Бананова палма

  • 6 145
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте , наскоро ми подариха бананова палма (малки зелени банани) от Екваториална Гвинея , искам да попитам дали някой има такава и знае ли при какви условия се отглежда.

# 1
  • Мнения: 0
Здравейте , наскоро ми подариха бананова палма (малки зелени банани) от Екваториална Гвинея , искам да попитам дали някой има такава и знае ли при какви условия се отглежда.
дай снимка да я видя каква в
е тази бананова палма ,че аз доколкото знам банана не е палма.

# 2
  • Мнения: 55
Интересно ми стана какво озна4ава "малки зелени банани"?

# 3
  • Мнения: 54
Аз също имам декоративна бананова палма но не знам че ражда и банани дай снимка да видим що за чудо е!

# 4
  • Мнения: 0
Извинявам се за забавянето , казаха ми , че не са декоративни и раждали малко по малки от обикновените банани , и цветът им бил зелено жълтеникав .



# 5
  • Мнения: 54
като листна маса е същото като моето бананче, браво гледай го със здраве моето бананче е по голямо но е малко на години ще се надявам да роди и моето....!

# 6
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравей airnike ,
Да са ти честити бананчетата и да успееш да си ги опазиш през зимата .
Преди доста време след 2 годинки гледане  бях докарала един екземпляр до 1.5 м дължина на листа и горе -долу такава височина (заедно със саксията ) ,но се наложи да го преместя и условията за презимуването му не му понесоха ..От тогава ,до сега вече с н-ти под ред  банан се мъчим ( последния за сега се държи )  но все се разделяме скоропостижно след някой друг месец .

Това , което мога да дам като инфо е ,че банана  е трева . Стеблото на така наречената бананова палма са всъщност дръжките на самите листа . Бананите , като плод са също два вида - едните се приготвят и консумират като зеленчук .Те са по -малки, зеленикави  и не са толкова сладки . (може тези да са от този вид ) Другия вид са познатите ни на всички големи жълти и сладки банани.
За зимата - добре е да ги гледаш на светло и топло място - температурата да не пада под 15 градуса ; ако успееш да поддържаш постоянна температура от около 20 градуса ще е супер. И въздухът да не е много сух.  Моят банан беше като сюнгер - "пиеше" по почти 2 л вода на ден ...но през топлите месеци .През зимата просто го следих да не изсъхне , което на практика означаваше през  ден -два да го полея.
Щом са ти ги донесли от чужбина , то растенията не са аклиматизирани тук и ще трябва да внимаваш още повече . Ако не се лъжа , там сега трябва да започва лятото ...т.е. те ще чакат да стане топло , светло и слънчево ..... Ще има сериозен период на адаптация ....

Общи условия

Активация на акаунт