Малки черни червейчета и мушици в банята

  • 25 616
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 139
Вчера с огромна погнуса открих черни много тънки червейчета, с дължина 2-3мм на пода в банята.  Sick
От няколко седмици забелязвах мушици, тъмно сиви, като много малки пеперудки, големи са не повече от 1 на 1мм.
Мислех, че са от влагата и не им обръщах много внимание, докато не видях червейте. Почистих обилно с Доместос, но тази вечер пак ги видях (червейчетата).

Имате ли представа от какво може да са и по дяволите как да се преборя с тях?  Sick Sick Sick

# 1
  • Мнения: 2 172
Червейчета не съм виждала в банята си,но виж от тези ситните мушици 1мм/1мм виждам чат-пат по ъглите  newsm78

# 2
  • Мнения: 750
Мушици и аз съм виждала по една две ама те умиргат след един ден Laughing
Ама червейчета Thinkingот къде бе newsm78
Да няма нещо дървено в банята?Шкаф?
Та от там да падат на пода.
Иначе едва ли червейчета ще излизат от плочките Crazy
Огледай всичко дървено в банята.Ако вратата е стара?Шкафчета разни дървени да имате?

# 3
  • Мнения: 250
Проблем с канализацията? При нас се появиха в тоалетната и се оказа, че тръбата за мръсния канал е спукана  Sick, сменихме всичко и вече нямам такива проблеми.

# 4
  • Мнения: 1 139
Нямам нищо дървено, а вратата също е алуминиева  ooooh!

kylie79 - същите червейчета ли бяха? Много малки, като иглички? Коя тръба е спукана и как го проверихте? Дано не е това, че сме на квартира и си представям каква разправия и хамалогия ме чака  ooooh!

Имам съмнения, че тоалетната чиния не е уплатнена добре при пода  newsm78

# 5
  • Мнения: 250
Нямам нищо дървено, а вратата също е алуминиева  ooooh!

kylie79 - същите червейчета ли бяха? Много малки, като иглички? Коя тръба е спукана и как го проверихте? Дано не е това, че сме на квартира и си представям каква разправия и хамалогия ме чака  ooooh!

Имам съмнения, че тоалетната чиния не е уплатнена добре при пода  newsm78

Точно малки черни червейчета, които се появяваха редовно по пода в тоалетната. За тръбата разбрахме по най-радикалния начин - къртене и разбиване (ама така или иначе това си беше част от големия ремонт, който започнахме). Ако е само от тоалетната чиния, си голяма късметлийка Praynig Дано да не се налага да правите голям ремонт!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
GagaMaga, справихте ли се с проблема?
И ние имаме от тия гадории (червейчетата, мухички няма) Sick. Излизат някъде изпод плочките и май при тръбите на парното в банята (те са покрити с едни метални плоскости на дупчици и не знам какво точно има под тях).
Пълна отврат, а също сме под наем и не знам, ако единствено ремонтът е решението...  ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 139
Дезинфекцирам много често обилно с Доместос и отдавна не съм ги виждала; лятото сигурно ще се прави ремонт на банята и тогава ще потърсим източника на проблема...

# 8
  • Мнения: 10
от известно време и при нас има от тези черни червейчета,но са в тоалетната и като пусна водата,след като се оттече като че ли връща малко и те тогава се появяват,все едно се развиват там,правихме си изследване цялото семейство(по съвет на джипито),но ни няма нищо и не мога да разбера от къде се появяват,май се размножават там и си плуват във водата в тоалетната.Слагах доместос няколко пъти,но след ден пак се появяват,моля ви кажете какво да правя,вече не мога да седна на тоалетната от тях и постоянно ги мисля?!

# 9
  • София
  • Мнения: 427
Здравейте, знам че темата е дооооста стара, но това е един проблем, на който се натъкнах преди няколо дни. И аз намерих от тези потресаващи за мен и гнусни червейчета, но в моя случай са покрай силикона, който е използван за уплътнение на тоалетната. Мих с Доместос, с белина, с парочистачка, но пак се появяват. Някой има ли идея какви са, защото рових из нета, но нищо не намерих, с изключение на тази снимка? (пак да кажа, моите са покрай тоалетната, вътре нищо няма) Опитах се да ги снимам сама, но нищичко не излезна.

# 10
  • Мнения: 6 291
Познати имаха такива червеи, и се оказа някаква незапълнена фуга под душ коритото. Знам, че го лепиха отново.

# 11
  • Мнения: 1 473
В банята виждам от време на време канализационни мухи
Скрит текст:
Развъждат се от ваната, тъй като няма т.н. S канал. С какво ли не съм поливала, пръскала и т.н, но видим ефект няма. По 1-2 срещам в седмицата. Добре, че ще правим ремонт и ще изхвърлим всички мивки и вани. Дано после да нямам такива домашни любимци Mr. Green.

# 12
  • Мнения: 1 139
7noshti  .и при нас бяха точно покрай ботуша на тоалетната; това беше квартира и не съм се занимавала аз, а хазяйката, но ще разкажа - по същото време се оплакаха от теч в гаража под нас (бяхме на първи етаж над гаражи). Хазяйката разби всичко по банята и се оказа спукана тръба. След ремонта гадините ги нямаше, бяхме там още половин година и не са се появявали.

# 13
  • София
  • Мнения: 427
Ами, реших проблема като си купих парочистачка/пароструйка Шарк. Явно старата ми не е била достатъчно мощна. След две минавания с пароструйката повече не се появиха. Освен това махнах силикона покрай тоалетната и сложих нов, но този път доста по-дебел, за да не се случва пак.
Няма никаква спукана тръба при мен. Ноември 2013 цялата баня беше основно ремонтирана и всичко в нея е ново. Може би силикона не е бил достатъчно и е имало дупка, където са се завъдили тези гадини, но важното е, че вече ги няма.

Относно канализационните мухи... и ние ги имаме. Няма отърваване от тях. При нас излизат от канала в средата на банята и няма какво да направя. Мия го редовно и слагам препарати за отпушване, за да убият всичко, но след ден-два пак са там.

# 14
  • Мнения: 1 473
Скрит текст:
Ами, реших проблема като си купих парочистачка/пароструйка Шарк. Явно старата ми не е била достатъчно мощна. След две минавания с пароструйката повече не се появиха. Освен това махнах силикона покрай тоалетната и сложих нов, но този път доста по-дебел, за да не се случва пак.
Няма никаква спукана тръба при мен. Ноември 2013 цялата баня беше основно ремонтирана и всичко в нея е ново. Може би силикона не е бил достатъчно и е имало дупка, където са се завъдили тези гадини, но важното е, че вече ги няма.

Относно канализационните мухи... и ние ги имаме. Няма отърваване от тях. При нас излизат от канала в средата на банята и няма какво да направя. Мия го редовно и слагам препарати за отпушване, за да убият всичко, но след ден-два пак са там.

А, има, има. След ремонта на банята и тоалетната не съм имала удоволствието да ги срещна  Mr. Green.  Дано за по-дълго време е така.

Общи условия

Активация на акаунт