Шевове след раждане

  • 77 750
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!Знаели някой как се лекуват шевове след раждане и колко време трае това придърпване.И да ми кажете ако е възможно дали някой знае добър генекоколог в Люлин  за преглед.Ще ви бъда благодарна!

# 1
  • Мнения: 1 602
Аз си правих бани с тетра. Сварявах си в една тенджера тетра и още гореща я прецеждах в един леген, разхлаждах със студена вода за да не пари и направо сядах в легена. Така поне 2 пъти на ден. За 3-4 дни не усещах вече придърпване.

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тази статия може да ти е полезна: http://www.rodilnitza.com/blog/birth/kak-da-se-spravim-s-razkasvaniyata/
Във втората й половина има за различни методи за третиране на шевове и ЕПЗ.

# 3
  • Мнения: 64
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

П.С. - Предстои ми раждане догодина и искам да е естествено ... въпреки, че изпитвам огромен ужас от шевовете и съпровождащата болка след това, все пак бих желала да получа повече информация.

Благодаря ви предварително.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 700
Ехеее, ти ще раждаш догодина а за шевове мислиш  Whistling
Мисли по позитивно, може да нямаш шевове, защо се затормозяваш с подобни работи, я си бременей на спокойствие, като родиш шевовете ще са ти най-малката грижа вярвай ми  Peace
Леко и безпроблемно раждане  Hug

# 5
  • Мнения: 1 705
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

П.С. - Предстои ми раждане догодина и искам да е естествено ... въпреки, че изпитвам огромен ужас от шевовете и съпровождащата болка след това, все пак бих желала да получа повече информация.

Благодаря ви предварително.

Хич не го мисли от сега. Както е казала Neilly може дори да нямаш шевове.
Аз имах и вътрешни и външни шевове.
Болеше само когато сядах и си подлагах възглавничка.
Конците ми паднаха сами,но докторката ми предложи ако ме дразнят да отида да ги махне.
Не ме е боляло много. Търпи се.

Лека и безпроблемна бременност без нито един шев ти желая. Hug

# 6
  • Мнения: 9 355
Здравей sync1978,
Прави си сутрин и вечер бани със смрадлика: 2 л вода, като заври слагаш 1 шепа смрадлика и ври около 20 минути. после чакаш да поизстине (да можеш да седнеш в отварата) и го прецеждаш, изсипваш в леген и сядаш в него до пълното изстиване на билката. Много помага като отпуска и подпомага заздравяването. Иначе аз препоръчвам доктор Цандева в 12 поликлиника. Забравих и приемното време обаче. Мисля, че може да се използва и при секцио, понеже не казваш за кои шевове става въпрос. Grinning
Mary_jane_83,
1. Относително е. първия път зарасна за 40 дена. Вторият път епизотомията зарасна за 2 седмици.
2. Не. По принцип при естествено раждане трябва да се изпишкаш до 6 часа след раждането. Не боли, спокойно. По трудно е ходенето по голяма нужда. не трябва да се напъваш, ако не успееш на втория или третия ден ти дават едно хапче и всичко се оправя.
3. Поносимо. Първите 1-2 дни боли най-много, защото всичко е натъртено, после преминава.
4. Да. Мисля, че вече никъде не практикуват махане на конци.
Между другото, ако се навия за трето дете пак бих родила естетствено като първите две. Laughing

# 7
  • Мнения: 1 705
Здравейте!Знаели някой как се лекуват шевове след раждане и колко време трае това придърпване.И да ми кажете ако е възможно дали някой знае добър генекоколог в Люлин  за преглед.Ще ви бъда благодарна!

Аз си правих бани с тетра. Сварявах си в една тенджера тетра и още гореща я прецеждах в един леген, разхлаждах със студена вода за да не пари и направо сядах в легена. Така поне 2 пъти на ден. За 3-4 дни не усещах вече придърпване.

Само с тетра се лекувах.
Придърпване усещах докато не паднаха конците.

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 20:00 от синя птичка

# 8
  • Мнения: 64
Супер сте  Simple Smile
Благодаря ви за бързите отговори  Simple Smile
П.С. - има огромна вероятност да имам и външни и вътрешни шевове понеже кожата ми не е много еластична  Sad Силно се надявам да нямам все пак  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 550
Здравейте!Знаели някой как се лекуват шевове след раждане и колко време трае това придърпване.И да ми кажете ако е възможно дали някой знае добър генекоколог в Люлин  за преглед.Ще ви бъда благодарна!
И аз както другите момичета се лекувах с тетра  Peace Обяснили са ти как се прави отварата.

mary_jane_83 , наистина не се настройвай още от сега, че ще те шият. Много жени се разминават с тази "екстра". Аз за съжаление не успях (нищо, че акушерката твърдеше, че кожата ми е еластична), понеже бебето излезе неочаквано 4700. Имах страшно много шевове( - и вътрешни, и външни. Шиха ме повече време отколкото раждах  Tired Мен обаче ме болеше - и самото шиене, и усещането за натъртеност първите дни след раждането, а шевовете ме придъпваха доста време( и след като паднаха се усещаше някаква болка ). Едно шейсет дни като се застоявах повече време права и си болеше... Не искам да те плаша, както виждаш не при всички е така, просто при мен пораженията бяха огромни и си бях за секцио. Леко бременеене   bouquet

# 10
  • Мнения: 64
Благодаря  Simple Smile Старая се да не мисля за това. Ще последвам съветите ви Simple Smile

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И аз съм от майките, които са правили промивки с тетра.Не че е облекчавала някаква болка, но прочиства мястото, вид дезинфеция.Правих го повече от седмица.
Не можех да седя около месец и половина.
Предполагам, че при всяка кожа нешата са различни.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 089
а тези шевове къде са....т.е как си раждала?



ПС -  ооо ама ти не си и родила ли още Simple Smile сладурка... реших, че вече те придърпват Simple Smile.... изчакай първо да те шият ако се наложи, пък те ще ти обяснят какво евентуално да правиш натам... и дано минеш с минимум такива...а най-добре без.

аз имах шевове...нищо не съм ги правила...нито са ме придърпвали...паднаха си след колкото там време трябваше и това е.

# 13
  • Мнения: 3 241
Имах няколко и тъй като ми придърпваха доста, акушерката ми ги махна на 5тия ден.
И аз се присъединявам към другите - лека бременност и не се притеснявай още от сега!

# 14
  • Мнения: 1 310
Правех си компрес с превръзка, напоена в отвара от смрадлика.  Crazy
Наистина чувствах голямо облекчение. Гинеколожката ми го обясни с това, че просто като се намокрят конците и не дърпат толкова.  На петия ден ми ги махнаха и тогава всичко си дойде на мястото. Споко. Изтърпява се.  Peace
Лека бременност и на финала здраво бебче!  bouquet

# 15
  • Мнения: 940
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

П.С. - Предстои ми раждане догодина и искам да е естествено ... въпреки, че изпитвам огромен ужас от шевовете и съпровождащата болка след това, все пак бих желала да получа повече информация.

Благодаря ви предварително.

не бързай да събираш такава информация, шевовете ще са ти последната грижа  Mr. Green иначе на въпросите ти:

1. имах много вътрешни и поради това ме боля около месец
2. болка имаше първите 3-4 дни в болницата
3. ами, болеше си  Rolling Eyes
4. зависи къде и с какво ще те шият. вътрешните ми паднаха сами, външните ми ги махаха. но имам приятелка която ражда на друго място, и на нея и външните и вътрешните сами паднаха. лекарите ще ти кажат.

както казах, шевовете са ти последната грижа, не ги мисли от сега.
основно съм си лекувала  раните от шевовете със смрадлика, действа удивително облекчаващо.

# 16
  • Мнения: 87
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

П.С. - Предстои ми раждане догодина и искам да е естествено ... въпреки, че изпитвам огромен ужас от шевовете и съпровождащата болка след това, все пак бих желала да получа повече информация.

Благодаря ви предварително.
Хубаво е,че искаш да знаеш всичко около раждането  Hug Аз имах и вътрешни и външни(явно доста,щом д-р не искаше да ми каже колко са).Да не те плаша,но като се прибрахме с малкия вкъщи,не можех да сядам поне седмица newsm45 ,да не говоря,че не можех и да ходя много tiptoe,че така болеше...ама мина..за 10-15 дни,на 2-рия въпрос-нямах болка,а за конците 99% от случаите махат външните шевове,а вътрешните падат сами.Аз даже мн бях уплашена,че може да ми махат вътрешните  smile3556
Но въпреки всичко,нито за миг не съм съжалявала,че съм родила по естествен път..и дай Боже с 2-то бебенце пак ще искам да раждам по естествен път  smile3535
Лекувала съм ги с какво ли не..(промивки с тетра,лайка,акация и др.) Лека бременност и безпроблемно раждане   bouquet preggo newsm32

# 17
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз имах външни (не ми казаха колко и дали е имало вътрешни).
Паднаха си сами, някой дори още на третия ден.
Не е кой знае каква болка - по скоро дискомфорт  при сядане.
На мен ми беше и трудно да стоя повече време права, но ми мина за около две-три седмици.
Правех си промивки със смрадлика.
 
въпреки, че изпитвам огромен ужас от шевовете и съпровождащата болка след това, все пак бих желала да получа повече информация.
Повярвай ми - въобще не е страшно, затова не се притеснявай.
Леко бременеене  Peace

# 18
  • Мнения: 453
Първия път имах ЕПЗ, няколко шева, които после ме придърваха, подлагах си крака някак, за да сядам... Пръсках с Бивацин и смрадлика.
Втория път само си се разкъса, не стигна времето за ЕПЗ и пак ме шиха, но нищо не ми е дърпало, нито боляло. Може и да е до д-р.
Все пак, не винаги трябва да боли после  Peace
Успех и без шев и кройка, а дори и да се наложи- бързо да го забравиш   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 424
Имах и вътрешни, и външни шевове. Не съм ги лекувала с нищо, не беше някаква силна болка.
Външните ми ги сваляха, а вътрешните си паднаха сами...може да се каже всъщност, че усещах придърпването, докато не ми махнаха външните конци.

# 20
  • Мнения: 76
Здравейте Simple Smile. Интересно ми е да разбера самото шиене след нормално раждане как става? В смисъл предполагам слагат някаква упойка  Thinking. А когато правят самия разрез за да излезе по-лесно бебето, обезболяват ли по някакъв начин мястото? Ох, май много тъпо се изказах, но преподлагам разбирате за какво става въпрос  Hug.

# 21
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Хайде да се включа като прясно родила преди седмица... Crazy

Имам шевове, както вътрешни така и външни. Раждах нормално и се наложи ЕПЗ. Конците, които ми сложиха са саморазграждащи се, но явно изискават повече време. Моята акушерка реши да ги махне, за да не чакаме толкова време и да не се допусне евентуално възпаление. Третирам с разтвор от смрадлика. Усещах болка първите дни, но от прегледа се оказа, че вместо от конците, тя се е провокирала от хематома на дупето ми... Blush Вече седмица след раждането нямам никакви притеснения  Hug Чувствам се доста комфортно.  Flutter

# 22
  • Мнения: 550
Здравейте Simple Smile. Интересно ми е да разбера самото шиене след нормално раждане как става? В смисъл предполагам слагат някаква упойка  Thinking. А когато правят самия разрез за да излезе по-лесно бебето, обезболяват ли по някакъв начин мястото? Ох, май много тъпо се изказах, но преподлагам разбирате за какво става въпрос  Hug.

преди да започнат да те шият ти слагат упойка, но тя докато хване и вече са те почнали (поне при мен беше така). Търпи се, но усещането никак не е приятно. За ЕПЗ не знам дали се слага упойка, понеже не ми правиха, нека някоя мама с опит каже  Peace

# 23
  • Мнения: 118
Здравейте!Знаели някой как се лекуват шевове след раждане и колко време трае това придърпване.И да ми кажете ако е възможно дали някой знае добър генекоколог в Люлин  за преглед.Ще ви бъда благодарна!
Добър гинеколог в Люлин препоръчвам д-р Мария Бедринова-12 поликлиника.Много внимателна и спокойна.На четни дати е от 8,00-14,00ч., а на нечетни от 14,00-20,00ч. Преглежда без часове и се чака доста.

# 24
  • Мнения: 1 424
Здравейте Simple Smile. Интересно ми е да разбера самото шиене след нормално раждане как става? В смисъл предполагам слагат някаква упойка  Thinking. А когато правят самия разрез за да излезе по-лесно бебето, обезболяват ли по някакъв начин мястото? Ох, май много тъпо се изказах, но преподлагам разбирате за какво става въпрос  Hug.

На мен ми сложиха упойка, но май започнаха да ме шият преди да ме хване. ЕПЗ също ми правиха, но не усетих нищо, просто видях инструментчето, иначе нямаше да разбера, че изобщо ми е правена тази процедура ( не обезболиха мястото ). В този момент  (момента на раждането) всичко става толкова бързо и всичко вече ти е изтръпнало, че някои неща не се усещат изобщо. Иначе самото ми  раждане беше без упойка Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 233
Преди раждането гледай да се информираш с какви конци ще те "кърпят" и си настоявай за животински-предизвикват много по-малък оток (или никакъв) от медицинските.
Първи приятел след раждане е смрадликата-промивки се правят на 2 часа.
Освен това аз ползвах и един спрей-Цикатридина, който се пръска върху шевовете 3-4 пъти дневно.Ефекта беше впечатляващ-още на втория ден си седях клекнала без проблем(прясно родилите знаят що за подвиг е това Wink)!

# 26
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
quote author=Lucky_1 link=topic=536194.msg16734112#msg16734112 date=1288084074]
Здравейте Simple Smile. Интересно ми е да разбера самото шиене след нормално раждане как става? В смисъл предполагам слагат някаква упойка  Thinking. А когато правят самия разрез за да излезе по-лесно бебето, обезболяват ли по някакъв начин мястото? Ох, май много тъпо се изказах, но преподлагам разбирате за какво става въпрос  Hug.

[/quote]
За ЕПЗ не слагат упойка, просто използват контракцията и действат... Crazy, поне при мен беше така. После за шевовете ми сложиха упойка, но да ти кажа толкова ти е изтръпнало мястото и все едно, че първите бодчета през които още не е хванала упойката хубаво и имаш някакъв усет не ти правят впечатление  изобщо Peace Ражданеето ми беше без упойка, но да и кажа съм безкрайно доволна, че имах възможността да се възползвам от нев по време на шиенето. Така успях да откарам като мече в зимен сън към 2ч  hahaha

# 27
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В този момент  (момента на раждането) всичко става толкова бързо и всичко вече ти е изтръпнало, че някои неща не се усещат изобщо.
Абсолютно  Peace
Моето също беше без упойка.
И аз ако не бях погледнала въобще нямаше да разбера, че ми правят ЕПЗ.
Иначе  лично мен упойката ме хвана преди да започнат да шият.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 87
И аз да се вкл.  Peace ..и мен ме шиха без упойка(че съм имала анемия) и нямало време...усетих пътвия шев,пък др-те не ми напражиха голямо впечатление,пък и аз с моя късмет раждах точно когато се сменят смените(нощна с дневна)  Joy и само търчаха около мен  Joy не знам колко и каква упойка са ми сложили,но след 2 часа бях на линия  Peace Но щастието сега е на лице,др-гото няма значение  bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 259
На мен преди ЕПЗ ми сложиха упойка на мястото и не съм я усетила, после ме шиха под пълна упойка.

# 30
  • София
  • Мнения: 310
За по-бързото минаване на шевовете - при почти всяко ходене до тоалетна се миех със смрадлика. Иначе ме шиха без упойка , само с лидокаин и това със сигурност беше най-неприятната част от цялото раждане. Самото правене на епизиотомията почти не го усетих.

# 31
  • Мнения: 3 483
Имах си малко бебешко надуваемо поясче за плуване, на което сядах вкъщи Mr. Green Това ми беше най-полезната вещ Mr. Green

С второто нямах шевове. Иначе и аз със смрадлика се оправях.

# 32
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Имах си малко бебешко надуваемо поясче за плуване,
Ей, Гениална идея!  newsm10
В Шейново има столове на този принцип,бяха ми много удобни, но и през ум не ми мина, че концепцията може да се пренесе в домашни условия.
Ще знам за следващият път  Grinning 

# 33
  • Мнения: 186
Имах доста вътрешни и външни шевове.Шиенето бе по-лошо от раждането.По едно време не издържах и си поисках упойка,но  казаха,че са ми сложили.
Първата седмица бе най-зле.Разни майки в отделението сядат,стават и щъкат наоколо спокойни,а аз дето съм родила преди тях не мога от леглото да стана без да ме чуят на другия етаж.
После в къщи се миех при всяко посещение на тоалетната,но когато ми казаха за Бивацина и си го купих направо рая се отвори.Пръсках се като маниак.Много помага.
Пиша по-подробно защото на много места се твърди,че от естественото раждане се възстановяваш по-лесно и бързо.
Е,на мен ми трябваше месец за да отминат най-неприятните усещания(а детето бе малко).
Конците ми ги махнаха на 7 ден.Само външните,но зная,че не трябва да се отлага иначе по-трудно ще ги махнат.Аз бях много стресната.Очаквах болки като при шиенето.Нямаше нищо общо и хич не боля.

# 34
  • Мнения: 3 483
Да, майка ми и тук помогна - за поясчето Mr. Green

Ваденето в повечето случаи не боли, даже слабо се усеща, защото около конеца се образува каналче с гной или телесна течност и той се плъзга доста лесно.

# 35
  • София
  • Мнения: 521
Момичетата вече са споменали за смрадликата. Аз също ползвах отвара от нея по съвет на лекарката ми, но се обливах при всяко ходене до тоалетна, не съм сядала в леген. Смрадликата действо противовъзпалително. Конците ми сами паднаха, не са ми махани. Иначе и аз се пръсках с Бивацин, но не помня колко дълго, май около седмица-две.

# 36
  • Мнения: 107
Искам да попитам , после изглеждахте ли както преди отдолу  Embarassed  newsm45 Защото моите шевове изглеждат ужасяващо и аз самата не искам да се гледам, а какво остава да се покажа на мъжа си  newsm45 newsm45 newsm45
Много ми е тежко и стигам винаги до плач  newsm45  Не мога да го превъзмогна   newsm45

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Спокойно, още са ти доста пресни раните, нормално е да не изгреждат добре. Рано е още да се сдухваш. Колкото и да ти се иска няма как да изглеждаш както преди. Аз без шев и кройка и без разкъсвания пак не изглеждам както преди, какво остава, ако са те шили.
Не го приемай толкова навътре.  Hug

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 17:57 от Нощни очи

# 38
  • Мнения: 2 401
Penmar, успокой се, ти си направила най-голямото постижение за една жена да стане майка, а се тревожиш за такива неща, а и както е казала Нощни очи изчакай да мине малко време!
Аз пък три години след като родих за първи път още не съм се наканила да надничам там! Simple Smile

# 39
  • софия
  • Мнения: 2 140
Penmar,много рано се отчайваш,недей така!Трябва да мине известно време,но при всички случаи няма как да си,както преди.

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Не се притеснявай и аз бях като теб, направо ми се ревеше, но с времето се свиква и не е чак толкова ужасно

# 41
  • София
  • Мнения: 357
Няма страшно всичко ще мине с времето, аз два месеца не смеех да се погледна, само като напипвах подутината и ми се плачеше, но сега вече дори нямам белег, а доста ме шиха Simple Smile
Ако се притесняваш че ще ти остане белег вземи си нещо от аптеката за мазане или пръскане на такива рани, аз ползвах един спрей и съм много доволна Peace

# 42
  • Мнения: 107
Извинявам се голямото обяснение и пояснение но си представете "надута" детелина .... Точно най - долу на лявата срамна устна и малко по на долу  Sick Sick Sick
А за спрея ми изписаха Цикатридина.

# 43
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не знам какво очакваш да кажем или направим... Това е положението, вероятно ще стане по-добре, но няма да е както преди! Най-добре свиквай с тази мисъл! Не виждам от какво трябва да те е срам пред мъжа ти, родила си му дете... Ако не му харесва да ти плати пластиката!  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 357
 JoyСпри да се гледаш, ще мине просто много скоро си родила и е нормално. И аз ползвах същия спрей, прави си и промивки от смрадлика, а и да остане малък белег няма да се вижда. Е освен от мъжа ти, но Нощни очи добре ти го е казала  - дете си му родила Peace

# 45
  • Мнения: 107
Мъжа ми нищо не е казал , дори ме успокоява че всичко ще мине и замине, ама все пак аз се притеснявам.  Cry
А за смрадликата , чиста билка сварена във вода само ли или има и нещо друго ????

# 46
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Penmar, първо честита рожба!!! Нека много да те радва и да расте здраво и палаво дете!
Сега по темата...ако ще те успокоя и аз не смеех да се погледна...Е, права си-гледката не е особено приятна ...., но все пак ти си родила съвсем скоро.В болницата дори не ми казаха колко шева имам и какви,за да не ме стресират... Едва когато отидох на профилактичен преглед се осмелих да попитам за ситуацията.. Crazy  Гледай да се възстановяваш спокойно, пък другото не го мисли, то се случва.... Hug   bouquet
За смрадликата- вари се-да, на опаковката има указание.

# 47
  • София
  • Мнения: 357
Както ти е казала MISHANA13 на опаковката има указания как се вари и колко време да престои. След това се прецежда и аз си го наливах в едно шише и го оставях в банята. Лекарите ми бяха казали да си правя промивки по няколко пъти на ден, наистина има ефект, но не очаквай чудеса веднага  Hug

# 48
  • Мнения: 623
имах 4 външни шева.10 дена ми опъваше и ми беше неприятно.След това всичко отмина.Конците бяха от тези,които падат сами.всеки ден си варях тетра (смрадлика) и на всяко ходене до тоалетната се миех с по 1 канче. знам,че има едно лекарство за пръскане Оксикорт,която също било ефикасно,но аз нямах нужда от него и не съм го пробвала лично.

# 49
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Има едни прахчета тантум роза, мноооого помагат за бързо зарастване

# 50
  • Мнения: 2 926
Положението ще се пооправи, успокой се.
Аз имах синини 1 месец след раждането - тогава се погледнах за първи път.
Имах и много отоци и повече не посмях да погледна.
Направих го преди два месец и нещата си изглеждат съвсем нормални, както преди.
Така че остави времето да си свърши работата, а после ако са зле нещата можеш да си направиш пластика.

# 51
  • Мнения: 107
На мен не ми е толкова за шевовете , а за това как ще погледне мъжът ми над това ...
НО вчера се "престраших" да му покажа и реакцията му доста ме успокой  и вече изобщо не ми пука. Аз бях му казала , че е много гадно  ooooh! , а той ми каза "Това ли е гадно? Виждал съм наистина гадни неща , ти си си все същата" и аз  newsm45 newsm45 newsm45 newsm45

# 52
  • Мнения: 623
еее много ясно,че като минат 3-4 месеца,шевовете зарастват и всичко си изглежда по старо му  Peace поне при мен изобщо неможеш да разбереш,че съм  раждала  Grinning явно моята АГ е много добра шивачка  Mr. Green

# 53
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Направо ви се чудя на любопитството  newsm78

На мен, в началото въобще не ми е минавало през ума да си гледам пораженията Whistling

# 54
  • Мнения: 3 241
Направо ви се чудя на любопитството  newsm78

На мен, в началото въобще не ми е минавало през ума да си гледам пораженията Whistling

Мен така ме посъветва акушерката. И наистина като погледнах (още бях в болницата), видях, че няма нищо драматично.

# 55
  • Мнения: 623
аз не съм ги гледала,защото много  ме беше страх от това,което евентуално щях да видя  Embarassedважното е,че 2-3 месеца след раждането си изглеждаше както преди  Peace

# 56
  • Мнения: 123
Да попитам и аз за шевовете, аз имам малко, външните ги махна АГ-то на 7-я ден, а вътрешните каза, че сами ще паднат, мина се месец и от вътре ми се подаде конец  newsm78, това нормално ли е ?

# 57
  • Мнения: 3 241
Да, саморазграждащите се конци падат доста бавно Simple Smile

# 58
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 766
maria_2103 нормално си е,аз имах 7 външни и на знам точно колко вътрешни-саморазграждащи,близо 2 месеца след раждането си падаха разни кончета,аз също бях ужасена в началото,но както и другите са казали минава-вече всичко е както преди  Peace

# 59
  • Мнения: 123
Благодаря ви за отговорите, аз мислех, че като вътрешните конци ги водят резорбиращи ще се разградят, не очаквах, че отвътре ще започнат да се подават конци !

# 60
  • София
  • Мнения: 39 758
Благодаря ви за отговорите, аз мислех, че като вътрешните конци ги водят резорбиращи ще се разградят, не очаквах, че отвътре ще започнат да се подават конци !
И аз първия път бях леко шашнаха като видях конеца Simple Smile Не помня обаче колко време падаха.

# 61
  • Мнения: 27
Здравейте,искам да попитам...
Родих преди 20 дни и имах много шевове,дори не искаха да ми кажат колко са.Външните ми ги махнаха след 7 дни,а вътрешните трябвало да паднат сами.Като се прибрах от болницата естествено разгледах как е положението отдолу /след махането на конците/.След седмица обаче реших да погледна отново,но това което забелязах беше  конци във влагалището много ниско и един така подпъхнат на мястото където бяха нерезорбиращите.В първия момент се стреснах,но след това като се замислих реших,че са от вътрешните и,че ще паднат след известно време.Случвало ли се е на някой от вас?

# 62
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
В постовете преди теб тъкмо това споделят, че са се виждали резорбиращите конци.

# 63
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 766
eleonora6926 , първо честита рожба!   bouquet
Нормално е да ги виждаш конците,знам,че гледката не е никак приятна,но се оправя положението,след седмица-две ще започнат да падат,да не вземеш да се стреснеш  Peace  Wink

# 64
  • Мнения: 27
Мерси darka  Hug.По скоро се бях притеснила да не би да са забравили някой от другите конци,че хич не искам и да си помислям за болница скоро  ooooh!

# 65
  • Мнения: 2 926
Бъди спокойна.
Моите също се виждаха, а бяха от резорбиращите.
Около 10-15 ден, започнаха да падат

# 66
  • Мнения: 510
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

Азбях и с външни и с вътрешни шевове.
1. Не ме е боляло. По- скоро дискомфорт в началото.
2. Не.
3. Изобщо не ме е боляло, ното ме е придърпвало (предполагам трябва да съм благодарна на гинеколожката, че ме е бродирала както трябва  Laughing) Няколко часа след раждането, (което продължи цяла нощ) ставах, сядах и ходех без никакъв проблем.
4. Конците паднаха сами.
Няма нищо страшно  Grinning

# 67
  • Мнения: 107
Аз бях се разписала тук преди доста време!

Мислих си , че имам 3 шева, а се оказа 1. Изглеждаше много лошо , защото самото място е било подуто. Няколко месеца по - късно всичко си беше както трябва "отдолу".  Peace

 И не на последно място искам да благодаря на всички момичета , които ме успокоиха и ми дадоха надежда , че всичко "там" ще си е както трябва. Всичко е Ок. Благодаря ви момичета  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 69
Penmar, като четох твоите стари коментари, ми звучаха все едно аз съм ги писала. Много бях травмирана от това, което видях и единственото, което си мислех беше как ще се покажа пред мъжът ми, ами ако реша да си хвана любовник или ако реша да се снимам в порно филм - край отнеха ми го  Crazy  Сега след като са минали повече от 8 месеца, има огромно подобрение, дори бих казала нищо общо с тогава, НО... началото на влагалището ми се стува доста по-широко. Преди, когато пъхнех 1 пръст, влагалището плътно го обхващаше, от всички страни. Сега до пръста се допират само предната и задната стена, а странично има място за още 2 пръста - общо 3, без проблем. Мисля, че не са ме зашили както трябва. При вас така ли е и ако не - да си правя пластиката?

# 69
  • Мнения: 107
stella gemella аз пък съм точно обратното ... минаха вече почти 11 месеца от раждането ми, но отдолу като , че ли съм по тясна. Боли ме , чувствам голям дисконфорт, а мъжа като си го извади е целия рак червен където му е стискало.  ooooh!

# 70
  • Мнения: 69
Не виждам как може да се получи такова стесняване, за което говориш. Те трябва цяло парче да са изрязали, иначе няма как да стане. Дори да ти зашият здрави части, те няма да зараснат едни за други  Thinking В най-добрия случаи да си както преди. Сигурно усещането ти се дължи на сухота.

# 71
  • Мнения: 46
Мен 2ти ме шиха 1 път си ходих 2 седмици и болките не спираха беше ад оказа се че конците са се разпуснали и съм тръгнала да забирам ходих да ме шият и 2 път и още на 7-8 ден конците сами си паднаха и така цял месец си откарах с конци.

# 72
  • Мнения: 107
Не виждам как може да се получи такова стесняване, за което говориш. Те трябва цяло парче да са изрязали, иначе няма как да стане. Дори да ти зашият здрави части, те няма да зараснат едни за други  Thinking В най-добрия случаи да си както преди. Сигурно усещането ти се дължи на сухота.
 

И аз така си мислих, защото шева ми е външен. А пък и ходих на гинеколог и нямам някакви сраствания. Купихме си гелче на Durex на водна основа, ще го пробваме.

# 73
  • Мнения: 2 658
Един шев - вътрешен, само първия път. Втория път нямам нищо.
Нищо не съм усещала, виждала, напипвала... нищо не ме е боляло, дърпало, дразнило... И нищо и не съм усещала да "изпада", кога се е резорбирал този шев - нямам идея.

И да, наистина всичко там  Wink може да си е съвсем както трябва и както преди.
Радвам се, че всичко е минало добре  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 1 456
 Родих с епизиотомия, имах доста шевове от резорбиращите, почнаха да падат след  около 10 дни след раждането.

# 75
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

 1.Около 10 дена.
2.Да,първите2,3 дни
3.поносимо
4.Да,падат сами

# 76
  • Мнения: 46
1- около 2 седмици,но при мен малко повече бяха ме зашили некадърно и ходих още 1 път да ме шият и така откарах цял месец с конци.
2-имаше болка
3-бая си ме болеше от некадърното зашиване 1 път.
4-падат сами

# 77
  • Мнения: 60
мене ме интересува кога падат конците?

# 78
  • Мнения: 11 833
мене ме интересува кога падат конците?

Външните ми ги махнаха на 8 ден, вътрешните паднаха сами може би около 20 -25 дни след това.

# 79
  • Мнения: 169
Вътрешните конци така и не съм разбрала кога са паднали  Peace.
Чак за болка не съм имала придърпвали са ме малко, но нищо особено не съм правила  Peace, всичко си минава с времето !

# 80
  • Мнения: 45
Аз имах 6-вътрешни и 7 външни шева. Болеше ме първите 5-6дни при сядане предимно,паднаха ми сами,но не си спомням колко време след раждането Peace С нищо не съм промивала,защото никой не ми беше казал.

# 81
  • Мнения: 13
А някой да го е боляло мястото където са биле шевовете след махането на конците и след месец без болка ей така от никъде пак да ви заболи и да е непоносимо,най вече когато стоите прави newsm78 аз от няколко дена съм така боли и боли и нз на какво се дължи newsm78

и да вметна само за отговор на един от въпросите на mary_jane_83 относно конците зависи какви ще ти сложат има такива който сами падат и такива който трябва да ходиш лекар да ти ги маха аз имах и от двато вида,махането не е страшно  Hug

# 82
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А някой да го е боляло мястото където са биле шевовете след махането на конците и след месец без болка ей така от никъде пак да ви заболи и да е непоносимо,най вече когато стоите прави newsm78 аз от няколко дена съм така боли и боли и нз на какво се дължи newsm78

и да вметна само за отговор на един от въпросите на mary_jane_83 относно конците зависи какви ще ти сложат има такива който сами падат и такива който трябва да ходиш лекар да ти ги маха аз имах и от двато вида,махането не е страшно  Hug
Нормално е,близо 3мес.бях с такива болки при първото раждане,но бебето излезе с голям напън,а не ми направиха епизиотомия тогава.
Все пак направи преглед,възможно е да има лек ръб от шевовете,което също придава дискомфорт.

# 83
  • Мнения: 801
Парене имах само при уриниране първите часове. На третия ден вече карах по 12 км колело (малкия остана в болницата и трябваше 2 пъти да нося мляко). Знам, че ме шиха, но конци не помня, но и при първото със секцио нямах конци. Нямаше нищо общо с кошмара след секциото (там ми трябваха месеци да се възстановя).

# 84
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Парене имах само при уриниране първите часове. На третия ден вече карах по 12 км колело (малкия остана в болницата и трябваше 2 пъти да нося мляко). Знам, че ме шиха, но конци не помня, но и при първото със секцио нямах конци. Нямаше нищо общо с кошмара след секциото (там ми трябваха месеци да се възстановя).
Нещо не разбрах.......секцио без да са те шили с конци? Shocked

# 85
  • Мнения: 45
Парене имах само при уриниране първите часове. На третия ден вече карах по 12 км колело (малкия остана в болницата и трябваше 2 пъти да нося мляко). Знам, че ме шиха, но конци не помня, но и при първото със секцио нямах конци. Нямаше нищо общо с кошмара след секциото (там ми трябваха месеци да се възстановя).
Нещо не разбрах.......секцио без да са те шили с конци? Shocked

шевовете при секцио могат да са само  вътрешни,а външни шевове няма-кожата се залепя с лепило и почти не остава белег по този метод.Предполагам това е имала предвид  Peace

# 86
  • Мнения: 20
Здравейте, мами! Искам да попитам дали е нормално седмица след нормално раждане мястото на шевовете да сърби? Спряха да ми дърпат и болят шевовете и се появи сърбеж навсякъде, който си мисля, че е признак на зараставане. Много се надявам да не са гъбички....

# 87
  • Мнения: 107
Аз пък имам нужда да знам как обезболяващ докато шият родилката Neutral Face Много ме плаши мисълта за този момент

# 88
  • Мнения: 11 833
Не те плаши раждането, а шиенето?! Simple Smile
Спокойно, бият локално местна упойка.

# 89
  • Мнения: 107
Не те плаши раждането, а шиенето?! Simple Smile
Спокойно, бият локално местна упойка.

Колкото и да е странно, раждането не ме плаши толкова, мерси за отговора

# 90
  • Мнения: 398
Мен ме шиха без нищо, щях да умра от болка. Разберете се с доктора да ви шие с упойка.

# 91
  • Мнения: 107
Мен ме шиха без нищо, щях да умра от болка. Разберете се с доктора да ви шие с упойка.

Майтапите се....

# 92
  • Мнения: 398
Мен ме шиха без нищо, щях да умра от болка. Разберете се с доктора да ви шие с упойка.

Майтапите се....
За съжаление не. А и още нещо - после задължително бани със смрадлика, без значение какви кремове и спрейове ви изписват. Кво ли не пръсках и мазах, не минаха докато 2 пъти не седнах в смрадлика.

# 93
  • Мнения: 107
Мен ме шиха без нищо, щях да умра от болка. Разберете се с доктора да ви шие с упойка.

Майтапите се....
За съжаление не. А и още нещо - после задължително бани със смрадлика, без значение какви кремове и спрейове ви изписват. Кво ли не пръсках и мазах, не минаха докато 2 пъти не седнах в смрадлика.

Благодаря!

# 94
  • Мнения: 13
След раждане, 35 вътрешни шева и три външни, като външните свалиха на 7ден. На 34 ден от раждане предстои вътрешен преглед от който ме побиват тръпки като се замисля някой да вкара нещо там където като погледна какво се вижда и първият път ми прилоша! От вътре конци, бели налепи или побеляла тъкан (все още не знам какво точно е това). Дали ме притеснява - да! Но гледам да си гледам детето, че от толкова разкъсвания, две седмици не можех да седна, то и сега е зор ама търпи се. И така и не успях да си закърмя детето като хората ....! Ако някоя се е възстановявала от множество вътрешни шевове, ще съм благодарна да сподели на лични! Благодаря!

# 95
  • Мнения: 398
След раждане, 35 вътрешни шева и три външни, като външните свалиха на 7ден. На 34 ден от раждане предстои вътрешен преглед от който ме побиват тръпки като се замисля някой да вкара нещо там където като погледна какво се вижда и първият път ми прилоша! От вътре конци, бели налепи или побеляла тъкан (все още не знам какво точно е това). Дали ме притеснява - да! Но гледам да си гледам детето, че от толкова разкъсвания, две седмици не можех да седна, то и сега е зор ама търпи се. И така и не успях да си закърмя детето като хората ....! Ако някоя се е възстановявала от множество вътрешни шевове, ще съм благодарна да сподели на лични! Благодаря!
Не съм имала толкова, но пък бяха проблемни. Спаси ме само баня със Смрадлика, всяка вечер, върши чудеса. Направо сядайте в легенчето и колкото може стойте.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 456
След раждане, 35 вътрешни шева и три външни, като външните свалиха на 7ден. На 34 ден от раждане предстои вътрешен преглед от който ме побиват тръпки като се замисля някой да вкара нещо там където като погледна какво се вижда и първият път ми прилоша! От вътре конци, бели налепи или побеляла тъкан (все още не знам какво точно е това). Дали ме притеснява - да! Но гледам да си гледам детето, че от толкова разкъсвания, две седмици не можех да седна, то и сега е зор ама търпи се. И така и не успях да си закърмя детето като хората ....! Ако някоя се е възстановявала от множество вътрешни шевове, ще съм благодарна да сподели на лични! Благодаря!
Не съм имала толкова, но пък бяха проблемни. Спаси ме само баня със Смрадлика, всяка вечер, върши чудеса. Направо сядайте в легенчето и колкото може стойте.
Абсолютно, смрадликата върши чудесна.

Общи условия

Активация на акаунт