Витамин ц на хапчета

  • 11 275
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте!Искам да попитам дали може да се дава профилактично по едно хапче витамин ц на ден на дете на 3 години?Съответно и колко продължително може?МНого боледуваме от градината ,а сега разбрах,че в групата всички кашляли.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 082
Може,но няма да ти свърши работа-по-добре му давай сок от лимон или в половин буркан с мед нарежи 2-3 лимона,чаша орехи и сложи пчелен прашец.всичко се пасира и се дава на гладно по една лъжица,като предварително се разбърква...

# 2
  • Мнения: 239
Мерси Нано.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
Може разбира се,ако пишеш за тези по 100мг. профилактично 1 на ден, а ако почне някакво неразположение може и по повече...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Не налагам мнението си,просто да споделя,че аз давам ампула витамин Ц!

# 5
  • Мнения: 129
Аз на мойте взимам детски витамин Ц за дъвчене на Озон.Но мисля че варианта с меда определено е по добър.

# 6
  • Мнения: 647
Здравейте!

Даването на Вит С профилактично има смисъл, но трябва да има граници. Продължителната употреба на Вит С, който не се натрува в организма, а се изхвърля чрез урината, може да доведе до условия за образуване на камъни в бъбреците при пациенти, които пият малко вода в рамките на денонощието.

Затова, профилактичната доза Вит С давайте сутрин, а не вечер. Профилактиката не следва да продължава повече от 30-на дни без прекъсване.

Вариантът с пчелен мед, лимони, орехи прилагайте, само ако детето приема. Инак рискувате да направите така, че за цял живот да намрази лимоните, пчелния мед и орехите, а всички те са ценни източници на поливитамини, аминокиселини и ензими. Много внимавайте с пчелния прашец да не отключите някоя мощна алергична реакция. По-добре е да се ползва пчелно млечице лиофилизат, което можете да купите като готов препарат от аптеките.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 7
  • Мнения: 239
Благодаря ви за отговорите.Доктор Вълев бихте ли ми казали някаква схема на витамин ц.Питам,защото синът ми е с чести хреми-алергичен е.И с тръгването на градина като хване нещо оттам се възбужда и алергичния ринит и си стои по 2 седмици вкъщи.Благодаря ви предварително.

# 8
  • Мнения: 647
Благодаря ви за отговорите.Доктор Вълев бихте ли ми казали някаква схема на витамин ц.Питам,защото синът ми е с чести хреми-алергичен е.И с тръгването на градина като хване нещо оттам се възбужда и алергичния ринит и си стои по 2 седмици вкъщи.Благодаря ви предварително.

Въпреки че съм фармацевт, защитавам тезата, че профилактика на ринити е добре да правите не с високи дози вит С, ами с инхалации с физиологичен разтвор- вместо биохимия, по-добре физиологичен метод.

При ровни други обстоятелства, по-добре да давате на детето високопотенцирани храни - като целина в супите, магданоз, чесън, лук, зеле. Между другото, зелето има твърде много полезни вещества, включително и високо съдържание на вит С.

И, никъде не ви казвам да ги варите тези неща- сурови - зелева салата с масло от гроздови семена е превъзходна хранителна диета. Една бутилка е около 6 лева, което е само с 2 лева повече от слънчогледовото олио, а разликата в състава им е огромен.

Научете детето да яде чесън - ще му е много по-полезно, отколкото да го тъпчете с вит С, който в повечето от случаите е синтетичен и повече от половината не се усвоява въобще от организма.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 9
  • Мнения: 239
Благодаря ви много.Отскоро се научи да яде чесън през вечер или всяка вечер по малко яде.Има алергия и към влага и УНГ каза,че инхалациите няма да помогнат.Ние самите сме го пробвали и детето се влошава.Благодаря ви за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт