Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 25 окт. 2010, 07:48 ч.

След пауза от противозачатъчни

  • 976
  • 2
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 5 169
Пих година и 2-3 месеца Марвелон, но последните месеци имах зацапване 2-3 дена преди цикъл...ПРеди два месеца, въпросното зацапване се засили и започна по средата на опаковката...Гинеколожката ми каза, да почина един месец , защото се е натрупав повечко хормон в организма...ОК , изпих си до края опаковката, починах един месец, на 25-тия ден ми дойде , започнах нова опаковка в първия ден...Добре, обаче цикълът ми не спря до към средата на месеца, не беше силно кръвотечението...накрая премина в съвсем леко зацапване/все още е на лице/...Не се обадих на лекарката, защото знам, че е нормално при започването на противозачатъчните . Опаковката ми свърши , но не ми дойде както обикновено на четвъртия ден...Днес започвам шести ден без хапче и вече се притеснявам , че изобщо няма да ми дойде... Да изчакам ли още и да отида на лекар в последния ден на седемдневната почивка? Случвало ли Ви се е и на вас такова нещо? Не мисля , че съм бременна, защото супер стриктно си пих хапчетата, по-скоро някакво хормонално объркване може би?
А пък отгоре на всичко се натъпках яко и с Вит.С, защото бях болна преди 5-7 дена...

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 5 169
Свързах се с гинеколожката ми по телефона, каза ,че било нормално щом цял месец не ми е спирало кървенето ...на осмия ден след паузата да си почвам новата опаковка...нямало смисъл да си правя тест за бременност. Но мен малко ме тревожи , и въпреки , че нямам никакви симптоми се чудя дали да не си направя.Въпроса е дали ще даде верен отговор, като съм спряла противозачатъчните преди шест дена  newsm78?

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 59
Здравей! Пила съм 5 години противозачатъчни Регулон, Новинет и Диане 35. Първият месец е нормално да имаш зацапване, защото ти ги почваш от първият ден на цикъла и с това цикъла се удължава. Това е защото организма не е свикнал с тях. Витам С съм пила с цел да си забавя цикъла, но ми се е случвало като го пия по време на цикъл да ми го удължава. Ако получиш зацапване по време на хапчетата по-натам , трябва обезателно да се консултираш с лекар, защото може хапчетата да не ти понасят или самата дозировка. До колкото си спомням моят лекар ми беше казвал, че е нормално някой път през 7 дневната почивка, да имам цикъл 1-2 дена или просто зацапване( то също се брои). Тъй като се влияя много от времето.

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт