Желатинови мъки

  • 1 526
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, никога не съм ползвала желатин, дне среших да опитам и не става и не става - за втори път го правя, разтварям в малко хладка водичка, добавям към киселото мляко и желатина остава на зърна, отвратително е! Sad Че не ми е ден днес, така е, ама това вече е прекалено - какво пък толкова сбърках, омръзна ми да хвърлям на боклука продуктите Sad
Къде сбърках?

# 1
  • Мнения: 22 867
1 пакетче желатин сипваш в чашка, заливаш със студена вода 60-80 мл и оставяш известно време да набухне - поема водата и даже прави шапчица. След това слагаш чашката на водна баня на огън, като внимаваш водата да не завира. Лекичко разбъркваш с лъжичка, не много, че прави пяна, и когато зрънцата се стопят, наливаш в сместа за желиране. Сместа не трябва да е от хладилник, защото има опасност желатина да се пресече и да стане на парцали. Хубаво е да е със стайна температура. Не е трудно, просто си объркала технологията.  bouquet

# 2
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
   Желатина се оставя за 20-тина минути в хладка вода да набъбне,после се загрява на водна баня да се разтопи,но не до кипване,съвсем малко му е достатъчно,става прозрачна смес и после вече се добавя към киселото мляко или за каквото ще се ползва.Пробвай пак и ще успееш! Peace

П.С.  Упс.Лабрекс вече е написала. Hug Peace Grinning

# 3
  • Мнения: 24
Моята вода беше около 50-60 мл, но не набухна, само се стегна и остана на дъното, а водата над него...
Отивам да пробвам с водната баня...

# 4
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Може желатина да не е качествен,вземи си на Доктора,с него няма провали.

# 5
  • Мнения: 24
Успях Успях Успяяяяях!!! Момичета страхотни сте!   bouquet Обичам ви!!!
Много много благодаря!
Мъжа ми най-после ще се подслади след 5 дни на диета  Laughing

# 6
  • Мнения: 398
Аз след всичките ми опити с желатин най-доволна съм от този на листчета.Нарязвам и слагам на водна баня с малко вода да се разтопи.И добавям където искам.
Бях пускала тема преди време за желатина и момичетата ми дадоха много съвети.Ще се опитам да я намеря.

П.П Виждам, че си успяла, но все пак ако имаш още въпроси може да погледнеш тук

# 7
  • Мнения: 24
БЛагодаря за линкчето - точно тази тема не я бях видяла, попаднах на друга от 2006 г, но там не успях да разбера къде точно бъркам Simple Smile

# 8
  • Мнения: 27 524
От листчетата и аз съм доволна. А иначе си го затоплям/стопявам директно на котлона, но на бавен огън, не си играя с водни бани  Crazy

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък съм най-доволна от един желатин на д-р Йоткер, който се сипва направо в сместа, която ще се желира, без базтваряне, без водни бани, без чудесии. Изключително лесно се работи и най-вече спестява време, а за несигурни домакини е перфектно решение. Лошото е, че в Германия се намира май само.

Ето му снимката:

# 10
  • Мнения: 24
Кой знае дали не съм чела някъде някоя рецепта за този точно желатин ида съм решила, че важи за всички...
Е, вече знам!   Grinning   bouquet

# 11
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
marulka_s, благодаря ти за идеята Peace...сестра ми често пътува дотам. Ще и поръчам непременно.

# 12
  • Мнения: 27 524

Хитро, фикс желатин, какво ли не измислят за улеснение, и аз ще си взема  Blush

Общи условия

Активация на акаунт