За лакомствата в детската градина

  • 844
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 113
Идва Коледа. В детската градина родителите решиха да събираме по 5 лв. и госпожите да купят на децата играчки, които Дядо Коледа да им раздаде и те да останат в градината. Ние със съпругът ми решихме да дадем освен тези пари още една сума за лакомства на децата. И сега идва въпросът за какво да са - за сладки работи или за плодове (банани, портокали). По принцип аз нямям нищо против и за двете, но като знам какви са някои майки ще започнат да мръкат че не искат  техите деца да ядат такива неща, че не е възпитателно и т. н.
А пък децата се радват най-много на бонбон, нали?
Та се чудя, дали вместо да зарадвам децата, няма да си навлека приказки зад гърба?!

# 1
  • Мнения: 9 990
Понеже аз съм натоварена с подобна задача,а като гледам повечето родители при нас явно им е все тая,щото още не са взели отношение по въпроса,реших да взема и бонбони и плодове/банани и портокали/ Peace

# 2
 newsm78
Винаги ще си навлечеш нечии одумвания, особено ако решиш да правиш нещо.
Дъщеря ми има непоносимост към някои храни, но вече ги израства (трябваше отдавна да стане, ама нещо се позабавихме - на 4 г. е). Отначалото имахме разговор с госпожата и обянихме какво може и какво не може (нося храната от къщи), и когато има за следобедна закуска вафличка, те и мажат филия с маргарин, а вафлата я слагат в раничката.

Така че очаквай да бъдеш овикана, лично аз те поздравявам за начиненаието, само моля те не взимай близалки!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Децата биха се радвали на сладки работи. Цяла година и родителите, и  в ДГ се стремим да ги храним здравословно, балансирано и правилно. Е, поне на Коледа може да се отпуснат, нали? Според мен, щом искаш да зарадваш малчуганите, абстрахирай се от мислите за недоволните им родители и купи дъвки, бонбони, вафли и сокчета. От една вафла за коледа или един бонбон няма да се срине света, а децата ще се радват наистина. При нас се купуват едни пакети с лакомства - такива, каквито изброих по горе. А самият "пакет" представлява картонена къщичка или кола или нещо такова. Моята дъщеря е с много хранителни алергии и от тези неща може да хапне не повече от 10 %, но се радва много на лакомствта. Каквото не може да яде го запазва за брат си или го дава на приятелките си. Но не бих я лишила от радостта да си получи лакомствата. Тя си знае какво може и не може да яде, свикнала е да се ограничава и това не помрачава радостта й.

Та купи лакомства и не мисли за родителите. Важното е да се зарадват децата.

# 4
  • Мнения: 5 183
по едно шоколадово яйце, ако стигат парите, де - хем игра4ка, хем лакомство...ама не много вредно...само кора шоколад, при това "детски"  Hug, та вси4ки да са доволни!!!

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 14:33 от Maika

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз бих взела една торта - примерно от детските на Неделя - хем не е много концентрирано сладко, хем хлапетата винаги се радват на торти /особено с разни окраси/.

# 6
  • Мнения: 9 990
Лекси,аз за тортата си мислих и да е с джуджета и снежанка отгоре и за всяко да остане по едно джужде.Но освен това да имат и нещо като чорапче,пълно с изненади. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 113
Лекси,аз за тортата си мислих и да е с джуджета и снежанка отгоре и за всяко да остане по едно джужде.Но освен това да имат и нещо като чорапче,пълно с изненади. Grinning
Ама те джуджетата са седем, а нашите деца 24  newsm12.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Пенелопа, много ти е добра идеята - хлапетата със сигурност ще се зарадват  Grinning
Миналата година в бившата градина на дъщеря ми за Нова година събираха пари за лакомства. Предложих вместо да давам, да купя торта за децата. Направо ми беше отказано с мотива, че видиш ли, трябвало да я режат, да цапат чинийки #Crazy Много ме доядя, защото дъщеря ми и приятелчетата й вече знаеха за тортата и я очакваха с нетърпение. От тогава се зарекох, че пари давам когато си искам и за каквото си искам, а не когато ми искат. Дано при вас г-жите не са толкова мързеливи.

Деси - винаги можеш да поръчаш допълнителни фигурки, като разбира се си ги доплатиш.

# 9
  • Мнения: 3 371
Лекси,аз за тортата си мислих и да е с джуджета и снежанка отгоре и за всяко да остане по едно джужде.Но освен това да имат и нещо като чорапче,пълно с изненади. Grinning
Страхотно е,че сте решили със съпруга ти да подарите една по различна Коледа и много усмивки на дечицата! newsm10.Съгласна съм,че на Коледа може да му се поотпусне краят на здравословното хранене-нали и ние го правим с разните му там баклавички,баници с късмети и други вкусотии Heart Eyes.За чорапче или торбичко са много подходящи шоколадовите дядо Коледа или играчки за елхата-също шоколадови-хем ще си ги сложи на дървото,а после ще си ги хапне.Има и едни много сладки шоколадови калинки,"златни"парички орехчета.Завиждам ви за щастливите и сияещи детски очички,които ще ви гледат сякаш сте самия дядо Коледа! newsm51

# 10
  • Мнения: 9 990
Значи-джуджета се взимат допълнително.Но нашата група е и малка-17,18 деца,а аз си мисля,че все някое отсъства,та трабва да се знае точният брой да не остане някое без джудженце милото.Колкото до госпожите-на тях празник им дай,те самите ни натискат понякога,носим допълнително и балони и гирлянди.Миналия път занесох пластмасови чинийки и чашки,за да е по-лесно-те ми се скараха,че съм си давала парите-те нали си имат посуда там.Та аз затова с удоволствие правя каквото джоба ми позволява,защото детето ми е там от тъмно до тъмно.Също така,задължително ще дойде Дядо Коледа/едната лелка се маскира Crazy/,а той,знаем,носи подаръци.Най се чудя на тези,които не дават newsm78/имаме и такива/Естествено ,няма да оставя децата на сухо,лично ще се погрижа,ама ми става малко тъпо така. Confused

# 11
  • Мнения: 1 113
Момичета, благодаря ви за съветите! Вече реших - със сигурност ще разваля здравословното хранене, нека се радват децата! dancing

... Завиждам ви за щастливите и сияещи детски очички,които ще ви гледат сякаш сте самия дядо Коледа! newsm51
Ще помоля госпожата да не казва, че са от нас.  santa2 да ги даде, защото ще почнат едни приказки - тия пък на какви се правят, що не казаха всички да дадем и т.н.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 3 371
Момичета, благодаря ви за съветите! Вече реших - със сигурност ще разваля здравословното хранене, нека се радват децата! dancing

... Завиждам ви за щастливите и сияещи детски очички,които ще ви гледат сякаш сте самия дядо Коледа! newsm51
Ще помоля госпожата да не казва, че са от нас.  santa2 да ги даде, защото ще почнат едни приказки - тия пък на какви се правят, що не казаха всички да дадем и т.н.  ooooh!
Разбира се ,нека Дядо Коледа да ги раздаде,но ако имате възможност,навъртайте се наблизо,за да видите какво добро сте направили!Обещавам ви,че това ще е едно незабравимо преживяване,което ще ви зареди за дълго време-все едно и на вас дядо Коледа ви е направил подарък! Hug

Общи условия

Активация на акаунт