Процедура при снимка.

  • 618
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Здравейте.Минавам директно на проблема.
Миналият месец бях на преглед и се установи,че имам възпаление на тръбите.Биха ми Гентамицин,и пих Дурацеф.Дойде ми на 7.11.Сега на 14.11. ме викат на снимка.Не знам дали става въпрос за цветна,защото комуникираме с доктора по тел.понеже не е в моя град.
Има ли друг вид снимки на тръбите,защото тук прочетох,че са нужни изследвания преди нея,а доктора ми каза,че няма нужда.Попитах го специално.
Благодаря предварително,и се извинявам,ако питам нещо елементарно за вас.

# 1
  • Мнения: 114
 LaughingЗдрасти,едното което си пила май е антибиотик и ако се притесняваш за гъбички е хубаво да си направиш изследване преди снимката.
 При цветната снимка ти вкарват контрастно вещество и снимат на рентген до къде се разпространява.
 И ако имаш бактериална,гъбична или хламидийна инфекция е опасно,заедно с контрастното вещество да се разпространи и тя навътре.
 Някои лекари за това дават антибиотици предварително,но според мен въпреки това е по-добре и изследване да се направи преди снимката просто за по-сигурно.
 Успех и дано всичко при теб да е ок Grinning

# 2
  • Мнения: 4 399
Не се притеснявай за въпроса. Снимката само се казва цветна. Иначе по нея няма нищо цветно, на практика това е рентгенова снимка, нищо повече. Точно тази снимка е имал пред вид и лекарят ти, просто не я е нарекъл цветна.

От изследванията аз правих само микробиологични преди снимката.

# 3
  • Мнения: 7 716
Задължително си направи пълна кръвна картина и утайка.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
А болезнена ли е самата процедура т.е. вкарването на контрастно вещество?
И в кои случаи се прави снимка - при установено възпаление или може и да е етап от търсенето на причината за безплодие. Питам, защото вече от 3 години не забременявам, уж всичко ми е наред, а до сега никой от лекарите, при които съм била, не е споменавал за снимка.

# 5
  • Мнения: 7 716
Боли, но малко. Вземи си но-шпа преди процедурата.
Ето тук една статия за ХИДРОТУБАЦИЯТА.
Само че, при цветната снимка се вкарва контрастно вещество и се проследява преминаването му чрез ренген.
Усещането е едно и също.
Ето ти един ЛИНК с коментари.

# 6
  • Мнения: 390
Благодаря ви момичета за инфото!
Лекси,при мен е етап от търсенето на причината за незабременяване и причината за спонтанен аборт преди 1 година.Лекарят реши,че са ми запушени тръбите,защото имах възпаление/сега/.Предположи,че бебчо/преди 1год./ не е успял да стигне до матката и да се имплантира там,затова се е случило така.Сега по метода на изключването търсим причината,тъй като преди 1год. не сме я открили,и да предотвратим друг такъв случай.
Сега "отивам" да видя линковете,които ми е пратила Лали.
До скоро.

# 7
  • Мнения: 390
Благодаря,Лали!
Какво говорите,бе, хора?!Какви са тия цени?!Боже,Боже,дано да не ми се налага!!! newsm17

# 8
  • Мнения: 2 522
Цитат: Предположи,че бебчо/преди 1год./ не е успял да стигне до матката и да се имплантира там,затова се е случило така

Това са глупости. Ако оплодената яйцеклетка не може да се придвижи до матката и да се инплантира в матката - настъпва извънматочна /ектопична/ бременност - тубарна , дори и  овариална може в редки случаи.

Приятелски съвет - направи си микробиология на влагалищен и цервикален секрет преди снимката, защото при процедурата може да се инфектират органите на горния репродуктивен тракт /по принцип стерилен/ - матка, тръби , фимбриален апарат, яйчници. Това че си пила антибиотици, дори и с направена антибиограма , не означава , че си излекувана. Единственото доказателство за добро здравословно състояние и липса на инвфекция в такъв случай е микробиология.

Общи условия

Активация на акаунт