонът" ме подразни и това ,че някой от някъде ще си позволи първо да критикува работата ни и после да каже (по-скоро да не каже ) как той вижда нещата
аз не съм видял някой в темата да прави диагностика ,ама може и да съм пропуснал нещо
на йепе ще кажа ,че не забелязах да се дава акъл на нина(а и я познавм достатъчно ,за ад съм сигурен ,че от една страна няма нужда ,а от  друга няма полза -прав ли съм нина  newsm78)
ще кажа и още нещо -не съм влязъл ,за да пиша във всички теми , а като специалист ,който се опитва да ви помогне поне малко и то абсолютни безплатно. не желая да ставам приятел с пациентите си -убеден съм ,че това не способства терапията

Общи условия

Активация на акаунт