Раждане в АГ Варна - на 4-ти етаж, но не ВИП

  • 133 359
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета,
Декември ми предстои раждане със секцио по здравословни причини и съм се ориентирала към АГ Варна, но не на  ВИП етажа. Прегледах старите теми, но те всички са за ВИП-а. Може ли някой  да ми даде информация за четвъртия етаж- какво точно трябва да се носи при приемането в болница, колко момичета са в стая, какъв вид упойка слагат при секцио, на кой ден дават бебетата и дали стоят в стаята с майките, може ли да си избереш лекар/ екип.. и още един куп въпроси ми се въртят в главата.
Ще съм благодарна на всеки, който сподели опита си, защото ми е първо раждане и искам да съм наясно със ситуацията  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 290
Здравей!
Моята информация е от преди 2 години. Избрах си екип, по-скоро д-р който да ми направи секциото.
За упойка не ме питаха каква искам, направиха в последствие пълна.
Първите два дена след секциото се лежи в реанимация. Дават ти бебето само веднъж да го зърнеш.
На третия ден те качват на 4-ти етаж и тогава ти дават детето.
Ако състоянието ти не позволява може да ти го дадат и на 4-тия ден.
Денонощно ще си с детето.
В стая са по две родилки.
Преди да постъпиш в болницата вземи списъка с нещата,които трябва да закупиш - марли, термометри и т.н.
Ако се сетиш друго нещо, питай.
Живот и здраве и второто си дете ще раждам на 4-ти етаж АГ.

# 2
  • Мнения: 17
Благодаря ти много за информацията, Jomista! Беше ми много полезна! А с какво хранят бебета докато не са при майките, носят ли им кърма?Искам да питам за бебето трябва ли да се носят дрешки- една позната каза , че не трябва, а друга че за всеки ден искат комплект с дрешки. Ще споделиш ли кой лекар ти прави секциото?

# 3
  • Мнения: 290
Бебетата ги хранят с адаптирано мляко. После като го качат при теб те карат да започваш опити с кърменето.
За бебето си носи дрешки или пелени.По-добре вземи дрешки, аз така и не се научих да го увивам в пелени.
А, и искаха да си носим чаршафи при постъпването в болницата.
И един съвет от мен приготви си и помпа за кърма. Защото моята кърма тръгна, обаче нямах помпа да изстисквам, изстисквах на ръка и гърдите ми се втвърдиха като камък. Мъжът ми купи помпа и ми я донесе направо опакована, пък тя трябвало да се стерилизира и т.н.
Секциото ми го прави д-р Николов. Доволна съм, нямам оплаквания.

# 4
  • Мнения: 17
Много си отзивчива, Jomista!Благодаря за информацията и ценните съвети. Определено ще взема помпа със себе си. Искам да те питам как стои въпроса със свижданията, пускат ли таткото да види бебето след секциото?
Виждам ,че ти очакваш твоето второ бебче. Пожелавам ти лека бременност и едно прекрасно пролетно бебе на  финала!  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 590
Да побутна напред, че и аз искам отзиви.

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да побутна напред, че и аз искам отзиви.

И аз така.
Мен по-скоро ме интересува как стоят нещата, ако отидеш без избор на екип. Ще се радвам мами, раждали в АГ-то без избран доктор, да сподлят как са минали нещата, какво е било отношението и т.н.

Също какво искат да си носиш при постъпването, освен документацията.

# 7
  • Мнения: 92
Какво точно ви интересува при секцио или нормално раждане , двете ми приятелки родиха там едната на 1 октомври секциот на 4 етаж , другата нормално на 4 етаж  на 10 октомври , да знам какво да ги питам и ще пиша ? Иначе аз родих на випа и само за там мога да дам инфо.

# 8
  • Мнения: 2 590
Какво точно ви интересува при секцио или нормално раждане , двете ми приятелки родиха там едната на 1 октомври секциот на 4 етаж , другата нормално на 4 етаж  на 10 октомври , да знам какво да ги питам и ще пиша ? Иначе аз родих на випа и само за там мога да дам инфо.
Всичко ни интересува. Питай ги и при двете как е било.
Упойки, условия, стаи, персонал, отношение ако си без избор или пък ако си с избор на екип. Общо взето : всичко.
Ако може, разбира се.

# 9
  • Мнения: 92
Ок обещавам подробен доклад тези дни ! Wink

# 10
  • Мнения: 1
 Искам да те питам как стои въпроса със свижданията, пускат ли таткото да види бебето след секциото?
 За съжаление нито таткото,нито някои др от близките ги пускат,аз раждах там миналата година и мъжа ми го допуснаха само за няколко минути след операцията,разбира се не без съдействието на лекаря при който раждах.Иначе лелките долу са доста стриктни и не дават комар да прехвръкне,но ти можеш да излизаш навън по всяко време(след като те преместят на 4-тия)стига да има кой да наглежда бебчо.Иначе за носене има доста като почнеш от списъка с принадлежности,който трябва да ти дадат от там,отделно няма да е зле да си занесеш чаршафи,нощници-поне 2-3 броя,дрехи за бебчо,одеалце,хавлийка и нещо,което да постелеш на креватчето му,тоалетна хартия,сапун,освен това еднократни чаршафи(не помня дали са включени в техния списък),превръзки за родилки-от аптеката също,шампоан могат да ти донесат по-късно.Аз си носех и вода,която също не е излишна при положение че там никой не ти  дава,но аз специално си пийвах,че и солетки си позволявах още на другия ден след операцията.Ще ти е полезно да знаеш също че  на 4-ти етаж контакти има само в коридора и то само един или 2,така че ако имаш възможност си набави 2 телефона,които да даваш на близките ти да зареждат понеже със секцио стоенето прав не е едно от приятните занимания.Относно отношението за персонала в реанимация нямам забележки,но на 4-тия...никакво внимание и никакъв график-нито за къпане на бебето,нито за прегледи,нито за нищо,но това се преживява.Относно изписването-мен ме изписаха на 7-мия ден,но незнам дали при всички е така.Стана малко дълго,но дано да съм полезна.Желая ти леко раждане и бързо възстановяване:)

# 11
  • Мнения: 92
При моите приятелки и след секциото и след нормалното мъжете им са видяли бебетата!
Аз пък хванах грипната епидемия и нищо че си платих 1000лв на Випа мъжа видя бебето чак на изписването  Simple Smile
Иначе за отношението явно зависи от персонала на смяна , има и добри и лоши !
Нормално раждане без избор на екип - 12ч , сложили са и окситоцин чак след като направила 7 см разкритие , твърди че имало друго момиче нормално раждане ,с избор на екип , веднага и сложили система и родила по -бързо! Това според мен е относително! Всепак  е доволна и не е платила нищо!
Секцио с  избор на екип доктор Танев  -4 души в реанимация , 24 ч , пускали са хора в реанимацията  , на трети ден дават бебчето и качват в стаите .И тя е доволна!
Наистина няма контакти в стаите, има в коридора !
Обикновенна стая -две легла , две стаи с една баня и една тоалетна ,  самостоятелна стая-заплаща се допълнително -45 лв  , две стаи с обща баня и тоалетна !
Ако нещо пропускам моля да питате че много информация стана ! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 44
Здравейте, мами! Аз родих нормално в АГ / не ВИП/ миналата година и ще ви разкажа как стояха нещата при мен. Знам колко е нужна тази информация, особено при първо раждане. Дано да не е закъсняла  Simple Smile  Имах уговорка с лекар и горещо ви го препоръчвам. Отношение и всичко е различно - 90% от момичетата, раждащи с мен бяха така. Говорят за теб като "на д-р еди кой си пациентът". Момичето с мен в стая не беше с уговорка и докторът, който я е изродил дойде в стаята да си проси почерпката най-нагло, а тя още не можеше да става, беше раждала мнооого часове. Обстановката е ужасна, циганки много, хлебарки също, чистачките влизаха и забърсваха само в коридорчето м/у леглата и толкова. Аз си носих чаршафи, техните са гаднички. Бях взела предварително и техния списък с мед. консумативи - стотина лева сигурно. Памперси, мокри кърпички, дрешки, хавлийка за бебо. Ако някой иска списък с необходимото да пише на ЛП ще се поразровя да го намеря точно.

# 13
  • Мнения: 290
Техния списък с медицински консумативи изобщо не е около 100 лв.Доста надолу е, не помня точната сума,но изобщо не беше голяма или затормозяваща сума.

# 14
  • Мнения: 30
Да се запиша и аз - следя нови отзиви

Общи условия

Активация на акаунт