Писна ли ви и как се отнасяте с хората, които ви спират по улиците за пари ?

  • 11 214
  • 116
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Всеки ден задължително по няколко пъти. Първо някой ром те пресреща с торба в ръка и "Парфюми ?!"; следва обикновено пак някоя ромка с чашка за стотинки;  после "Може ли да ви питаме нещо ?" и се окаже, че събират помощи. Влизат в заведенията, притесняват те докато се храниш, играят си със съвестта ти, преследват те.
Днес една бабка опаковала ябълки в пликчета и на минувачите вика "Вземете си ябълки, помогнете ми бе хора!". После взе да влиза из магазините и да предлага ябълки.  Друга бабка "работи" пред супермаркет, продава билки и като види момиче да минава оттам, сензорът на езика й сработва и излиза фразата "Коприва, лайка.....за косата, за кожата.." Влезеш в маркета, а на излизане пак те почва. Ужас !


Просто ми писва на моменти, затова пуснах темата, чисто импулсивно, а и да споделите как се държите с нахалните хора и изпускате ли се да им теглите една ?

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 16:54 от svetla

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не, пълен игнор.Ни дума, ни вопъл.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не знам....за бабите със сергийките ми е жал, но за просяците - 'ич.
По Графа преди бяха на всяка крачка. Искаш, не искаш по някое време ги игнорираш. И по-добре игнор, щото и клетви съм чувала зад гърба си.

# 3
  • Мнения: 1 310
Зависи в какво настроение съм - някой път давам стотинки, някой път ги овиквам, а друг път - просто ги подминавам без да ги забелязвам.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Колежката ми ме вози в колета си, засядаме на светофар, една циганка се навира да мие стъклата, шофьорката казва НЕ !, и аз добавих "Жената ти каза, че не иска", но онази хвърли едно шише вода, потърка и идва да проси на прозореца.
А същия светофар понеже е най-"дългия" в града (и с най-замърсен въздух), се използва от майки с бебета на ръце да обикалят спрелите коли и да просят. Аман от манипулатори.

# 5
  • Мнения: 3 521
На бабите и малките деца давам много често, когато имам нещо в портмонето. Жал ми е.

# 6
  • Мнения: 588
Повечето пъти ги игнорирам, но се е случвало и да помогна  Confused

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като един фалшив ницшеанец се опитвам да не давам нищо.
Но много често ми е жал, особено за старите хора и децата. Що увяхнали цветя съм купила... Blush

П.П. Мен повече ме дразни, че ме изнудват в "редовните" магазини.  Crossing Arms Както миналата седмица в "Оптикласа". Там кракът ми повече няма да стъпи.  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 347
На бабите и малките деца давам много често, когато имам нещо в портмонето. Жал ми е.

Точно на това разчитат тези които ги пращат. Децата всъщност нищо не виждат от тези пари. Повече ще помогнете, ако не им давате, за да престанат да ги ползват за тази цел.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Именно. Когато едно дете ви каже "Како/бате, дай пари за вафла", отидете и му купете вафла, не му давайте пари, те рядко отиват за него.
Еди възрастен човечец 1-2 пъти ме е спирал с "Момиченце, ще ми дадеш ли да си купя една баничка", много ясно, че ще го заведа при най-близките банички и ще му взема, ако не бързам.
Пък и да се уверя, че не се гаври с мен, искайки пари за друго.

# 10
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
подминавам ги.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... нищо не им казвам или "днес не правя дарения...".

# 12
  • Мнения: 581
 Писнало ми е, ама на кой му пука. Подминавам ги без да поглеждам към тях.  

# 13
  • Мнения: 9 814
Аууу, ама как така ви писва?
Вие изобщо забелязвате ли ги?
Така е, като ходите пеша.
Аз съм индивидуалист с кола.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 990
Не бих използвала думата "писнало", защото е груба за хора, изпаднали в нищета. А има и такива.
Сърцето ми се къса от вида на възрастни хора, насядали по ъглите да просят. В повечето случаи им давам. Веднъж много ми дожаля за един дядо, дадох му банкнота с по-голяма сума, а той се разплака. Щях и аз да се разплача, още го помня тоя случай... Винаги си мисля, че и моите дядо, баба, могат да са на това място. Баба ми е със 160 лв. пенсия, ако не сме ние, не би била по-различна от тези хора.
На деца не давам, защото умишлено ги пращат да просят и после им събират парите. Случвало ми се е да им давам храна.
На циганки с бебета и разни, миещи стъклата на колите, не давам нищо.

Общи условия

Активация на акаунт