моля помогнете

  • 2 094
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мили дами вчера научих новината че имам хормонален стерилитет.След 3 години ходене по мъките във Варна ми казаха тази диагноза, FSH-то ми било високо и това означавало че немога да има деца.Аз съм от Бургас а тук специалисти никакви казаха ми за д-р Янакиева в София някой може ли да ми каже дали си заслужава да продължавам да търся лекарска помощ или да се примирявам добра ли е тази докторка.Много благодаря

# 1
  • Мнения: 6 280
Потърси друго  лекарско мнение не се доверявай на тази диагноза ,за Бургас съм наясно с док. обиколила съм ги всички ;добри;док.-за въпросната док.нищо не мога да ти кажа ,дано се включат други момичета, Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
За докторката не мога да ти кажа защото съм от Пловдив,но ще ти кажа задължително да потърсиш второ мнение на специалист по стерилитет.Аз не бих се доверила само на едно мнение.

# 3
  • Мнения: 240
За изчерпан яйчников резерв не може да се съди само от резултата от FSH, ами трябва да се изследват заедно с  AMH, INHIBIN B и да се преброят антралните фоликули.Другото което е ,  че FSH може да варира всеки месец и не е постоянна величина.Когато FSH е нисък INHIBIN B е висок и обратното.AMH е относително постоянен.Но пак казвам всичко трябва да се гледа комплексно и тогава да се правят изводи.Момичетата  много правилно са те посъветвали да посетиш клиника по стерилитет.С изчерпан яйчников резерв се занимава д-р Владимиров.Има и други лекари, но ти ще си решиш при кой да се ориентираш.Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 866
Колко пъти сте изследвали ФСХто и пускали ли сте Инхибин Б и Антимюлеров хормон?Ако само в един цикъл ФСХ е било високо,това още нищо не означава.
Известно време бях пациент на д-р Янакиева.Според някои може й да е добра,но определено не беше моят лекар.Приемаше в кабинета си по няколко пациента едновременно,което определено не мисля,че беше редно.
Успех!

# 5
  • Мнения: 5
Много благодаря за обнадеждаващите отговори

# 6
  • Мнения: 2 483
Мининката, на колко години си? На колко години настъпи менопауза при майка ти? В колко поредни цикъла ти е изследван FSH? Колко високо е високото ти FSH?

Пействам си един пост от преди 20-ина дни, за да не го преписвам.

Моето ФСХ е 19.
Това за какво говори,,,,?
Мила Мила, подобни серумни стойности на FSH на трети ден от МЦ са обезпокоителни по отношение на яйчниковия резерв. Тази стойност може да е инцидентна, затова трябва да се проследи в поне още два цикъла. Моят доктор ми обясни, че такива инцидентни стойности се появяват в началото по веднъж - два пъти в годината, след което хормонът слиза до нива в рамките на референтните стойности. С напредване на годините, високите стойности започват да се появяват по-често и по-често и така до настъпването на менопаузата.

На колко години си?

За да се постави диагноза, свързана с количеството на яйчниковия резерв, е необходимо да се направят допълнителни изследвания. Те включват освен FSH, изследване на антимюлеров хормон, инхибин Б, преброяване на антралните фоликули в самото начало на цикъла.

Обезателно си пусни репродуктивните хормони при следващ цикъл и ако отново ти се появи такава стойност на FSH, запиши час за ин-витро клиника. Обикновеният АГ няма да ти свърши никаква работа. Пиши тук и ни дръж в течение. Успех!  fingerscrossed

Само да добавя, че освен антралните фоликули, които се броят чрез УЗ преглед, на същия този преглед се вижда и размера на яйчниците. При мен единият яйчник е силно смален и по думите на док е на репродуктивна възраст 36-37 години, въпреки че съм на 30. Яйчниците на жена в менопауза се смаляват до много малки.

Питай още и ни дръж в течение!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте мили дами вчера научих новината че имам хормонален стерилитет.След 3 години ходене по мъките във Варна ми казаха тази диагноза, FSH-то ми било високо и това означавало че немога да има деца.Аз съм от Бургас а тук специалисти никакви казаха ми за д-р Янакиева в София някой може ли да ми каже дали си заслужава да продължавам да търся лекарска помощ или да се примирявам добра ли е тази докторка.Много благодаря
Да ти поставят такава диагноза от едно ФСХ е доста несериозно!Дай повече инфо,за да сме полезни,що се отанся до тази Янакиева,не я знам и нямам мнение.За проблеми със стерилитет само в специализирана клиника!

# 8
  • Мнения: 5
немога да опиша колко много съм ви благодарна за надеждата която ми давате а що се отнася до резултатите ми ето ги:
LH  13,87 фоликуларна фаза (1.9-12.6)                                                                                                                           
FSH  22,92 фоликуларна фазa (2.5-12.5)
PROLAGTIN 476.40  Ж(59.3-619)
правени са на 2-я ден от МЦ
аз съм на 31 г. незнам на майка ми кога и е настъпила менопаузата тъй като нямам такава оставила ме е като бебе
а по старите ми изследвания са от 17.10.2010 когато ходих в Бургас при д-р Калчева
FSH е било 13.93 (2.5-10.2) незнам на какво се дължи  дали лабораторията не съм улучила или лекаря
изобщо никакви лекарства не съм пила досега само изследвания прегледи и МНОГО ПАРИ а не сме милионери в крайна сметка
незнам ако тръгна по София дали ще имам по голям шанс
Ако мога да споделя  още нещо което незнам дали е удачно но мисля че не трябва да се срамувам , само като си помисля че когато си легнем с моето момче и продължаваме с опитите веднага започвам да плача нямам много голямо желание за такава близост а ужасно много си го обичам даже скоро ме помоли да се върна и тялом при него виждам че и той ужасно много се измъчва но си мълчи и приема всички мои капризи като това да ме боли глава , корем и т.н  ако някой е минал по тоя път нека ме посъветва как да си върна сексуалното желание
БЛАГОДАРЯ

# 9
  • Мнения: 2 483
Мининката, сексуалното ти желание не е маловажно, но на този етап трябва да запишеш колкото може по-скоро час в клиника за асистирана репродукция. Нивото на FSH като за 31 г. жена е високо. Трябва да ти бъдат направени допълнителни изследвания за оценка на яйчниковия резерв, които бяха упоменати по-горе неколкократно. Аз бих те посъветвала, ако ти е възможно, да запишеш час в софийска клиника. Доктор Явор Владимиров от клиника "София" е специалист по яйчников резерв.

Последните ти изследвания от коя дата са, защото пишеш за изследвания и на 17.10. - преди 20 дена. Колко ти е дълъг месечният цикъл?

# 10
  • Мнения: 1 053
Мининката,и аз мисля като повечето момичета,непременно повтори изследването и то при специялист,който се занимава с това и който може да ти да адекватно мнение по въпроса и да те напъти в правлината посока,АМХ и ИНХИБИН Б задължително се изследват пак на третия ден от МЦ,не се отчавай,първо повтори изследването не се настровай предварително,пожелавам ти успех и ще чакаме да се включиш с новини. Praynig

# 11
  • Мнения: 66
Мининката, не се отчайва,потърси мнението и на друг специалист!
Успех ти желая!

# 12
  • Мнения: 18
Мининката главата горе,задължително е и второ мнение.Не бива да се предаваш,ние се опитваме вече осем години  и съм чувала какво ли не -лоша спермограма липса на овулация и т.н да не изброявам всичко,между другото ето мъничко инфо "Едно от най-големите обърквания по отношение на измерването на FSH е, че сходни нива може да означават различни неща, според това, къде е правено изследването. Освен това, някои клиники характеризират своите изследвания много внимателно, други – не толкова. FSH се отчита в “мерни единици” (units) и резултатите от 2 до 7 мерни единици (units) вероятно са нормални в почти всяка лаборатория. Нивата над 25 вероятно не са нормални. Областта между 9-24 може да представлява нормално или ненормално ниво, в зависимост от това, как е направено изследването.

Като допълнение към объркването трябва да споменем, че FSH доста варира. Един месец резултатът може да бъде 7, а следващият може да стане 13. За известно време ние считахме, че може да се изчака до цикъл с по-добро ниво на хормона, за да се подобрят шансовете за успех през този цикъл. За съжаление, ние научихме, че неравномерно високите нива на FSH са точно толкова лош прогностичен знак в месеците с нормално ниво на FSH, както и в месеците с високо ниво."
ако искаш да прочетеш цялата статия ето:http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=529&Itemid=17.Пожелавам ти късмет и всичко да се оправи Hug

# 13
  • Мнения: 18
исках да те питам при кого си ходила във Варна

# 14
  • София
  • Мнения: 375
Потърси още поне едно мнение, и задължително друга лаборатория, различна от първата, може там да е проблема. Моя приятелка със диагноза изчерпан яйчников резерв и FSH  над 50 Shocked според изследванията, в момента има момченце на 5 години, не се доверявай сляпо на нито един доктор, все пак са хора, всеки човек греши най-малко по веднъж Peace

за докторицата и аз не мога да ти помогна Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт