На половин година стана АПРИЛската дружина - 8

  • 25 414
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Да се запиша да не ви изпусна.
Няма да мога сега да се обяснявам много, понеже сме болнички, първо каката, после Йоан с Т от 2 дни и за капак аз с болки в ставите и яко повръщане...
Много тъпо, детенце болно, аз не мога и да се грижа за него като хората; добре, че майка ми е тук да помага... Sad

# 16
  • Мнения: 16
И ние нямаме още зъбче няма изгледи да имаме скоро. За спането ние спим през деня 3-4 пъти по половин 1 час .Храним се още по 6 пъти през деня  и по 1 или 2 пъти рез ноща но като време суче по малко.Не съм замествала хранене все още .Като започнем да се храним много бързо и омръзва и започва да се криви да си бърка в устата или да хваща лъжицата.На този етап е немислимо да стигнем количеството за 1 хранене.Може би защото иго давам между храненията и тя не е достатъчно гладна.Пюретата и ги правя аз сварявам зеленчуците прибавям кърма или (ако нямам изцедена )малко от водата в която са се варили зеленчуците и пасирам.Но по някога стават много безвкусни и тя малко им се мръщи.Вие слагате ли още нещо към тях?
ОЩе и ние не стоим седнали сами забива си главата напред или се катурва настрани но ще се научат.
Тези дни бяхме малко болнички бебка е с конюнктивит сутрин очичките и залепват и са зачервени .Капем капкии пием хомопатични гранулки.От къде пък го лепнахме това незнам newsm78

# 17
  • Мнения: 3
ееееееееееееееее ..........................ама и аз съм един карък.................днес трябваше уж да съм в 2.30 в МОЛа/нали съм сериозна/,а тя бебка спи ли спи и сърце не ми дава да я събудя......................5-6 дена спеше по 20-30 минути на два пъти през деня..............точно днес нанииииииииииииииииииии................а времето навън е приказка/във Варна/.............не ми било писано да се видим с варненските мами Wink

# 18
  • Мнения: 5 985
Ами ние до сега бяхме без ток и то детето ще си поспи на спокойствие днес (иначе едни майстори майсторят тук smile3515 някой ден ми идва да сляза и bashточно когато заспи почват най - много да дупчат ).
Иначе си спи детето вечер от 21 ч. до 7ч. като някоя вечер се размрънква и давам да хапне някоя не,но през деня имаме няколко момента за почивка 20 мин към 9ч. след това към 13ч за час и после докато прибираме баткото отново 20 мин.
И Георги не стои много стабилно ,само в количката се закрепва и не се клатушка,ама как няма да стои мирно то толкова интересни неща има край него не може да насмогне да клюкарства. Shocked Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 6 545
Хай - попрочетох ви  Grinning.
За Бебеманията - мноооооого по-постна от миналата година. Пак не може да се пазарува. Набелязах 1-2 нови марки за дрешки иначе майка ми напълни количката отодолу с пликчета - още са навън и не зная какава е "далаверата"
Леа нещо се разкашля и аз нали съм наплашена от инфекцията, с която се роди, та бежит при лекарката (тя поне е близо до Универсиада), ама се паркирах 15 мин лудница е .  ooooh! После се сетих, че може би новия мол има паркинг.  Crazy Нищо й няма, ама минахме и консултацията. На 7 м и 10 дни - тежи 8.100 и е дълга 69.5 см. (май вече не е от дебелите  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes). Ще почваме жълтък след 2-3 седмици - първо като царевично зърно, после повечко и 3-тия път по 1/4. Само в зеленчуковите пюрета - в местното не (аз лично това го бях забравила).
Сесил, и Леа често е като кукла нивеляшка - аз я учех да седи сутрин още като е в чувала. Доста по стабилна беше така. Не я напъвам - цял живот ще седи и ще ходи. Аз лично съм на принципа - колкото по-късно - толкова по-добре. Няма признаци на лазене, ама и каките ми не са лазили.
За съня - от 3-4 дни започна да вкарва ред в сънищата си. Сутрин от 9.30 до 10-10.30, сл.обяд по 1-2 часа в различно време. Нощем от около 21 до 7-8 почти плътно. Беше почнала да гледа мачове заедно с нас и си лягаше в 22.30 , ама я прекърших.  Grinning Аз за лягането съм непреклонна ( то май само за него  Twisted Evil).  Пюрета - основно хипп, про био по-рядко и домашни само тиква , картоф, морков и цвекло (това имам дадено домашно). Вече яде 1 голям буркан или 1 и 1/2 малък и търси още. Хубава вечер! Hug

# 20
  • Мнения: 127
Гледам, че е много използвано да се говори в множествено число за бебето, затова записваме се с Кая  Joy

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 122
*Sesil* Али още дори и гушната не е стабилна, само се клатушка напред, назад.
PresiN дано капките Ви подействат бързо  Heart Eyes
IceIceLady ,честито Ви зъбче! Да е бяло и здраво  newsm47
alex_shu, соня 77  оздравявайте скоро  Hug
J_M_M много кофти за шума, но както винаги закона за всемирната гадост е в действие. Винаги когато Али заспи и сестра и започва да шумка, скърца със стола и да изпуска разни неща  Mr. Green
Аз днес си направих супер разходка, навън времето е перфектно. Хладничко, но ние се облякохме добре.
На Бебемания много ми хареса, с Али разгледахме и си набелязахме някои неща. Гадното е, че не  можеш директно да си купиш  Crossing Arms А за подаръци мога да кажа, че доста ни дадоха - На щанда на лактана ни подариха цяла кутия млечна оризова каша с ванилия, едни бисквитки за бебоци/внасят ги от 1 седмица/ и мострички на млякото 2-ка, Нук ни подариха биба/само дето не ползваме/ и някаква маз на Павлович. Силан и персил също дават мостри. А на щанда на Хип ни нададоха сума мострички на чайчета, каши, мляко, козметика. Тъкмо искахда сменям млякото им с олио и сега ще го пробвам. С други думи препоръчвам разходка до бебемания  newsm03

# 23
  • Мнения: 78
Гледам, че е много използвано да се говори в множествено число за бебето, затова записваме се с Кая  
И ние в множествено /при нас - както обикновено/. 

breastfeeding

БлагодарИМ за темата  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 350
Запис и от мен  Whistling
Днес направихме страхотна разходка ,цели 5 часа навън ,пропуснахме пюрето ,защото цели 2 часа спа ShockedНе се беше случвало скоро Thinking
Взех една каша Лека нощ на Хипп ,да видим какво ше става Crazy
Той става да суче през час,два...не си чувствам гърба вече  Tired

# 25
  • Мнения: 351
Ох, Ели през нощта спи добре - от 20ч. до към 6:30, когато батко й влиза в стаята и съобщава на всеослушание, че ще пишка!  Mr. Green Но през деня се буди много лесно от най-малкия шум, а и трудно заспива - само с цица, която по някое време замествам с биба или пък в количката... Ама нали през нощта си спи - не се оплаквам!
За седнето- ами не седи стабилно все още, но и аз като bibi не бързам. Слагам я в столчето за хранене, но понякога така се сгъва в него и почва да реве.
Сега и да ви се жалвам - като сме на разходка стои в количката само докато спи. После само се носим... Ръце не ми останаха, но пък ми е жал да я оставя да реве! В къщи е горе-долу същото. Седи по малко в столчето, после в бънджито и след това иска гуш... Има ли и други такива скачени съдове като нас?   loveuuu

marini, мерси за темичката! Супер, както винаги!  Hug

# 26
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Марини, темичката е страхотно декорирана   bouquet

С Марк бяхме на една дълга разходка. Гледаха ме  малко странно. Марк беше само по поларено гащеризонче и от долу с боди-къс ръкав. Но ако сега го обличам с космонафтчета и шапки, то зимата при -10 не е ясно как ще излизаме.

Имам въпросче за захранването с глутен. Може ли да го въведа със сварени овесени ядки, пасирани с плод?

Аз не съм замествала хранене, но Марк понякога изяжда цяло пюре. Преди това и след това суче. Много ми се веждат тези количества  Thinking.

Да споделя един линк с коледни одежди за бебоци http://www.bebeshkidreshki.com/category/24/koleda.html

# 27
  • Мнения: 151
Запис и от нас .

Ивайла я мъчи втори зъб и пак е хаус у нас  ooooh!
Пюрета ядем само на ХИП и месни отвреме на време на Нестле. Яде всичко.Ядем по 1/4 жълтък . Имаме отвърден режим за храненеи спане  Party Сутрин пием мляко  към 6:30 - 7:00ч. после спим до 9:00- 10:00ч. в 10:00 пием пак мляко но сега започваме да го заместваме с попара с чай ,масълце и сирнце ,играем 2 часа после пак спим ,в 13:00 зеленчуково(с жълтък) или месно пюренце голям буркан 195гр. играем после пак спим в 16:00ч ядем каша сега редувам бананова,елда и ябълкова. после пак играем към 18:00 ч пак спим малко и 19:00- 19:30ч . ставаме .20:00ч. се къпем и 20:30ч. пием си млякото и заспиваме  Rolling Eyes Много послушно дете имам  Laughing
За седенето   седим стабилно вече , а за проходилката  не се спира  ooooh! напред назад настрани ,ходи навсякъде вече се опитва и по другите стай  Rolling Eyes

И аз ще мина през бебеманията .Миналата година получих 10% отстъпка от малечко  Flutter ако ми дадат и сега екстра ще ми дойде .
Вие мислилили сте как ще я караме по празниците  newsm78 имам предвид нова година   newsm78 Ние плануваме да сме в къщи със етървата и едни приятели но получихме и покана за бунгалца в Априлци до Рибарица  newsm78 и сега се чудя и аз .Ако останем в къщи как ще я караме (мъжете ще пият жените ще спят с децата) ако отиден на бунгалца пак жените ще се жертват  Whistling Crossing Arms А какви подараци ще купувате на малките ? newsm78 Аз съм решила столче за кола на Ивайла ,а на племеницата някаква рокличка коледна  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 51
Ние от скитня нямаме време да пишем. Днес  почти цял ден сме навън. Ходихме на бебейога после на пазар и разходка  Simple Smile
Excellent и ние още се чудим за празниците, но при всички случай ние жените  няма да разберем  от празника. Дилемата е дали да сме в нас с кумовете или на една семейна вила до Пловдив-цяла компания. Но аз незнам как ще е с Алекс две нощувки. Ще го мислим.
Утре ако има кандидати за бебемания да се обаждат. Аз мисля към обяд да се пуснем натам!

# 29
  • Мнения: 3 695
И мойто хлапе спа 4 часа  Shocked навън и нищо не го събуди.  Mr. Green

Ивеета, ето какво пише за глутена Косе Босе:
"Варианти за въвеждане (от най-предпазливия към стандартните):
- няколко люспички овесени ядки в безглутенова зърнена каша
- пюре с глутен, може само няколко лъжички
- трохички бебешки бисквити/бишкоти/сухари
- каша от безглутенови и глутенови зърна (но не на пшенична основа)

Ред на въвеждане: (от най-ниско към по-високо съдържание на глутенови протеини и глутен)
овес -> ръж -> ечемик -> пшеница

Начин на въвеждане: в малко количество. На 8-10 месеца дечицата вече поемат по-голямо количество храна, а въвеждането на нова храна е по класическата схема: в минимално количество т.е. много малка част от общото.

Кога: Глутенът е опасно да се въвежда рано (преди 6 м.), но ако се въведе късно (след 10-11 м.) може да е още по-опасно.
Разумните граници са 6-9 месец. Теоретично след 6-ия месец организмът е готов. В доста схеми на захранване се препоръчва 8 месец.

Да добавя, че възрастта не е единственият и най-важен фактор при въвеждането на глутена.
(Общата за всички педиатрични школи препоръка е да не бъде преди 4-ти месец)
Кърменето например има доказано защитен ефект конкретно в този случай.
 
Според проучване на шведски изследователи (което често се цитира от специализирани в детското здраве и хранене източници), рискът от развитие на цеолиакия зависи едновременно от поне 3 фактора:
* първоначалното количество на глутена (при въвеждането му)
* възрастта (след 6 месеца)
* кърменето (по време и след на въвеждането на глутена)

Резултатите от проучването показват, че рискът от развитие на цеолиакия може да се снижи с:
- 25%, ако се въведе глутен след 6-ти месец
- 40%, ако глутенът се въвежда, когато детето все още е на кърма
- 65%, ако месец или повече след въвеждането на глутена, детето получава кърма

Няма категоричен отговор дали подходящата възраст в комбинация с други фактори гарантира, че болестта няма да се прояви изобщо или проявата й само ще бъде отложена на по-късен етап.
 

Още за глутена: http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/
http://beberoni.blogspot.com/2009/05/blog-post_20.html

Общи условия

Активация на акаунт